End of Report

Rd1 2015 Super Series EASTERN GOLDFIELDS

BMX EVENT MANAGER, Report Created 25/Jan/2015 22:44:54

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 239

Total Riders = 195


Pro Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
894 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME Final 32.569 0.000
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN Final 32.880 0.311
13 Hills BMX Club WA Joey GRAHAM Final 33.707 1.138
589 Hills BMX Club WA Dylan HALL Final 35.285 2.716
848 Southern Districts BMX Club WA Ben FLETCHER 2 36.398 3.829
89 Eastern Goldfields BMX Club WA Matthew BROWN 1 36.486 3.917
504 Hills Bmx Club WA Mitchell CLEMENTS 3 37.533 4.964
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 37.781 5.212
50 Rockingham Bmx Club WA Mark DIXON Final 39.916 7.347


8-10 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN Final 41.045 0.000
2164 Westside Bmx Club WA Angus RICHARDS Final 41.095 0.050
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 1 41.660 0.615
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 1 43.524 2.479
1891 Karratha BMX Club WA Joshua SWIATEK 1 43.626 2.581
2031 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lochlin MACAULAY 1 44.623 3.578
1634 Bunbury BMX Club WA Jack DALRYMPLE 1 45.743 4.698
1744 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kayne DELLAR 3 47.193 6.148
1829 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bailey FOSTER 3 47.705 6.660
2323 Eastern Goldfields Bmx Club WA Aarlen TEHAARA Final 48.469 7.424
2351 Eastern Goldfields Bmx Club WA Koltyn TEHAARA 1 48.911 7.866


11-12 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1 40.792 0.000
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 1 41.482 0.690
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 3 42.051 1.259
1573 Eastern Goldfields BMX Club WA Macrae AKROYD Final 42.435 1.643
1948 Eastern Goldfields Bmx Club WA Corbin TEHAARA 1 42.613 1.821
1216 Bunbury BMX Club WA Lochlan DALRYMPLE 1 43.024 2.232
1866 Rockingham Bmx Club WA Tyron POWLES 2 43.640 2.848
1545 Bunbury BMX Club WA Cory CROMBIE 1 44.174 3.382
2A Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT Final 44.716 3.924
2WA Eastern Goldfields BMX Club WA Jordan MACAULAY 1 48.111 7.319
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 1 48.660 7.868


13-15 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
5A Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 1 38.810 0.000
1349 Rockingham BMX Club WA Drew WARD 1 40.588 1.778
1763 Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 2 41.602 2.792
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 2 43.337 4.527
1181 Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 1 44.065 5.255
1331 Rockingham BMX Club WA Tyron GILMOUR 4 47.042 8.232
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 47.414 8.604
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 1 49.804 10.994


8-10 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6SS Southside BMX Club WA Cooper HISCOX 2 45.047 0.000
975 Hills BMX Club WA Dylan ANDREWS 1 45.066 0.019
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 1 50.143 5.096


13-14 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
7A Hills BMX Club WA Jay ALLAN Semi Final 38.647 0.000
4A Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER 3 40.808 2.161
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM 3 40.884 2.237
4WA Westside BMX Club WA Jacob GODDARD 3 41.270 2.623
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 42.836 4.189
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 3 43.841 5.194


19+ Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
577 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mark RILEY 1 38.239 0.000
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 4 39.052 0.813
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 2 39.498 1.259
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 1 40.840 2.601
44 Southside BMX Club WA Leo BONE 3 40.946 2.707
589 Hills BMX Club WA Jason GUTTRIDGE 4 42.459 4.220
1102 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN 2 42.662 4.423
795 Bunbury BMX Club WA Bethany STONE 1 49.021 10.782


17+ Women

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
940 Eastern Goldfields BMX Club WA Jade HANSEN 4 42.246 0.000
6WA Mandurah BMX Club inc WA Michelle NEWPORT 4 43.316 1.070
891 Eastern Goldfields BMX Club WA Rhiannan CLOSE 4 44.966 2.720
561 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jenelle MILES 3 45.945 3.699
27 Hills Bmx Club WA Tamara HASSON 3 46.915 4.669
795 Bunbury BMX Club WA Bethany STONE 1 48.689 6.443
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE 1 51.884 9.638


8 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1885 Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI 1 46.235 0.000
1835 Byford BMX Club WA Alexander DAWES 3 47.586 1.351
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 1 47.764 1.529
2323 Eastern Goldfields Bmx Club WA Aarlen TEHAARA 3 49.058 2.823
1767 Wanneroo BMX Club WA Calvin MOYLAN 3 49.224 2.989
2671 Wanneroo BMX Club WA Matias HARRIS 2 49.394 3.159
2732 Eastern Goldfields BMX Club WA Zach SEINOR 1 49.908 3.673
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS 3 50.985 4.750
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 1 52.946 6.711
2411 Club Unknown ? Joseph MOORE 1 53.909 7.674
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 55.366 9.131
2041 Eastern Goldfields Bmx Club WA Martin CLOSE 1 56.724 10.489
1535 Hills BMX Club WA Murphy DONNELLY 3 58.748 12.513


9 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2WA Byford BMX Club WA Mia LETCHFORD 2 49.017 0.000
1WA Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 49.267 0.250
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 1 53.483 4.466
457 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 3 53.502 4.485
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 1 54.983 5.966
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 1 56.424 7.407
XXX Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 1 58.217 9.200
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 3 59.321 10.304
2498 Rockingham BMX Club WA Shanae FLEMING Final 62.246 13.229


9 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1886 Bunbury BMX Club WA Cameron WYATT Final 45.507 0.000
1634 Bunbury BMX Club WA Jack DALRYMPLE 2 46.667 1.160
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER Final 47.757 2.250
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 2 48.090 2.583
2351 Eastern Goldfields Bmx Club WA Koltyn TEHAARA 2 48.808 3.301
2010 Hills BMX Club WA Rory BRADLEY 2 49.387 3.880
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 1 52.746 7.239
1849 Cockburn BMX Club WA Tyson LOCKWOOD 1 55.145 9.638
2352 Northam Bmx Club WA Hamish NEILL 1 56.115 10.608


9 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4WA Eastern Goldfields BMX Club WA Joshua TICKELL 1 43.495 0.000
2WA Hills BMX Club WA Dylan ANDREWS 1 44.074 0.579
3WA Southside BMX Club WA Mitchell CAMPBELL 1 44.919 1.424
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 4 45.336 1.841
1089 Northam BMX Club WA William DOUGLAS 2 46.883 3.388
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN 3 47.522 4.027
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 1 48.104 4.609
1925 Rockingham BMX Club WA Tristan POWLES 4 49.973 6.478


10 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 2 45.489 0.000
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 2 45.785 0.296
1829 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bailey FOSTER 4 47.345 1.856
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS 2 47.857 2.368
1409 Eastern Goldfields Bmx Club WA Hayden KAKER 3 48.570 3.081
1658 Bunbury BMX Club WA Lochlan EDWARDS 1 51.071 5.582
24 Eastern Goldfields BMX Club WA Jack PAYNE 1 54.086 8.597


10 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 2 41.669 0.000
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 2 42.653 0.984
1891 Karratha BMX Club WA Joshua SWIATEK Final 43.156 1.487
2254 Eastern Goldfields BMX Club WA Rico BLACK Final 43.441 1.772
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX Final 44.324 2.655
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 2 44.408 2.739
192 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 1 44.974 3.305
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 2 45.026 3.357
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON 1 45.829 4.160
2031 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lochlin MACAULAY 3 45.841 4.172
1744 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kayne DELLAR 1 48.770 7.101
1096 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jude WRIGHT 1 52.574 10.905


11 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2A Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 1 45.103 0.000
1WA Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 1 46.254 1.151
5WA Northam Bmx Club WA Mikaela NEILL 1 47.923 2.820
1442 Westside Bmx Club WA Courtney VAN BRAKEL 2 50.636 5.533


11 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2133 Eastern Goldfields BMX Club WA Alex KNIGHT 3 44.199 0.000
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 2 44.332 0.133
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 2 44.957 0.758
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 4 44.977 0.778
1561 Eastern Goldfields BMX Club WA Dylan CARTER 2 47.465 3.266
22 Eastern Goldfields BMX Club WA Mason PAYNE 2 47.773 3.574
357 Eastern Goldfields BMX Club WA Deizel MAY 1 48.056 3.857
1946 Hills BMX Club WA Kyden BRADLEY 2 51.569 7.370


11 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 39.709 0.000
1715 Hills BMX Club WA Jay ALLAN 2 40.400 0.691
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER Final 40.770 1.061
6WA Westside BMX Club WA Jacob GODDARD 2 41.140 1.431
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN Final 41.354 1.645
2164 Westside Bmx Club WA Angus RICHARDS 1 41.507 1.798
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 1 42.008 2.299
1541 Cockburn BMX Club WA Ruben CUNNINGHAM 2 43.030 3.321
1573 Eastern Goldfields BMX Club WA Macrae AKROYD 3 43.338 3.629
1896 Westside Bmx Club WA Max LEAHY 1 43.348 3.639
1216 Bunbury BMX Club WA Lochlan DALRYMPLE 1 43.741 4.032
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 3 46.573 6.864
912 Wanneroo Bmx Club WA Luke CLARKE 1 48.791 9.082


12 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 1 45.553 0.000
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 3 46.824 1.271
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 2 47.584 2.031
6WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Ruby WRIGHT 1 49.107 3.554
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 1 50.975 5.422


12 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1948 Eastern Goldfields Bmx Club WA Corbin TEHAARA 1 42.532 0.000
1061 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan KAKER 1 43.561 1.029
1547 Hills BMX Club WA Ben HOPKINS 1 45.068 2.536
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 4 46.969 4.437
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 2 49.326 6.794
158 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jakob GALE 1 59.024 16.492


12 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1 40.967 0.000
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 2 41.702 0.735
1545 Bunbury BMX Club WA Cory CROMBIE 2 42.217 1.250
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 1 42.995 2.028
6WA Southside BMX Club WA Taylor CAMPBELL 2 44.259 3.292
1866 Rockingham Bmx Club WA Tyron POWLES 2 45.031 4.064


13 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3WA Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY Final 38.669 0.000
2WA Karratha Bmx Club WA Jackson TATHAM Semi Final 39.013 0.344
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 3 39.127 0.458
1386 Southside Bmx Club WA Koby BLONDEL 3 39.694 1.025
8WA Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 1 40.784 2.115
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD Semi Final 40.826 2.157
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY 2 41.060 2.391
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 41.177 2.508
1559 Eastern Goldfields BMX Club WA Deacon HODGSON 2 42.025 3.356
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 3 42.168 3.499
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 42.691 4.022
2152 Northam Bmx Club WA Calum NEILL 3 43.814 5.145
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 2 44.275 5.606
2060 Northam Bmx Club WA Mitchell BERNAY 1 44.613 5.944
1384 Eastern Goldfields BMX Club WA Regan CARTER 1 45.308 6.639
1819 Bunbury BMX Club WA Brendon SPENCE 1 45.755 7.086
1317 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS 3 47.491 8.822


14 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 1 42.023 0.000
WA2 Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 1 43.052 1.029
1WA Southside BMX Club WA Bianca CAMPBELL 3 44.583 2.560
1662 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mikaila HITCHCOCK 1 47.742 5.719


14 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
5A Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 2 38.325 0.000
1349 Rockingham BMX Club WA Drew WARD 3 39.777 1.452
8WA Byford BMX Club WA Kobe BARNES 2 39.854 1.529
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 2 39.945 1.620
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 2 41.570 3.245
2100 Southern Districts BMX Club WA Cody WALKER 1 41.873 3.548
1339 Westside Bmx Club WA Adam VAN BRAKEL 2 42.780 4.455
1331 Rockingham BMX Club WA Tyron GILMOUR Final 46.789 8.464
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 3 48.838 10.513
1856 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lachlan DELLAR 1 51.499 13.174


16 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1343 Southern Districts BMX Club WA Brittney REA 1 42.145 0.000
818 Rockingham BMX Club WA Brydie WARD 2 42.370 0.225
2WA Southern Districts BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 1 42.814 0.669
4WA Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS 3 46.270 4.125
1162 Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE 1 48.921 6.776


16 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 37.328 0.000
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 2 38.050 0.722
1924 Southside Bmx Club WA Yuliang SEOW 4 38.941 1.613
6WA Southside BMX Club WA Sunni BONE 2 40.005 2.677
939 Southside BMX Club WA Carter MIDDLETON 1 40.568 3.240


30+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
409 Byford BMX Club WA Bodie LETCHFORD 3 37.376 0.000
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE 2 38.545 1.169
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 1 39.937 2.561
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 4 40.196 2.820
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 4 40.768 3.392
245 Southside Bmx Club WA Steven WISEMAN 1 42.049 4.673
247 Byford BMX Club WA Daniel LANDER 4 43.515 6.139


40+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
554 Hills BMX Club WA Nathan HANNA 3 39.268 0.000
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 2 40.619 1.351
252 Northam Bmx Club WA Clem NEILL 3 43.447 4.179
287 Hills Bmx Club WA Wayne EVANS 2 44.459 5.191

Top of Report