End of Report

Rd 3 Super Series Wanneroo

BMX EVENT MANAGER, Report Created 15/Mar/2015 17:58:58

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 539

Total Riders = 446


Pro Ladies

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
909 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH 1 41.510 0.000
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 4 42.392 0.882
940 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jade HANSEN 3 42.499 0.989
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 3 43.665 2.155
403 Westside BMX Club WA Kishani GREEN 4 44.021 2.511
239 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 3 44.203 2.693
38 Hills Bmx Club WA Tymikka SKIDMORE 2 44.304 2.794


Pro Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
894 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME Final 34.924 0.000
513 Hills BMX Club WA Aaron NOTTLE Final 35.807 0.883
599 Byford Bmx Club WA Casey HUNTER Final 36.078 1.154
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN Final 36.528 1.604
12 Wanneroo Bmx Club WA Blake SCHOFIELD Final 36.855 1.931
115 Wanneroo BMX Club WA Tyler VERSCHUREN 3 37.249 2.325
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL Semi Final 37.258 2.334
369 Hills BMX Club WA Gage MADELEY 2 37.680 2.756
54 Bunbury Bmx Club WA Brent WELHAN Semi Final 37.847 2.923
181 Bunbury Bmx Club WA Jaymin KING 3 37.853 2.929
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 3 37.879 2.955
143 Wanneroo BMX Club WA Benjamin KEOGH Final 38.377 3.453
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL 3 38.801 3.877
1223 Hills BMX Club WA Jayden LISTER Semi Final 39.000 4.076
89 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew BROWN Final 39.072 4.148
744 Westside BMX Club WA Felipe/Juan TABARES 2 39.074 4.150
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 3 39.142 4.218
723 Rockingham Bmx Club WA Joel FLOWER 3 39.362 4.438
504 Hills Bmx Club WA Mitchell CLEMENTS 2 39.383 4.459
730 Wanneroo Bmx Club WA Devon DE SWARDT 2 39.722 4.798
811 Hills Bmx Club WA Andrew ELLIS 3 39.942 5.018
121 Southside Bmx Club WA Cooper FULLER 1 40.452 5.528
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 1 41.516 6.592
50 Rockingham Bmx Club WA Mark DIXON 2 41.522 6.598
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 1 41.570 6.646
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 1 42.771 7.847


Masters 30+ Years

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
52 Westside Bmx Club WA Peter-John WELHAN 3 39.303 0.000
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY Final 40.277 0.974
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN Final 40.523 1.220
149 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL Final 41.184 1.881
82 Southside Bmx Club WA William CELIS 3 41.347 2.044
415 Wanneroo Bmx Club WA Daniel GRAY 3 41.561 2.258
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 1 41.753 2.450
430 Byford Bmx Club WA Brett HAYSOM 1 42.162 2.859
45 Southside Bmx Club WA Matt BUTTERWORTH 1 45.168 5.865
? Club Unknown ? Christopher SUMMERFIELD 2 48.607 9.304


8-10 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 54.131 0.000
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 2 54.584 0.453
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 1 57.566 3.435
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 2 65.425 11.294
1864 Mandurah BMX Club inc WA Sarah Jane MIDDLETON 1 71.625 17.494


8-10 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2164 Westside Bmx Club WA Angus RICHARDS 1 44.317 0.000
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 2 45.278 0.961
1957 Westside BMX Club WA Dillon MCKEEN 2 45.467 1.150
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 3 45.678 1.361
2262 Mandurah BMX Club inc WA Steele CHERUBINO 1 48.498 4.181
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 1 48.716 4.399
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 1 48.838 4.521
1886 Bunbury BMX Club WA Cameron WYATT 2 50.588 6.271
1351 Byford BMX Club WA Tyson WILLIAMS 1 51.549 7.232
1550 Westside Bmx Club WA Jacob PALMER 2 54.011 9.694
1964 Southside Bmx Club WA Luca WOODS 1 55.261 10.944
2323 Eastern Goldfields Bmx Club WA Aarlen TEHAARA 2 57.321 13.004
609 Wanneroo Bmx Club WA Hudson WALKER 1 58.487 14.170
2351 Eastern Goldfields Bmx Club WA Koltyn TEHAARA 3 58.664 14.347
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 2 62.492 18.175


11-12 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 1 47.244 0.000
121 Rockingham Bmx Club WA Kira HILL 1 48.408 1.164
1931 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 4 49.060 1.816
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 49.278 2.034
TJ Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 1 53.551 6.307


11-12 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH Final 44.120 0.000
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO Final 44.519 0.399
1677 Hills BMX Club WA Lochlen LISTER 2 44.590 0.470
1520 Westside Bmx Club WA Ben PEPPER 2 44.921 0.801
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1 45.260 1.140
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 3 46.397 2.277
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 2 46.411 2.291
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 3 47.785 3.665
788 Westside BMX Club WA Thomas POOLE 1 48.712 4.592
1948 Eastern Goldfields Bmx Club WA Corbin TEHAARA 2 48.916 4.796
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 3 50.634 6.514
1245 Wanneroo Bmx Club WA Ryley WALKER 1 51.095 6.975
1094 Bunbury Bmx Club WA Mitchell HARRIS 1 52.392 8.272
1545 Bunbury BMX Club WA Cory CROMBIE 3 52.659 8.539
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 1 54.393 10.273


13-15 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1655 Southside Bmx Club WA Isabella IERACE 4 45.777 0.000
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 4 45.941 0.164
AJ Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 4 49.889 4.112
1196 Southside BMX Club WA Saffron WOODS 4 49.894 4.117
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 2 54.023 8.246


13-15 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1532 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS 2 39.860 0.000
2170 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY Final 40.214 0.354
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 2 40.632 0.772
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD 2 41.232 1.372
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 1 41.882 2.022
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 2 41.957 2.097
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 1 44.651 4.791
1354 Cockburn Bmx Club WA Jackson TATHAM 1 46.985 7.125
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 2 48.155 8.295
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 48.211 8.351
936 Mandurah BMX Club inc WA Ben O'LOUGHLIN 1 51.300 11.440


8-10 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8SA Wanneroo BMX Club WA Darcy ROBINSON 2 47.659 0.000
6SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 2 49.571 1.912
2834 Wanneroo BMX Club WA Koby RATAJCZAK 2 54.070 6.411
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 1 55.318 7.659
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 2 55.630 7.971
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 2 56.300 8.641


11-12 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1705 Wanneroo Bmx Club WA Samuel THORPE 2 43.275 0.000
7A Hills BMX Club WA Jay ALLAN 2 44.568 1.293
4A Hills BMX Club WA Austin FORRESTER Final 45.158 1.883
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 45.835 2.560
4WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 1 46.636 3.361
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 1 48.564 5.289
788 Westside BMX Club WA Thomas POOLE 3 48.722 5.447
1558 Hills Bmx Club WA Riley FLETCHER 3 49.598 6.323
1659 Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 2 51.100 7.825


13-14 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 1 45.784 0.000
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 1 48.628 2.844


17-24 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
166 Wanneroo BMX Club WA Devon DE SWARDT 2 40.267 0.000
652 Karratha BMX Club WA Aron SHARP 2 42.350 2.083
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 1 42.929 2.662
204 Rockingham BMX Club WA Brandyn CHURCH 2 43.133 2.866
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 2 43.505 3.238
871 Rockingham Bmx Club WA Brayden COLLEDGE 3 43.510 3.243


17+Womens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1102 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN 2 47.195 0.000
326 Wanneroo Bmx Club WA Corona BECKMAN 1 49.060 1.865
5WA Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 1 52.230 5.035
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 4 59.392 12.197
1026 Hills BMX Club WA Storm MACKENZIE 3 59.513 12.318


30-34 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8 Wanneroo Bmx Club WA Dean BAILEY 2 43.423 0.000
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 4 43.865 0.442
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 4 43.917 0.494
718 Southside Bmx Club WA Stephen EGAN 2 45.925 2.502


35-39 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY 2 44.680 0.000
853 Wanneroo Bmx Club WA Derek BROMLEWE 2 45.075 0.395
442 Westside BMX Club WA Kizzy Anne WADDELL 1 45.286 0.606
305 Southside BMX Club WA Ross CLARK 2 45.725 1.045


40+ Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
474 Hills BMX Club WA Russel BIRD 4 41.985 0.000
338 Cockburn Bmx Club WA Peter COPELAND 2 43.594 1.609
44 Southside BMX Club WA Leo BONE 3 44.962 2.977
214 Cockburn Bmx Club WA Daniel BIRRELL 3 45.828 3.843
1942 Westside Bmx Club WA Mark COSTA 2 46.390 4.405
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN 2 47.778 5.793


17+ Women

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL Final 45.225 0.000
1343 Southern Districts Bmx Club WA Brittney REA Final 47.492 2.267
6WA Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 1 47.906 2.681
326 Wanneroo BMX Club WA Corona BECKMAN 1 48.366 3.141
27 Hills BMX Club WA Tamara HASSON 3 49.390 4.165
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE Final 52.038 6.813
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE Final 56.014 10.789
974 Wanneroo BMX Club WA Faye RATAJCZAK 3 58.677 13.452


17-29 Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN Final 38.160 0.000
828 Westside Bmx Club WA Hadan MCCANN Final 38.700 0.540
822 Cockburn Bmx Club WA Dylan BARWICK 3 39.180 1.020
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN Final 39.434 1.274
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 3 40.597 2.437
811 Hills Bmx Club WA Andrew ELLIS 3 41.219 3.059
238 Wanneroo Bmx Club WA Dane TAPP 2 41.937 3.777
709 Cockburn BMX Club WA Jarrod POWELL 3 42.148 3.988
1690 Wanneroo Bmx Club WA Dylan CHAPMAN-SCOTT 2 42.319 4.159
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 2 42.504 4.344
652 Karratha BMX Club WA Aron SHARP 2 42.559 4.399
204 Rockingham Bmx Club WA Brandyn CHURCH 1 43.069 4.909
304 Southside BMX Club WA Jack PERRYMAN 3 45.656 7.496
1779 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL 3 46.520 8.360
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 1 74.734 36.574


8 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1166 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayse ARMITAGE 4 62.178 0.000
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 1 63.990 1.812
2648 Wanneroo Bmx Club WA Amy ELIAS 3 65.069 2.891
2874 Wanneroo BMX Club WA Lara SHEPHARD 1 67.612 5.434
2498 Rockingham BMX Club WA Shanae FLEMING 1 74.225 12.047


8 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2671 Wanneroo Bmx Club WA Matias HARRIS Final 49.949 0.000
1885 Hills BMX Club WA Tyler GAYSKI Final 50.011 0.062
2834 Wanneroo BMX Club WA Koby RATAJCZAK 2 50.501 0.552
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES Semi Final 51.167 1.218
1451 Wanneroo Bmx Club WA Riley CAVANOUGH Semi Final 51.579 1.630
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS Semi Final 51.855 1.906
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN Semi Final 52.590 2.641
2620 Byford Bmx Club WA Charlie D'AGOSTINO Semi Final 53.117 3.168
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE Semi Final 53.963 4.014
2535 Byford BMX Club WA Rory GIANNINI 1 54.249 4.300
1964 Southside Bmx Club WA Luca WOODS 1/4 Final 54.792 4.843
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS Semi Final 55.375 5.426
2475 Woorree Park BMX Club WA Dylan SERMAN 1/4 Final 55.433 5.484
1380 Hills Bmx Club WA Cody CLANCY 1 55.551 5.602
2531 Cockburn Bmx Club WA Cody BIRRELL 1/4 Final 55.639 5.690
2569 Wanneroo BMX Club WA Brock COLVIN 1/4 Final 55.743 5.794
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 1/4 Final 55.891 5.942
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH Semi Final 56.355 6.406
2323 Eastern Goldfields Bmx Club WA Aarlen TEHAARA 1 56.780 6.831
2808 Wanneroo Bmx Club WA Jamie WOODWARD 2 56.955 7.006
1150 Southern Districts BMX Club WA Jack PHILLIPS 2 57.168 7.219
2387 Hills Bmx Club WA Connor GEORGE 1 57.824 7.875
1198 Hills BMX Club WA James MITCHELL 1 58.757 8.808
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 3 59.059 9.110
609 Wanneroo Bmx Club WA Hudson WALKER 2 60.633 10.684
2201 Mandurah BMX Club inc WA Brennan NEWPORT 1 60.652 10.703
2842 Mandurah Bmx Club Inc WA Ronald MCBRIDE 1 61.044 11.095
199 Southside Bmx Club WA Riley CLARK 3 61.310 11.361
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 61.742 11.793
2393 Wanneroo Bmx Club WA Ashley KERR 3 61.911 11.962
2688 Southern Districts BMX Club WA Austen ABRAHALL 2 62.612 12.663
2073 Hills Bmx Club WA Jackson GOSCIMINSKI 3 63.023 13.074
2499 Rockingham Bmx Club WA Jack CONNOLLY 1 63.690 13.741
2205 Southern Districts BMX Club WA Codie HEMPHILL 2 64.023 14.074
2710 Bunbury Bmx Club WA Jayden GARRIGAN 1 64.056 14.107
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE 2 65.165 15.216
1535 Hills Bmx Club WA Murphy DONNELLY 3 66.507 16.558


9 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 53.160 0.000
2WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD 1 53.643 0.483
4WA Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 1 56.113 2.953
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 1 56.525 3.365
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 3 57.487 4.327
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 2 57.830 4.670
2324 Wanneroo BMX Club WA Jasmine ERCEG 1 62.506 9.346
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 2 64.039 10.879
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 1 64.413 11.253
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 1 64.531 11.371
8686 Wanneroo Bmx Club WA Grace BROMLEWE 3 67.415 14.255
1864 Mandurah BMX Club inc WA Sarah Jane MIDDLETON 1 71.494 18.334


9 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1634 Bunbury Bmx Club WA Jack DALRYMPLE Final 49.513 0.000
1886 Bunbury BMX Club WA Cameron WYATT Semi Final 50.031 0.518
2293 Hills BMX Club WA Kallan BROWN Semi Final 50.481 0.968
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 2 51.233 1.720
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON Final 53.182 3.669
1407 Byford Bmx Club WA Jay LANDER 3 53.524 4.011
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR Semi Final 53.945 4.432
1490 Byford Bmx Club WA Blade HAYSOM 1 54.019 4.506
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY Semi Final 54.307 4.794
1465 Westside Bmx Club WA Flynn COSTA 1 55.338 5.825
2351 Eastern Goldfields Bmx Club WA Koltyn TEHAARA 2 56.128 6.615
1732 Wanneroo Bmx Club WA Cody SMART Semi Final 56.351 6.838
1274 Wanneroo Bmx Club WA Christian WOLHUTER 1 57.043 7.530
1844 Westside Bmx Club WA Kade METTIMANO 1 57.375 7.862
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 1 58.037 8.524
2010 Hills Bmx Club WA Rory BRADLEY 1 58.063 8.550
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 3 59.255 9.742
1584 Westside BMX Club WA Josh DAWS 2 60.693 11.180
2290 Mandurah BMX Club inc WA Caleb MCKNIGHT 3 60.695 11.182
2352 Northam Bmx Club WA Hamish NEILL 3 60.858 11.345


9 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 2 47.016 0.000
2WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS Final 47.966 0.950
2262 Mandurah BMX Club inc WA Steele CHERUBINO 1 48.004 0.988
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN Final 49.025 2.009
3 WA Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL Final 49.352 2.336
4WA Eastern Goldfields BMX Club WA Joshua TICKELL 2 49.664 2.648
1764 Westside BMX Club WA Nathan RAWLINGS 1 49.721 2.705
1643 Woorree Park Bmx Club WA West BROAD 2 51.348 4.332
1237 Cockburn BMX Club WA Blake SHACKELFORD 1 52.413 5.397
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR Final 52.489 5.473
1089 Northam BMX Club WA William DOUGLAS 2 53.409 6.393
1925 Rockingham Bmx Club WA Tristan POWLES 1 53.961 6.945
1550 Westside Bmx Club WA Jacob PALMER 1 54.913 7.897


10 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR 1 59.030 0.000
1681 Southside BMX Club WA Abbey RICHARDS 3 60.752 1.722
6WA Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 1 61.401 2.371
1650 Southside Bmx Club WA Maddison CLARK 2 63.512 4.482
99 Wanneroo BMX Club WA Charlotte WOODWARD 2 66.302 7.272


10 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1622 Southern Districts Bmx Club WA Nate DANIELL 2 49.221 0.000
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON Final 49.540 0.319
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 1 49.942 0.721
1412 Cockburn BMX Club WA Keaghan ROBERTSON 3 51.007 1.786
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT Final 51.800 2.579
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG 3 52.405 3.184
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON 3 52.600 3.379
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS 2 53.777 4.556
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 1 54.048 4.827
888 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 3 59.038 9.817
1901 Byford BMX Club WA Seth GIANNINI 2 59.870 10.649


10 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 1 46.346 0.000
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 2 48.113 1.767
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR Final 48.500 2.154
919 Bunbury BMX Club WA Braiden ABRAHAMSE 1 48.857 2.511
7WA Southside BMX Club WA Cooper HISCOX 1 49.209 2.863
8WA Southside Bmx Club WA Jett SMITH 3 49.647 3.301
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 3 50.397 4.051
1986 Byford BMX Club WA Michael SCANTLEBURY 2 51.033 4.687
6WA Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 2 51.277 4.931
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON 2 52.064 5.718
2031 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lochlin MACAULAY 2 52.077 5.731
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN 1 52.744 6.398


11 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1931 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 4 47.207 0.000
1WA Rockingham BMX Club WA Kira HILL 4 49.171 1.964
4WA Rockingham Bmx Club WA Bethany BAOHM 2 51.320 4.113
TJ Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 1 51.940 4.733
5WA Northam Bmx Club WA Mikaela NEILL 1 53.630 6.423
1442 Westside Bmx Club WA Courtney VAN BRAKEL 2 56.286 9.079
1317 Wanneroo Bmx Club WA Charlotte BROMLEWE 4 57.876 10.669
1749 Cockburn BMX Club WA Sienna KEOGH 4 60.012 12.805


11 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1870 Hills BMX Club WA Dylan GAYSKI 1 48.634 0.000
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN Final 48.659 0.025
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 1 48.807 0.173
1245 Wanneroo Bmx Club WA Ryley WALKER Final 49.824 1.190
2133 Eastern Goldfields Bmx Club WA Alex KNIGHT Final 50.447 1.813
2055 Cockburn Bmx Club WA Eli BAILEY 1 50.922 2.288
912 Wanneroo BMX Club WA Luke CLARKE Final 51.344 2.710
545 Southside Bmx Club WA Zac BUTTERWORTH 1 54.309 5.675
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY Final 55.135 6.501
1946 Hills Bmx Club WA Kyden BRADLEY 1 56.661 8.027
1817 Wanneroo Bmx Club WA Connor MAISEY 2 59.325 10.691


11 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1827 Hills BMX Club WA Austin FORRESTER Final 43.364 0.000
1520 Westside Bmx Club WA Ben PEPPER Final 44.174 0.810
5A Hills BMX Club WA Jay ALLAN 2 44.478 1.114
1416 Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM 2 44.724 1.360
6WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD Final 44.850 1.486
2164 Westside Bmx Club WA Angus RICHARDS Semi Final 45.534 2.170
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 1 45.616 2.252
1957 Westside BMX Club WA Dillon MCKEEN Semi Final 45.637 2.273
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 1 46.116 2.752
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI Semi Final 46.195 2.831
1216 Bunbury Bmx Club WA Lochlan DALRYMPLE 2 47.348 3.984
1468 Wanneroo Bmx Club WA Tom OSBALDISTON 1 47.639 4.275
1896 Westside Bmx Club WA Max LEAHY 2 48.711 5.347
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE 2 49.643 6.279
1571 Westside Bmx Club WA Sam COSTA 1 49.866 6.502
1558 Hills Bmx Club WA Riley FLETCHER 2 50.757 7.393
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 1 51.648 8.284
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 1 51.871 8.507


12 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3WA Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 4 47.880 0.000
4WA Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 49.319 1.439
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 4 49.397 1.517
1326 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 3 51.612 3.732
1126 Wanneroo Bmx Club WA Claire LEE 4 56.638 8.758
1861 Southern Districts Bmx Club WA Imogen ABRAHALL 3 60.203 12.323


12 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1249 Hills Bmx Club WA Niko PATTERSON Final 48.037 0.000
1948 Eastern Goldfields Bmx Club WA Corbin TEHAARA 3 48.205 0.168
1547 Hills Bmx Club WA Ben HOPKINS 1 48.982 0.945
1815 Wanneroo BMX Club WA Jacob BROWN 3 50.592 2.555
934 Westside Bmx Club WA Ben EASTLAND 1 51.480 3.443
1680 Mandurah Bmx Club Inc WA Jacob BURNETT 1 51.823 3.786
007 Hills BMX Club WA Mathew JEBB 1 51.904 3.867
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 1 54.507 6.470
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 3 56.568 8.531


12 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1705 Wanneroo Bmx Club WA Samuel THORPE Final 42.776 0.000
983 Wanneroo BMX Club WA Felicity MANN Final 43.921 1.145
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO 3 44.103 1.327
7A Rockingham Bmx Club WA Oscar WATTS 1 44.457 1.681
1323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH Final 44.615 1.839
450 Rockingham Bmx Club WA Joel COLLEDGE 3 44.929 2.153
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 2 45.678 2.902
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN Final 45.977 3.201
1677 Hills BMX Club WA Lochlen LISTER 2 46.177 3.401
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 3 46.413 3.637
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM Semi Final 46.503 3.727
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 2 46.700 3.924
6 WA Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 3 47.689 4.913
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 3 47.842 5.066
1590 Southern Districts BMX Club WA Isaiah CROOK-SIMS 2 48.474 5.698
SS 4 Rockingham Bmx Club WA Tyron POWLES 3 48.702 5.926
1094 Bunbury Bmx Club WA Mitchell HARRIS 1 53.931 11.155


13 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 4 45.284 0.000
1WA Southside Bmx Club WA Isabella IERACE 4 45.877 0.593
2WA Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 1 47.622 2.338
1408 Byford BMX Club WA Lillyrose HARRISON 4 47.783 2.499
AJ Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 3 48.703 3.419
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 4 49.450 4.166
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 1 52.971 7.687


13 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1062 Southern Districts Bmx Club WA Kynan DANIELL 3 48.059 0.000
1936 Hills BMX Club WA Darryl GEORGE 2 48.398 0.339
2163 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 3 48.717 0.658
1317 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS 2 49.587 1.528
1132 Wanneroo BMX Club WA Macauley TOCK 4 49.751 1.692
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 1 49.847 1.788
2402 Rockingham BMX Club WA Blake JAMIESON 2 51.475 3.416


13 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR Final 40.412 0.000
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY Semi Final 41.244 0.832
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 3 41.417 1.005
4SS Southside BMX Club WA Koby BLONDEL 3 42.781 2.369
2WA Cockburn Bmx Club WA Jackson TATHAM Final 43.007 2.595
1284 Wanneroo Bmx Club WA Josh COULSON 2 43.178 2.766
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD Semi Final 44.102 3.690
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 44.947 4.535
8 WA Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 3 45.158 4.746
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 2 45.179 4.767
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM 2 45.654 5.242
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE Semi Final 46.022 5.610
1559 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deacon HODGSON 1 47.686 7.274
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 48.177 7.765
2152 Northam Bmx Club WA Calum NEILL 1 49.464 9.052
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY 2 49.973 9.561
857 Wanneroo Bmx Club WA James HILL 3 50.887 10.475
2060 Northam Bmx Club WA Mitchell BERNAY 2 51.916 11.504


14 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
948 Hills BMX Club WA Danika CAMERON 2 46.165 0.000
1 WA Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 2 47.577 1.412
1196 Southside BMX Club WA Saffron WOODS 2 48.917 2.752
865 Tom Price BMX Club WA Chante HAYES 1 49.586 3.421
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 2 49.699 3.534
908 Wanneroo Bmx Club WA Cayla SMART 1 50.175 4.010
1757 Tom Price BMX Club WA Jenaya VINCENT 1 50.186 4.021
8WA Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 1 50.836 4.671
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG 3 51.211 5.046
2886 Bunbury BMX Club WA Kiara WYATT 2 53.648 7.483
4635 Bunbury BMX Club WA Patrice NIELSEN 1 54.114 7.949


14 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1569 Hills Bmx Club WA Dylan HADDON 4 46.608 0.000
978 Wanneroo Bmx Club WA Timothy LEE 3 47.366 0.758
1022 Byford Bmx Club WA Caleb CHURCHILL 1 54.781 8.173
1048 Byford Bmx Club WA Thomas SHIPARD 1 58.777 12.169


14 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Mandurah BMX Club inc WA Ben O'LOUGHLIN 1 41.898 0.000
1675 Tom Price BMX Club WA Angelino GEMMOLA 3 42.624 0.726
8WA Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 2 42.747 0.849
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 3 42.878 0.980
1349 Rockingham Bmx Club WA Drew WARD 1 42.880 0.982
1400 Wanneroo BMX Club WA Luke TOOZE 1 43.028 1.130
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 2 43.546 1.648
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 3 43.638 1.740
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 3 45.002 3.104
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 2 45.080 3.182
1339 Westside Bmx Club WA Adam VAN BRAKEL 1 45.089 3.191
132 Southside BMX Club WA Thomas GASKIN 2 46.120 4.222
1195 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER 1 48.490 6.592


15 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 4 46.275 0.000
2WA Southern Districts Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 4 46.958 0.683
261 Rockingham Bmx Club WA Chloe COLLEDGE 4 48.655 2.380
1162 Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE 4 52.270 5.995
4WA Southern Districts BMX Club WA Anastacia CROOK-SIMS 4 52.484 6.209
915 Wanneroo Bmx Club WA Amy BROWN 1 53.305 7.030
6WA Mandurah Bmx Club Inc WA Mackenze ARMITAGE 1 53.610 7.335


15 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
723 Rockingham BMX Club WA Joel FLOWER Final 38.293 0.000
1532 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS Final 38.632 0.339
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD 3 40.512 2.219
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 3 40.816 2.523
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 2 40.821 2.528
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 1 40.932 2.639
2170 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 3 41.320 3.027
1008 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN 1 43.650 5.357
1176 Northam Bmx Club WA Christopher MAXWELL 3 45.346 7.053
1185 Wanneroo Bmx Club WA Naite SKIDMORE 2 45.592 7.299
1269 Wanneroo Bmx Club WA Aidan BUCHAN 2 46.805 8.512


16 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 3 39.282 0.000
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 2 39.859 0.577
546 Westside BMX Club WA Ethan PIMBLETT 1 40.732 1.450
1300 Southside Bmx Club WA Reece BARWICK 2 41.163 1.881
939 Southside BMX Club WA Carter MIDDLETON Final 41.995 2.713
WA 6 Southside Bmx Club WA Sunni BONE Final 42.805 3.523
679 Hills BMX Club WA Brandon EDNEY Final 46.445 7.163
623 Southside Bmx Club WA Bailey WIDDISON 3 47.468 8.186
1010 Woorree Park BMX Club WA Bryson STEWART 1 47.597 8.315
1077 Northam Bmx Club WA Connor MAXWELL 3 50.052 10.770


30+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
474 Hills Bmx Club WA Russel BIRD 4 42.830 0.000
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 1 44.274 1.444
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 2 44.916 2.086
247 Byford Bmx Club WA Daniel LANDER 1 45.874 3.044


40+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
338 Cockburn Bmx Club WA Peter COPELAND 2 43.343 0.000
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 4 44.117 0.774
41 Wanneroo Bmx Club WA Bradley BROWN 3 44.507 1.164
252 Northam Bmx Club WA Clem NEILL 2 47.534 4.191
734 Southern Districts BMX Club WA Martin PHILLIPS 2 47.795 4.452
287 Hills Bmx Club WA Wayne EVANS 4 48.135 4.792

Top of Report