End of Report

Super Series Round 2 Hills

BMX EVENT MANAGER, Report Created 15/Feb/2015 18:35:48

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 492

Total Riders = 399


Pro Ladies

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
51 Westside BMX Club WA Kirsten DELLAR 3 37.607 0.000
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 1 38.801 1.194
999 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH Final 39.612 2.005
895 Wanneroo BMX Club WA Airlie GOODEN 3 40.178 2.571
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 1 40.398 2.791
38 Hills BMX Club WA Tymikka SKIDMORE Final 40.979 3.372
1888 Hills BMX Club WA Kaitlin GILL 1 41.311 3.704
940 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jade HANSEN 1 41.805 4.198
931 Southside BMX Club WA Kesia SAVILL 2 42.097 4.490
1343 Southern Districts BMX Club WA Brittney REA 1 48.186 10.579


Pro Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
894 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME Final 33.566 0.000
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN Final 34.057 0.491
862 Hills BMX Club WA Joey GRAHAM Final 34.565 0.999
513 Hills Bmx Club WA Aaron NOTTLE Semi Final 34.990 1.424
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL Final 35.213 1.647
61 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 1 35.257 1.691
16 Southside BMX Club WA Cameron AINGER 1 35.396 1.830
599 Byford Bmx Club WA Casey HUNTER Semi Final 35.535 1.969
351 Westside BMX Club WA Troy EWENS 3 35.681 2.115
136 Westside BMX Club WA Kyle GREEN 1 35.713 2.147
711 Hills BMX Club WA Jamie GILL 1 35.909 2.343
85 Bunbury Bmx Club WA Jamie LEWIS 3 36.240 2.674
77 Hills BMX Club WA Nathaniel PURSER 1 36.341 2.775
115 Wanneroo BMX Club WA Tyler VERSCHUREN 3 36.378 2.812
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 2 36.421 2.855
63 Southside BMX Club WA Matthew TONGUE Semi Final 36.457 2.891
504 Hills BMX Club WA Mitchell CLEMENTS 3 37.000 3.434
723 Rockingham BMX Club WA Joel FLOWER 3 37.052 3.486
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 1 37.302 3.736
50 Rockingham Bmx Club WA Mark DIXON 2 39.428 5.862
391 Rockingham Bmx Club WA Kyle HILL 2 40.061 6.495
1532 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS 1 40.243 6.677
945 Cockburn BMX Club WA Mitchell PIANTO 3 41.195 7.629
787 Rockingham BMX Club WA Robbie ANDREWS 3 43.258 9.692


Masters 30+ Years

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
74 Wanneroo BMX Club WA Jade MCPHERSON 2 36.702 0.000
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY Final 36.853 0.151
82 Southside BMX Club WA William CELIS 2 37.298 0.596
149 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL 3 37.346 0.644
52 Westside Bmx Club WA Peter-John WELHAN 2 37.396 0.694
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 1 37.709 1.007
58 Southside BMX Club WA Shannon LOWE 2 37.945 1.243
32 Hills Bmx Club WA Brent MCDONALD Final 38.407 1.705
415 Wanneroo Bmx Club WA Daniel GRAY 2 38.538 1.836
66 Hills BMX Club WA Brad LANE 2 38.586 1.884
430 Byford Bmx Club WA Brett HAYSOM 2 39.579 2.877


8-10 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 52.229 0.000
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 1 53.440 1.211
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 4 61.600 9.371
1864 Mandurah Bmx Club Inc WA Sarah Jane MIDDLETON 3 66.503 14.274


8-10 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills BMX Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 3 41.386 0.000
2164 Westside BMX Club WA Angus RICHARDS 1 42.389 1.003
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN 3 42.666 1.280
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 3 43.104 1.718
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK 3 45.594 4.208
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 1 45.723 4.337
1683 Rockingham BMX Club WA Riley BROWN 3 45.990 4.604
2262 Mandurah BMX Club inc WA Steele CHERUBINO 1 46.184 4.798
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 1 46.850 5.464
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 3 48.626 7.240
1071 Southern Districts BMX Club WA Riffen NICHOLS 2 49.218 7.832
1645 Southside BMX Club WA Flynn COSTA 1 55.116 13.730
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 59.358 17.972


11-12 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1495 Mandurah BMX Club inc WA Blade CHERUBINO Final 40.748 0.000
1323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH 2 41.175 0.427
1679 Cockburn BMX Club WA Regan LOTHIAN 1 41.245 0.497
1520 Westside BMX Club WA Ben PEPPER 1 42.749 2.001
450 Rockingham Bmx Club WA Joel COLLEDGE Final 42.757 2.009
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3 43.094 2.346
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 3 43.775 3.027
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1 44.489 3.741
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 1 48.523 7.775
1094 Bunbury Bmx Club WA Mitchell HARRIS 2 49.038 8.290
1894 Bunbury BMX Club WA Blair CHRISTENSEN 1 53.011 12.263


13-15 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
983 Wanneroo BMX Club WA Felicity MANN Final 43.414 0.000
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA Final 43.641 0.227
1655 Southside BMX Club WA Isabella IERACE 3 44.705 1.291
1931 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT Final 45.124 1.710
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 3 46.474 3.060
121 Rockingham BMX Club WA Kira HILL 1 46.698 3.284
120 Byford Bmx Club WA Alicia JOKIC 2 48.930 5.516
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 1 48.976 5.562
547 Eastern Goldfields BMX Club WA Jordan MACAULAY 3 49.190 5.776
1986 Byford Bmx Club WA Tehlia JOKIC 1 52.555 9.141


13-15 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2170 Hills BMX Club WA Cooper DONNELLY 2 37.152 0.000
781 Hills BMX Club WA Markus ORCHARD Final 37.815 0.663
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR Final 37.888 0.736
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT Final 38.309 1.157
1008 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN 2 39.103 1.951
899 Bunbury BMX Club WA Matthew FITZGERALD 2 39.611 2.459
1181 Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 2 39.936 2.784
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 2 40.792 3.640
1354 Karratha Bmx Club WA Jackson TATHAM 1 42.226 5.074
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 2 42.405 5.253
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 3 43.420 6.268
1000 Hedland BMX Club WA James WISE 1 43.588 6.436
1388 Byford BMX Club WA Jayden KELLY 1 43.798 6.646
1045 Hills BMX Club WA Tyler FLETCHER 2 44.194 7.042
1349 Rockingham BMX Club WA Drew WARD 1 49.921 12.769
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 52.083 14.931


8-10 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6SS Southside BMX Club WA Cooper HISCOX 2 47.800 0.000
1366 Hills BMX Club WA Brock PULJAR 2 50.602 2.802
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 1 50.710 2.910
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 1 51.959 4.159
1451 Wanneroo BMX Club WA Riley CAVANOUGH 1 52.570 4.770
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 2 54.035 6.235


11-12 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1715 Hills BMX Club WA Jay ALLAN 4 40.798 0.000
1827 Bunbury BMX Club WA Austin FORRESTER 3 41.179 0.381
1705 Wanneroo Bmx Club WA Samuel THORPE 2 41.318 0.520
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM 3 41.741 0.943
4WA Westside BMX Club WA Jacob GODDARD 2 42.322 1.524
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 1 45.379 4.581
1558 Hills BMX Club WA Riley FLETCHER 4 46.829 6.031


13-14 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 4 41.479 0.000
3 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 1 42.356 0.877
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 4 43.930 2.451
732 Southside BMX Club WA Callum TAYLOR 4 44.008 2.529


17-24 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
652 Karratha Bmx Club WA Aron SHARP 4 38.514 0.000
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 4 38.751 0.237
709 Cockburn Bmx Club WA Jarrod POWELL 2 39.198 0.684
871 Rockingham Bmx Club WA Brayden COLLEDGE 1 39.858 1.344
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 3 40.512 1.998


30+Womens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
442 Westside BMX Club WA Kizzy Anne WADDELL 1 43.949 0.000
45 Hills BMX Club WA Toni GILL 2 47.295 3.346
3WA Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 1 48.821 4.872
5WA Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 3 50.531 6.582
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 1 58.396 14.447


30-34 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY 2 39.996 0.000
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 1 41.057 1.061
718 Southside Bmx Club WA Stephen EGAN 2 42.693 2.697
8 Wanneroo BMX Club WA Dean BAILEY 1 42.761 2.765
853 Wanneroo Bmx Club WA Derek BROMLEWE 4 43.867 3.871
891 Southside BMX Club WA Ross CLARK 3 44.329 4.333


40+ Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
554 Hills BMX Club WA Nathan HANNA 2 39.172 0.000
338 Cockburn BMX Club WA Peter COPELAND 4 39.356 0.184
66 Hills Bmx Club WA Brad LANE 4 39.427 0.255
474 Wanneroo BMX Club WA Russel BIRD 4 39.916 0.744
1942 Westside BMX Club WA Mark COSTA 1 44.654 5.482
241 Cockburn BMX Club WA Daniel BIRRELL 2 45.249 6.077
207 Byford BMX Club WA Damien WATERMAN 4 45.610 6.438


17+ Women

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6WA Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 3 44.577 0.000
326 Wanneroo Bmx Club WA Corona BECKMAN 2 44.917 0.340
97 Rockingham BMX Club WA Eden COOPER Final 45.705 1.128
27 Hills Bmx Club WA Tamara HASSON Final 46.997 2.420
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 2 48.476 3.899
1343 Southern Districts BMX Club WA Brittney REA Final 48.696 4.119
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE 2 50.435 5.858
719 Hills BMX Club WA Gabbie GEORGE Final 54.195 9.618
111 Cockburn Bmx Club WA Gillian BAILEY 2 54.529 9.952


17-29 Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
115 Wanneroo BMX Club WA Tyler VERSCHUREN Final 34.046 0.000
136 Westside BMX Club WA Kyle GREEN Final 34.279 0.233
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER Semi Final 35.703 1.657
835 Hills BMX Club WA Jack WASLEY 3 35.905 1.859
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 2 35.960 1.914
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN Semi Final 36.027 1.981
822 Cockburn Bmx Club WA Dylan BARWICK Semi Final 36.459 2.413
121 Southside Bmx Club WA Cooper FULLER Semi Final 36.803 2.757
811 Hills Bmx Club WA Andrew ELLIS 1 37.119 3.073
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG Semi Final 38.435 4.389
652 Karratha Bmx Club WA Aron SHARP 1 39.215 5.169
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 2 39.257 5.211
473 Northam BMX Club WA Aiden BEGLEY 2 39.834 5.788
709 Cockburn Bmx Club WA Jarrod POWELL 1 40.305 6.259
1779 Hills BMX Club WA Mitchell GILL 2 42.070 8.024
77 Hills BMX Club WA Nathaniel PURSER 3 42.162 8.116


8 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
457 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT 4 58.203 0.000
2498 Rockingham Bmx Club WA Shanae FLEMING 3 63.503 5.300
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 4 64.404 6.201


8 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1885 Hills BMX Club WA Tyler GAYSKI 2 48.039 0.000
2671 Wanneroo Bmx Club WA Matias HARRIS 2 48.742 0.703
2535 Byford Bmx Club WA Rory GIANNINI 2 49.781 1.742
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES Semi Final 50.188 2.149
2620 Byford BMX Club WA Charlie D'AGOSTINO Semi Final 50.450 2.411
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 1 50.726 2.687
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 2 50.905 2.866
1150 Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS Semi Final 51.150 3.111
1451 Wanneroo Bmx Club WA Riley CAVANOUGH Semi Final 51.226 3.187
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS Semi Final 52.069 4.030
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE Semi Final 52.607 4.568
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 1 52.659 4.620
1198 Hills BMX Club WA James MITCHELL 1 52.665 4.626
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 3 52.897 4.858
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 2 53.491 5.452
2475 Woorree Park BMX Club WA Dylan SERMAN 2 54.075 6.036
1380 Hills Bmx Club WA Cody CLANCY 2 54.138 6.099
199 Southside BMX Club WA Riley CLARK Semi Final 54.815 6.776
2531 Cockburn BMX Club WA Cody BIRRELL 3 55.330 7.291
2387 Hills BMX Club WA Connor GEORGE 3 55.577 7.538
2411 Mandurah BMX Club inc WA Joseph MOORE 3 56.622 8.583
2347 Southside BMX Club WA Daniel BAKER 2 57.118 9.079
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 58.222 10.183
2499 Rockingham BMX Club WA Jack CONNOLLY 1 59.923 11.884
2073 Hills Bmx Club WA Jackson GOSCIMINSKI 1 60.024 11.985
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE 1 60.300 12.261
1535 Hills Bmx Club WA Murphy DONNELLY 2 63.534 15.495


9 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Byford Bmx Club WA Sienna SHARP Final 50.613 0.000
2WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD Final 50.982 0.369
4WA Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW Final 51.196 0.583
2171 Wanneroo BMX Club WA Baylee CICCHINI 2 54.893 4.280
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 1 55.519 4.906
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 2 56.917 6.304
834 Bunbury BMX Club WA Izabelle FITZGERALD 3 59.364 8.751
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 1 60.516 9.903
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 1 61.453 10.840
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 1 62.538 11.925
8686 Wanneroo Bmx Club WA Grace BROMLEWE 3 67.644 17.031
1864 Mandurah Bmx Club Inc WA Sarah Jane MIDDLETON 2 68.375 17.762


9 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1886 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT Final 47.621 0.000
2293 Hills Bmx Club WA Kallan BROWN 2 48.637 1.016
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 1 49.128 1.507
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON 1 49.262 1.641
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 1 49.732 2.111
1366 Hills BMX Club WA Brock PULJAR 2 50.511 2.890
2010 Hills BMX Club WA Rory BRADLEY 1 50.816 3.195
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER 1 51.137 3.516
1490 Byford Bmx Club WA Blade HAYSOM 2 52.280 4.659
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 3 54.625 7.004
1844 Westside Bmx Club WA Kade METTIMANO 1 54.773 7.152
2352 Northam BMX Club WA Hamish NEILL 1 57.205 9.584
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD 1 57.438 9.817
1645 Southside Bmx Club WA Flynn COSTA 2 58.202 10.581
1584 Westside BMX Club WA Josh DAWS 1 60.174 12.553


9 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS Final 44.705 0.000
5WA Mandurah BMX Club inc WA Steele CHERUBINO 2 46.347 1.642
3 WA Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 1 46.853 2.148
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 3 46.951 2.246
4WA Eastern Goldfields BMX Club WA Joshua TICKELL 3 46.957 2.252
1882 Hills BMX Club WA Daniel MCDONALD 2 47.002 2.297
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR Final 47.794 3.089
1643 Woorree Park Bmx Club WA West BROAD 1 47.801 3.096
1237 Cockburn Bmx Club WA Blake SHACKELFORD 1 48.741 4.036
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 1 49.188 4.483
1238 Mandurah BMX Club inc WA Jack NEWMAN 1 49.644 4.939


10 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2331 Hills BMX Club WA Jordan MARTIN Final 47.473 0.000
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT 2 47.717 0.244
1336 Sawtell BMX Club NSW Jack BYRNE 1 48.563 1.090
1950 Mandurah BMX Club inc WA Michael EDWARDS 1 48.690 1.217
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG 2 49.048 1.575
1071 Southern Districts BMX Club WA Riffen NICHOLS 3 49.120 1.647
1622 Southern Districts BMX Club WA Nate DANIELL 3 49.683 2.210
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 2 50.093 2.620
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON 1 50.555 3.082
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 2 50.799 3.326
953 Southside BMX Club WA Callum TURNER 3 51.118 3.645
888 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 2 54.449 6.976
1901 Byford Bmx Club WA Seth GIANNINI 2 55.100 7.627


10 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills BMX Club WA Jacob HEAL-BUCZAK Final 42.969 0.000
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK Final 44.689 1.720
1683 Rockingham BMX Club WA Riley BROWN Final 44.759 1.790
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR Final 45.452 2.483
8WA Southside Bmx Club WA Jett SMITH Final 46.169 3.200
919 Bunbury BMX Club WA Braiden ABRAHAMSE 3 46.193 3.224
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 3 46.361 3.392
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 1 46.520 3.551
1064 Cockburn BMX Club WA Logan PRATT 3 46.553 3.584
2157 Hills Bmx Club WA Tyson TERRANOVA 1 46.618 3.649
6WA Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 2 47.068 4.099
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN 1 47.467 4.498
1641 Hills BMX Club WA William WASLEY 1 48.486 5.517
192 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 3 49.232 6.263
2031 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lochlin MACAULAY 2 49.363 6.394


11 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2A Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 3 45.467 0.000
1WA Rockingham Bmx Club WA Kira HILL Final 45.698 0.231
4WA Rockingham BMX Club WA Bethany BAOHM Final 49.732 4.265
5WA Northam BMX Club WA Mikaela NEILL 1 50.149 4.682
1986 Byford Bmx Club WA Tehlia JOKIC 1 52.730 7.263
1469 Hills BMX Club WA Jessica FOX Final 52.746 7.279
SK Cockburn Bmx Club WA Sienna KEOGH 1 56.014 10.547
1317 Wanneroo Bmx Club WA Charlotte BROMLEWE 1 56.191 10.724
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR 2 58.366 12.899
1650 Southside BMX Club WA Maddison CLARK 1 59.892 14.425
6WA Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 2 61.352 15.885


11 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2055 Cockburn BMX Club WA Eli BAILEY 2 46.016 0.000
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 4 46.421 0.405
1870 Hills BMX Club WA Dylan GAYSKI 2 46.960 0.944
2133 Eastern Goldfields BMX Club WA Alex KNIGHT 4 47.720 1.704
912 Wanneroo Bmx Club WA Luke CLARKE 3 48.910 2.894
1946 Hills BMX Club WA Kyden BRADLEY 2 52.647 6.631
1817 Wanneroo BMX Club WA Connor MAISEY 3 55.045 9.029


11 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1827 Bunbury BMX Club WA Austin FORRESTER Final 40.571 0.000
1715 Hills BMX Club WA Jay ALLAN Semi Final 40.870 0.299
1217 Westside BMX Club WA Jacob GODDARD Semi Final 41.217 0.646
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM Semi Final 41.275 0.704
1520 Westside BMX Club WA Ben PEPPER Semi Final 41.667 1.096
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC Semi Final 42.185 1.614
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN Semi Final 42.596 2.025
2164 Westside BMX Club WA Angus RICHARDS Semi Final 42.957 2.386
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI Semi Final 43.325 2.754
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 2 43.474 2.903
1468 Wanneroo BMX Club WA Tom OSBALDISTON Semi Final 43.925 3.354
1896 Westside Bmx Club WA Max LEAHY 2 45.691 5.120
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE 3 45.867 5.296
1558 Hills BMX Club WA Riley FLETCHER 1 46.274 5.703
1488 Hills BMX Club WA Zane HANNA 1 47.230 6.659
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 1 48.693 8.122
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 1 49.985 9.414


12 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3WA Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 4 45.541 0.000
4WA Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 46.679 1.138
1637 Mandurah BMX Club inc WA Keeley EDWARDS 4 47.953 2.412
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 4 48.582 3.041
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 3 49.101 3.560
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 1 53.198 7.657
1126 Wanneroo Bmx Club WA Claire LEE 4 58.953 13.412


12 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1709 Hills BMX Club WA Oliver ADRIANO 1 45.145 0.000
1547 Hills Bmx Club WA Ben HOPKINS 2 46.082 0.937
1249 Hills Bmx Club WA Niko PATTERSON 1 46.295 1.150
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 1 50.075 4.930
1894 Bunbury BMX Club WA Blair CHRISTENSEN 1 51.621 6.476


12 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4WA Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 2 41.266 0.000
1495 Mandurah BMX Club inc WA Blade CHERUBINO Semi Final 41.440 0.174
1679 Cockburn BMX Club WA Regan LOTHIAN 1 41.561 0.295
1705 Wanneroo Bmx Club WA Samuel THORPE 3 41.878 0.612
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 3 42.431 1.165
1677 Hills BMX Club WA Lochlen LISTER 2 42.638 1.372
450 Rockingham Bmx Club WA Joel COLLEDGE Semi Final 42.795 1.529
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3 43.051 1.785
7A Rockingham Bmx Club WA Oscar WATTS 2 43.499 2.233
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 3 43.657 2.391
2166 Southside BMX Club WA Jayden FLYNN 2 43.721 2.455
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1 44.014 2.748
6 WA Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL Semi Final 44.965 3.699
1541 Cockburn BMX Club WA Ruben CUNNINGHAM 1 45.137 3.871
1847 Tom Price Bmx Club WA Tahj ARMITAGE 1 47.038 5.772
788 Westside BMX Club WA Thomas POOLE 2 47.314 6.048
1094 Bunbury Bmx Club WA Mitchell HARRIS 1 48.427 7.161
1670 Rockingham BMX Club WA Nicholas O'DONNELL 1 49.195 7.929


13 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Southside BMX Club WA Isabella IERACE Final 42.965 0.000
2WA Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES Final 43.538 0.573
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 2 43.974 1.009
1408 Byford BMX Club WA Lillyrose HARRISON 1 44.869 1.904
1254 Hills BMX Club WA Hailey PAYNE 1 46.307 3.342
1668 Wanneroo Bmx Club WA Grace TAPP 1 46.327 3.362
8WA Wanneroo BMX Club WA Katie GRAY 2 47.814 4.849
120 Byford Bmx Club WA Alicia JOKIC 2 48.782 5.817
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 1 49.984 7.019
3883 Mandurah BMX Club inc WA Nakita WYATT 2 61.757 18.792


13 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2510 Club Unknown ? Jared KITSON Final 43.470 0.000
1998 Hills BMX Club WA Darryl GEORGE 2 44.557 1.087
2163 Hills BMX Club WA Tiarnan VAN OSCH 3 44.734 1.264
1221 Southside BMX Club WA Christopher KING 2 46.287 2.817
2402 Rockingham BMX Club WA Blake JAMIESON 1 47.310 3.840
1062 Southern Districts BMX Club WA Kynan DANIELL 2 47.960 4.490
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 1 48.039 4.569
1317 Bunbury BMX Club WA Lachlan ROSS 3 48.425 4.955
1132 Wanneroo BMX Club WA Macauley TOCK 3 49.599 6.129
132 Hills BMX Club WA Jack CURRY 2 53.396 9.926


13 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR Final 37.461 0.000
3WA Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY Semi Final 38.243 0.782
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH Semi Final 38.568 1.107
1005 Wanneroo BMX Club WA Kane GRAY Final 38.998 1.537
2WA Karratha Bmx Club WA Jackson TATHAM Final 39.545 2.084
1386 Southside BMX Club WA Koby BLONDEL Semi Final 40.074 2.613
5 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP Semi Final 40.569 3.108
8 WA Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 2 40.959 3.498
4WA Byford BMX Club WA Jayden KELLY 1 41.108 3.647
1854 Rockingham BMX Club WA Devon BAOHM 1 41.860 4.399
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG 1 42.460 4.999
983 Wanneroo BMX Club WA Felicity MANN 1 42.481 5.020
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD 3 42.814 5.353
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 42.875 5.414
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 1 43.496 6.035
2152 Northam BMX Club WA Calum NEILL 1 44.181 6.720
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 1 44.233 6.772
1775 Westside Bmx Club WA Jake ROSSITER 2 44.531 7.070
2060 Northam Bmx Club WA Mitchell BERNAY 1 46.443 8.982
857 Wanneroo Bmx Club WA James HILL 1 46.535 9.074
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 46.875 9.414


14 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
948 Wanneroo BMX Club WA Danika CAMERON 3 43.906 0.000
1 WA Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 4 45.519 1.613
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 2 47.620 3.714
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG 4 48.161 4.255
2886 Mandurah BMX Club inc WA Kiara WYATT 4 51.208 7.302


14 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1569 Hills Bmx Club WA Dylan HADDON 4 42.916 0.000
978 Wanneroo Bmx Club WA Timothy LEE 4 46.253 3.337
1423 Northam Bmx Club WA Joshua MCNAIR 2 46.421 3.505
1022 Byford BMX Club WA Caleb CHURCHILL 3 52.234 9.318
1048 Byford BMX Club WA Thomas SHIPARD 1 54.319 11.403


14 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
5A Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY Final 37.182 0.000
1349 Rockingham BMX Club WA Drew WARD Final 38.799 1.617
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL Final 39.444 2.262
8WA Byford Bmx Club WA Kobe BARNES Final 40.017 2.835
1363 Southern Districts Bmx Club WA Jacob DEAN Final 40.518 3.336
1400 Wanneroo BMX Club WA Luke TOOZE 1 41.553 4.371
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 2 41.718 4.536
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY Final 42.441 5.259
1326 Southside BMX Club WA Thomas GASKIN 2 42.938 5.756
732 Southside BMX Club WA Callum TAYLOR 1 43.080 5.898
2100 Southern Districts BMX Club WA Cody WALKER 1 43.122 5.940
1045 Hills BMX Club WA Tyler FLETCHER 3 43.330 6.148
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 1 43.361 6.179
1195 Cockburn BMX Club WA Finn CARPENTER 3 45.341 8.159


15 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
818 Rockingham BMX Club WA Brydie WARD 3 43.897 0.000
2WA Southern Districts BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 1 44.818 0.921
261 Rockingham Bmx Club WA Chloe COLLEDGE 4 46.058 2.161
4WA Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS 4 46.993 3.096
6WA Tom Price Bmx Club WA Mackenze ARMITAGE 1 49.252 5.355
1162 Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE 4 51.633 7.736


15 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
723 Rockingham BMX Club WA Joel FLOWER Final 35.822 0.000
1532 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS Final 36.137 0.315
945 Cockburn BMX Club WA Mitchell PIANTO 3 37.549 1.727
1008 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN 2 38.021 2.199
391 Rockingham Bmx Club WA Kyle HILL 2 38.059 2.237
1055 Cockburn Bmx Club WA Max BAILEY 3 38.083 2.261
781 Hills BMX Club WA Markus ORCHARD 2 38.267 2.445
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 3 38.357 2.535
1924 Southside Bmx Club WA Yuliang SEOW 3 38.374 2.552
899 Bunbury BMX Club WA Matthew FITZGERALD 2 39.138 3.316
1231 Mandurah BMX Club inc WA Jarod LITTLE 1 40.709 4.887
1176 Northam BMX Club WA Christopher MAXWELL 2 40.731 4.909
1185 Wanneroo Bmx Club WA Naite SKIDMORE 3 42.046 6.224
1269 Wanneroo Bmx Club WA Aidan BUCHAN 1 43.855 8.033
1000 Hedland BMX Club WA James WISE 2 44.115 8.293


16 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 2 36.880 0.000
546 Westside Bmx Club WA Ethan PIMBLETT 1 37.324 0.444
1300 Southside BMX Club WA Reece BARWICK Final 37.726 0.846
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON Final 37.823 0.943
939 Southside BMX Club WA Carter MIDDLETON 2 39.457 2.577
6 WA Southside Bmx Club WA Sunni BONE Final 39.704 2.824
961 Cockburn BMX Club WA Brodie COPELAND 2 42.234 5.354
623 Southside Bmx Club WA Bailey WIDDISON 2 43.814 6.934
1077 Northam BMX Club WA Connor MAXWELL 3 47.813 10.933


30+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
474 Wanneroo BMX Club WA Russel BIRD 3 40.355 0.000
501 Southside BMX Club WA Shane WILLMOTT 2 41.769 1.414
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 2 41.932 1.577
245 Southside Bmx Club WA Steven WISEMAN 2 42.004 1.649
426 Bunbury Bmx Club WA Brett THOMPSON 2 42.829 2.474
247 Byford BMX Club WA Daniel LANDER 4 44.390 4.035


40+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
338 Cockburn BMX Club WA Peter COPELAND 2 39.190 0.000
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 2 40.685 1.495
554 Hills BMX Club WA Nathan HANNA 1 41.198 2.008
252 Northam BMX Club WA Clem NEILL 3 44.536 5.346
287 Hills Bmx Club WA Wayne EVANS 2 44.807 5.617
734 Southern Districts Bmx Club WA Martin PHILLIPS 1 44.990 5.800

Top of Report