End of Report

2015 State Titles Cruiser & Sprocket Block 1

BMX EVENT MANAGER, Report Created 11/Oct/2015 14:20:55

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 179

Total Riders = 179


12 & Under Cruiser Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN Final 40.486 0.000
3 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR Final 41.965 1.479
2 Eastern Goldfields BMX Club WA Jordan MACAULAY 1 43.885 3.399
11 Hills BMX Club WA Jordan MARTIN 1 44.836 4.350
10 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 1 47.833 7.347
12 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 3 48.482 7.996

18 & Under Cruiser Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL Final 39.572 0.000
2 Eastern Goldfields BMX Club WA Jade HANSEN 1 40.150 0.578
4 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA Final 40.254 0.682
10 Tom Price Bmx Club WA Chante HAYES 4 41.975 2.403
11 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE Final 43.067 3.495
12 Tom Price BMX Club WA Dempsey KERRISON 3 43.785 4.213

19+ Womens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
37 Eastern Goldfields BMX Club WA Petra BROWN Final 39.029 0.000
16 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL Final 40.054 1.025
11 Wanneroo Bmx Club WA Corona BECKMAN Final 41.440 2.411
12 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN Final 42.624 3.595
5 Hills Bmx Club WA Toni GILL 1 43.019 3.990
4 Westside Bmx Club WA Emma-Lee DELLAR Final 43.255 4.226
27 Northam BMX Club WA Tamara HASSON Final 44.609 5.580
10 Southern Districts Bmx Club WA Carol BAILEY 2 46.308 7.279
6 Southside Bmx Club WA Delphine JAMET 1 46.593 7.564
14 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 1 48.378 9.349

8-10 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
20 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC Final 39.166 0.000
7 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS Final 39.820 0.654
10 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 1 40.295 1.129
6 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 1 41.407 2.241
17 Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 3 41.538 2.372
19 Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 3 42.494 3.328
15 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 2 43.483 4.317
18 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 1 43.652 4.486
16 Wanneroo BMX Club WA Koby RATAJCZAK 1 45.305 6.139
12 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 3 45.320 6.154
14 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 2 45.434 6.268
11 Wanneroo Bmx Club WA Riley CAVANOUGH 1 47.540 8.374
21 Bunbury Bmx Club WA Jayden GARRIGAN 1 52.192 13.026

11-12 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 37.198 0.000
2 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER Final 38.132 0.934
8X Hills BMX Club WA Jay ALLAN 2 38.372 1.174
7 Tom Price BMX Club WA Joseph GEMMOLA 4 38.612 1.414
4 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3 39.926 2.728
15 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 1 39.942 2.744
12 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 2 39.944 2.746
14 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 3 40.287 3.089
11 Eastern Goldfields BMX Club WA Callum HANSEN 1 41.781 4.583
10 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 2 42.399 5.201

13-14 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
17 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS Final 34.033 0.000
1 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 4 34.244 0.211
4X Southside BMX Club WA Dylan CALLUM 4 36.367 2.334
4 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 4 36.801 2.768
11 Wanneroo Bmx Club WA Alec EDWARDES 2 36.801 2.768
3 Wanneroo BMX Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 4 37.489 3.456
15 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 2 37.611 3.578
5 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 1 37.695 3.662
10 Bunbury BMX Club WA Harrison BARRY 1 38.653 4.620
8X Bunbury BMX Club WA Luke STONE 4 40.083 6.050
12 Wanneroo BMX Club WA James HILL 1 43.356 9.323
14 Karratha Bmx Club WA Riley KING 1 44.726 10.693
16 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 2 45.998 11.965

15-16 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2X Rockingham BMX Club WA Joel FLOWER 1 33.736 0.000
12 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 34.195 0.459
15 Karratha Bmx Club WA Callum KIRKWOOD Final 34.790 1.054
2 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON Final 36.611 2.875
14 Karratha Bmx Club WA William GETHIN 4 37.816 4.080
10 Bunbury Bmx Club WA Sunni BONE 4 37.880 4.144

17-24 Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2 Hills BMX Club WA Nathaniel PURSER Final 34.142 0.000
1 Eastern Goldfields BMX Club WA Jeremy MCLERIE Final 34.457 0.315
4 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 2 35.191 1.049
10 Cockburn BMX Club WA Damien BARWICK 1 38.240 4.098
11 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mark RILEY 1 39.344 5.202

25-39 Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY 2 36.286 0.000
16 Wanneroo Bmx Club WA Gavin WILSON 4 36.827 0.541
32 Hills BMX Club WA Brent MCDONALD 3 37.048 0.762
6 Westside Bmx Club WA Jason STANTON 1 37.139 0.853
1 Wanneroo Bmx Club WA Daniel GRAY 4 37.527 1.241
8X Southside BMX Club WA Murray NOTTAGE 4 37.543 1.257
11 Mandurah Bmx Club Inc WA Scott BROWN 4 37.831 1.545
12 Bunbury Bmx Club WA Michael KENNEDY 3 38.113 1.827
4 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 4 38.275 1.989
15 Eastern Goldfields BMX Club WA James TROTT 2 39.036 2.750

40-44 Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON Final 35.172 0.000
2 Cockburn Bmx Club WA Wayne GREEN Final 36.605 1.433
26 Wanneroo BMX Club WA Paul THORPE Final 37.277 2.105
11 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA Final 37.781 2.609
1 Wanneroo BMX Club WA Wesley HILL 3 38.176 3.004
12 Westside Bmx Club WA Darren JOYNES Final 39.108 3.936
14 Byford BMX Club WA Damien WATERMAN 4 40.495 5.323
15 Westside Bmx Club WA David RAPLEY 1 42.164 6.992
10 Wanneroo Bmx Club WA Frans DE SWARDT 1 48.545 13.373

45+ Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
5 Cockburn Bmx Club WA Peter COPELAND 3 37.787 0.000
4 Hills Bmx Club WA Brad LANE 1 38.026 0.239
6 Hills Bmx Club WA Russel BIRD 2 38.123 0.336
11 Westside BMX Club WA Anthony HANCOX Final 38.183 0.396
10 Karratha Bmx Club WA Rodney GETHIN 3 38.560 0.773
69 Southside BMX Club WA Paul ANDREWS 4 40.441 2.654
12 Bunbury Bmx Club WA Jason PALMER 4 40.477 2.690
15 Southside Bmx Club WA Tim ROACH 4 40.607 2.820

Top of Report