End of Report

Rd7 Super Series Southern Districts

BMX EVENT MANAGER, Report Created 19/Jul/2015 16:07:34

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 447

Total Riders = 375


Pro Ladies

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
81 Hills BMX Club WA Catherine HOPKINS 3 39.624 0.000
38 Hills Bmx Club WA Tymikka SKIDMORE 3 40.546 0.922
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 1 40.753 1.129
403 Westside BMX Club WA Kishani GREEN 4 41.015 1.391
239 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 1 41.036 1.412
188 Hills BMX Club WA Kaitlin GILL 4 41.792 2.168
931 Southside Bmx Club WA Kesia SAVILL 3 42.043 2.419
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL 4 42.743 3.119


Pro Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
513 Hills Bmx Club WA Aaron NOTTLE Final 34.027 0.000
598 Byford Bmx Club WA Casey HUNTER 3 34.343 0.316
136 Westside BMX Club WA Kyle GREEN Final 34.629 0.602
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN 3 34.687 0.660
711 Hills BMX Club WA Jamie GILL Final 35.749 1.722
748 Hills BMX Club WA Gage MADELEY Final 35.893 1.866
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL Final 35.910 1.883
13 Hills BMX Club WA Joey GRAHAM 3 35.939 1.912
811 Hills Bmx Club WA Andrew ELLIS 2 36.556 2.529
922 Cockburn BMX Club WA Brandon CAMPBELL Final 36.884 2.857
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL Final 37.392 3.365
85 Bunbury BMX Club WA Jamie LEWIS 1 37.698 3.671
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE Final 37.788 3.761
1475 Hills BMX Club WA Hayden COOKE 1 42.918 8.891
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 1 47.087 13.060


Masters 30+ Years

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN Final 35.109 0.000
52 Wanneroo Bmx Club WA Pj WELHAN Final 35.318 0.209
82 Southside Bmx Club WA William CELIS Final 35.694 0.585
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY Final 36.875 1.766
430 Byford BMX Club WA Brett HAYSOM 3 37.650 2.541
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 3 37.881 2.772
149 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL Final 37.887 2.778
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 3 39.113 4.004
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL 2 40.139 5.030


8-10 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 4 47.153 0.000
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 3 48.231 1.078
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 4 48.764 1.611
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 4 49.805 2.652
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 4 54.265 7.112
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 4 55.008 7.855


8-10 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 3 40.136 0.000
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 1 40.504 0.368
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 3 42.382 2.246
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 1 44.045 3.909
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 1 44.682 4.546
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 1 45.587 5.451
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 1 46.824 6.688
1550 Westside Bmx Club WA Jacob PALMER 1 47.275 7.139


11-12 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 4 42.868 0.000
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 4 42.989 0.121
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 4 44.185 1.317
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 3 44.472 1.604
764 Eastern Goldfields BMX Club WA Jordan MACAULAY 2 46.793 3.925
1296 Bunbury BMX Club WA Charlotte GARRIGAN 4 53.349 10.481


11-12 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH Final 38.876 0.000
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN Final 40.237 1.361
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 3 40.773 1.897
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE Final 41.907 3.031
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE Final 41.987 3.111
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 3 43.025 4.149
2143 Hills BMX Club WA Joseph REGALI 3 43.033 4.157
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 2 44.787 5.911
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO 1 45.074 6.198
779 Southside BMX Club WA Thomas O'DWYER 3 45.795 6.919
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 1 48.995 10.119


13-15 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 2 40.916 0.000
1302 Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 2 41.513 0.597
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 1 42.277 1.361
1655 Southside BMX Club WA Isabella IERACE 2 42.552 1.636
956 Hills BMX Club WA Karis REGALI 1 45.869 4.953


13-15 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
936 Cockburn BMX Club WA Ben O'LOUGHLIN 4 36.214 0.000
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD 4 36.228 0.014
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 3 37.298 1.084
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 4 37.960 1.746
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 3 39.021 2.807
1498 Hedland BMX Club WA Anthony VADALA 3 41.177 4.963
2163 Hills BMX Club WA Tiarnan VAN OSCH 1 43.324 7.110


8-10 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8SA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 2 44.330 0.000
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 1 45.156 0.826
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 4 46.608 2.278
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 1 47.213 2.883
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 4 47.541 3.211
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 2 49.188 4.858


13-14 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6A Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 39.746 0.000
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 39.858 0.112
3 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP Final 40.350 0.604
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 3 40.414 0.668
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN 3 41.636 1.890
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 1 43.037 3.291
4WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 2 43.900 4.154
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 2 44.525 4.779
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 1 44.813 5.067


17-24 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 4 37.929 0.000
5WA Woorree Park BMX Club WA Caleb LONG 3 38.161 0.232
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 2 39.501 1.572
5WA Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 1 47.615 9.686
974 Wanneroo BMX Club WA Faye RATAJCZAK 3 51.360 13.431


30-34 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
502 Mandurah BMX Club inc WA Scott BROWN 2 39.611 0.000
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 4 39.742 0.131
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 1 40.500 0.889
195 Southern Districts Bmx Club WA Carol BAILEY 3 46.245 6.634


35-39 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 1 39.190 0.000
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 2 41.261 2.071
853 Wanneroo BMX Club WA Derek BROMLEWE 2 42.065 2.875
207 Byford BMX Club WA Damien WATERMAN 4 42.770 3.580
891 Southside BMX Club WA Ross CLARK 1 49.521 10.331


17+ Women

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4A Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 4 42.759 0.000
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 3 44.626 1.867
735 Hills Bmx Club WA Storm MACKENZIE 4 47.320 4.561
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 3 47.751 4.992
974 Wanneroo BMX Club WA Faye RATAJCZAK 2 51.641 8.882
111 Cockburn Bmx Club WA Gillian BAILEY 3 51.646 8.887


17-29 Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
822 Cockburn BMX Club WA Dylan BARWICK Final 35.680 0.000
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN Final 36.669 0.989
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 3 37.058 1.378
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 3 37.487 1.807
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK Final 38.348 2.668
204 Rockingham Bmx Club WA Brandyn CHURCH Final 39.392 3.712
238 Wanneroo Bmx Club WA Dane TAPP 2 40.340 4.660
1779 Hills BMX Club WA Mitchell GILL 2 41.390 5.710
5382 Mandurah BMX Club inc WA Aden LILLAS 3 42.825 7.145


8 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1166 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayse ARMITAGE 1 51.397 0.000
457 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 4 53.432 2.035
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 4 54.167 2.770
1602 Southern Districts Bmx Club WA Rhiannon RICHARDS 3 54.767 3.370
2440 Eastern Goldfields BMX Club WA Melya HAWIRA 4 56.413 5.016
2730 Eastern Goldfields BMX Club WA Keita HEMOPO 2 57.362 5.965


8 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2671 Wanneroo BMX Club WA Matias HARRIS Semi Final 44.953 0.000
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS Final 46.076 1.123
1835 Byford BMX Club WA Alexander DAWES 1 46.503 1.550
2620 Byford BMX Club WA Charlie D'AGOSTINO 2 47.455 2.502
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN Final 47.685 2.732
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 2 47.913 2.960
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 1 47.922 2.969
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE Semi Final 48.132 3.179
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 2 48.324 3.371
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 1 48.354 3.401
2535 Byford Bmx Club WA Rory GIANNINI 1 48.381 3.428
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK Semi Final 48.776 3.823
1150 Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS 3 48.905 3.952
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS 2 49.405 4.452
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 3 50.467 5.514
2411 Mandurah Bmx Club Inc WA Joseph MOORE Semi Final 50.564 5.611
1380 Hills BMX Club WA Cody CLANCY 1 50.829 5.876
2842 Mandurah Bmx Club Inc WA Ronald MCBRIDE 2 51.310 6.357
199 Southside BMX Club WA Riley CLARK 3 51.567 6.614
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 2 52.255 7.302
2688 Southern Districts Bmx Club WA Austen ABRAHALL 1 52.841 7.888
2377 Mandurah Bmx Club Inc WA Mitchell CAINE 1 54.061 9.108
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 54.328 9.375
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE 3 57.893 12.940
2073 Hills Bmx Club WA Jackson GOSCIMINSKI 2 58.714 13.761
1535 Hills BMX Club WA Murphy DONNELLY 2 58.758 13.805


9 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD 2 47.040 0.000
8A Byford Bmx Club WA Sienna SHARP Final 47.856 0.816
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 2 48.672 1.632
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 3 49.951 2.911
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 2 50.256 3.216
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 3 50.729 3.689
2011 Southern Districts Bmx Club WA Addyson ROESZLER 2 53.651 6.611
5SS Hills BMX Club WA Keeley DONNELLY 3 55.927 8.887
1636 Rockingham BMX Club WA Caitlin DALLY 1 57.352 10.312
1318 Wanneroo BMX Club WA Grace BROMLEWE 3 57.882 10.842
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 3 58.562 11.522
1864 Mandurah Bmx Club Inc WA Sarah Jane MIDDLETON 3 58.637 11.597


9 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2293 Hills Bmx Club WA Kallan BROWN Final 43.679 0.000
1886 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT Final 44.421 0.742
1634 Bunbury BMX Club WA Jack DALRYMPLE 1 44.901 1.222
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON Final 46.194 2.515
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 2 46.732 3.053
1407 Byford Bmx Club WA Jay LANDER 3 47.099 3.420
1370 Wanneroo Bmx Club WA Evan LITHGOW 3 47.141 3.462
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 3 47.365 3.686
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR Semi Final 47.538 3.859
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 3 48.486 4.807
2207 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zavier HAWIRA 3 48.517 4.838
1465 Westside Bmx Club WA Flynn COSTA 3 49.373 5.694
1732 Wanneroo BMX Club WA Cody SMART 1 49.491 5.812
1490 Byford BMX Club WA Blade HAYSOM 3 49.909 6.230
2246 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jack HEMOPO 3 49.929 6.250
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD 1 50.235 6.556
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 2 51.008 7.329
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL 1 56.833 13.154


9 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON Final 42.209 0.000
2WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 1 42.994 0.785
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 2 43.604 1.395
5WA Mandurah Bmx Club Inc WA Steele CHERUBINO Final 43.818 1.609
4WA Eastern Goldfields BMX Club WA Joshua TICKELL 1 43.844 1.635
1871 Southside BMX Club WA Mitchell CAMPBELL 1 43.900 1.691
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN 1 44.518 2.309
1237 Cockburn BMX Club WA Blake SHACKELFORD 2 46.087 3.878
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 3 46.198 3.989
1550 Westside Bmx Club WA Jacob PALMER 3 46.463 4.254
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 1 47.581 5.372
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 3 49.182 6.973
1925 Rockingham Bmx Club WA Tristan POWLES 2 49.897 7.688


10 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 1 48.984 0.000
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR 1 52.569 3.585
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 1 53.561 4.577
1029 Westside BMX Club WA Ashley WILLIAMS 2 56.928 7.944
1650 Southside BMX Club WA Maddison CLARK 4 58.886 9.902


10 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1622 Southern Districts Bmx Club WA Nate DANIELL 3 44.953 0.000
1412 Cockburn BMX Club WA Keaghan ROBERTSON 2 45.121 0.168
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN Final 45.403 0.450
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG 3 45.765 0.812
232 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 2 45.907 0.954
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT 1 46.526 1.573
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS 2 46.908 1.955
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON 3 47.807 2.854
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 3 47.874 2.921
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 1 48.866 3.913
1901 Byford Bmx Club WA Seth GIANNINI 3 49.683 4.730
1309 Southern Districts Bmx Club WA Leo SUMMERFIELD 2 54.160 9.207


10 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK Final 42.621 0.000
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN Final 43.545 0.924
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE Final 43.910 1.289
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 2 44.064 1.443
8WA Southside Bmx Club WA Jett SMITH Final 44.340 1.719
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON 1 44.412 1.791
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 3 44.522 1.901
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 2 44.739 2.118
2000 Southside BMX Club WA Jayden EGAN 1 45.951 3.330
192 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 3 47.108 4.487
1842 Westside BMX Club WA Chris BROWN 1 49.689 7.068


11 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Rockingham Bmx Club WA Kira HILL Final 42.723 0.000
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC Final 43.927 1.204
5WA Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL Final 46.087 3.364
1883 Rockingham Bmx Club WA Bethany BAOHM 2 46.772 4.049
1442 Westside BMX Club WA Courtney VAN BRAKEL Final 48.992 6.269
8WA Wanneroo BMX Club WA Charlotte BROMLEWE 2 51.710 8.987
1588 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 1 52.318 9.595
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 1 53.954 11.231
TK Southside BMX Club WA Tesanee KING 2 60.310 17.587


11 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 1 43.175 0.000
2055 Cockburn Bmx Club WA Eli BAILEY 2 43.801 0.626
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 4 44.040 0.865
1783 Wanneroo Bmx Club WA Cooper ROBINSON 2 45.237 2.062
2133 Eastern Goldfields Bmx Club WA Alex KNIGHT 2 46.024 2.849
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 3 46.750 3.575
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 2 47.540 4.365


11 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 39.105 0.000
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER Final 39.422 0.317
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN Final 40.269 1.164
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS Final 40.763 1.658
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 3 41.008 1.903
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 1 41.123 2.018
6WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD Final 41.912 2.807
2143 Hills BMX Club WA Joseph REGALI 1 42.316 3.211
1216 Bunbury BMX Club WA Lochlan DALRYMPLE Final 44.129 5.024
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 2 44.670 5.565
554 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 2 45.453 6.348
779 Southside BMX Club WA Thomas O'DWYER 1 45.837 6.732
1394 Westside BMX Club WA Koby BROWN 2 47.532 8.427


12 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 WA Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 1 43.147 0.000
4WA Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 43.495 0.348
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 1 43.558 0.411
5WA Eastern Goldfields BMX Club WA Jordan MACAULAY 2 46.870 3.723
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 3 47.993 4.846
1007 Wanneroo BMX Club WA Shyanne FLYNN-WELHAN 4 49.713 6.566
1861 Southern Districts Bmx Club WA Imogen ABRAHALL 3 49.986 6.839
1296 Bunbury BMX Club WA Charlotte GARRIGAN 4 52.218 9.071


12 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH Final 38.107 0.000
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN Final 40.158 2.051
1856 Tom Price BMX Club WA Joseph GEMMOLA 1 40.819 2.712
1545 Bunbury BMX Club WA Cory CROMBIE 2 41.049 2.942
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO Semi Final 41.468 3.361
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 3 41.690 3.583
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 3 41.748 3.641
8WA Westside Bmx Club WA Thomas POOLE Semi Final 41.837 3.730
1446 Southside BMX Club WA Taylor CAMPBELL 1 42.123 4.016
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE Semi Final 42.527 4.420
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM Semi Final 43.279 5.172
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 2 43.894 5.787
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 2 43.957 5.850
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE 2 44.646 6.539
SS 4 Rockingham Bmx Club WA Tyron POWLES 2 44.893 6.786
1670 Rockingham Bmx Club WA Nicholas O'DONNELL 2 46.210 8.103
929 Cockburn BMX Club WA Riley CAMPBELL 1 51.123 13.016


13 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 3 40.677 0.000
2WA Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 2 41.113 0.436
1WA Southside BMX Club WA Isabella IERACE 2 42.290 1.613
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 4 43.663 2.986
1254 Hills BMX Club WA Hailey PAYNE 4 45.200 4.523
1668 Wanneroo Bmx Club WA Grace TAPP 3 46.301 5.624
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 4 47.506 6.829


13 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
942 Hills BMX Club WA Jared KITSON Final 41.290 0.000
1221 Southside BMX Club WA Christopher KING Final 42.016 0.726
1998 Hills BMX Club WA Darryl GEORGE 3 42.230 0.940
1249 Mandurah Bmx Club Inc WA Niko PATTERSON 3 42.997 1.707
2163 Hills BMX Club WA Tiarnan VAN OSCH Final 43.130 1.840
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE Final 44.189 2.899
1317 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS 2 45.348 4.058
1062 Southern Districts Bmx Club WA Kynan DANIELL Final 45.601 4.311
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 2 48.964 7.674
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 2 50.694 9.404
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 3 52.355 11.065


13 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR Semi Final 37.605 0.000
3WA Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 2 38.359 0.754
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 3 38.961 1.356
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY Semi Final 39.168 1.563
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM Final 39.759 2.154
4SS Southside Bmx Club WA Koby BLONDEL 3 39.867 2.262
5 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 1 39.869 2.264
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD Semi Final 40.287 2.682
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG Semi Final 40.376 2.771
1706 Southside Bmx Club WA Jacob HARDAKER 3 41.202 3.597
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM 1 41.486 3.881
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 2 42.143 4.538
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 2 42.522 4.917
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL 3 42.532 4.927
857 Wanneroo Bmx Club WA James HILL 2 42.854 5.249
1559 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deacon HODGSON 1 42.998 5.393
2060 Northam Bmx Club WA Mitchell BERNAY 2 45.316 7.711


14 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1206 Southside BMX Club WA Bianca CAMPBELL 4 41.325 0.000
948 Hills BMX Club WA Danika CAMERON 4 42.652 1.327
956 Hills BMX Club WA Karis REGALI 2 43.808 2.483
865 Tom Price Bmx Club WA Chante HAYES 2 43.987 2.662
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG 3 46.114 4.789
8WA Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 2 46.454 5.129
908 Wanneroo BMX Club WA Cayla SMART 3 47.124 5.799
500 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE 3 48.038 6.713


14 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1569 Hills BMX Club WA Dylan HADDON 3 42.344 0.000
1364 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX 1 44.412 2.068
1290 Wanneroo Bmx Club WA Connor LITHGOW 1 44.916 2.572
1022 Byford BMX Club WA Caleb CHURCHILL 1 46.818 4.474
1048 Byford BMX Club WA Thomas SHIPARD 3 51.446 9.102


14 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
936 Cockburn BMX Club WA Ben O'LOUGHLIN Final 36.346 0.000
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL Final 36.690 0.344
1675 Tom Price Bmx Club WA Angelino GEMMOLA 3 38.231 1.885
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 1 38.448 2.102
1402 Hills BMX Club WA Tylor POTTS Final 38.474 2.128
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 1 38.807 2.461
2100 Southern Districts BMX Club WA Cody WALKER 3 39.065 2.719
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD Final 40.395 4.049
1498 Hedland BMX Club WA Anthony VADALA 2 41.580 5.234
1339 Westside BMX Club WA Adam VAN BRAKEL 3 41.607 5.261
1195 Cockburn BMX Club WA Finn CARPENTER 3 41.966 5.620


15 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 3 35.209 0.000
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 4 36.392 1.183
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD 3 36.510 1.301
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 4 37.628 2.419
1055 Cockburn BMX Club WA Max BAILEY 3 38.048 2.839
1008 Hills BMX Club WA Lewis THEUNISSEN 4 39.053 3.844
1185 Wanneroo Bmx Club WA Naite SKIDMORE 1 40.361 5.152


16 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1343 Southern Districts Bmx Club WA Brittney REA 3 42.876 0.000
2WA Southern Districts Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 3 44.339 1.463
4WA Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS 3 45.150 2.274
719 Hills BMX Club WA Gabbie GEORGE 2 56.188 13.312


16 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1300 Southside Bmx Club WA Reece BARWICK 4 36.559 0.000
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 4 36.608 0.049
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 2 37.500 0.941
939 Southside Bmx Club WA Carter MIDDLETON 3 38.496 1.937
6 WA Bunbury Bmx Club WA Sunni BONE 4 39.126 2.567
629 Hills BMX Club WA Brandon EDNEY 4 41.242 4.683


30+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 2 38.932 0.000
474 Hills BMX Club WA Russel BIRD 1 39.892 0.960
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 2 40.388 1.456
119 Southern Districts Bmx Club WA Christopher SUMMERFIELD 4 41.492 2.560
718 Southside BMX Club WA Stephen EGAN 1 43.137 4.205
247 Byford Bmx Club WA Daniel LANDER 4 43.238 4.306
245 Southside Bmx Club WA Steven WISEMAN 2 43.367 4.435


40+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 4 39.897 0.000
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL 3 40.018 0.121
487 Hills BMX Club WA Steven DONNELLY 4 40.676 0.779
734 Southern Districts Bmx Club WA Martin PHILLIPS 3 43.540 3.643
287 Hills Bmx Club WA Wayne EVANS 3 44.264 4.367
252 Bunbury Bmx Club WA Clem NEILL 4 44.360 4.463

Top of Report