End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

2015 WA State Titles Team Challenge

BMX EVENT MANAGER, Report Created 11/Oct/2015 14:51:22

Series Detailed

Round 1: 2015 State Titles Cruiser & Sprocket Block 1

Round 2: 2015 State Titles 20" Block 2

2015 Club Teams

TEAM SUMARY after 2 of 2 Rounds
RANK NAME TOTAL
1 The Radside Industries 1 468
2 The Radside Industries 2 390
3 Southside T1 332
4 EGBMX Team 3 320
5 Hedland BMX Club 1 306
6 EGBMX Team 2 302
7 EGBMX Team 1 301
8 EGBMX Team 4 231
9 EGBMX Team 5 221
10 Hedland BMX Club 2 164

Rank 1, Points 468, The Radside Industries 1
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 468
Kirsten DELLAR
Women Elite
0 120
Jamie GILL
Mens Junior
0 120
Jade MCPHERSON
40-44 Men
0 120
Catherine HOPKINS
Women Elite
0 108
Jamie LEWIS
25-39 Men
0 84
Ray HOUGHTON
Men Elite
0 78

Rank 2, Points 390, The Radside Industries 2
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 390
Kaitlin GILL
16 Girls
0 120
Kesia SAVILL
17-29 Women
0 114
Brandon CAMPBELL
16 Boys
0 82
Joseph REGALI
11 Boys
0 74
Daniel MCDONALD
9 Boys
0 69

Rank 3, Points 332, Southside T1
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 332
Jayden KEOGH
12 Boys
0 124
Carter MIDDLETON
16 Boys
0 80
Cooper MAPSTONE
12 Boys
0 66
Jacob HARDAKER
13 Boys
0 62
Kaden MAPSTONE
11 Boys
0 62
Rhys HARDAKER
9 Boys
0 52

Rank 4, Points 320, EGBMX Team 3
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 320
Petra BROWN
17-29 Women
0 120
Lisa HANSEN
30+ Women
0 108
Lochlin MACAULAY
10 Boys
0 48
Jack HEMOPO
9 Boys
0 44
Corbin TEHAARA
12 Boys
0 40

Rank 5, Points 306, Hedland BMX Club 1
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 306
Chelsea KILMARTIN
16 Girls
0 98
Jasmin KILMARTIN
13 Girls
0 78
Ty KILMARTIN
10 Boys
0 69
Bohdi GREGS
9 Boys
0 61
Ethan MARLOW
13 Boys
0 30

Rank 6, Points 302, EGBMX Team 2
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 94 208
Matthew BROWN
25-39 Men
0 96
Jordan MACAULAY
12 & Under Cruiser Girls
94 0
Keita HEMOPO
8 Girls
0 66
Nathan KAKER
12 Boys
0 46

Rank 7, Points 301, EGBMX Team 1
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 106 195
Jade HANSEN
18 & Under Cruiser Girls
106 0
Lara SCARVACI
10 Girls
0 98
Aarlen TEHAARA
8 Boys
0 61
Hayden KAKER
10 Boys
0 36

Rank 8, Points 231, EGBMX Team 4
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 50 181
Macrae AKROYD
11 Boys
0 68
Zach SEINOR
8 Boys
0 63
Callum HANSEN
11-12 Boys Cruiser
50 0
Bailey FOSTER
10 Boys
0 50

Rank 9, Points 221, EGBMX Team 5
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 50 171
Melya HAWIRA
8 Girls
0 74
Zavier HAWIRA
9 Boys
0 61
James TROTT
25-39 Mens Cruiser
50 0
Alex KNIGHT
11 Boys
0 36

Rank 10, Points 164, Hedland BMX Club 2
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 164
Elly MCDONOGH
11 Girls
0 74
Ethan SMITH
15 Boys
0 50
James WISE
15 Boys
0 40

2015 Corp Teams

TEAM SUMARY after 2 of 2 Rounds
RANK NAME TOTAL
1 YESS WA State Team 487
2 Wanneroo Cycle City Racing 473
=3 Trackside Industries 434
=3 EBS/Luckly Bling 434
5 Stay Strong Aust 414
6 KOBSTA 406
7 YESS WA Red 399
8 Chase WA 376
9 YESS WA Blue 351
10 Twenty5 267
11 YESS WA Green 232
12 WCC Racing 230

Rank 1, Points 487, YESS WA State Team
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 487
Jordan CALLUM
11 Boys
0 124
Dillon MCKEEN
10 Boys
0 123
Bianca CAMPBELL
14 Girls
0 120
Joel FLOWER
15 Boys
0 120
Isabella IERACE
13 Girls
0 104
Corey TAYLOR
13 Boys
0 96

Rank 2, Points 473, Wanneroo Cycle City Racing
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 118 355
Felicity MANN
12 Girls
0 120
Jordan MARTIN
10 Girls
0 120
Dylan ANDREWS
9 Boys
0 115
Nathaniel PURSER
17-24 Mens Cruiser
114 0
Lucas ANDREWS
7 Sprocket Boys
4 0

Rank =3, Points 434, Trackside Industries
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 434
Danika CAMERON
14 Girls
0 116
Kyle GREEN
16 Boys
0 116
Russel BIRD
45-49 Men
0 108
Curtis STRONG
13 Boys
0 94
Kishani GREEN
Women Elite
0 60

Rank =3, Points 434, EBS/Luckly Bling
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 434
Ammon KEOGH
13 Boys
0 118
Michelle NEWPORT
30+ Women
0 112
Shantelle REA
13 Girls
0 110
Dylan BARWICK
17-24 Men
0 94
Ben O'LOUGHLIN
14 Boys
0 80

Rank 5, Points 414, Stay Strong Aust
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 414
Jay ALLAN
11 Boys
0 116
Kane GRAY
12 Boys
0 108
Sienna SHARP
9 Girls
0 96
Hayley HUGHES
13 Girls
0 94
Darryn GOODWIN
Men Elite
0 92
Tyler VERSCHUREN
16 Boys
0 92

Rank 6, Points 406, KOBSTA
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 406
Alicia JOKIC
13 Girls
0 118
Alexander DAWES
8 Boys
0 115
Tehlia JOKIC
11 Girls
0 104
Taj HAMILTON
9 Boys
0 69
Kobe BARNES
14 Boys
0 58
Beau MURRAY
9 Boys
0 48

Rank 7, Points 399, YESS WA Red
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 399
Joseph GEMMOLA
12 Boys
0 102
Kye MUNDAY
13 Boys
0 102
Luca WOODS
8 Boys
0 101
Lilly TROTT
8 Girls
0 94
Lochlan TAYLOR
10 Boys
0 87
Mitchell CAMPBELL
9 Boys
0 83

Rank 8, Points 376, Chase WA
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 376
Cooper DONNELLY
14 Boys
0 110
Tymikka SKIDMORE
Women Junior
0 100
Jayden KELLY
13 Boys
0 84
Andrew ELLIS
16 Boys
0 82
Tyson WILLIAMS
10 Boys
0 79
Kelsey MORROW
9 Girls
0 78

Rank 9, Points 351, YESS WA Blue
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 351
Dylan CALLUM
13 Boys
0 122
Kate TAYLOR
12 Girls
0 96
Angelino GEMMOLA
14 Boys
0 74
George BOEG
10 Boys
0 59
Jayden MCAULIFFE
9 Boys
0 59
Taylor CAMPBELL
12 Boys
0 0

Rank 10, Points 267, Twenty5
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 267
Calvin MOYLAN
8 Boys
0 97
Faye RATAJCZAK
30+ Women
0 68
Zack LIDDIARD
10 Boys
0 52
Thomas POOLE
12 Boys
0 50
Tyson LIDDIARD
13 Boys
0 30

Rank 11, Points 232, YESS WA Green
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 0 232
Jett SMITH
10 Boys
0 63
Anthony VADALA
14 Boys
0 58
James TROTT
10 Boys
0 57
Jasper MURPHY
11 Boys
0 54
Thomas MURPHY
13 Boys
0 52

Rank 12, Points 230, WCC Racing
NAME ROUND
1
Crui
Top 4
2
20 I
Top 4
TEAM TOTALS 116 114
Jayden MIDDLETON-GEPP
13-14 Boys Cruiser
70 0
Alec EDWARDES
14 Boys
0 66
Cayla SMART
14 Girls
0 48
Koby RATAJCZAK
8-10 Boys Cruiser
46 0

Top of Report