End of Report

Rd6 Cockburn

BMX EVENT MANAGER, Report Created 28/Jun/2015 18:13:16

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 474

Total Riders = 393


Pro Ladies

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS Final 40.978 0.000
999 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH Final 41.065 0.087
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 1 41.907 0.929
1888 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL 2 42.029 1.051
403 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN Final 42.063 1.085
38 Hills Bmx Club WA Tymikka SKIDMORE Final 42.359 1.381
239 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL Final 42.682 1.704
940 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jade HANSEN 1 43.073 2.095
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 3 43.523 2.545
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL 2 43.637 2.659
931 Southside Bmx Club WA Kesia SAVILL 1 43.674 2.696


Pro Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN Final 36.140 0.000
513 Hills Bmx Club WA Aaron NOTTLE Final 36.824 0.684
136 Westside Bmx Club WA Kyle GREEN Final 37.159 1.019
16 Southside BMX Club WA Cameron AINGER Final 37.236 1.096
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL 1 37.485 1.345
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL Final 37.695 1.555
181 Bunbury Bmx Club WA Jaymin KING 3 37.791 1.651
13 Hills Bmx Club WA Joey GRAHAM 2 38.009 1.869
711 Hills BMX Club WA Jamie GILL 3 38.233 2.093
115 Wanneroo BMX Club WA Tyler VERSCHUREN Final 38.297 2.157
85 Bunbury Bmx Club WA Jamie LEWIS 3 38.641 2.501
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 39.512 3.372
922 Cockburn BMX Club WA Brandon CAMPBELL 3 39.669 3.529
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 1 40.807 4.667
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 1 40.989 4.849


Masters 30+ Years

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN 4 37.396 0.000
52 Wanneroo Bmx Club WA Pj WELHAN 3 38.127 0.731
430 Byford Bmx Club WA Brett HAYSOM 3 38.502 1.106
82 Southside BMX Club WA William CELIS 4 39.202 1.806
552 Cockburn BMX Club WA Wayne GREEN 3 39.248 1.852
5A Byford BMX Club WA Bodie LETCHFORD 2 39.315 1.919
149 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL 4 40.253 2.857
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 1 42.014 4.618


8-10 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 51.344 0.000
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 1 51.899 0.555
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 4 53.481 2.137
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 4 57.179 5.835
457 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT 1 58.258 6.914
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 4 58.888 7.544
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 1 61.110 9.766


8-10 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC Final 43.363 0.000
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS Final 43.376 0.013
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN Final 44.595 1.232
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 1 45.336 1.973
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK Final 47.098 3.735
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 2 47.797 4.434
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN 1 48.006 4.643
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS Final 48.230 4.867
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 3 48.259 4.896
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG 1 53.440 10.077


11-12 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 1 46.022 0.000
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 46.349 0.327
1637 Mandurah BMX Club inc WA Keeley EDWARDS 1 46.723 0.701
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 4 47.204 1.182
1931 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 4 47.594 1.572
764 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 4 49.502 3.480
1296 Club Unknown ? Charlotte GARRIGAN 4 58.691 12.669


11-12 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH Final 40.744 0.000
1769 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN Final 42.927 2.183
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE Final 44.958 4.214
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE Final 46.038 5.294
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 3 46.294 5.550
2143 Hills BMX Club WA Joseph REGALI Final 47.044 6.300
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN Final 47.305 6.561
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 3 48.461 7.717
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 1 50.208 9.464
1894 Bunbury BMX Club WA Blair CHRISTENSEN 1 54.152 13.408


13-15 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1302 Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 1 43.634 0.000
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 1 44.068 0.434
1655 Southside BMX Club WA Isabella IERACE 4 45.050 1.416
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 2 45.510 1.876
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 1 48.205 4.571
2886 Bunbury Bmx Club WA Kiara WYATT 1 54.167 10.533


13-15 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
936 Mandurah Bmx Club Inc WA Ben O'LOUGHLIN 2 38.577 0.000
546 Westside Bmx Club WA Ethan PIMBLETT 1 38.809 0.232
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY Final 38.947 0.370
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT Final 39.149 0.572
781 Hills BMX Club WA Markus ORCHARD Final 39.207 0.630
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES Final 40.750 2.173
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY Final 41.005 2.428
1397 Byford BMX Club WA Kobe BARNES 2 42.536 3.959
1116 Southside BMX Club WA Jared JOHNSTON 1 43.512 4.935
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 1 46.603 8.026
2163 Hills BMX Club WA Tiarnan VAN OSCH 2 47.705 9.128


8-10 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8SA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON Final 45.718 0.000
6SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX Final 47.975 2.257
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 1 48.753 3.035
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 1 50.090 4.372
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 1 51.164 5.446
1767 Wanneroo BMX Club WA Calvin MOYLAN 2 52.360 6.642
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 1 53.414 7.696
1451 Wanneroo Bmx Club WA Riley CAVANOUGH 3 53.791 8.073
2710 Bunbury BMX Club WA Jayden GARRIGAN 2 65.445 19.727


11-12 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6A Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM 2 42.248 0.000
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 2 42.538 0.290
4WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 1 46.224 3.976
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 1 48.419 6.171
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 1 49.386 7.138


13-14 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 43.205 0.000
3 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 3 43.663 0.458
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 3 45.110 1.905


17+Womens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4A Hills BMX Club WA Toni GILL 3 48.183 0.000
5WA Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 3 48.936 0.753
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 3 55.296 7.113


30-34 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 4 40.562 0.000
384 Southside BMX Club WA Murray NOTTAGE 4 40.760 0.198
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 3 41.023 0.461
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 4 42.817 2.255
853 Wanneroo Bmx Club WA Derek BROMLEWE 2 43.059 2.497
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL 4 43.348 2.786
8 Wanneroo Bmx Club WA Dean BAILEY 3 43.381 2.819
891 Southside BMX Club WA Ross CLARK 1 45.386 4.824


40+ Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
552 Cockburn BMX Club WA Wayne GREEN 2 39.866 0.000
338 Cockburn BMX Club WA Peter COPELAND 3 40.385 0.519
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 1 40.829 0.963
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 4 43.678 3.812
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL 1 44.914 5.048
207 Byford BMX Club WA Damien WATERMAN 1 45.980 6.114


17+ Women

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4A Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 2 45.019 0.000
1343 Southern Districts Bmx Club WA Brittney REA Final 46.274 1.255
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON Final 48.059 3.040
326 Wanneroo BMX Club WA Corona BECKMAN 3 49.376 4.357
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE Final 49.770 4.751
735 Hills Bmx Club WA Storm MACKENZIE Final 51.596 6.577
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE Final 52.064 7.045
111 Cockburn Bmx Club WA Gillian BAILEY 3 55.674 10.655
719 Hills BMX Club WA Gabbie GEORGE 1 60.951 15.932


17-29 Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
822 Cockburn BMX Club WA Dylan BARWICK 3 37.594 0.000
69 Club Unknown ? Tommy PINELLI 3 38.391 0.797
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN 1 38.737 1.143
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 3 39.410 1.816
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 3 40.216 2.622
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 4 41.026 3.432
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 4 43.330 5.736
1779 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL 3 44.016 6.422


8 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1691 Wanneroo BMX Club WA Kennedy THORPE 1 52.310 0.000
1166 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayse ARMITAGE 2 57.108 4.798
457 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT 2 57.634 5.324
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 1 61.466 9.156
2874 Wanneroo Bmx Club WA Lara SHEPHARD 2 63.259 10.949
20 Southside BMX Club WA Amelia GLENISTER 4 65.721 13.411
544 Southside Bmx Club WA Chloe BUTTERWORTH 3 67.815 15.505


8 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2671 Wanneroo Bmx Club WA Matias HARRIS Semi Final 48.544 0.000
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES 1 48.863 0.319
1885 Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI Final 49.253 0.709
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS 3 50.418 1.874
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS 3 50.629 2.085
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN Semi Final 50.989 2.445
1781 Cockburn BMX Club WA Zach SCOTT 1 51.533 2.989
1150 Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS Semi Final 51.600 3.056
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 2 51.934 3.390
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH Semi Final 52.080 3.536
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 3 52.236 3.692
2620 Byford BMX Club WA Charlie D'AGOSTINO 2 52.306 3.762
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 1 52.655 4.111
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 3 52.658 4.114
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR Semi Final 52.964 4.420
1380 Hills BMX Club WA Cody CLANCY 1 53.663 5.119
2127 Bunbury BMX Club WA William MCILLREE 2 54.521 5.977
1510 Cockburn Bmx Club WA Johnathan BROWN-KENYON Semi Final 54.597 6.053
2535 Byford Bmx Club WA Rory GIANNINI 1 54.701 6.157
199 Southside Bmx Club WA Riley CLARK 3 54.984 6.440
2411 Mandurah Bmx Club Inc WA Joseph MOORE 3 55.454 6.910
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 2 57.046 8.502
2688 Southern Districts BMX Club WA Austen ABRAHALL 2 57.282 8.738
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 57.493 8.949
2393 Wanneroo BMX Club WA Ashley KERR 3 57.624 9.080
1535 Hills Bmx Club WA Murphy DONNELLY 2 63.534 14.990
2710 Bunbury Bmx Club WA Jayden GARRIGAN 3 63.767 15.223
2073 Hills BMX Club WA Jackson GOSCIMINSKI 2 64.451 15.907
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE 3 65.700 17.156
2861 Mandurah BMX Club inc WA Noah LAMERS 2 73.881 25.337


9 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8A Byford Bmx Club WA Sienna SHARP Final 50.352 0.000
2WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD Final 50.365 0.013
4WA Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW Final 52.643 2.291
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES Final 53.213 2.861
2214 Hills BMX Club WA Demi EVANS Final 55.063 4.711
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI Final 57.055 6.703
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 1 60.269 9.917
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 2 61.457 11.105
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 2 61.744 11.392
1318 Wanneroo Bmx Club WA Grace BROMLEWE 1 67.900 17.548


9 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2293 Hills Bmx Club WA Kallan BROWN Semi Final 47.852 0.000
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY Semi Final 48.320 0.468
1634 Bunbury BMX Club WA Jack DALRYMPLE Semi Final 48.601 0.749
1886 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT Semi Final 48.755 0.903
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON 2 49.156 1.304
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR Semi Final 49.959 2.107
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY Final 50.482 2.630
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER Semi Final 50.497 2.645
1465 Westside Bmx Club WA Flynn COSTA Semi Final 51.144 3.292
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB Semi Final 51.414 3.562
1490 Byford Bmx Club WA Blade HAYSOM Semi Final 53.447 5.595
1732 Wanneroo Bmx Club WA Cody SMART 2 54.098 6.246
2189 Mandurah BMX Club inc WA Oliver STEVENSON 1 55.761 7.909
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD 1 56.147 8.295
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 2 56.390 8.538
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL 3 59.831 11.979
1543 Southside BMX Club WA Maxwell BARWICK 3 60.496 12.644
502 Southside Bmx Club WA Luke BOEVE 3 67.598 19.746


9 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 3 45.664 0.000
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN 3 46.559 0.895
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 3 46.918 1.254
2WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 3 47.478 1.814
1237 Cockburn Bmx Club WA Blake SHACKELFORD 2 47.539 1.875
3 WA Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 2 48.073 2.409
5WA Mandurah Bmx Club Inc WA Steele CHERUBINO Final 48.164 2.500
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 2 49.284 3.620
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 3 49.650 3.986
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 2 50.878 5.214
1925 Rockingham BMX Club WA Tristan POWLES 3 51.474 5.810


10 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 4 55.284 0.000
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR 4 55.442 0.158
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 4 58.312 3.028
11112 Hills Bmx Club WA Eloise AULD 3 59.467 4.183
57 Southside Bmx Club WA Maddison CLARK 3 60.327 5.043


10 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1412 Cockburn BMX Club WA Keaghan ROBERTSON Final 46.730 0.000
1336 Westside Bmx Club WA Jack BYRNE Final 47.786 1.056
1622 Southern Districts Bmx Club WA Nate DANIELL 2 47.870 1.140
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 3 48.122 1.392
232 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 3 48.326 1.596
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG 3 49.153 2.423
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS 3 49.203 2.473
1001 Cockburn BMX Club WA Tyler BISHOP 3 50.218 3.488
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT 1 50.482 3.752
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON 3 52.325 5.595
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 3 53.939 7.209
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 3 54.017 7.287
1385 Southside BMX Club WA Tylan EGAN 2 54.521 7.791
1901 Byford Bmx Club WA Seth GIANNINI 3 55.707 8.977


10 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK Final 44.834 0.000
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN Final 44.930 0.096
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK Final 45.816 0.982
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT Final 45.818 0.984
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 3 46.668 1.834
8WA Southside Bmx Club WA Jett SMITH Final 46.909 2.075
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 3 47.464 2.630
1351 Byford BMX Club WA Tyson WILLIAMS 3 47.493 2.659
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 2 47.601 2.767
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN 3 48.814 3.980
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON 2 49.000 4.166


11 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 4 45.663 0.000
1WA Rockingham Bmx Club WA Kira HILL 2 45.958 0.295
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 4 46.585 0.922
5WA Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 1 49.662 3.999
1883 Rockingham Bmx Club WA Bethany BAOHM 1 52.538 6.875
1442 Westside BMX Club WA Courtney VAN BRAKEL 3 54.014 8.351
8WA Wanneroo Bmx Club WA Charlotte BROMLEWE 2 56.874 11.211
1749 Cockburn Bmx Club WA Sienna KEOGH 1 56.880 11.217


11 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2055 Cockburn Bmx Club WA Eli BAILEY 2 46.829 0.000
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 1 47.785 0.956
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 2 47.901 1.072
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI Final 48.232 1.403
1979 Hills BMX Club WA Thomas RUBERY Final 49.294 2.465
912 Wanneroo Bmx Club WA Luke CLARKE Final 49.382 2.553
2133 Eastern Goldfields Bmx Club WA Alex KNIGHT Final 50.088 3.259
1147 Hills BMX Club WA Jaymee JOHNS 2 50.979 4.150
545 Southside Bmx Club WA Zac BUTTERWORTH 3 51.404 4.575
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 2 52.940 6.111


11 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 41.790 0.000
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER Final 42.377 0.587
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS Final 42.908 1.118
6WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD Final 43.398 1.608
1715 Hills BMX Club WA Jay ALLAN Final 43.475 1.685
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 3 43.938 2.148
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 2 44.104 2.314
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 3 44.669 2.879
1468 Wanneroo Bmx Club WA Tom OSBALDISTON 3 45.210 3.420
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN 3 45.421 3.631
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 1 46.921 5.131
1216 Bunbury BMX Club WA Lochlan DALRYMPLE 2 48.074 6.284
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 3 48.295 6.505
1510 Westside Bmx Club WA Sam COSTA 1 48.629 6.839
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 3 49.518 7.728
1651 Cockburn BMX Club WA Callum COPELAND 1 52.176 10.386


12 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3WA Southside BMX Club WA Kate TAYLOR Final 46.074 0.000
4WA Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 47.372 1.298
1637 Mandurah BMX Club inc WA Keeley EDWARDS Final 47.687 1.613
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE Final 50.069 3.995
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY Final 50.077 4.003
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON Final 51.109 5.035
1126 Wanneroo Bmx Club WA Claire LEE 2 52.547 6.473
1805 Wanneroo Bmx Club WA Myah SMITH 1 52.580 6.506
1861 Southern Districts BMX Club WA Imogen ABRAHALL 2 56.820 10.746
1296 Club Unknown ? Charlotte GARRIGAN 2 60.315 14.241


12 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH Final 40.341 0.000
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN Final 41.553 1.212
983 Wanneroo BMX Club WA Felicity MANN Final 42.990 2.649
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE Final 43.085 2.744
1509 Rockingham Bmx Club WA Oscar WATTS Semi Final 43.308 2.967
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS Semi Final 43.946 3.605
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3 44.481 4.140
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM Semi Final 44.531 4.190
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 2 44.743 4.402
8WA Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 2 45.374 5.033
6 WA Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL Semi Final 45.630 5.289
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 1 46.257 5.916
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE 3 46.673 6.332
SS4 Rockingham BMX Club WA Tyron POWLES 3 46.819 6.478
1670 Rockingham BMX Club WA Nicholas O'DONNELL 1 50.580 10.239
929 Cockburn BMX Club WA Riley CAMPBELL 3 55.370 15.029


13 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 4 44.016 0.000
2 WA Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 4 44.346 0.330
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 1 44.570 0.554
1WA Southside BMX Club WA Isabella IERACE 4 44.890 0.874
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 4 47.938 3.922
1668 Wanneroo Bmx Club WA Grace TAPP 2 48.712 4.696


13 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
942 Hills BMX Club WA Jared KITSON 2 44.234 0.000
1730 Cockburn Bmx Club WA Jayden STRAWBRIDGE Final 44.256 0.022
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING Final 44.734 0.500
1249 Mandurah Bmx Club Inc WA Niko PATTERSON 1 45.983 1.749
2163 Hills BMX Club WA Tiarnan VAN OSCH Final 47.051 2.817
1317 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS Final 48.140 3.906
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE Final 48.292 4.058
1062 Southern Districts Bmx Club WA Kynan DANIELL 3 49.773 5.539
1936 Hills Bmx Club WA Darryl GEORGE 3 51.016 6.782
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 1 52.994 8.760
1191 Cockburn BMX Club WA Elijah CUTTING 1 148.858 104.624


13 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH Final 39.098 0.000
3WA Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY Final 40.026 0.928
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY 3 40.928 1.830
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 1 41.087 1.989
2WA Cockburn Bmx Club WA Jackson TATHAM 3 41.129 2.031
4SS Southside BMX Club WA Koby BLONDEL 3 41.394 2.296
5 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP Final 41.755 2.657
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH Semi Final 42.134 3.036
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG Semi Final 42.542 3.444
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD Semi Final 42.596 3.498
7WA Southside BMX Club WA Jared JOHNSTON Semi Final 42.700 3.602
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY 1 43.407 4.309
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM 1 43.658 4.560
1706 Southside Bmx Club WA Jacob HARDAKER Semi Final 43.734 4.636
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 3 43.959 4.861
1330 Cockburn BMX Club WA Kaden SARGEANT 3 44.800 5.702
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 2 45.107 6.009
1559 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deacon HODGSON 3 46.331 7.233
857 Wanneroo Bmx Club WA James HILL 2 46.977 7.879
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL 2 47.496 8.398


14 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 WA Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL Final 43.389 0.000
948 Hills BMX Club WA Danika CAMERON Final 44.533 1.144
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 2 47.075 3.686
2886 Bunbury Bmx Club WA Kiara WYATT 1 47.206 3.817
865 Tom Price BMX Club WA Chante HAYES Final 47.458 4.069
8WA Wanneroo BMX Club WA Katie GRAY 2 48.459 5.070
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG 2 48.868 5.479
908 Wanneroo Bmx Club WA Cayla SMART 1 49.665 6.276
500 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE 1 52.315 8.926


14 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1284 Wanneroo BMX Club WA Josh COULSON 4 43.314 0.000
1569 Hills Bmx Club WA Dylan HADDON 1 44.081 0.767
978 Wanneroo Bmx Club WA Timothy LEE 4 46.794 3.480
1022 Byford Bmx Club WA Caleb CHURCHILL 4 51.128 7.814
1048 Byford Bmx Club WA Thomas SHIPARD 4 53.901 10.587


14 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Mandurah Bmx Club Inc WA Ben O'LOUGHLIN Final 39.072 0.000
1465 Tom Price BMX Club WA Angelino GEMMOLA Final 39.528 0.456
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 1 40.356 1.284
1046 Southern Districts BMX Club WA Dylan MARSHALL 1 40.402 1.330
1349 Rockingham Bmx Club WA Drew WARD Final 40.930 1.858
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 3 41.021 1.949
1397 Byford BMX Club WA Kobe BARNES 3 41.024 1.952
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 3 41.454 2.382
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 1 41.641 2.569
1339 Westside BMX Club WA Adam VAN BRAKEL 3 44.912 5.840


15 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 4 44.478 0.000
2WA Southern Districts Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 4 45.750 1.272
4WA Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS 3 46.830 2.352
7WA Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE 2 48.340 3.862


15 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
546 Westside Bmx Club WA Ethan PIMBLETT 3 37.927 0.000
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 3 38.108 0.181
391 Rockingham Bmx Club WA Kyle HILL 3 38.113 0.186
1055 Cockburn BMX Club WA Max BAILEY 2 38.180 0.253
1532 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS Final 38.266 0.339
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 1 39.522 1.595
1924 Southside Bmx Club WA Yuliang SEOW Final 39.857 1.930
781 Hills BMX Club WA Markus ORCHARD 1 40.076 2.149
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 3 40.201 2.274
1008 Hills BMX Club WA Lewis THEUNISSEN 2 42.346 4.419
1185 Wanneroo Bmx Club WA Naite SKIDMORE 1 42.525 4.598


16 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 4 38.405 0.000
147 Northam Bmx Club WA Tremayne WILLIAMSON 4 38.899 0.494
1300 Southside Bmx Club WA Reece BARWICK 2 39.118 0.713
939 Southside Bmx Club WA Carter MIDDLETON 2 39.770 1.365
961 Cockburn BMX Club WA Brodie COPELAND 1 41.336 2.931
679 Hills BMX Club WA Brandon EDNEY 2 43.870 5.465


30+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
474 Hills BMX Club WA Russel BIRD 4 41.556 0.000
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 4 42.196 0.640
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 3 42.876 1.320
119 Southern Districts Bmx Club WA Christopher SUMMERFIELD 4 44.828 3.272
247 Byford BMX Club WA Daniel LANDER 2 45.116 3.560


40+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
338 Cockburn BMX Club WA Peter COPELAND 2 41.191 0.000
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL 3 42.320 1.129
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 1 42.612 1.421
45 Southside Bmx Club WA Matt BUTTERWORTH 2 43.286 2.095
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 3 43.512 2.321
287 Hills BMX Club WA Wayne EVANS 1 45.315 4.124
734 Southern Districts Bmx Club WA Martin PHILLIPS 3 45.746 4.555
252 Bunbury Bmx Club WA Clem NEILL 1 46.781 5.590
714 Southside BMX Club WA Richard GASKIN 1 50.407 9.216

Top of Report