End of Report

Rd1 2015 Super Series EASTERN GOLDFIELDS

BMX EVENT MANAGER, Report Created 25/Jan/2015 22:43:34

FULL RESULTS

Total Entries = 239

Total Riders = 195

Pro Men (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
894 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME 1st
32.569
{2.326}
- 3 1st
34.993
{2.332}
1st
34.654
{2.349}
1st
37.572
{2.367}
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN 2nd
32.880
{2.348}
- 5 1st
40.504
{2.373}
3rd
37.121
{2.613}
1st
36.331
{2.364}
13 Hills BMX Club WA Joey GRAHAM 3rd
33.707
{2.417}
- 6 2nd
35.759
{2.517}
1st
35.173
{2.412}
3rd
36.737
{2.434}
589 Hills BMX Club WA Dylan HALL 4th
35.285
{2.446}
- 8 4th
1:05.006
{2.404}
2nd
36.560
{2.450}
2nd
36.700
{2.438}
848 Southern Districts BMX Club WA Ben FLETCHER 5th
36.998
{2.721}
- 11 4th
36.629
{2.520}
2nd
36.398
{2.607}
5th
38.277
{2.652}
89 Eastern Goldfields BMX Club WA Matthew BROWN 6th
38.224
{2.471}
- 9 3rd
36.486
{2.481}
4th
38.726
{2.493}
2nd
49.024
{2.508}
50 Rockingham Bmx Club WA Mark DIXON 7th
39.916
{2.549}
- 10 2nd
42.498
{2.588}
5th
40.996
{2.573}
3rd
1:37.305
{2.515}
504 Hills Bmx Club WA Mitchell CLEMENTS 8th
1:16.554
{2.467}
- 11 3rd
57.276
{2.485}
4th
38.104
{2.516}
4th
37.533
{2.556}
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE - 12 5th
37.781
{2.515}
3rd
37.914
{2.544}
DNF:4
599 Byford Bmx Club WA Casey HUNTER - 24# DNS:8 DNS:8 DNS:8

8-10 Boys Voucher (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN 1st
41.045
{2.668}
- 3 1st
41.866
{2.666}
1st
41.394
{2.648}
1st
41.516
{2.717}
2164 Westside Bmx Club WA Angus RICHARDS 2nd
41.095
{2.701}
- 5 2nd
41.719
{2.752}
1st
41.306
{2.698}
2nd
41.988
{2.726}
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 3rd
42.284
{2.722}
- 6 1st
41.660
{2.828}
2nd
42.629
{2.736}
3rd
43.430
{2.701}
1891 Karratha BMX Club WA Joshua SWIATEK 4th
44.009
{2.700}
- 9 2nd
43.626
{2.801}
3rd
44.097
{2.704}
4th
44.466
{2.693}
2031 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lochlin MACAULAY 5th
46.275
{3.165}
- 11 4th
44.623
{3.046}
2nd
45.952
{3.040}
5th
45.594
{3.033}
1829 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bailey FOSTER 6th
48.446
{3.069}
- 10 4th
48.230
{3.109}
4th
49.008
{3.112}
2nd
47.705
{3.162}
2323 Eastern Goldfields Bmx Club WA Aarlen TEHAARA 7th
48.469
{3.098}
- 13 5th
50.838
{3.231}
5th
48.903
{3.066}
3rd
48.925
{3.199}
1744 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kayne DELLAR 8th
1:41.171
{3.142}
- 9 5th
47.840
{3.442}
3rd
48.211
{3.115}
1st
47.193
{3.139}
2351 Eastern Goldfields Bmx Club WA Koltyn TEHAARA - 15 6th
48.911
{3.223}
5th
49.903
{3.183}
4th
50.264
{3.091}
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD - 15 3rd
43.524
{2.960}
4th
45.454
{2.839}
DNS:8
1634 Bunbury BMX Club WA Jack DALRYMPLE - 17 3rd
45.743
{2.986}
6th
50.264
{3.068}
DNS:8

11-12 Boys Voucher (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1st
41.129
{2.721}
- 3 1st
40.792
{2.743}
1st
42.609
{2.715}
1st
41.639
{2.729}
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 2nd
41.670
{2.702}
- 4 2nd
41.482
{2.731}
1st
42.904
{2.722}
1st
42.386
{2.716}
1573 Eastern Goldfields BMX Club WA Macrae AKROYD 3rd
42.435
{2.733}
- 7 3rd
42.562
{2.751}
2nd
43.064
{2.717}
2nd
42.540
{2.785}
1948 Eastern Goldfields Bmx Club WA Corbin TEHAARA 4th
43.541
{2.760}
- 7 1st
42.613
{2.817}
3rd
44.785
{2.858}
3rd
44.173
{2.767}
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 5th
44.018
{2.985}
- 8 3rd
43.517
{2.787}
3rd
43.499
{2.794}
2nd
42.051
{2.851}
2A Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT 6th
44.716
{2.772}
- 14 6th
46.061
{2.958}
4th
46.065
{2.862}
4th
44.876
{2.789}
1866 Rockingham Bmx Club WA Tyron POWLES 7th
45.606
{3.027}
- 10 5th
45.171
{2.902}
2nd
43.640
{2.903}
3rd
43.994
{2.956}
2WA Eastern Goldfields BMX Club WA Jordan MACAULAY 8th
51.562
{3.121}
- 13 4th
48.111
{3.076}
5th
49.517
{3.124}
4th
48.356
{2.959}
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN - 14 5th
48.660
{2.963}
4th
50.047
{3.144}
5th
50.234
{3.135}
1216 Bunbury BMX Club WA Lochlan DALRYMPLE - 18 2nd
43.024
{2.873}
DNS:8 DNS:8
1545 Bunbury BMX Club WA Cory CROMBIE - 20 4th
44.174
{2.834}
DNS:8 DNS:8

13-15 Boys Voucher (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
5A Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 1 4 1st
38.810
{2.607}
1st
40.293
{2.692}
1st
39.118
{2.601}
1st
41.962
{2.551}
1349 Rockingham BMX Club WA Drew WARD 2 9 2nd
40.588
{2.632}
3rd
41.930
{3.261}
2nd
42.207
{2.651}
2nd
45.453
{2.636}
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 3 15 5th
45.336
{2.853}
4th
43.337
{2.863}
3rd
46.955
{2.754}
3rd
46.993
{2.763}
1331 Rockingham BMX Club WA Tyron GILMOUR 4 21 DNS:8 5th
47.891
4th
48.269
4th
47.042
1763 Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 5 21 3rd
41.880
{2.763}
2nd
41.602
{2.765}
DNS:8 DNS:8
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 6 26 7th
49.804
{3.558}
6th
50.900
{3.829}
DNS:8 5th
49.928
{3.640}
1181 Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 7 28 4th
44.065
{2.624}
DNS:8 DNS:8 DNS:8
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 8 29 6th
47.414
{2.825}
7th
53.427
{3.082}
DNS:8 DNS:8

6 Sprocket Boys (8 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2234 Eastern Goldfields BMX Club WA Bray AKROYD - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2425 Southside BMX Club WA Madeleine BONE (SG) - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
11 Eastern Goldfields Bmx Club WA Oscar BRENSSELL - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2663 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tay DALLACHY (5S) - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
NP Eastern Goldfields Bmx Club WA Seth HEFRON (5S) - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2694 Eastern Goldfields BMX Club WA Kobe HODGSON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2642 Byford Bmx Club WA Taylah SUMMERS (SG) - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jayden TROTT (5S) - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

7 Sprocket Boys (9 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2409 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zhy DALLACHY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2497 Rockingham BMX Club WA Caleb FLEMING - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2356 Eastern Goldfields Bmx Club WA Miles HODGSON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2617 Byford BMX Club WA Ronan LANDER - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2480 Byford Bmx Club WA Cooper SALMON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
1542 Byford Bmx Club WA Jarvis SHARP - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2703 Bunbury BMX Club WA Kye SPENCE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2717 Wanneroo Bmx Club WA Connor STEVENS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

8-10 Boys Cruiser (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
6SS Southside BMX Club WA Cooper HISCOX 1 5 2nd
45.509
{2.908}
1st
45.047
{2.975}
1st
49.288
{2.934}
1st
48.056
{2.913}
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 2 10 3rd
50.143
{3.117}
3rd
50.710
{3.201}
2nd
55.504
{3.408}
2nd
52.312
{3.142}
975 Hills BMX Club WA Dylan ANDREWS 3 14 1st
45.066
{2.888}
2nd
46.908
{3.038}
3rd
55.530
{3.870}
DNS:8

13-14 Boys Cruiser (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
4A Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER (11-12C) 1 4 1st
40.890
{2.691}
1st
41.057
{2.714}
1st
40.808
{2.676}
1st
41.266
{2.714}
7A Hills BMX Club WA Jay ALLAN (11-12C) 2 10 2nd
41.511
{2.756}
2nd
41.876
{2.800}
4th
42.345
{2.798}
2nd
41.560
{2.752}
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM (11-12C) 3 13 4th
42.008
{2.924}
4th
43.029
{2.831}
2nd
40.884
{2.746}
3rd
42.775
{2.781}
4WA Westside BMX Club WA Jacob GODDARD (11-12C) 4 14 3rd
41.798
{2.735}
3rd
41.945
{2.712}
3rd
41.270
{2.735}
5th
43.720
{2.801}
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 5 19 5th
43.096
{2.769}
5th
43.790
{2.802}
5th
42.836
{2.829}
4th
43.023
{2.749}
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 6 24 6th
44.189
{2.888}
6th
44.119
{2.892}
6th
43.841
{2.918}
6th
44.321
{2.887}

19+ Mens Cruiser (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
577 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mark RILEY 1 6 1st
38.239
{2.612}
2nd
39.796
{2.606}
1st
39.803
{2.622}
2nd
39.159
{2.730}
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA (40+C) 2 11 2nd
39.824
{2.654}
3rd
40.973
{2.602}
5th
42.435
{2.658}
1st
39.052
{2.559}
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN (30-34C) 3 13 3rd
40.840
{2.717}
4th
41.545
{2.685}
3rd
41.509
{2.713}
3rd
40.923
{2.684}
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE (25-29C) 4 13 4th
41.910
{2.680}
1st
39.498
{2.580}
4th
42.378
{2.589}
4th
41.782
{2.670}
44 Southside BMX Club WA Leo BONE (40+C) 5 21 5th
41.921
{2.541}
6th
43.145
{2.511}
2nd
40.946
{2.534}
REL:8
1102 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN (19+C) 6 23 6th
42.815
{2.802}
5th
42.662
{2.893}
6th
42.753
{2.897}
6th
43.729
{2.924}
589 Hills BMX Club WA Jason GUTTRIDGE (25-29C) 7 26 7th
44.469
{3.184}
7th
44.913
{2.990}
7th
43.207
{2.919}
5th
42.459
{2.954}
795 Bunbury BMX Club WA Bethany STONE 8 31 8th
49.021
{3.074}
8th
49.563
{3.087}
8th
50.366
{3.138}
7th
51.075
{3.141}

9 Girls (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1WA Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1st
49.859
{3.142}
- 3 1st
49.267
{3.092}
1st
51.493
{3.158}
1st
51.617
{3.169}
2WA Byford BMX Club WA Mia LETCHFORD 2nd
50.493
{3.385}
- 5 2nd
49.527
{3.117}
1st
49.017
{3.217}
2nd
52.235
{3.311}
457 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT (8G) 3rd
53.838
{3.198}
- 6 3rd
54.164
{3.176}
2nd
54.519
{3.304}
1st
53.502
{3.174}
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 4th
53.984
{3.303}
- 5 1st
53.483
{3.280}
2nd
53.536
{3.206}
2nd
53.984
{3.317}
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 5th
55.810
{3.708}
- 10 4th
54.983
{3.786}
3rd
55.581
{3.755}
3rd
56.021
{3.635}
XXX Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 6th
59.030
{3.834}
- 11 3rd
58.217
{3.921}
4th
59.402
{3.729}
4th
1:11.166
{3.683}
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 7th
1:01.150
{3.770}
- 10 2nd
56.424
{3.722}
3rd
59.264
{3.546}
5th
59.914
{3.536}
2498 Rockingham BMX Club WA Shanae FLEMING (8G) 8th
1:02.246
{4.475}
- 12 4th
1:06.337
{5.025}
5th
1:05.625
{4.663}
3rd
1:03.974
{4.839}
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY - 13 5th
1:00.062
{4.107}
4th
1:00.253
{3.966}
4th
59.321
{3.847}

16 Girls (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1343 Southern Districts BMX Club WA Brittney REA 1 5 1st
42.145
{2.840}
1st
42.278
{2.809}
2nd
44.522
{2.843}
1st
42.900
{2.852}
818 Rockingham BMX Club WA Brydie WARD (15G) 2 7 2nd
42.604
{2.775}
2nd
42.370
{2.793}
1st
42.652
{2.799}
2nd
43.267
{2.811}
2WA Southern Districts BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 3 12 3rd
42.814
{2.856}
3rd
43.926
{2.903}
3rd
45.104
{2.920}
3rd
43.505
{2.879}
4WA Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS (15G) 4 16 4th
46.733
{3.189}
4th
46.685
{3.048}
4th
46.270
{2.989}
4th
47.653
{2.945}
1162 Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE (15G) 5 20 5th
48.921
{3.109}
5th
49.990
{3.183}
5th
51.007
{3.180}
5th
50.467
{3.188}

14 Girls (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA (13G) 1 4 1st
42.023
{2.728}
1st
42.114
{2.726}
1st
42.225
{2.767}
1st
42.368
{2.747}
WA2 Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES (13G) 2 8 2nd
43.052
{2.835}
2nd
43.286
{2.794}
2nd
44.058
{2.802}
2nd
43.287
{2.823}
1WA Southside BMX Club WA Bianca CAMPBELL 3 12 3rd
45.288
{2.992}
3rd
44.776
{2.878}
3rd
44.583
{2.807}
3rd
45.066
{2.970}
1662 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mikaila HITCHCOCK (13G) 4 16 4th
47.742
{3.071}
4th
48.280
{3.119}
4th
50.475
{3.078}
4th
49.643
{3.051}

12 Girls (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 1 4 1st
45.553
{2.954}
1st
46.433
{2.924}
1st
46.514
{2.900}
1st
46.407
{2.948}
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 2 9 2nd
48.555
{3.046}
2nd
47.584
{3.119}
3rd
50.704
{3.148}
2nd
48.811
{3.075}
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 3 12 4th
49.280
{3.233}
3rd
47.647
{3.053}
2nd
46.824
{3.080}
3rd
48.960
{3.126}
6WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Ruby WRIGHT 4 15 3rd
49.107
{3.077}
4th
50.274
{3.159}
4th
51.243
{3.189}
4th
50.885
{3.233}
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 5 20 5th
50.975
{3.281}
5th
51.626
{3.406}
5th
52.587
{3.806}
5th
52.472
{3.406}

11 Girls (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2A Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 1 4 1st
45.103
{2.865}
1st
45.300
{2.916}
1st
45.510
{2.953}
1st
45.112
{2.912}
1WA Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN (10G) 2 8 2nd
46.254
{3.116}
2nd
46.541
{3.055}
2nd
47.004
{3.058}
2nd
46.597
{3.015}
5WA Northam Bmx Club WA Mikaela NEILL 3 12 3rd
47.923
{3.264}
3rd
48.437
{3.333}
3rd
49.404
{3.209}
3rd
49.288
{3.257}
1442 Westside Bmx Club WA Courtney VAN BRAKEL 4 20 DNS:8 4th
50.636
{3.349}
4th
52.310
{3.434}
4th
54.558
{3.472}

16 Boys Expert (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 1 5 2nd
38.139
{2.573}
1st
38.050
{2.561}
1st
38.077
{2.535}
1st
38.584
{2.554}
1924 Southside Bmx Club WA Yuliang SEOW (15B) 2 12 4th
40.749
{2.585}
4th
40.495
{2.530}
2nd
40.374
{2.556}
2nd
38.941
{2.576}
6WA Southside BMX Club WA Sunni BONE 3 14 DNF:5 3rd
40.005
{2.531}
3rd
40.877
{2.606}
3rd
40.265
{2.569}
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 4 19 1st
37.328
{2.533}
2nd
38.309
{2.539}
DNS:8 DNS:8
939 Southside BMX Club WA Carter MIDDLETON 5 20 3rd
40.568
{2.561}
5th
40.851
{2.607}
4th
41.060
{2.515}
DNS:8

13 Boys Expert (18 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3WA Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 1st
38.669
{2.606}
1st
38.696
{2.576}
- 3 1st
39.495
{2.616}
1st
39.761
{2.627}
1st
39.165
{2.641}
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 2nd
39.165
{2.583}
1st
39.238
{2.576}
- 3 1st
39.346
{2.604}
1st
39.636
{2.613}
1st
39.127
{2.564}
2WA Karratha Bmx Club WA Jackson TATHAM 3rd
39.766
{2.630}
2nd
39.013
{2.606}
- 4 1st
39.768
{2.676}
1st
39.633
{2.661}
2nd
40.198
{2.638}
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY 4th
41.481
{2.652}
3rd
41.408
{2.657}
- 8 3rd
41.487
{2.666}
2nd
41.060
{2.641}
3rd
41.677
{2.659}
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 5th
41.934
{2.871}
4th
41.746
{2.718}
- 9 4th
42.735
{2.783}
4th
43.214
{2.833}
1st
41.177
{2.711}
8WA Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 6th
42.720
{2.718}
3rd
42.023
{2.680}
- 7 2nd
40.784
{2.697}
2nd
41.059
{2.725}
3rd
41.741
{2.751}
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD 7th
44.161
{2.699}
2nd
40.826
{2.643}
- 10 3rd
41.997
{2.692}
3rd
42.309
{2.678}
4th
42.716
{2.724}
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 8th
45.496
{2.793}
4th
43.075
{2.728}
- 9 4th
42.854
{2.812}
3rd
42.752
{2.763}
2nd
42.168
{2.755}
1559 Eastern Goldfields BMX Club WA Deacon HODGSON 5th
42.507
{2.851}
- 11 5th
43.200
{2.826}
3rd
42.025
{2.793}
3rd
43.354
{2.852}
2152 Northam Bmx Club WA Calum NEILL 5th
44.018
{2.680}
- 13 5th
43.900
{2.917}
4th
44.429
{2.796}
4th
43.814
{2.826}
1386 Southside Bmx Club WA Koby BLONDEL 6th
1:16.395
{2.830}
- 6 2nd
39.813
{2.716}
2nd
41.353
{2.834}
2nd
39.694
{2.713}
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 6th
47.752
{2.802}
- 12 2nd
42.691
{2.781}
5th
45.415
{2.835}
5th
44.574
{2.809}
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE - - 14 6th
44.798
{2.827}
4th
44.275
{2.865}
4th
44.328
{2.909}
1384 Eastern Goldfields BMX Club WA Regan CARTER (13BN) - - 14 4th
45.308
{2.959}
5th
46.077
{2.982}
5th
49.168
{2.947}
2060 Northam Bmx Club WA Mitchell BERNAY - - 14 3rd
44.613
{2.827}
6th
49.419
{2.862}
5th
46.131
{2.863}
1317 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS (13BN) - - 17 6th
48.396
{2.912}
5th
48.166
{3.115}
6th
47.491
{2.958}
1819 Bunbury BMX Club WA Brendon SPENCE (13BN) - - 17 5th
45.755
6th
46.415
{3.293}
6th
47.526
{3.008}
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG - - 24# DNS:8 DNS:8 DNS:8

8 Boys (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1885 Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI 1st
47.431
{2.997}
- 3 1st
46.235
{2.935}
1st
47.127
{3.064}
1st
47.526
{2.969}
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 2nd
48.430
{2.975}
- 5 2nd
47.764
{2.934}
1st
48.239
{2.984}
2nd
48.517
{2.981}
1835 Byford BMX Club WA Alexander DAWES 3rd
49.240
{3.208}
- 7 4th
51.233
{3.366}
2nd
47.895
{3.127}
1st
47.586
{3.120}
1767 Wanneroo BMX Club WA Calvin MOYLAN 4th
49.910
{3.056}
- 9 3rd
51.009
{2.999}
3rd
49.399
{3.010}
3rd
49.224
{3.054}
2671 Wanneroo BMX Club WA Matias HARRIS 5th
50.233
{3.341}
- 7 2nd
50.094
{3.086}
2nd
49.394
{3.126}
3rd
49.685
{3.128}
2323 Eastern Goldfields Bmx Club WA Aarlen TEHAARA 6th
51.417
{3.109}
- 7 1st
49.439
{3.050}
4th
50.275
{3.076}
2nd
49.058
{3.121}
2732 Eastern Goldfields BMX Club WA Zach SEINOR 7th
51.802
{3.297}
- 11 3rd
49.908
{3.266}
3rd
51.996
{3.326}
5th
52.581
{3.269}
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 8th
55.275
{3.377}
- 13 5th
52.946
{3.532}
4th
53.765
{3.489}
4th
53.618
{3.440}
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS - 13 4th
50.991
{3.689}
5th
51.122
{3.165}
4th
50.985
{3.224}
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM - 16 6th
55.366
{3.409}
5th
56.770
{3.512}
5th
56.580
{3.440}
2411 Club Unknown ? Joseph MOORE - 17 5th
53.909
{3.681}
6th
58.349
{3.656}
6th
56.114
{3.770}
2041 Eastern Goldfields Bmx Club WA Martin CLOSE - 19 6th
56.724
{3.819}
6th
59.172
{3.868}
7th
59.928
{3.854}
1535 Hills BMX Club WA Murphy DONNELLY - 20 7th
59.751
{3.656}
7th
59.390
{3.883}
6th
58.748
{3.839}

9 Boys Novice (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1886 Bunbury BMX Club WA Cameron WYATT 1st
45.507
{2.792}
- 3 1st
47.273
{3.075}
1st
45.830
{3.000}
1st
47.676
{3.107}
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER 2nd
47.757
{3.167}
- 10 4th
49.937
{3.475}
4th
49.824
{3.236}
2nd
48.340
{3.198}
1634 Bunbury BMX Club WA Jack DALRYMPLE 3rd
48.297
{3.170}
- 4 1st
46.690
{2.965}
2nd
46.667
{3.000}
1st
47.214
{2.989}
2010 Hills BMX Club WA Rory BRADLEY 4th
50.286
{3.125}
- 8 2nd
49.908
{3.017}
3rd
49.387
{3.094}
3rd
50.452
{3.006}
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 5th
50.696
{3.079}
- 6 2nd
48.397
{3.059}
1st
48.090
{3.016}
3rd
52.185
{3.095}
2351 Eastern Goldfields Bmx Club WA Koltyn TEHAARA 6th
51.483
{3.114}
- 7 3rd
49.049
{3.085}
2nd
48.808
{3.199}
2nd
49.118
{3.128}
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 7th
53.763
{3.296}
- 12 3rd
52.746
{3.313}
5th
56.611
{3.276}
4th
55.077
{3.266}
1849 Cockburn BMX Club WA Tyson LOCKWOOD 8th
55.154
{3.476}
- 11 4th
55.145
{3.534}
3rd
55.590
{3.576}
4th
57.661
{3.454}
2352 Northam Bmx Club WA Hamish NEILL - 14 5th
56.115
{4.235}
4th
56.510
{4.326}
5th
56.123
{4.394}

9 Boys Expert (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
4WA Eastern Goldfields BMX Club WA Joshua TICKELL 1 4 1st
43.495
{2.862}
1st
43.536
{2.841}
1st
43.928
{2.820}
1st
43.817
{2.801}
2WA Hills BMX Club WA Dylan ANDREWS 2 8 2nd
44.074
{2.795}
2nd
44.589
{2.895}
2nd
44.377
{2.778}
2nd
44.594
{2.797}
3WA Southside BMX Club WA Mitchell CAMPBELL 3 13 3rd
44.919
{3.025}
3rd
46.040
{3.114}
3rd
44.978
{2.898}
4th
45.660
{2.988}
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 4 16 4th
46.030
{2.932}
5th
46.983
{3.024}
4th
46.117
{3.147}
3rd
45.336
{2.931}
1089 Northam BMX Club WA William DOUGLAS 5 21 5th
47.727
{3.028}
4th
46.883
{2.941}
6th
48.647
{2.974}
6th
48.445
{3.034}
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN 6 24 7th
49.544
{3.356}
7th
49.313
{3.129}
5th
47.522
{3.420}
5th
47.759
{3.057}
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 7 26 6th
48.104
{3.197}
6th
48.398
{3.091}
7th
49.236
{3.317}
7th
49.002
{3.241}
1925 Rockingham BMX Club WA Tristan POWLES 8 32 8th
50.499
{3.479}
8th
50.434
{3.424}
8th
51.500
{3.165}
8th
49.973
{3.255}

10 Boys Novice (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 1 6 3rd
49.016
{2.980}
1st
45.489
{2.928}
1st
46.055
{2.954}
1st
46.035
{2.929}
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 2 7 1st
46.250
{2.914}
2nd
45.785
{2.919}
2nd
46.593
{2.904}
2nd
46.589
{2.885}
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS 3 13 2nd
48.608
{3.065}
3rd
47.857
{2.967}
4th
50.208
{3.033}
4th
48.633
{3.029}
1829 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bailey FOSTER 4 18 4th
49.307
{3.073}
4th
48.068
{3.120}
7th
1:05.463
{3.080}
3rd
47.345
{3.152}
1409 Eastern Goldfields Bmx Club WA Hayden KAKER 5 18 5th
49.768
{3.113}
5th
49.326
{3.131}
3rd
48.570
{3.187}
5th
49.152
{3.175}
1658 Bunbury BMX Club WA Lochlan EDWARDS 6 23 6th
51.071
{3.192}
6th
52.347
{3.249}
5th
51.820
{3.276}
6th
51.372
{3.117}
24 Eastern Goldfields BMX Club WA Jack PAYNE 7 27 7th
54.086
{3.349}
7th
57.074
{3.340}
6th
58.520
{3.322}
7th
55.591
{3.319}

10 Boys Expert (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 1st
42.185
{2.727}
- 3 1st
43.111
{2.766}
1st
41.669
{2.768}
1st
43.014
{2.760}
1891 Karratha BMX Club WA Joshua SWIATEK 2nd
43.156
{2.690}
- 4 2nd
43.762
{2.706}
1st
43.266
{2.749}
1st
43.985
{2.749}
2254 Eastern Goldfields BMX Club WA Rico BLACK 3rd
43.441
{2.802}
- 8 3rd
44.105
{2.804}
2nd
43.952
{2.815}
3rd
44.578
{2.797}
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 4th
43.812
{2.884}
- 5 1st
44.215
{2.887}
2nd
42.653
{2.841}
2nd
44.065
{2.857}
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 5th
44.324
{2.839}
- 11 4th
45.917
{2.867}
3rd
44.368
{2.889}
4th
44.809
{2.952}
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 6th
44.735
{3.007}
- 9 4th
44.751
{2.823}
3rd
44.408
{2.848}
2nd
44.946
{2.936}
192 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 7th
45.870
{2.906}
- 9 2nd
44.974
{2.951}
4th
45.365
{2.998}
3rd
45.451
{2.913}
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON 8th
45.989
{2.929}
- 12 3rd
45.829
{2.857}
5th
45.887
{3.070}
4th
45.959
{2.976}
2031 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lochlin MACAULAY - 15 5th
46.139
{3.077}
5th
46.012
{3.100}
5th
45.841
{3.100}
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE - 15 5th
46.586
{3.052}
4th
45.026
{2.960}
6th
46.090
{2.923}
1744 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kayne DELLAR - 17 6th
48.770
{3.316}
6th
49.907
{3.342}
5th
50.342
{3.335}
1096 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jude WRIGHT - 18 6th
52.574
{3.387}
6th
53.705
{3.351}
6th
54.944
{3.404}

14 Boys Expert (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
5A Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 1st
38.844
{2.551}
- 3 1st
38.745
{2.749}
1st
38.325
{2.614}
1st
39.718
{2.647}
1349 Rockingham BMX Club WA Drew WARD 2nd
40.007
{2.610}
- 4 2nd
40.958
{2.637}
1st
40.384
{2.639}
1st
39.777
{2.612}
8WA Byford BMX Club WA Kobe BARNES 3rd
40.430
{2.658}
- 7 3rd
44.552
{2.701}
2nd
39.854
{2.668}
2nd
41.560
{2.782}
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 4th
40.734
{2.860}
- 6 1st
40.312
{2.661}
3rd
39.945
{2.653}
2nd
41.032
{2.741}
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 5th
41.984
{2.710}
- 7 2nd
41.753
{2.700}
2nd
41.570
{2.690}
3rd
42.493
{2.740}
2100 Southern Districts BMX Club WA Cody WALKER 6th
42.714
{2.857}
- 9 3rd
41.873
{2.820}
3rd
42.682
{2.816}
3rd
42.221
{2.819}
1339 Westside Bmx Club WA Adam VAN BRAKEL 7th
45.765
{2.910}
- 12 4th
43.157
{2.880}
4th
42.780
{2.901}
4th
43.788
{2.890}
1331 Rockingham BMX Club WA Tyron GILMOUR (14BN) 8th
46.789
- 12 4th
49.010
4th
47.515
4th
47.857
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES - 15 5th
50.684
{3.711}
5th
50.178
{3.736}
5th
48.838
{3.806}
1856 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lachlan DELLAR (14BN) - 21 5th
51.499
{3.099}
DNS:8 DNS:8

11 Boys Novice (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 1 5 1st
44.470
{2.837}
1st
44.332
{2.771}
2nd
44.592
{2.827}
1st
44.582
{2.867}
2133 Eastern Goldfields BMX Club WA Alex KNIGHT 2 8 2nd
44.749
{2.932}
3rd
44.978
{3.060}
1st
44.199
{2.894}
2nd
44.645
{2.894}
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 3 13 3rd
45.529
{2.883}
4th
46.602
{3.014}
3rd
46.158
{2.873}
3rd
44.977
{2.883}
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 4 16 4th
46.280
{3.114}
2nd
44.957
{2.861}
4th
47.495
{3.026}
6th
48.202
{3.188}
1561 Eastern Goldfields BMX Club WA Dylan CARTER 5 21 7th
49.782
{2.952}
5th
47.465
{2.995}
5th
48.558
{2.964}
4th
47.901
{2.901}
22 Eastern Goldfields BMX Club WA Mason PAYNE 6 23 6th
48.690
{3.224}
6th
47.773
{3.113}
6th
48.703
{3.102}
5th
47.951
{3.157}
357 Eastern Goldfields BMX Club WA Deizel MAY 7 26 5th
48.056
{3.119}
7th
49.096
{3.123}
7th
50.340
{3.105}
7th
49.223
{3.196}
1946 Hills BMX Club WA Kyden BRADLEY 8 32 8th
51.664
{3.427}
8th
51.569
{3.478}
8th
53.945
{3.478}
8th
53.854
{3.479}

11 Boys Expert (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM 1st
39.709
{2.699}
- 3 1st
41.312
{2.801}
1st
40.034
{2.724}
1st
40.871
{2.799}
1715 Hills BMX Club WA Jay ALLAN
Stay Strong Australia
2nd
40.531
{2.707}
- 4 1st
40.973
{2.763}
2nd
40.400
{2.735}
1st
41.173
{2.728}
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER 3rd
40.770
{2.680}
- 5 2nd
41.027
{2.686}
1st
40.939
{2.702}
2nd
41.409
{2.723}
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN 4th
41.354
{2.685}
- 11 7th
44.515
{2.688}
2nd
41.580
{2.718}
2nd
42.349
{2.725}
6WA Westside BMX Club WA Jacob GODDARD 5th
41.799
{2.808}
- 9 3rd
41.348
{2.699}
3rd
41.140
{2.691}
3rd
43.228
{2.742}
2164 Westside Bmx Club WA Angus RICHARDS 6th
41.995
{2.907}
- 10 4th
41.507
{2.760}
3rd
42.496
{2.716}
3rd
41.619
{2.767}
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 7th
42.890
{2.876}
- 13 2nd
42.008
{2.818}
5th
43.450
{3.031}
6th
44.635
{3.046}
1541 Cockburn BMX Club WA Ruben CUNNINGHAM 8th
44.630
{2.781}
- 12 4th
43.783
{2.714}
4th
43.030
{2.782}
4th
44.084
{2.859}
1896 Westside Bmx Club WA Max LEAHY - 14 5th
43.348
{2.913}
4th
43.354
{2.934}
5th
44.622
{2.947}
1216 Bunbury BMX Club WA Lochlan DALRYMPLE - 14 3rd
43.741
{2.884}
6th
44.145
{2.935}
5th
46.137
{2.910}
1573 Eastern Goldfields BMX Club WA Macrae AKROYD - 15 6th
43.878
{2.946}
5th
43.679
{2.707}
4th
43.338
{2.775}
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA - 17 5th
46.884
{3.007}
6th
47.836
{2.966}
6th
46.573
{3.048}
912 Wanneroo Bmx Club WA Luke CLARKE - 20 6th
48.791
{3.271}
7th
49.761
{3.071}
7th
50.116
{3.059}

12 Boys Novice (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1948 Eastern Goldfields Bmx Club WA Corbin TEHAARA 1 4 1st
42.532
{2.817}
1st
43.129
{2.828}
1st
43.547
{2.865}
1st
42.638
{2.781}
1061 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan KAKER 2 8 2nd
43.561
{2.850}
2nd
44.038
{2.918}
2nd
44.406
{2.828}
2nd
44.126
{2.890}
1547 Hills BMX Club WA Ben HOPKINS 3 12 3rd
45.068
{3.083}
3rd
45.526
{3.065}
3rd
45.745
{3.113}
3rd
45.571
{2.931}
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 4 16 4th
47.501
{3.099}
4th
47.493
{3.031}
4th
47.095
{3.048}
4th
46.969
{3.102}
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 5 20 5th
54.366
{3.102}
5th
49.326
{3.373}
5th
52.330
{3.416}
5th
56.010
{3.089}
158 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jakob GALE 6 26 6th
59.024
{3.539}
6th
1:03.899
{3.519}
6th
1:01.621
{3.519}
DNS:8

12 Boys Expert (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1 4 1st
40.967
{2.712}
1st
41.136
{2.750}
1st
41.589
{2.679}
1st
41.478
{2.706}
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 2 11 2nd
41.949
{2.703}
2nd
41.702
{2.762}
3rd
42.578
{2.718}
4th
43.739
{2.693}
1545 Bunbury BMX Club WA Cory CROMBIE 3 12 5th
44.845
{2.782}
3rd
42.217
{2.743}
2nd
42.313
{2.818}
2nd
42.247
{2.769}
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 4 16 3rd
42.995
{2.793}
6th
47.915
{2.783}
4th
43.872
{2.828}
3rd
43.140
{2.800}
6WA Southside BMX Club WA Taylor CAMPBELL 5 18 4th
44.582
{3.000}
4th
44.259
{2.900}
5th
45.181
{2.901}
5th
44.620
{2.962}
1866 Rockingham Bmx Club WA Tyron POWLES 6 23 6th
46.987
{3.057}
5th
45.031
{2.867}
6th
46.307
{2.869}
6th
45.500
{2.830}

17+ Women (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
940 Eastern Goldfields BMX Club WA Jade HANSEN 1 4 1st
42.876
{2.636}
1st
43.014
{2.696}
1st
42.480
{2.669}
1st
42.246
{2.672}
6WA Mandurah BMX Club inc WA Michelle NEWPORT 2 8 2nd
44.608
{2.766}
2nd
44.414
{2.810}
2nd
43.622
{2.765}
2nd
43.316
{2.793}
891 Eastern Goldfields BMX Club WA Rhiannan CLOSE 3 12 3rd
45.688
{2.872}
3rd
45.650
{2.809}
3rd
45.344
{2.904}
3rd
44.966
{2.856}
561 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jenelle MILES 4 16 4th
46.299
{3.011}
4th
46.691
{3.031}
4th
45.945
{2.963}
4th
46.316
{3.070}
27 Hills Bmx Club WA Tamara HASSON 5 20 5th
47.418
{2.876}
5th
48.225
{2.918}
5th
46.915
{2.893}
5th
47.970
{2.830}
795 Bunbury BMX Club WA Bethany STONE 6 24 6th
48.689
{3.038}
6th
53.499
{3.070}
6th
48.740
{3.087}
6th
50.316
{3.187}
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE 7 28 7th
51.884
{3.222}
7th
1:09.074
{3.135}
7th
53.566
{3.221}
7th
53.500
{3.189}
709 Club Unknown ? Cassandra BARWICK - 32# DNS:8 DNS:8 DNS:8 DNS:8

30+ Men (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
409 Byford BMX Club WA Bodie LETCHFORD 1 6 2nd
39.413
{2.564}
2nd
38.701
{2.545}
1st
37.376
{2.566}
1st
38.653
{2.535}
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE 2 6 1st
39.137
{2.576}
1st
38.545
{2.625}
2nd
40.244
{2.559}
2nd
39.209
{2.558}
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 3 17 4th
40.417
{2.656}
7th
1:04.149
{2.672}
3rd
40.618
{2.700}
3rd
40.196
{2.676}
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE (17-29M) 4 19 5th
41.681
{2.676}
4th
44.753
{3.112}
6th
42.979
{2.627}
4th
40.768
{2.592}
245 Southside Bmx Club WA Steven WISEMAN 5 19 6th
42.049
{2.825}
3rd
43.052
{2.841}
5th
42.093
{2.697}
5th
42.643
{2.868}
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 6 20 3rd
39.937
{2.670}
6th
59.792
{2.738}
4th
41.252
{2.700}
7th
45.389
{2.689}
247 Byford BMX Club WA Daniel LANDER 7 25 7th
44.255
{2.880}
5th
44.927
{2.960}
7th
44.215
{2.905}
6th
43.515
{2.896}

40+ Men (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
554 Hills BMX Club WA Nathan HANNA 1 5 1st
39.483
{2.582}
2nd
42.217
{2.646}
1st
39.268
{2.600}
1st
40.700
{2.581}
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 2 7 2nd
41.794
{2.686}
1st
40.619
{2.624}
2nd
41.600
{2.637}
2nd
41.137
{2.628}
252 Northam Bmx Club WA Clem NEILL 3 13 3rd
43.780
{2.832}
4th
45.173
{2.807}
3rd
43.447
{2.822}
3rd
44.066
{2.845}
287 Hills Bmx Club WA Wayne EVANS 4 15 4th
45.746
{2.946}
3rd
44.459
{2.879}
4th
45.338
{2.948}
4th
45.955
{2.903}
293 Northam BMX Club WA Craig DOUGLAS - 32# DNS:8 DNS:8 DNS:8 DNS:8

Mini Wheeler (3 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
BB Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
LOGAN Rockingham Bmx Club WA Logan DALLY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
NP Eastern Goldfields Bmx Club WA Kaelan PENN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

Top of Report