End of Report

Rd6 Cockburn

BMX EVENT MANAGER, Report Created 29/Jun/2015 06:50:58

FULL RESULTS

Total Entries = 474

Total Riders = 393

Pro Ladies (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 1st
40.978
{2.197}
- 7 1st
42.059
{2.194}
4th
43.795
{2.287}
2nd
42.613
{2.248}
999 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH 2nd
41.065
{2.212}
- 4 2nd
42.503
{2.218}
1st
42.721
{2.232}
1st
42.231
{2.179}
403 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN 3rd
42.063
{2.248}
- 8 2nd
43.041
{2.268}
2nd
43.418
{2.277}
4th
42.967
{2.283}
38 Hills Bmx Club WA Tymikka SKIDMORE 4th
42.359
{2.278}
- 9 4th
43.293
{2.285}
4th
43.697
{2.293}
1st
42.616
{2.278}
239 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 5th
42.682
{2.215}
- 11 4th
44.209
{2.304}
5th
44.086
{2.313}
2nd
43.520
{2.255}
1888 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL 6th
42.900
{2.328}
- 9 3rd
42.710
{2.285}
1st
42.029
{2.310}
5th
43.246
{2.291}
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 7th
43.454
{2.232}
- 6 1st
41.907
{2.211}
2nd
42.496
{2.237}
3rd
42.622
{2.192}
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 8th
44.832
{2.224}
- 13 5th
44.274
{2.288}
5th
43.830
{2.265}
3rd
43.523
{2.283}
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL - 13 6th
44.695
{2.224}
3rd
43.637
{2.273}
4th
44.092
{2.242}
931 Southside Bmx Club WA Kesia SAVILL - 13 5th
43.674
{2.244}
3rd
43.683
{2.326}
5th
44.553
{2.267}
940 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jade HANSEN - 15 3rd
43.073
{2.399}
6th
44.424
{2.304}
6th
43.843
{2.301}

Pro Men (16 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN 1st
36.140
{2.007}
- 3 1st
37.980
{1.988}
1st
37.509
{1.996}
1st
37.665
{1.992}
513 Hills Bmx Club WA Aaron NOTTLE 2nd
36.824
{1.994}
- 3 1st
37.367
{2.010}
1st
37.328
{2.060}
1st
37.682
{2.031}
136 Westside Bmx Club WA Kyle GREEN 3rd
37.159
{2.047}
- 10 3rd
38.006
{2.083}
4th
39.193
{2.052}
3rd
39.041
{2.081}
16 Southside BMX Club WA Cameron AINGER 4th
37.236
{2.032}
- 7 2nd
38.104
3rd
38.250
{2.058}
2nd
38.582
{2.051}
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 5th
37.695
{2.027}
- 12 5th
38.695
{2.039}
3rd
38.712
{2.059}
4th
39.062
{2.078}
711 Hills BMX Club WA Jamie GILL 6th
38.283
{2.483}
- 13 3rd
38.403
{2.040}
6th
40.044
{2.111}
4th
38.233
{1.992}
181 Bunbury Bmx Club WA Jaymin KING 7th
40.696
{2.062}
- 8 4th
38.693
{2.073}
2nd
38.666
{2.012}
2nd
37.791
{2.124}
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL 8th
1:00.386
{2.014}
- 9 2nd
37.485
{2.022}
4th
38.686
{2.032}
3rd
38.048
{2.090}
115 Wanneroo BMX Club WA Tyler VERSCHUREN
Stay Strong Australia
1st-B
38.297
{2.080}
- 14 4th
39.539
{2.113}
5th
39.230
{2.109}
5th
38.637
{2.139}
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 2nd-B
39.530
{2.140}
- 16 6th
39.512
{2.182}
5th
58.146
{2.131}
5th
39.523
{2.161}
922 Cockburn BMX Club WA Brandon CAMPBELL 3rd-B
40.314
{2.154}
- 20 7th
40.271
{2.130}
7th
40.429
{2.157}
6th
39.669
{2.151}
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 4th-B
44.490
{3.221}
- 22 6th
40.807
{2.109}
DNS:8 DNS:8
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 5th-B
46.144
{3.099}
- 23 8th
40.989
{2.217}
DNF:7 DNS:8
85 Bunbury Bmx Club WA Jamie LEWIS 6th-B
51.333
{2.039}
- 17 5th
39.998
{2.054}
6th
1:11.763
{2.043}
6th
38.641
{2.080}
13 Hills Bmx Club WA Joey GRAHAM DNS-B
DNS
- 16 7th
41.242
{2.292}
2nd
38.009
{2.067}
DNF:7
999 Wanneroo Bmx Club WA Ray HOUGHTON DNS-B
DNS
- 24 DNF:8 DNS:8 DNS:8

Masters 30+ Years (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN 1 4 1st
38.473
{2.119}
1st
38.102
{2.131}
1st
37.854
{2.143}
1st
37.396
{2.077}
52 Wanneroo Bmx Club WA Pj WELHAN 2 8 2nd
38.723
{2.152}
2nd
38.439
{2.191}
2nd
38.127
{2.206}
2nd
38.219
{2.164}
430 Byford Bmx Club WA Brett HAYSOM 3 14 3rd
39.149
{2.146}
4th
39.498
{2.408}
3rd
38.502
{2.093}
4th
39.207
{2.177}
552 Cockburn BMX Club WA Wayne GREEN 4 18 4th
39.731
{2.169}
5th
39.663
{2.188}
4th
39.248
{2.159}
5th
39.970
{2.139}
82 Southside BMX Club WA William CELIS 5 19 5th
40.436
{2.269}
6th
40.036
{2.416}
5th
39.954
{2.116}
3rd
39.202
{2.094}
5A Byford BMX Club WA Bodie LETCHFORD 6 22 6th
40.720
{2.200}
3rd
39.315
{2.186}
6th
40.315
{2.123}
7th
41.716
{2.141}
149 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL 7 28 8th
42.515
{2.102}
7th
41.581
{2.123}
7th
40.551
{2.105}
6th
40.253
{2.119}
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 8 31 7th
42.014
{2.283}
8th
43.202
{2.283}
8th
43.093
{2.207}
8th
42.972
{2.231}

8-10 Girls Voucher (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 5 1st
51.344
{2.609}
2nd
54.667
{2.543}
1st
53.999
{2.542}
1st
52.481
{2.498}
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 2 8 2nd
51.899
{2.515}
1st
52.130
{2.532}
3rd
55.024
{2.925}
2nd
52.921
{2.541}
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 3 11 3rd
54.009
{2.645}
3rd
55.437
{2.634}
2nd
54.473
{2.804}
3rd
53.481
{2.596}
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 4 17 5th
1:00.450
{2.697}
4th
59.330
{2.824}
4th
1:00.496
{2.832}
4th
57.179
{2.747}
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 5 21 6th
1:00.569
{2.905}
5th
1:01.485
{2.917}
5th
1:02.354
{2.948}
5th
58.888
{2.875}
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 6 25 7th
1:01.110
{2.904}
6th
1:03.993
{2.964}
6th
1:04.479
{2.924}
6th
1:01.480
{2.850}
457 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT 7 28 4th
58.258
{2.766}
DNS:8 DNS:8 DNS:8

8-10 Boys Voucher (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 1st
43.363
{2.299}
- 4 1st
44.885
{2.302}
1st
45.181
{2.353}
2nd
44.752
{2.429}
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 2nd
43.376
{2.388}
- 3 1st
44.041
{2.449}
1st
45.546
{2.420}
1st
44.084
{2.358}
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN 3rd
44.595
{2.346}
- 7 2nd
44.975
{2.419}
2nd
46.317
{2.433}
3rd
46.924
{2.502}
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 4th
45.954
{2.318}
- 5 2nd
45.336
{2.318}
2nd
47.022
{2.364}
1st
47.236
{2.347}
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK 5th
47.098
{2.437}
- 8 3rd
47.450
{2.384}
3rd
48.491
{2.453}
2nd
49.696
{2.417}
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN 6th
48.034
{2.345}
- 11 4th
48.006
{2.457}
4th
48.216
{2.404}
3rd
51.556
{2.444}
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 7th
48.230
{2.443}
- 13 3rd
48.516
{2.524}
5th
48.971
{2.560}
5th
49.396
{2.608}
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 8th
48.307
{2.578}
- 13 5th
48.759
{2.540}
4th
49.546
{2.402}
4th
48.259
{2.526}
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG - 14 5th
53.440
{2.587}
5th
53.469
{2.593}
4th
54.969
{2.556}
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT - 15 4th
50.107
{2.557}
3rd
47.797
{2.468}
DNS:8

11-12 Girls Voucher (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 1 4 1st
46.022
{2.296}
1st
47.138
{2.384}
1st
47.324
{2.364}
1st
46.347
{2.374}
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 2 12 4th
47.941
{2.415}
4th
49.925
{2.536}
2nd
47.669
{2.460}
2nd
47.204
{2.432}
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 3 13 2nd
46.349
{2.519}
3rd
49.402
{2.525}
4th
48.677
{2.495}
4th
48.185
{2.529}
1931 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 4 16 5th
49.057
{2.380}
5th
50.262
{2.442}
3rd
48.526
{2.400}
3rd
47.594
{2.371}
1637 Mandurah BMX Club inc WA Keeley EDWARDS 5 17 3rd
46.723
{2.433}
2nd
48.892
{2.521}
7th
1:08.205
{2.474}
5th
48.717
{2.491}
764 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 6 23 6th
51.398
{2.512}
6th
53.205
{2.616}
5th
52.934
{2.573}
6th
49.502
{2.491}
1296 Club Unknown ? Charlotte GARRIGAN 7 27 7th
59.784
{3.084}
7th
1:01.200
{3.057}
6th
1:01.469
{3.151}
7th
58.691
{3.005}

11-12 Boys Voucher (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH 1st
40.744
{2.214}
- 3 1st
41.849
{2.214}
1st
41.998
{2.231}
1st
44.089
{2.330}
1769 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN 2nd
42.927
{2.293}
- 5 2nd
43.714
{2.293}
2nd
43.574
{2.325}
1st
44.311
{2.312}
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3rd
44.958
{2.375}
- 4 1st
46.041
{2.369}
1st
45.955
{2.357}
2nd
47.348
{2.394}
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 4th
46.038
{2.334}
- 8 3rd
46.256
{2.397}
2nd
46.865
{2.372}
3rd
48.285
{2.435}
2143 Hills BMX Club WA Joseph REGALI 5th
47.044
{2.381}
- 10 4th
48.011
{2.445}
3rd
50.587
{2.475}
3rd
49.848
{2.461}
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 6th
47.305
{2.408}
- 13 5th
48.838
{2.459}
4th
48.722
{2.454}
4th
50.607
{2.479}
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 7th
47.422
{2.467}
- 7 2nd
46.423
{2.334}
3rd
46.347
{2.313}
2nd
46.294
{2.331}
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 8th
53.359
{3.316}
- 12 3rd
50.208
{2.308}
4th
52.631
{2.368}
5th
53.435
{2.376}
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER - 13 4th
52.066
{2.519}
5th
50.775
{2.471}
4th
48.461
{2.575}
1894 Bunbury BMX Club WA Blair CHRISTENSEN - 15 5th
54.152
{2.787}
5th
57.975
{2.877}
5th
55.226
{2.765}

13-15 Girls Voucher (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1302 Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 1 7 1st
43.634
{2.357}
4th
46.103
{2.400}
1st
45.483
{2.361}
1st
44.985
{2.357}
1655 Southside BMX Club WA Isabella IERACE 2 10 3rd
45.563
{2.378}
3rd
45.907
{2.370}
2nd
45.815
{2.412}
2nd
45.050
{2.356}
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 3 12 4th
46.602
{2.283}
2nd
45.510
{2.313}
3rd
49.254
{2.377}
3rd
48.009
{2.285}
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 4 19 2nd
44.068
{2.421}
1st
44.297
{2.388}
DNS:8 DNS:8
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 5 21 5th
48.205
{2.466}
DNS:8 4th
53.311
{2.457}
4th
52.286
{2.380}
2886 Bunbury Bmx Club WA Kiara WYATT 6 27 6th
54.167
{2.394}
5th
1:05.138
{2.452}
DNS:8 DNS:8

13-15 Boys Voucher (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 1st
38.947
{2.161}
- 7 3rd
39.382
{2.146}
2nd
39.217
{2.172}
2nd
41.782
{2.152}
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 2nd
39.149
{2.132}
- 5 1st
41.052
{2.160}
3rd
41.080
{2.128}
1st
40.847
{2.158}
781 Hills BMX Club WA Markus ORCHARD 3rd
39.207
{2.168}
- 6 3rd
42.254
{2.145}
1st
40.974
{2.130}
2nd
42.046
{2.216}
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 4th
40.750
{2.218}
- 15 4th
41.164
{2.212}
3rd
41.899
{2.263}
DNS:8
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 5th
41.005
{2.227}
- 7 2nd
42.021
{2.212}
2nd
41.604
{2.248}
3rd
42.666
{2.288}
1397 Byford BMX Club WA Kobe BARNES 6th
47.433
{2.369}
- 11 4th
43.156
{2.350}
4th
42.536
{2.292}
3rd
48.492
{2.337}
1116 Southside BMX Club WA Jared JOHNSTON 7th
47.514
{2.279}
- 13 5th
43.512
{2.278}
4th
43.883
{2.267}
4th
44.441
{2.255}
936 Mandurah Bmx Club Inc WA Ben O'LOUGHLIN 8th
59.125
{2.159}
- 4 2nd
39.007
{2.125}
1st
38.577
{2.126}
1st
39.362
{2.188}
546 Westside Bmx Club WA Ethan PIMBLETT - 17 1st
38.809
{2.109}
DNS:8 DNS:8
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH - 18 5th
46.603
{2.462}
5th
46.981
{2.557}
DNS:8
2163 Hills BMX Club WA Tiarnan VAN OSCH - 19 6th
47.854
{2.434}
5th
47.705
{2.549}
DNS:8

5 and under Sprocket Boys (8 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2856 Wanneroo Bmx Club WA Lawson BAILEY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2839 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack MALONE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2867 Southside Bmx Club WA Jamie MCNAB - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
TAIT Mandurah Bmx Club Inc WA Tait MOSS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2622 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2593 Southside Bmx Club WA Cody STEEL - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2985 Mandurah Bmx Club Inc WA Travis WILKINS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2765 Westside BMX Club WA Lachlan WILLIAMS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

6 Sprocket Boys (15 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2461 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BAILEY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
1809 Cockburn Bmx Club WA Saul BAILEY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2662 Cockburn BMX Club WA Mitchell BUCKLAND - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2160 Wanneroo BMX Club WA Hunter KERR - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2162 Cockburn Bmx Club WA Deegan MARTIN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2711 Bunbury BMX Club WA Edward MCILLREE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2882 Cockburn Bmx Club WA Blake MURRAY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2844 Mandurah Bmx Club Inc WA Taj NEESON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2448 Mandurah Bmx Club Inc WA Rhys NEWMAN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
29 Wanneroo Bmx Club WA Zane RATAJCZAK - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2701 Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2814 Wanneroo BMX Club WA Merrik TOCK - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
1971 Westside BMX Club WA Coby VAN DE VELDE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2661 Rockingham BMX Club WA Diezel WALSH - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
452 Wanneroo Bmx Club WA Jake WELHAN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

7 Sprocket Boys (32 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2223 Hills Bmx Club WA Lucas ANDREWS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2661 Wanneroo BMX Club WA Hudson BIRD - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2928 Hills Bmx Club WA Izaak BRACHE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2862 Mandurah BMX Club inc WA Joshua CAREY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
8 Cockburn BMX Club WA Oliver GANNAWAY-HUGHES - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2864 Bunbury Bmx Club WA Jaxon GARRIGAN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2813 Mandurah BMX Club inc WA Brayden GREENE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2318 Mandurah BMX Club inc WA Tristan HALL - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
1136 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2256 Rockingham Bmx Club WA Jai HOLLAND - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2605 Byford Bmx Club WA Dechlan LETCHFORD - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2341 Mandurah BMX Club inc WA Cruz LOISEL - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2250 Rockingham Bmx Club WA Nathan MAY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2723 Rockingham BMX Club WA Declan MCGHEE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
SM08 Mandurah BMX Club inc WA Samuel MCGINN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
1985 Westside BMX Club WA Drake MCKEEN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2697 Southside Bmx Club WA Charlie MCNAB - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
1467 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2812 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth MOSS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
248 Byford Bmx Club WA Cooper SALMON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
154 Byford Bmx Club WA Jarvis SHARP - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2350 Wanneroo Bmx Club WA Harley SHEPHARD - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
276 Wanneroo Bmx Club WA Taj SKEGGS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
46 Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2703 Bunbury Bmx Club WA Kye SPENCE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2717 Wanneroo Bmx Club WA Connor STEVENS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2967 Southern Districts Bmx Club WA Jake SUMMERFIELD - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2147 Byford BMX Club WA Adam WATERMAN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2776 Westside Bmx Club WA Oliver WILLIAMS - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

Sprocket Girls (8 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2774 Westside Bmx Club WA Maddison ALDERSEA - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2857 Eastern Goldfields BMX Club WA Molly BETTERIDGE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
7 Southside Bmx Club WA Alana GLENISTER - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2322 Byford Bmx Club WA Imogen HAMILTON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2859 Byford BMX Club WA Indi HARRISON - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2401 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2714 Southside Bmx Club WA Jessica MCNAB - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
2405 Byford Bmx Club WA Iona MUIR - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

8-10 Boys Cruiser (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
8SA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 1st
45.718
{2.410}
- 3 1st
47.247
{2.429}
1st
48.684
{2.518}
1st
46.540
{2.438}
6SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 2nd
47.975
{2.527}
- 4 1st
48.657
{2.497}
1st
49.383
{2.507}
2nd
48.614
{2.531}
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 3rd
51.197
{2.625}
- 6 3rd
51.164
{2.584}
2nd
53.538
{2.674}
1st
51.512
{2.585}
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 4th
52.593
{2.586}
- 7 2nd
48.753
{2.404}
2nd
50.318
{2.437}
3rd
55.031
{2.667}
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 5th
52.623
{2.585}
- 10 2nd
50.090
{2.584}
4th
55.598
{2.690}
4th
57.442
{2.833}
1767 Wanneroo BMX Club WA Calvin MOYLAN 6th
52.816
{2.611}
- 9 4th
54.386
{2.697}
3rd
52.360
{2.645}
2nd
52.879
{2.721}
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 7th
54.320
{2.831}
- 12 3rd
53.414
{2.697}
5th
1:05.008
{2.622}
4th
56.472
{2.728}
1451 Wanneroo Bmx Club WA Riley CAVANOUGH 8th
54.426
{2.779}
- 10 4th
54.021
{2.710}
3rd
55.696
{2.660}
3rd
53.791
{2.832}
2710 Bunbury BMX Club WA Jayden GARRIGAN - 14 5th
1:06.108
{2.985}
4th
1:05.445
{2.961}
5th
1:06.352
{3.070}

11-12 Boys Cruiser (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
6A Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM 1 4 1st
42.798
{2.448}
1st
42.248
{2.303}
1st
42.427
{2.293}
1st
42.299
{2.333}
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 2 8 2nd
43.005
{2.329}
2nd
42.538
{2.366}
2nd
42.710
{2.320}
2nd
43.999
{2.365}
4WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3 12 3rd
46.224
{2.368}
3rd
47.141
{2.353}
3rd
46.635
{2.393}
3rd
46.759
{2.357}
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 4 16 4th
48.419
{2.368}
4th
50.224
{2.362}
4th
50.190
{2.452}
4th
49.420
{2.527}
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 5 20 5th
49.386
{2.469}
5th
53.092
{2.589}
5th
53.798
{2.527}
5th
51.371
{2.492}

13-14 Boys Cruiser (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 1 4 1st
43.239
{2.320}
1st
43.230
{2.392}
1st
43.205
{2.384}
1st
43.524
{2.366}
3 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 2 8 2nd
44.708
{2.267}
2nd
43.924
{2.311}
2nd
43.663
{2.364}
2nd
44.659
{2.305}
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 3 12 3rd
46.463
{2.566}
3rd
45.969
{2.534}
3rd
45.110
{2.565}
3rd
47.860
{2.531}

17+Womens Cruiser (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
5WA Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 1 6 1st
49.264
{2.513}
2nd
50.356
{2.491}
2nd
48.936
{2.556}
1st
50.047
{2.520}
4A Hills BMX Club WA Toni GILL 2 6 2nd
49.344
{2.473}
1st
48.812
{2.487}
1st
48.183
{2.545}
2nd
51.325
{2.491}
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 3 12 3rd
57.056
{2.807}
3rd
56.406
{2.714}
3rd
55.296
{2.767}
3rd
56.447
{2.768}

30-34 Mens Cruiser (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG (17-24C) 1 4 1st
40.969
{2.209}
1st
41.145
{2.154}
1st
40.739
{2.206}
1st
40.562
{2.154}
384 Southside BMX Club WA Murray NOTTAGE (25-29C) 2 10 2nd
41.982
{2.219}
3rd
42.695
{2.164}
3rd
42.510
{2.156}
2nd
40.760
{2.181}
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK (17-24C) 3 13 3rd
42.198
{2.352}
2nd
41.257
{2.291}
2nd
41.023
{2.321}
6th
43.881
{2.316}
853 Wanneroo Bmx Club WA Derek BROMLEWE (35-39C) 4 18 4th
43.629
{2.319}
4th
43.059
{2.238}
5th
44.437
{2.407}
5th
43.702
{2.209}
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL (35-39C) 5 21 6th
44.904
{2.304}
5th
44.813
{2.236}
6th
44.504
{2.224}
4th
43.348
{2.264}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 6 23 5th
43.650
{2.322}
7th
44.917
{2.308}
8th
45.986
{2.308}
3rd
42.817
{2.247}
8 Wanneroo Bmx Club WA Dean BAILEY 7 25 8th
46.202
{2.267}
6th
44.859
{2.333}
4th
43.381
{2.279}
7th
44.071
{2.328}
891 Southside BMX Club WA Ross CLARK (35-39C) 8 30 7th
45.386
{2.437}
8th
55.382
{2.359}
7th
45.466
{2.334}
8th
51.999
{2.306}

40+ Mens Cruiser (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
552 Cockburn BMX Club WA Wayne GREEN 1 4 1st
39.942
{2.156}
1st
39.866
{2.157}
1st
39.972
{2.158}
1st
40.559
{2.146}
338 Cockburn BMX Club WA Peter COPELAND 2 10 3rd
41.717
{2.225}
3rd
41.503
{2.218}
2nd
40.385
{2.149}
2nd
40.829
{2.170}
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 3 10 2nd
40.829
{2.184}
2nd
40.901
{2.187}
3rd
42.222
{2.227}
3rd
43.041
{2.124}
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 4 16 4th
44.082
{2.168}
4th
44.819
{2.156}
4th
44.967
{2.202}
4th
43.678
{2.235}
207 Byford BMX Club WA Damien WATERMAN 5 21 6th
45.980
{2.412}
5th
46.580
{2.457}
5th
46.554
{2.377}
5th
46.554
{2.497}
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL 6 25 5th
44.914
{2.196}
6th
53.781
{2.715}
6th
52.525
{2.294}
DNS:8

8 Girls (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1691 Wanneroo BMX Club WA Kennedy THORPE 1 4 1st
52.310
{2.533}
1st
52.987
{2.550}
1st
52.612
{2.562}
1st
1:00.728
{10.236}
1166 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayse ARMITAGE 2 10 3rd
59.649
{2.871}
2nd
57.108
{2.846}
2nd
58.381
{2.860}
3rd
1:02.171
{5.119}
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 3 14 4th
1:01.466
{2.902}
4th
1:02.758
{2.898}
4th
1:04.259
{2.946}
2nd
1:01.891
{4.742}
457 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT 4 15 2nd
58.393
{2.752}
3rd
57.634
{2.757}
3rd
58.643
{2.745}
DNF:7
2874 Wanneroo Bmx Club WA Lara SHEPHARD 5 21 5th
1:04.283
{3.058}
5th
1:03.259
{2.946}
7th
2:03.385
{2.914}
4th
1:04.669
{5.011}
544 Southside Bmx Club WA Chloe BUTTERWORTH 6 24 6th
1:07.827
{2.995}
6th
1:08.277
{2.907}
5th
1:07.815
{2.881}
DNF:7
20 Southside BMX Club WA Amelia GLENISTER 7 25 7th
1:08.548
{3.128}
7th
1:11.055
{3.287}
6th
1:09.059
{2.943}
5th
1:05.721
{3.806}

9 Girls (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
8A Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1st
50.352
{2.453}
- 4 1st
52.756
{2.561}
2nd
52.725
{2.604}
1st
54.302
{2.546}
2WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD 2nd
50.365
{2.506}
- 3 1st
52.496
{2.553}
1st
51.236
{2.509}
1st
54.646
{2.579}
4WA Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 3rd
52.643
{2.617}
- 5 2nd
53.748
{2.678}
1st
52.701
{2.694}
2nd
55.569
{2.663}
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 4th
53.213
{2.570}
- 8 3rd
54.564
{2.622}
3rd
56.865
{2.657}
2nd
54.676
{2.604}
2214 Hills BMX Club WA Demi EVANS 5th
55.063
{2.628}
- 9 4th
57.237
{2.748}
2nd
56.997
{2.680}
3rd
57.547
{2.708}
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 6th
57.055
{2.754}
- 8 2nd
57.343
{2.760}
3rd
1:00.575
{2.752}
3rd
1:01.164
{2.840}
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 7th
1:01.791
{3.158}
- 13 4th
1:02.874
{3.209}
4th
1:01.457
{3.143}
5th
1:02.420
{3.262}
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 8th
1:01.876
{2.801}
- 11 3rd
1:00.269
{2.787}
4th
1:01.719
{2.799}
4th
1:01.737
{2.825}
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY - 14 5th
1:04.063
{3.318}
5th
1:01.744
{3.047}
4th
1:03.539
{3.204}
1318 Wanneroo Bmx Club WA Grace BROMLEWE - 15 5th
1:07.900
{3.042}
5th
1:08.112
{3.072}
5th
1:12.316
{2.980}

10 Girls (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 1 6 2nd
58.600
{2.727}
2nd
57.195
{2.754}
1st
57.032
{2.807}
1st
55.284
{2.870}
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR 2 6 1st
57.265
{2.719}
1st
56.365
{2.801}
2nd
57.132
{2.781}
2nd
55.442
{2.759}
11112 Hills Bmx Club WA Eloise AULD 3 14 3rd
1:00.727
{2.679}
3rd
1:00.058
{2.794}
3rd
59.467
{3.040}
5th
1:00.877
{3.174}
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 4 16 4th
1:00.967
{2.851}
4th
1:01.181
{2.903}
5th
1:00.337
{2.965}
3rd
58.312
{3.003}
57 Southside Bmx Club WA Maddison CLARK 5 18 5th
1:03.850
{2.877}
5th
1:03.170
{3.087}
4th
1:00.327
{2.878}
4th
1:00.388
{2.853}

10 Boys Novice (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1412 Cockburn BMX Club WA Keaghan ROBERTSON 1st
46.730
{2.388}
- 3 1st
48.236
1st
48.289
{2.437}
1st
47.391
{2.428}
1336 Westside Bmx Club WA Jack BYRNE 2nd
47.786
{2.382}
- 7 1st
49.735
{2.435}
2nd
50.053
{2.445}
4th
49.283
{2.624}
1622 Southern Districts Bmx Club WA Nate DANIELL 3rd
48.112
{2.475}
- 5 2nd
48.586
{2.350}
1st
47.870
{2.472}
2nd
48.391
{2.589}
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 4th
48.758
{2.398}
- 6 2nd
51.177
{2.441}
3rd
50.590
{2.496}
1st
48.122
{2.429}
232 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 5th
48.834
{2.449}
- 7 3rd
49.792
{2.448}
2nd
49.508
{2.492}
2nd
48.326
{2.458}
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG 6th
49.932
{2.577}
- 10 4th
52.985
{2.485}
3rd
50.087
{2.482}
3rd
49.153
{2.523}
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS 7th
50.693
{2.522}
- 12 5th
52.891
{2.497}
4th
50.987
{2.577}
3rd
49.203
{2.606}
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT 8th
51.084
{2.550}
- 12 4th
50.482
{2.498}
4th
50.882
{2.507}
4th
50.821
{2.505}
1001 Cockburn BMX Club WA Tyler BISHOP - 13 3rd
52.746
{2.554}
5th
53.959
{2.621}
5th
50.218
{2.591}
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON - 15 5th
54.851
{2.581}
5th
53.410
{2.684}
5th
52.325
{2.659}
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS - 18 6th
53.976
{2.552}
6th
54.730
{2.589}
6th
53.939
{2.643}
1385 Southside BMX Club WA Tylan EGAN - 20 DNS:8 6th
54.521
{2.635}
6th
54.696
{2.824}
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN - 20 6th
1:02.434
{2.817}
7th
55.808
{2.818}
7th
54.017
{2.819}
1901 Byford Bmx Club WA Seth GIANNINI - 22 DNS:8 7th
57.327
{3.132}
7th
55.707
{3.184}

10 Boys Expert (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 1st
44.834
{2.444}
- 4 1st
46.844
{2.388}
2nd
47.180
{2.336}
1st
45.827
{2.363}
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN 2nd
44.930
{2.360}
- 8 3rd
48.219
{2.391}
1st
45.968
{2.343}
4th
47.617
{2.453}
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK 3rd
45.816
{2.414}
- 7 2nd
47.759
{2.350}
2nd
46.919
{2.365}
3rd
47.510
{2.464}
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 4th
45.818
{2.612}
- 4 1st
47.305
{2.478}
1st
46.899
{2.490}
2nd
46.554
{2.496}
8WA Southside Bmx Club WA Jett SMITH 5th
46.909
{2.446}
- 11 3rd
48.503
{2.403}
4th
47.822
{2.402}
4th
47.890
{2.476}
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 6th
47.634
{2.489}
- 10 2nd
48.192
{2.426}
5th
49.083
{2.484}
3rd
46.668
{2.456}
1351 Byford BMX Club WA Tyson WILLIAMS 7th
48.191
{2.538}
- 9 4th
48.672
{2.561}
3rd
47.768
{2.489}
2nd
47.493
{2.495}
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 8th
48.536
{2.606}
- 10 5th
48.918
{2.421}
4th
48.545
{2.493}
1st
47.464
{2.553}
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX - 12 4th
48.481
{2.524}
3rd
47.601
{2.451}
5th
48.218
{2.536}
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN - 16 5th
50.090
{2.577}
6th
49.900
{2.610}
5th
48.814
{2.558}
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON - 17 6th
49.938
{2.524}
5th
49.000
{2.520}
6th
50.957
{2.487}

11 Girls (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3A Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 1 5 1st
46.735
{2.325}
2nd
46.118
{2.329}
1st
46.285
{2.355}
1st
45.663
{2.370}
1WA Rockingham Bmx Club WA Kira HILL 2 9 3rd
47.854
{2.348}
1st
45.958
{2.304}
3rd
47.773
{2.367}
2nd
46.466
{2.356}
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 3 10 2nd
46.790
{2.392}
3rd
47.669
{2.433}
2nd
47.352
{2.400}
3rd
46.585
{2.466}
5WA Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 4 16 4th
49.662
{2.478}
4th
50.521
{2.481}
4th
50.960
{2.583}
4th
50.352
{2.526}
1883 Rockingham Bmx Club WA Bethany BAOHM 5 20 5th
52.538
{2.630}
5th
53.143
{2.624}
5th
52.587
{2.569}
5th
53.650
{2.613}
1442 Westside BMX Club WA Courtney VAN BRAKEL 6 26 6th
55.922
{2.605}
6th
54.104
{2.614}
6th
54.014
{2.577}
8th
1:27.246
{2.612}
1749 Cockburn Bmx Club WA Sienna KEOGH 7 29 7th
56.880
{2.885}
8th
57.684
{2.919}
8th
59.771
{2.877}
6th
57.094
{2.877}
8WA Wanneroo Bmx Club WA Charlotte BROMLEWE 8 29 8th
57.158
{2.756}
7th
56.874
{2.813}
7th
57.640
{2.768}
7th
1:00.188
{2.850}

11 Boys Novice (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2055 Cockburn Bmx Club WA Eli BAILEY 1st
47.074
{2.506}
- 3 1st
46.919
{2.539}
1st
46.829
{2.599}
1st
47.817
{2.582}
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 2nd
48.159
{2.419}
- 6 2nd
47.785
{2.359}
3rd
47.929
{2.337}
1st
48.394
{2.410}
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 3rd
48.232
{2.423}
- 4 1st
49.209
{2.491}
1st
48.424
{2.477}
2nd
48.250
{2.595}
1979 Hills BMX Club WA Thomas RUBERY 4th
49.294
{2.440}
- 8 3rd
49.588
{2.420}
2nd
49.370
{2.453}
3rd
49.966
{2.483}
912 Wanneroo Bmx Club WA Luke CLARKE 5th
49.382
{2.544}
- 10 4th
50.088
{2.514}
4th
52.232
{2.641}
2nd
50.605
{2.511}
2133 Eastern Goldfields Bmx Club WA Alex KNIGHT 6th
50.088
{2.562}
- 12 4th
53.112
{2.495}
4th
50.683
{2.489}
4th
50.690
{2.547}
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 7th
52.288
{2.580}
- 9 2nd
51.573
{2.442}
2nd
47.901
{2.498}
5th
52.004
{2.557}
545 Southside Bmx Club WA Zac BUTTERWORTH 8th
53.409
{2.375}
- 9 3rd
51.859
{2.417}
3rd
51.885
{2.389}
3rd
51.404
{2.462}
1147 Hills BMX Club WA Jaymee JOHNS - 14 5th
51.032
{2.446}
5th
50.979
{2.533}
4th
51.964
{2.566}
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY - 15 5th
53.740
{2.696}
5th
52.940
{2.601}
5th
54.511
{2.730}

11 Boys Expert (16 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3A Tom Price Bmx Club WA Jordan CALLUM 1st
41.790
{2.247}
- 3 1st
43.916
{2.275}
1st
44.087
{2.279}
1st
42.734
{2.357}
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 2nd
42.377
{2.303}
- 4 1st
43.507
{2.313}
1st
43.412
{2.390}
2nd
43.733
{2.310}
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 3rd
42.908
{2.349}
- 7 2nd
43.939
{2.375}
4th
44.174
{2.418}
1st
43.700
{2.409}
6WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 4th
43.398
{2.245}
- 9 3rd
45.031
{2.295}
2nd
44.023
{2.268}
4th
44.572
{2.291}
1715 Hills BMX Club WA Jay ALLAN
Stay Strong Australia
5th
43.475
{2.369}
- 8 2nd
43.973
{2.407}
3rd
45.533
{2.353}
3rd
44.363
{2.351}
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 6th
44.888
{2.313}
- 8 4th
45.321
{2.319}
2nd
45.285
{2.376}
2nd
43.938
{2.284}
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 7th
45.344
{2.384}
- 13 5th
47.627
{2.472}
5th
46.249
{2.523}
3rd
44.669
{2.380}
1468 Wanneroo Bmx Club WA Tom OSBALDISTON 8th
46.080
{2.352}
- 13 3rd
45.885
{2.423}
6th
46.264
{2.375}
4th
45.210
{2.368}
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE - 14 6th
46.024
{2.425}
3rd
44.104
{2.345}
5th
45.173
{2.616}
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA - 14 4th
46.921
{2.428}
5th
48.501
{2.443}
5th
47.686
{2.419}
1957 Westside Bmx Club WA Dillon MCKEEN - 15 5th
45.877
{2.454}
4th
48.058
{2.422}
6th
45.421
{2.515}
1510 Westside Bmx Club WA Sam COSTA - 19 6th
48.629
{2.401}
6th
49.329
{2.431}
7th
48.955
{2.630}
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON - 21 7th
49.070
{2.658}
8th
49.440
{2.547}
6th
48.295
{2.500}
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER - 22 8th
50.726
{2.551}
7th
51.419
{2.557}
7th
49.518
{2.531}
1216 Bunbury BMX Club WA Lochlan DALRYMPLE - 22 7th
49.746
{2.454}
7th
48.074
{2.467}
8th
49.442
{2.631}
1651 Cockburn BMX Club WA Callum COPELAND - 24 8th
52.176
{2.825}
8th
54.356
{2.881}
8th
54.582
{2.877}

12 Girls (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3WA Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 1st
46.074
{2.358}
- 3 1st
46.855
{2.392}
1st
46.999
{2.375}
1st
46.439
{2.397}
1637 Mandurah BMX Club inc WA Keeley EDWARDS 2nd
47.687
{2.378}
- 4 1st
50.907
{2.425}
1st
47.975
{2.455}
2nd
51.758
{2.508}
4WA Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 3rd
48.402
{2.553}
- 5 2nd
47.372
{2.512}
2nd
48.429
{2.442}
1st
48.209
{2.458}
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 4th
50.069
{2.491}
- 9 3rd
50.429
{2.532}
3rd
51.367
{2.476}
3rd
52.116
{2.529}
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 5th
50.077
{2.681}
- 8 4th
51.176
{2.542}
2nd
50.102
{2.535}
2nd
50.102
{2.447}
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 6th
51.109
{2.588}
- 10 3rd
53.035
{2.816}
4th
52.723
{2.702}
3rd
53.419
{2.836}
1126 Wanneroo Bmx Club WA Claire LEE 7th
52.796
{2.631}
- 11 4th
56.517
{2.591}
3rd
52.547
{2.574}
4th
53.999
{2.642}
1805 Wanneroo Bmx Club WA Myah SMITH 8th
53.270
{2.626}
- 11 2nd
52.580
{2.661}
4th
53.689
{2.586}
5th
54.060
{2.605}
1861 Southern Districts BMX Club WA Imogen ABRAHALL - 14 5th
59.463
{2.747}
5th
56.820
{2.781}
4th
57.783
{2.841}
1296 Club Unknown ? Charlotte GARRIGAN - 15 5th
1:00.904
{3.056}
5th
1:00.315
{3.030}
5th
1:00.563
{3.068}

12 Boys Expert (17 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH 1st
40.341
{2.194}
1st
41.612
{2.275}
- 3 1st
43.395
{2.221}
1st
42.138
{2.216}
1st
43.447
{2.311}
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN 2nd
41.553
{2.287}
1st
43.350
{2.326}
- 4 1st
43.331
{2.408}
2nd
43.717
{2.355}
1st
44.003
{2.292}
983 Wanneroo BMX Club WA Felicity MANN 3rd
42.990
{2.343}
3rd
44.366
{2.335}
- 7 2nd
44.164
{2.289}
3rd
43.871
{2.313}
2nd
44.197
{2.332}
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 4th
43.085
{2.281}
4th
44.802
{2.547}
- 7 2nd
44.862
{2.435}
4th
44.727
{2.293}
1st
44.108
{2.358}
1509 Rockingham Bmx Club WA Oscar WATTS 5th
44.220
{2.342}
2nd
43.308
{2.301}
- 9 1st
45.500
{2.344}
5th
45.413
{2.310}
3rd
46.041
{2.428}
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 6th
44.265
{2.399}
2nd
43.946
{2.312}
- 8 3rd
45.893
{2.362}
2nd
45.069
{2.372}
3rd
44.621
{2.414}
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 7th
45.514
{2.359}
3rd
44.708
{2.323}
- 11 3rd
46.601
{2.339}
6th
46.320
{2.356}
2nd
44.481
{2.386}
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM 8th
45.933
{2.539}
4th
44.531
{2.576}
- 7 2nd
45.612
{2.437}
3rd
45.905
{2.463}
2nd
45.874
{2.466}
8WA Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 5th
45.669
{2.479}
- 9 5th
49.326
{2.354}
1st
45.374
{2.334}
3rd
47.627
{2.475}
6 WA Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 5th
45.630
{2.352}
- 10 4th
46.398
{2.413}
2nd
47.475
{2.349}
4th
48.366
{2.408}
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 6th
48.758
{2.427}
- 11 3rd
46.257
{2.451}
4th
49.232
{2.411}
4th
48.053
{2.458}
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 6th
45.928
{2.419}
- 11 5th
47.251
{2.290}
1st
44.743
{2.377}
5th
49.142
{2.709}
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE - - 12 4th
47.150
{2.529}
4th
50.383
{2.538}
4th
46.673
{2.472}
SS4 Rockingham BMX Club WA Tyron POWLES - - 12 4th
47.023
{2.425}
3rd
48.013
{2.413}
5th
46.819
{2.489}
1670 Rockingham BMX Club WA Nicholas O'DONNELL
Elite Bicycle Services, Lucky Bling, Mirchram Industries
- - 16 6th
50.580
{2.473}
5th
54.254
{2.574}
5th
52.426
{2.518}
929 Cockburn BMX Club WA Riley CAMPBELL - - 17 6th
56.355
{2.817}
5th
58.646
{2.770}
6th
55.370
{2.824}
2WA Mandurah BMX Club inc WA Blade CHERUBINO - - 24# DNS:8 DNS:8 DNS:8

8 Boys (30 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2671 Wanneroo Bmx Club WA Matias HARRIS 1st
48.548
{2.586}
1st
48.544
{2.587}
- 5 1st
49.029
{2.594}
1st
48.727
{2.589}
3rd
51.474
{2.603}
1885 Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI 2nd
49.253
{2.629}
2nd
49.942
{2.527}
- 4 2nd
49.673
{2.843}
1st
49.908
{2.607}
1st
49.761
{2.556}
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES 3rd
50.016
{2.551}
1st
49.042
{2.511}
- 4 1st
48.863
{2.503}
2nd
49.389
{2.577}
1st
49.647
{2.509}
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS 4th
51.065
{2.599}
2nd
50.467
{2.690}
- 4 1st
51.942
{2.593}
1st
50.442
{2.597}
2nd
50.418
{2.588}
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 5th
52.299
{2.575}
3rd
50.989
{2.578}
- 9 3rd
54.046
{2.618}
1st
52.692
{2.573}
5th
1:02.590
{2.769}
1150 Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS 6th
53.679
{2.799}
4th
51.600
{2.733}
- 8 4th
53.173
{2.972}
2nd
51.917
{2.662}
2nd
52.030
{2.675}
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS 7th
54.201
{2.627}
3rd
51.728
{2.535}
- 6 3rd
51.423
{2.653}
2nd
51.010
{2.566}
1st
50.629
{2.546}
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH DNF
DNF
{2.759}
4th
52.080
{2.743}
- 10 2nd
53.400
{2.769}
4th
52.831
{2.823}
4th
52.682
{2.836}
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 5th
52.964
{2.592}
- 9 4th
55.119
{2.623}
4th
54.130
{2.586}
1st
54.213
{2.619}
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 5th
52.932
{2.817}
- 9 3rd
53.314
{2.544}
3rd
54.233
{3.020}
3rd
52.658
{2.668}
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 6th
53.183
{2.503}
- 9 2nd
53.110
{2.592}
3rd
51.934
{2.498}
4th
53.155
{2.562}
1510 Cockburn Bmx Club WA Johnathan BROWN-KENYON 6th
54.597
{2.807}
- 11 5th
55.928
{2.857}
3rd
55.013
{2.818}
3rd
55.094
{2.780}
1781 Cockburn BMX Club WA Zach SCOTT 7th
54.897
{2.684}
- 9 1st
51.533
{2.549}
2nd
53.032
{2.613}
6th
55.468
{2.677}
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 7th
54.872
{2.476}
- 12 2nd
52.655
{2.629}
5th
55.399
{2.542}
5th
54.643
{2.534}
2127 Bunbury BMX Club WA William MCILLREE 8th
55.052
{2.672}
- 10 4th
56.755
{2.870}
4th
54.521
{2.679}
2nd
55.329
{2.841}
2535 Byford Bmx Club WA Rory GIANNINI 8th
55.455
{3.478}
- 12 4th
54.701
{2.839}
5th
59.176
{3.564}
3rd
55.713
{2.893}
1380 Hills BMX Club WA Cody CLANCY - - 13 3rd
53.663
{2.682}
5th
1:03.551
{2.727}
5th
54.162
{2.763}
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK - - 14 6th
55.956
{2.879}
6th
1:00.304
{2.782}
2nd
52.236
{2.655}
2411 Mandurah Bmx Club Inc WA Joseph MOORE - - 14 5th
57.543
{2.855}
5th
55.654
{2.779}
4th
55.454
{2.771}
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM - - 17 6th
57.493
{2.924}
7th
58.410
{2.897}
4th
58.479
{2.972}
2393 Wanneroo BMX Club WA Ashley KERR - - 17 5th
1:00.106
{2.850}
7th
58.663
{2.890}
5th
57.624
{2.856}
2620 Byford BMX Club WA Charlie D'AGOSTINO - - 17 8th
1:07.687
{10.003}
3rd
52.306
{2.734}
6th
1:04.933
{2.770}
199 Southside Bmx Club WA Riley CLARK - - 17 5th
56.660
{2.928}
6th
55.860
{3.394}
6th
54.984
{3.014}
2688 Southern Districts BMX Club WA Austen ABRAHALL - - 18 6th
59.250
{3.165}
6th
57.282
{2.743}
6th
59.759
{2.845}
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER - - 18 7th
57.688
{2.925}
4th
57.046
{2.914}
7th
57.383
{2.824}
2073 Hills BMX Club WA Jackson GOSCIMINSKI - - 20 6th
1:10.934
{2.990}
7th
1:04.451
{3.022}
7th
1:12.888
{3.099}
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE - - 21 8th
1:07.616
{3.628}
6th
1:11.488
{3.631}
7th
1:05.700
{3.461}
2710 Bunbury Bmx Club WA Jayden GARRIGAN - - 22 7th
1:04.084
{3.091}
8th
1:05.371
{3.225}
7th
1:03.767
{3.155}
2861 Mandurah BMX Club inc WA Noah LAMERS - - 22 7th
1:14.370
{3.085}
7th
1:13.881
{3.287}
8th
2:38.807
1535 Hills Bmx Club WA Murphy DONNELLY - - 23 7th
1:04.181
{3.152}
8th
1:03.534
{3.222}
8th
1:04.551
{3.331}

9 Boys Novice (18 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2293 Hills Bmx Club WA Kallan BROWN 1st
48.373
{2.454}
1st
47.852
{2.522}
- 3 1st
48.556
{2.525}
1st
48.213
{2.520}
1st
50.795
{2.585}
1886 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT 2nd
49.008
{2.386}
3rd
48.755
{2.407}
- 5 2nd
49.599
{2.470}
1st
49.054
{2.459}
2nd
49.637
{2.468}
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 3rd
49.172
{2.535}
1st
48.320
{2.489}
- 5 2nd
49.556
{2.529}
2nd
50.599
{2.531}
1st
49.707
{2.581}
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON 4th
49.412
{2.502}
2nd
49.172
{2.614}
- 4 1st
49.543
{2.494}
2nd
49.156
{2.473}
1st
49.158
{2.502}
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 5th
50.482
{2.548}
4th
50.625
{2.590}
- 7 3rd
51.495
{2.583}
1st
50.523
{2.479}
3rd
53.706
{2.608}
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 6th
50.675
{2.575}
4th
49.959
{2.708}
- 7 1st
50.596
{2.539}
4th
53.676
{2.633}
2nd
51.727
{2.590}
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER 7th
51.846
{2.768}
3rd
50.497
{2.602}
- 7 2nd
51.399
{2.614}
2nd
51.318
{2.602}
3rd
52.884
{2.800}
1634 Bunbury BMX Club WA Jack DALRYMPLE 8th
52.214
{2.568}
2nd
48.601
{2.496}
- 8 3rd
50.388
{2.587}
3rd
49.749
{2.602}
2nd
49.921
{2.584}
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 5th
51.414
{2.694}
- 10 4th
52.707
{2.719}
3rd
52.587
{2.684}
3rd
53.526
{2.696}
1465 Westside Bmx Club WA Flynn COSTA 5th
51.144
{2.747}
- 13 6th
56.356
{2.863}
3rd
53.161
{2.696}
4th
56.071
{2.782}
1490 Byford Bmx Club WA Blade HAYSOM 6th
53.447
{2.587}
- 12 4th
54.413
{2.629}
4th
53.606
{2.563}
4th
55.253
{2.642}
1732 Wanneroo Bmx Club WA Cody SMART 6th
54.330
{2.831}
- 13 5th
55.175
{2.881}
4th
54.098
{2.837}
4th
54.735
{2.720}
2189 Mandurah BMX Club inc WA Oliver STEVENSON - - 13 3rd
55.761
{2.596}
5th
57.053
{2.619}
5th
57.039
{2.639}
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD - - 15 4th
56.147
{2.776}
6th
56.765
{2.735}
5th
59.411
{2.979}
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY - - 16 5th
57.527
{2.769}
5th
56.390
{2.756}
6th
58.233
{2.783}
1543 Southside BMX Club WA Maxwell BARWICK - - 16 5th
1:00.917
{2.947}
5th
1:01.037
{2.952}
6th
1:00.496
{2.959}
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL - - 17 6th
1:00.628
{3.004}
6th
1:01.047
{2.810}
5th
59.831
{2.881}
502 Southside Bmx Club WA Luke BOEVE - - 18 6th
1:07.852
{3.298}
6th
1:08.069
{3.185}
6th
1:07.598
{3.228}

9 Boys Expert (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN 1st
48.093
{2.406}
- 8 2nd
48.588
{2.446}
5th
48.836
{2.382}
1st
46.559
{2.387}
5WA Mandurah Bmx Club Inc WA Steele CHERUBINO 2nd
48.164
{2.416}
- 9 3rd
51.450
{2.506}
2nd
48.716
{2.461}
4th
50.228
{2.547}
1WA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 3rd
48.434
{2.446}
- 3 1st
46.704
{2.473}
1st
46.727
{2.431}
1st
45.664
{2.490}
2WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 4th
49.242
{2.351}
- 7 1st
47.952
{2.396}
3rd
47.640
{2.384}
3rd
47.478
{2.454}
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 5th
49.973
{2.532}
- 12 5th
50.814
{2.530}
3rd
49.284
{2.645}
4th
49.433
{2.738}
3 WA Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 6th
53.285
{2.472}
- 10 3rd
48.603
{2.580}
4th
48.073
{2.354}
3rd
48.814
{2.833}
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 7th
53.416
{2.386}
- 6 2nd
48.822
{2.420}
2nd
47.159
{2.365}
2nd
46.918
{2.367}
1237 Cockburn Bmx Club WA Blake SHACKELFORD 8th
1:01.709
{2.497}
- 7 4th
49.806
{2.527}
1st
47.539
{2.452}
2nd
48.280
{2.618}
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS - 14 4th
52.859
{2.579}
5th
50.878
{2.426}
5th
53.682
{2.600}
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER - 15 6th
51.175
{2.569}
4th
50.150
{2.496}
5th
49.650
{2.520}
1925 Rockingham BMX Club WA Tristan POWLES - 17 5th
54.356
{2.743}
6th
51.536
{2.748}
6th
51.474
{2.706}

15 Girls (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 1 4 1st
45.021
{2.388}
1st
45.048
{2.356}
1st
45.727
{2.354}
1st
44.478
{2.339}
4WA Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS 2 10 2nd
48.731
{2.471}
3rd
48.196
{2.456}
2nd
46.830
{2.394}
3rd
48.640
{2.420}
2WA Southern Districts Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 3 11 4th
49.454
{2.574}
2nd
47.337
{2.446}
3rd
48.697
{2.420}
2nd
45.750
{2.429}
7WA Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE 4 15 3rd
49.088
{2.468}
4th
48.340
{2.446}
4th
49.477
{2.491}
4th
49.275
{2.728}

15 Boys (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
391 Rockingham Bmx Club WA Kyle HILL 1st
38.130
{2.165}
- 3 1st
38.648
{2.101}
1st
38.259
{2.119}
1st
38.113
{2.081}
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 2nd
38.241
{2.165}
- 8 1st
38.722
{2.124}
5th
40.560
{2.186}
2nd
38.108
{2.138}
1532 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS 3rd
38.266
{2.255}
- 6 2nd
38.914
{2.152}
2nd
39.375
{2.165}
2nd
38.855
{2.137}
546 Westside Bmx Club WA Ethan PIMBLETT 4th
38.320
{2.117}
- 7 4th
39.859
{2.223}
2nd
38.685
{2.108}
1st
37.927
{2.144}
1924 Southside Bmx Club WA Yuliang SEOW 5th
39.857
{2.169}
- 11 4th
40.649
{2.158}
3rd
40.421
{2.163}
4th
41.566
{2.415}
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 6th
40.189
{2.279}
- 10 3rd
39.522
{2.191}
3rd
39.849
{2.207}
4th
39.660
{2.162}
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 7th
41.830
{2.290}
- 12 5th
40.679
{2.193}
4th
40.328
{2.159}
3rd
40.201
{2.207}
1055 Cockburn BMX Club WA Max BAILEY DNF
DNF
{2.170}
- 6 2nd
39.028
{2.087}
1st
38.180
{2.067}
3rd
38.636
{2.138}
781 Hills BMX Club WA Markus ORCHARD - 13 3rd
40.076
{2.147}
5th
42.496
{2.171}
5th
40.993
{2.277}
1185 Wanneroo Bmx Club WA Naite SKIDMORE - 16 5th
42.525
{2.298}
6th
43.176
{2.246}
5th
43.734
{2.291}
1008 Hills BMX Club WA Lewis THEUNISSEN - 16 6th
43.007
{2.173}
4th
42.346
{2.173}
6th
42.408
{2.159}

16 Boys (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 4 1st
39.232
{2.149}
1st
38.758
{2.139}
1st
39.440
{2.142}
1st
38.405
{2.120}
1300 Southside Bmx Club WA Reece BARWICK 2 10 2nd
39.906
{2.146}
2nd
39.118
{2.170}
3rd
42.284
{2.230}
3rd
39.855
{2.311}
939 Southside Bmx Club WA Carter MIDDLETON 3 14 5th
41.483
{2.152}
3rd
39.770
{2.203}
2nd
41.152
{2.194}
4th
40.354
{2.189}
147 Northam Bmx Club WA Tremayne WILLIAMSON 4 15 3rd
39.944
{2.150}
4th
39.821
{2.147}
6th
1:14.148
{2.242}
2nd
38.899
{2.097}
961 Cockburn BMX Club WA Brodie COPELAND 5 18 4th
41.336
{2.351}
5th
43.761
{2.519}
4th
42.468
{2.352}
5th
42.000
{2.488}
679 Hills BMX Club WA Brandon EDNEY 6 23 6th
46.057
{2.702}
6th
43.870
{2.414}
5th
44.806
{2.449}
6th
44.059
{2.463}

17+ Women (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
4A Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 1st
45.205
{2.374}
- 3 1st
45.354
{2.354}
1st
45.019
{2.333}
1st
45.808
{2.379}
1343 Southern Districts Bmx Club WA Brittney REA (16G) 2nd
46.274
{2.388}
- 7 DNF:5 1st
47.110
{2.398}
1st
47.296
{2.631}
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 3rd
48.059
{2.363}
- 7 2nd
51.672
{2.374}
3rd
50.289
{2.394}
2nd
50.878
{2.386}
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 4th
49.770
{2.614}
- 7 2nd
50.791
{2.603}
2nd
52.000
{2.539}
3rd
53.389
{2.621}
735 Hills Bmx Club WA Storm MACKENZIE 5th
51.596
{2.615}
- 9 3rd
53.159
{2.674}
3rd
55.292
{2.552}
3rd
51.843
{2.510}
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE 6th
52.064
{2.583}
- 11 3rd
54.970
{2.659}
4th
52.975
{2.590}
4th
52.705
{2.621}
719 Hills BMX Club WA Gabbie GEORGE (16G) 7th
1:00.985
{2.822}
- 12 4th
1:00.951
{2.775}
4th
1:03.767
{2.860}
4th
1:01.279
{2.772}
326 Wanneroo BMX Club WA Corona BECKMAN DNF
DNF
{2.338}
- 5 1st
49.671
{2.375}
2nd
49.612
{2.356}
2nd
49.376
{2.467}
111 Cockburn Bmx Club WA Gillian BAILEY - 14 4th
57.125
{2.759}
5th
56.711
{2.650}
5th
55.674
{2.764}

17-29 Men (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
822 Cockburn BMX Club WA Dylan BARWICK 1 5 1st
38.287
{2.107}
1st
38.863
{2.101}
1st
37.594
{2.065}
2nd
38.851
{2.106}
69 Club Unknown ? Tommy PINELLI 2 8 3rd
39.117
{2.112}
2nd
39.824
{2.141}
2nd
38.391
{2.087}
1st
38.409
{2.115}
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN 3 11 2nd
38.737
{2.089}
3rd
40.285
{2.120}
3rd
38.824
{2.166}
3rd
38.969
{2.092}
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 4 17 5th
41.305
{2.202}
4th
40.558
{2.253}
4th
39.410
{2.200}
4th
39.755
{2.220}
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 5 19 4th
40.952
{2.190}
5th
41.251
{2.274}
5th
40.216
{2.198}
5th
40.935
{2.176}
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 6 24 6th
42.808
{2.340}
6th
42.191
{2.326}
6th
41.586
{2.290}
6th
41.026
{2.288}
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 7 30 DNS:8 7th
45.328
{2.322}
8th
44.617
{2.335}
7th
43.330
{2.254}
1779 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL 8 30 7th
49.255
{2.310}
8th
45.994
{2.324}
7th
44.016
{2.365}
8th
44.700
{2.329}

13 Girls (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2 WA Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 1 7 2nd
44.662
{2.326}
1st
44.625
{2.387}
2nd
45.613
{2.451}
2nd
44.346
{2.313}
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 2 11 4th
47.861
{2.314}
2nd
45.122
{2.319}
4th
48.450
{2.334}
1st
44.016
{2.296}
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 3 11 1st
44.570
{2.391}
4th
45.702
{2.417}
3rd
46.664
{2.469}
3rd
44.884
{2.384}
1WA Southside BMX Club WA Isabella IERACE 4 11 3rd
45.064
{2.344}
3rd
45.497
{2.365}
1st
45.003
{2.375}
4th
44.890
{2.376}
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 5 22 5th
49.656
{2.481}
6th
49.334
{2.414}
6th
54.754
{2.543}
5th
47.938
{2.453}
1668 Wanneroo Bmx Club WA Grace TAPP 6 22 6th
51.627
{2.505}
5th
48.712
{2.483}
5th
50.072
{2.482}
6th
49.594
{2.485}
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 7 30 DNF:7 DNF:7 DNS:8 DNS:8

13 Boys Novice (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1730 Cockburn Bmx Club WA Jayden STRAWBRIDGE 1st
44.256
{2.376}
- 7 1st
45.168
{2.416}
1st
45.775
{2.418}
5th
1:00.413
{2.452}
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING 2nd
44.734
{2.309}
- 7 4th
46.216
{2.372}
2nd
45.002
{2.311}
1st
46.406
{2.355}
942 Hills BMX Club WA Jared KITSON 3rd
44.812
{2.508}
- 4 2nd
45.673
{2.331}
1st
44.234
{2.312}
1st
44.616
{2.297}
2163 Hills BMX Club WA Tiarnan VAN OSCH 4th
47.051
{2.411}
- 7 2nd
49.264
{2.401}
3rd
47.734
{2.414}
2nd
47.164
{2.399}
1317 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS 5th
48.140
{2.463}
- 12 5th
49.203
{2.490}
4th
49.308
{2.318}
3rd
48.269
{2.507}
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 6th
48.292
{2.468}
- 8 1st
49.221
{2.417}
5th
49.350
{2.492}
2nd
49.060
{2.463}
1249 Mandurah Bmx Club Inc WA Niko PATTERSON (12BN) 7th
49.057
{2.435}
- 11 3rd
45.983
{2.434}
2nd
46.224
{2.422}
6th
1:16.505
{2.375}
1062 Southern Districts Bmx Club WA Kynan DANIELL 8th
55.692
{2.472}
- 9 3rd
49.869
{2.552}
3rd
50.357
{2.645}
3rd
49.773
{2.621}
1936 Hills Bmx Club WA Darryl GEORGE - 13 5th
2:43.041
{2.352}
4th
53.184
{3.458}
4th
51.016
{2.836}
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN (12BN) - 15 6th
52.994
{2.785}
5th
55.397
{2.700}
4th
53.472
{2.950}
1191 Cockburn BMX Club WA Elijah CUTTING - 20 4th
2:28.858
{2.232}
DNS:8 DNS:8

13 Boys Expert (21 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 1st
39.098
{2.221}
1st
39.557
{2.248}
- 3 1st
40.459
{2.202}
1st
40.479
{2.210}
1st
41.327
{2.274}
3WA Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 2nd
40.026
{2.221}
1st
41.486
{2.242}
- 6 3rd
41.985
{2.232}
2nd
41.407
{2.218}
1st
41.543
{2.275}
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY 3rd
41.112
{2.237}
2nd
41.914
{2.221}
- 6 4th
43.161
{2.253}
1st
41.697
{2.206}
1st
40.928
{2.247}
5 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 4th
41.755
{2.250}
2nd
41.834
{2.241}
- 7 2nd
43.926
{2.319}
2nd
42.803
{2.252}
3rd
42.211
{2.281}
2WA Cockburn Bmx Club WA Jackson TATHAM 5th
42.367
{2.238}
3rd
41.874
{2.218}
- 10 5th
45.921
{2.559}
3rd
42.172
{2.278}
2nd
41.129
{2.246}
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG 6th
43.266
{2.486}
4th
42.542
{2.412}
- 8 3rd
45.353
{2.586}
3rd
42.728
{2.425}
2nd
42.550
{2.335}
7WA Southside BMX Club WA Jared JOHNSTON 7th
43.703
{2.263}
4th
42.700
{2.241}
- 13 5th
44.100
{2.363}
4th
43.295
{2.208}
4th
43.252
{2.254}
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 8th
44.102
{2.272}
3rd
42.134
{2.242}
- 8 1st
43.319
{2.359}
1st
42.495
{2.267}
6th
44.134
{2.277}
1401 Tom Price Bmx Club WA Dylan CALLUM 5th
42.919
{2.327}
- 7 2nd
41.087
{2.314}
2nd
42.425
{2.365}
3rd
43.232
{2.366}
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD 5th
42.596
{2.260}
- 11 3rd
43.710
{2.290}
3rd
42.890
{2.335}
5th
43.747
{2.301}
4SS Southside BMX Club WA Koby BLONDEL 6th
43.207
{2.263}
- 10 4th
45.774
{2.495}
4th
42.650
{2.315}
2nd
41.394
{2.262}
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 6th
44.449
{2.402}
- 14 6th
45.381
{2.337}
5th
44.489
{2.386}
3rd
43.959
{2.383}
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM 7th
44.786
{2.459}
- 10 2nd
43.658
{2.414}
4th
44.129
{2.433}
4th
44.371
{2.493}
1706 Southside Bmx Club WA Jacob HARDAKER 7th
43.734
{2.270}
- 13 4th
44.232
{2.337}
5th
44.820
{2.437}
4th
43.801
{2.303}
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY 8th
47.949
{2.264}
- 14 1st
43.407
{2.275}
7th
45.981
{2.423}
6th
45.401
{2.450}
1330 Cockburn BMX Club WA Kaden SARGEANT 8th
47.897
{2.297}
- 17 6th
46.573
{2.476}
6th
44.944
{2.360}
5th
44.800
{2.280}
857 Wanneroo Bmx Club WA James HILL - - 17 5th
47.538
{2.376}
5th
46.977
{2.365}
7th
50.421
{2.394}
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE - - 18 7th
45.992
{2.465}
6th
45.107
{2.505}
5th
45.956
{2.495}
1559 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deacon HODGSON - - 19 7th
48.939
{2.582}
6th
47.140
{2.465}
6th
46.331
{2.470}
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL - - 20 6th
48.449
{2.527}
7th
47.496
{2.535}
7th
47.663
{2.510}
2060 Northam BMX Club WA Mitchell BERNAY - - 23 DNF:7 DNS:8 DNS:8

14 Girls (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1 WA Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 1st
43.389
{2.305}
- 3 1st
44.722
{2.312}
1st
44.008
{2.294}
1st
43.643
{2.334}
948 Hills BMX Club WA Danika CAMERON 2nd
44.533
{2.332}
- 6 2nd
46.095
{2.355}
2nd
45.365
{2.292}
2nd
45.868
{2.323}
865 Tom Price BMX Club WA Chante HAYES 3rd
47.458
{2.449}
- 9 3rd
50.363
{2.436}
3rd
48.897
{2.383}
3rd
48.966
{2.363}
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 4th
47.851
{2.405}
- 6 2nd
47.687
{2.389}
3rd
47.075
{2.387}
1st
48.023
{2.401}
2886 Bunbury Bmx Club WA Kiara WYATT 5th
48.179
{2.490}
- 8 1st
47.206
{2.419}
4th
47.311
{2.477}
3rd
47.822
{2.487}
8WA Wanneroo BMX Club WA Katie GRAY 6th
48.506
{2.582}
- 6 3rd
49.255
{2.527}
1st
48.459
{2.517}
2nd
48.489
{2.544}
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG 7th
49.117
{2.470}
- 11 5th
52.368
{2.548}
2nd
48.868
{2.418}
4th
49.342
{2.535}
908 Wanneroo Bmx Club WA Cayla SMART 8th
49.954
{2.372}
- 13 4th
49.665
{2.409}
4th
49.925
{2.473}
5th
49.981
{2.467}
500 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE - 20 4th
52.315
{2.676}
DNS:8 DNS:8

14 Boys Novice (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1284 Wanneroo BMX Club WA Josh COULSON 1 6 2nd
44.209
{2.316}
2nd
45.410
{2.468}
1st
44.214
{2.328}
1st
43.314
{2.360}
1569 Hills Bmx Club WA Dylan HADDON 2 6 1st
44.081
{2.451}
1st
44.956
{2.495}
2nd
44.424
{2.495}
2nd
45.141
{2.964}
978 Wanneroo Bmx Club WA Timothy LEE 3 12 3rd
47.351
{2.408}
3rd
47.824
{2.491}
3rd
48.247
{2.485}
3rd
46.794
{2.402}
1022 Byford Bmx Club WA Caleb CHURCHILL 4 16 4th
52.053
{2.634}
4th
53.089
{2.623}
4th
52.091
{2.692}
4th
51.128
{2.655}
1048 Byford Bmx Club WA Thomas SHIPARD 5 20 5th
58.251
{2.725}
5th
1:01.054
{2.848}
5th
1:00.866
{2.823}
5th
53.901
{2.882}

14 Boys Expert (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1WA Mandurah Bmx Club Inc WA Ben O'LOUGHLIN 1st
39.072
{2.173}
- 3 1st
39.500
{2.133}
1st
39.171
{2.150}
1st
39.526
{2.149}
1465 Tom Price BMX Club WA Angelino GEMMOLA 2nd
39.528
{2.247}
- 11 4th
42.692
{2.281}
3rd
41.177
{2.334}
4th
41.637
{2.297}
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 3rd
40.842
{2.230}
- 12 2nd
40.356
{2.242}
DNS:8 2nd
41.053
{2.218}
1349 Rockingham Bmx Club WA Drew WARD 4th
40.930
{2.206}
- 9 3rd
42.489
{2.189}
5th
42.619
{2.208}
1st
40.979
{2.239}
1397 Byford BMX Club WA Kobe BARNES 5th
41.387
{2.276}
- 7 2nd
41.538
{2.262}
2nd
42.022
{2.254}
3rd
41.024
{2.238}
1046 Southern Districts BMX Club WA Dylan MARSHALL 6th
41.406
{2.249}
- 7 3rd
40.402
{2.275}
1st
40.646
{2.242}
3rd
41.105
{2.245}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 7th
43.245
{2.407}
- 12 4th
41.544
{2.348}
4th
41.708
{2.358}
4th
41.454
{2.304}
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 8th
54.326
{2.305}
- 5 1st
41.296
{2.226}
2nd
41.172
{2.247}
2nd
41.021
{2.272}
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD - 13 5th
41.641
{2.350}
3rd
43.216
{2.466}
5th
42.558
{2.414}
1339 Westside BMX Club WA Adam VAN BRAKEL - 14 5th
45.150
{2.350}
4th
45.230
{2.356}
5th
44.912
{2.319}

30+ Men (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
474 Hills BMX Club WA Russel BIRD 1 4 1st
42.164
{2.314}
1st
42.845
{2.342}
1st
42.410
{2.347}
1st
41.556
{2.345}
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 2 9 2nd
43.692
{2.281}
2nd
43.339
{2.282}
2nd
42.876
{2.207}
3rd
43.151
{2.277}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 3 11 3rd
44.623
{2.364}
3rd
44.591
{2.301}
3rd
44.112
{2.309}
2nd
42.196
{2.254}
119 Southern Districts Bmx Club WA Christopher SUMMERFIELD 4 18 4th
46.405
{2.394}
5th
48.014
{2.319}
5th
46.313
{2.421}
4th
44.828
{2.501}
247 Byford BMX Club WA Daniel LANDER 5 18 5th
48.563
{2.319}
4th
45.116
{2.340}
4th
45.334
{2.413}
5th
45.306
{2.482}
718 Southside Bmx Club WA Stephen EGAN - 32# DNS:8 DNS:8 DNS:8 DNS:8

40+ Men (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 1st
43.151
{2.179}
- 7 3rd
42.612
{2.241}
2nd
43.274
{2.259}
2nd
42.672
{2.209}
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 2nd
44.150
{2.264}
- 7 1st
43.831
{2.153}
3rd
43.703
{2.220}
3rd
43.512
{2.194}
734 Southern Districts Bmx Club WA Martin PHILLIPS 3rd
45.751
{2.319}
- 11 4th
47.346
{2.358}
3rd
46.589
{2.315}
4th
45.746
{2.387}
287 Hills BMX Club WA Wayne EVANS 4th
46.003
{2.361}
- 11 2nd
45.315
{2.390}
4th
45.518
{2.322}
5th
46.134
{2.427}
252 Bunbury Bmx Club WA Clem NEILL 5th
50.933
{2.285}
- 11 3rd
46.781
{2.297}
5th
47.842
{2.300}
3rd
46.802
{2.327}
45 Southside Bmx Club WA Matt BUTTERWORTH 6th
1:20.351
{2.140}
- 8 4th
45.430
{2.316}
2nd
43.286
{2.155}
2nd
43.342
{2.152}
338 Cockburn BMX Club WA Peter COPELAND 7th
1:20.528
{2.238}
- 3 1st
41.494
{2.202}
1st
41.191
{2.197}
1st
41.858
{2.293}
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL DNS
DNS
- 4 2nd
42.454
{2.216}
1st
42.901
{2.757}
1st
42.320
{2.229}
714 Southside BMX Club WA Richard GASKIN - 13 5th
50.407
{2.511}
4th
56.211
{2.499}
4th
59.089
{2.592}

Mini Wheeler (8 Riders)
Not Final Results

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
BROCKY Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
MAX Hills Bmx Club WA Max BROWN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
BONNIE Mandurah Bmx Club Inc WA Bonnie CUNNINGHAM - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
LOGAN Rockingham BMX Club WA Logan DALLY - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
BRODY Bunbury Bmx Club WA Brody GARRIGAN - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
LILLY GODDARD 1 Westside Bmx Club WA Lilly GODDARD - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
HANNAH Wanneroo BMX Club WA Hannah SHEPHARD - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000
JACOB Wanneroo Bmx Club WA Jacob STEGENGA - - -
0.000
-
0.000
-
0.000
-
0.000

Top of Report