End of Report

Rd8 Super Series Southside

BMX EVENT MANAGER, Report Created 09/Aug/2015 16:53:44

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 524

Total Riders = 439


Pro Ladies

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 1 35.613 0.000
660 Southside Bmx Club WA Rachel GASKIN 1 35.760 0.147
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 1 35.946 0.333
931 Southside Bmx Club WA Kesia SAVILL 1 36.202 0.589
403 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN 1 36.299 0.686
239 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 1 36.490 0.877
188 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL 1 36.613 1.000
940 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jade HANSEN 1 36.686 1.073
38 Hills Bmx Club WA Tymikka SKIDMORE 1 36.764 1.151
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 1 37.572 1.959
1739 Karratha Bmx Club WA Macie BENNETTS 1 39.031 3.418
1748 Southside Bmx Club WA Justine SHORT 1 41.665 6.052


Pro Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
513 Hills Bmx Club WA Aaron NOTTLE 1 30.514 0.000
12 Wanneroo BMX Club WA Blake SCHOFIELD 1 30.631 0.117
63 Southside BMX Club WA Matthew TONGUE 1 30.880 0.366
599 Byford Bmx Club WA Casey HUNTER 1 30.921 0.407
13 Hills BMX Club WA Joey GRAHAM 1 31.051 0.537
54 Bunbury Bmx Club WA Brent WELHAN 1 31.200 0.686
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 1 31.400 0.886
25 Eastern Goldfields Bmx Club WA Darryn GOODWIN 1 31.460 0.946
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL 1 31.497 0.983
999 Wanneroo Bmx Club WA Ray HOUGHTON 1 31.679 1.165
136 Westside Bmx Club WA Kyle GREEN 1 31.759 1.245
181 Bunbury Bmx Club WA Jaymin KING 1 31.901 1.387
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN 1 31.973 1.459
744 Westside BMX Club WA Felipe/Juan TABARES SALAZAR 1 32.056 1.542
730 Wanneroo Bmx Club WA Devon DE SWARDT 1 32.088 1.574
648 Southside Bmx Club WA Scott GASKIN 1 32.222 1.708
369 Hills Bmx Club WA Gage MADELEY Semi Final 32.387 1.873
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL 1 32.447 1.933
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 32.484 1.970
16 Southside BMX Club WA Cameron AINGER Semi Final 32.718 2.204
469 Cockburn BMX Club WA Jake FARRELL 1 33.200 2.686
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON 1 33.300 2.786
811 Hills BMX Club WA Andrew ELLIS 1 33.372 2.858
922 Cockburn BMX Club WA Brandon CAMPBELL 1 33.460 2.946
475 Hills BMX Club WA Aaron LANE 1 33.474 2.960
822 Cockburn BMX Club WA Dylan BARWICK 1 33.667 3.153
1532 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS 1 33.674 3.160
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 3 33.754 3.240
89 Eastern Goldfields BMX Club WA Matthew BROWN 1 33.821 3.307
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 1 33.883 3.369
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 1 34.728 4.214
204 Rockingham Bmx Club WA Brandyn CHURCH 1 35.621 5.107


Masters 30+ Years

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN 1 32.881 0.000
82 Southside Bmx Club WA William CELIS 1 33.201 0.320
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 1 33.397 0.516
430 Byford Bmx Club WA Brett HAYSOM 1 33.873 0.992
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE 1 33.996 1.115
14 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL 1 34.268 1.387
32 Hills BMX Club WA Brent MCDONALD 1 34.396 1.515
166 Wanneroo Bmx Club WA Frans DE SWARDT 1 35.157 2.276
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 1 35.335 2.454


8-10 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 1 45.574 0.000
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 1 47.624 2.050
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 4 49.939 4.365
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 1 51.017 5.443


8-10 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS Final 37.321 0.000
1652 Hills BMX Club WA Jacob HEAL-BUCZAK Final 38.370 1.049
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 2 39.972 2.651
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 1 42.226 4.905
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 2 44.915 7.594
1546 Southside BMX Club WA Kyden GIBAUD Final 45.127 7.806
1550 Westside Bmx Club WA Jacob PALMER 1 45.214 7.893
2793 Southside Bmx Club WA Blake LANSLEY 2 46.685 9.364


11-12 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 4 40.077 0.000
1931 Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT 4 40.548 0.471
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 4 40.769 0.692
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 4 41.051 0.974
764 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 1 44.641 4.564
1296 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 4 48.317 8.240


11-12 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 2 36.007 0.000
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN 2 37.837 1.830
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE Final 38.396 2.389
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 2 38.642 2.635
1509 Rockingham Bmx Club WA Oscar WATTS 2 39.088 3.081
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO 3 40.014 4.007
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 2 40.714 4.707
2166 Southside BMX Club WA Jayden FLYNN 3 41.030 5.023
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 1 41.580 5.573
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 3 42.616 6.609
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 2 43.861 7.854
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 2 44.847 8.840


13-15 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1655 Southside BMX Club WA Isabella IERACE 2 39.451 0.000
1302 Mandurah BMX Club inc WA Hayley HUGHES 2 39.672 0.221
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 1 40.716 1.265
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 1 45.204 5.753
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 3 45.876 6.425


13-15 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
699 Hills BMX Club WA Cooper DONNELLY Final 34.668 0.000
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD Final 35.102 0.434
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 3 35.252 0.584
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 2 35.834 1.166
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 2 36.649 1.981
1116 Southside Bmx Club WA Jared JOHNSTON 1 37.340 2.672
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 3 37.889 3.221
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING 2 38.752 4.084
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 2 40.386 5.718
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 43.433 8.765


8-10 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 2 39.584 0.000
8SA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 2 40.604 1.020
6SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 2 41.053 1.469
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 3 41.731 2.147
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 2 43.273 3.689
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 2 43.808 4.224
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 2 44.363 4.779
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 1 45.231 5.647


11-12 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6A Southside BMX Club WA Jordan CALLUM 2 36.478 0.000
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 3 37.250 0.772
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN 2 37.477 0.999
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 3 39.758 3.280
4WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 2 40.115 3.637
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 2 43.052 6.574


15-16 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 4 35.164 0.000
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 35.854 0.690
3WA Wanneroo BMX Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 1 37.375 2.211
955 Southside Bmx Club WA Benjamin MOORE 1 38.600 3.436
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 1 40.936 5.772


17+Womens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
326 Wanneroo Bmx Club WA Corona BECKMAN 2 42.443 0.000
5WA Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 2 45.077 2.634
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 4 47.331 4.888


25-29 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 2 35.789 0.000
5WA Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 1 35.900 0.111
502 Mandurah BMX Club inc WA Scott BROWN 3 36.662 0.873
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 1 37.661 1.872


30-34 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
957 Eastern Goldfields BMX Club WA James TROTT 1 37.008 0.000
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 3 37.340 0.332
853 Wanneroo BMX Club WA Derek BROMLEWE 3 37.940 0.932
119 Southern Districts Bmx Club WA Christopher SUMMERFIELD 4 37.951 0.943
305 Southside BMX Club WA Ross CLARK 4 38.191 1.183


40+ Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 1 35.114 0.000
359 Southside Bmx Club WA Michael HARPER 2 35.612 0.498
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 3 35.800 0.686
474 Hills BMX Club WA Russel BIRD 4 35.925 0.811
69 Southside Bmx Club WA Ewan MCNAB 3 38.820 3.706
207 Byford BMX Club WA Damien WATERMAN 2 38.891 3.777
57 Westside Bmx Club WA David RAPLEY 2 40.204 5.090
1926 Southside BMX Club WA Tim ROACH 1 40.678 5.564


17+ Women

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1102 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN 2 40.051 0.000
4A Mandurah BMX Club inc WA Michelle NEWPORT Final 40.055 0.004
326 Wanneroo Bmx Club WA Corona BECKMAN Final 40.546 0.495
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON Final 42.097 2.046
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 2 42.798 2.747
735 Hills Bmx Club WA Storm MACKENZIE Final 44.433 4.382
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE Final 45.232 5.181
111 Cockburn Bmx Club WA Gillian BAILEY 2 47.200 7.149
974 Wanneroo BMX Club WA Faye RATAJCZAK 3 47.990 7.939


17-29 Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
822 Cockburn BMX Club WA Dylan BARWICK Final 34.203 0.000
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE Final 35.142 0.939
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG Final 35.182 0.979
204 Rockingham Bmx Club WA Brandyn CHURCH 2 36.288 2.085
304 Southside BMX Club WA Jack PERRYMAN 2 36.358 2.155
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 2 36.508 2.305
1779 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL Final 38.330 4.127
5382 Mandurah BMX Club inc WA Aden LILLAS 3 40.423 6.220
690 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD 2 43.520 9.317


8 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2391 Westside Bmx Club WA Kindle RAPLEY 1 45.710 0.000
457 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 2 48.077 2.367
1166 Mandurah BMX Club inc WA Chayse ARMITAGE 2 48.443 2.733
1839 Southern Districts BMX Club WA Rhiannon RICHARDS 3 50.202 4.492
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 2 51.748 6.038
544 Southside Bmx Club WA Chloe BUTTERWORTH 2 56.359 10.649
2874 Wanneroo Bmx Club WA Lara SHEPHARD 4 56.370 10.660
20 Southside Bmx Club WA Amelia GLENISTER 1 56.607 10.897


8 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2671 Wanneroo BMX Club WA Matias HARRIS Final 41.872 0.000
1885 Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI Final 42.246 0.374
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES 2 42.368 0.496
2620 Byford Bmx Club WA Charlie D'AGOSTINO Semi Final 42.976 1.104
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS 1 43.109 1.237
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 2 43.217 1.345
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS Final 43.607 1.735
1150 Southern Districts BMX Club WA Jack PHILLIPS Semi Final 43.927 2.055
2216 Southern Districts BMX Club WA James SWAR Semi Final 44.090 2.218
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 3 44.185 2.313
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 1 44.299 2.427
199 Southside Bmx Club WA Riley CLARK 3 44.916 3.044
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 1 45.007 3.135
1451 Wanneroo Bmx Club WA Riley CAVANOUGH Semi Final 46.015 4.143
1380 Hills Bmx Club WA Cody CLANCY 2 46.073 4.201
2793 Southside Bmx Club WA Blake LANSLEY 1 46.129 4.257
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE Semi Final 46.291 4.419
2535 Byford Bmx Club WA Rory GIANNINI 2 46.965 5.093
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 1 47.360 5.488
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 1 47.751 5.879
2482 Mandurah Bmx Club Inc WA Ronald MCBRIDE 3 48.311 6.439
2872 Wanneroo Bmx Club WA Dylan STRAKER 2 48.342 6.470
2411 Mandurah BMX Club inc WA Joseph MOORE 3 48.598 6.726
2587 Southern Districts BMX Club WA Kynan ABRAHAM 1 49.702 7.830
2073 Hills Bmx Club WA Jackson GOSCIMINSKI 1 52.665 10.793
1535 Hills Bmx Club WA Murphy DONNELLY 1 54.120 12.248
76 Southside Bmx Club WA Jamie WINFIELD 1 56.069 14.197


9 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD Final 44.406 0.000
8A Byford Bmx Club WA Sienna SHARP Final 44.407 0.001
6106 Northam BMX Club WA Trinity JEFFERIES Final 45.588 1.182
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI 2 47.522 3.116
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 3 47.688 3.282
4WA Byford BMX Club WA Kelsey MORROW 3 48.169 3.763
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 1 50.465 6.059
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 3 52.829 8.423
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 3 52.850 8.444
1318 Wanneroo BMX Club WA Grace BROMLEWE 3 55.792 11.386


9 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2293 Hills Bmx Club WA Kallan BROWN Final 40.263 0.000
1886 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT Final 41.613 1.350
1634 Bunbury Bmx Club WA Jack DALRYMPLE Semi Final 42.429 2.166
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY Semi Final 43.088 2.825
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY Semi Final 43.318 3.055
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON Final 43.442 3.179
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR Semi Final 43.730 3.467
1370 Wanneroo BMX Club WA Evan LITHGOW 1 43.823 3.560
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER Semi Final 44.070 3.807
58 Byford BMX Club WA Liam WAGNER 3 44.923 4.660
1927 Southside BMX Club WA Kirby ROACH 2 45.382 5.119
2034 Cockburn BMX Club WA Ethan SLOB 2 45.421 5.158
1383 Wanneroo Bmx Club WA Seth RICHARDS 1 45.447 5.184
1465 Westside Bmx Club WA Flynn COSTA 1 45.626 5.363
1732 Wanneroo Bmx Club WA Cody SMART 1 45.965 5.702
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY Semi Final 46.014 5.751
1490 Byford Bmx Club WA Blade HAYSOM 2 46.402 6.139
30 Southside Bmx Club WA Asher JAMES 3 46.682 6.419
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD 2 48.473 8.210
348 Southside BMX Club WA Maxwell BARWICK 1 49.511 9.248
28 Southside Bmx Club WA Mitchell MACKAY 2 49.770 9.507
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL 2 51.690 11.427
2078 Mandurah BMX Club inc WA Thomas NEVE 2 51.693 11.430
502 Southside Bmx Club WA Luke BOEVE 2 54.634 14.371
187 Rockingham BMX Club WA Rhys NEW 1 58.487 18.224


9 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4WA Eastern Goldfields BMX Club WA Joshua TICKELL Final 39.771 0.000
1WA Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 3 40.189 0.418
3 WA Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL Final 40.326 0.555
2WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 2 40.635 0.864
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN Final 40.814 1.043
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 3 41.192 1.421
5WA Mandurah Bmx Club Inc WA Steele CHERUBINO 3 41.697 1.926
1882 Hills Bmx Club WA Daniel MCDONALD 2 41.983 2.212
1237 Cockburn BMX Club WA Blake SHACKELFORD 1 42.937 3.166
2101 Southside BMX Club WA Rhys HARDAKER 3 43.205 3.434
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 1 43.749 3.978
1550 Westside BMX Club WA Jacob PALMER 3 44.547 4.776
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 1 44.955 5.184


10 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 1 45.221 0.000
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR 3 48.527 3.306
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 1 50.922 5.701
1650 Southside Bmx Club WA Maddison CLARK 1 52.121 6.900


10 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1412 Cockburn BMX Club WA Keaghan ROBERTSON Final 41.174 0.000
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 2 41.649 0.475
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT Final 42.254 1.080
995 Eastern Goldfields BMX Club WA George BOEG 2 42.361 1.187
232 Byford BMX Club WA Seth SALMON Final 42.467 1.293
1995 Southside BMX Club WA Bailey TAN 1 42.773 1.599
1546 Southside BMX Club WA Kyden GIBAUD 2 43.387 2.213
1780 Southside BMX Club WA Luke ADAMS 1 43.579 2.405
1950 Mandurah BMX Club inc WA Michael EDWARDS 1 44.723 3.549
1834 Woorree Park BMX Club WA Jandre VAN STADEN 2 44.920 3.746
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 1 45.413 4.239
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON 2 45.999 4.825
953 Southside Bmx Club WA Callum TURNER 2 46.519 5.345
863 Southside BMX Club WA Cooper PIERI 1 47.921 6.747
1901 Byford Bmx Club WA Seth GIANNINI 3 48.676 7.502


10 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills BMX Club WA Jacob HEAL-BUCZAK Final 39.140 0.000
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR Final 40.000 0.860
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE Final 40.158 1.018
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON Final 40.558 1.418
8WA Southside Bmx Club WA Jett SMITH 1 40.663 1.523
2177 Wanneroo Bmx Club WA Zack LIDDIARD 1 40.667 1.527
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT Final 41.505 2.365
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 2 41.710 2.570
6WA Byford BMX Club WA Tyson WILLIAMS 1 42.203 3.063
192 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 2 42.904 3.764
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN 1 43.057 3.917


11 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1931 Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT Final 39.900 0.000
1WA Rockingham BMX Club WA Kira HILL Final 40.261 0.361
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC Final 40.327 0.427
952 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 3 42.529 2.629
1883 Rockingham Bmx Club WA Bethany BAOHM 1 43.833 3.933
1965 Southside BMX Club WA Jemma ROACH 1 47.268 7.368
8WA Wanneroo Bmx Club WA Charlotte BROMLEWE 2 47.270 7.370
1588 Byford BMX Club WA Shayla WINWOOD 3 48.881 8.981
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 1 50.044 10.144
510 Rockingham BMX Club WA Holly NEW 3 51.975 12.075
2137 Southside Bmx Club WA Tesanee KING 1 53.773 13.873
109 Southside Bmx Club WA Myra BOEVE 3 54.330 14.430


11 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 2 40.759 0.000
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 2 41.168 0.409
1147 Hills BMX Club WA Jaymee JOHNS 2 41.810 1.051
1571 Westside Bmx Club WA Sam COSTA 1 42.190 1.431
2055 Cockburn Bmx Club WA Eli BAILEY Final 42.363 1.604
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 2 42.451 1.692
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 3 43.244 2.485
2133 Eastern Goldfields Bmx Club WA Alex KNIGHT 2 43.507 2.748
912 Wanneroo Bmx Club WA Luke CLARKE Final 44.346 3.587
545 Southside Bmx Club WA Zac BUTTERWORTH 2 45.952 5.193
1817 Wanneroo Bmx Club WA Connor MAISEY 2 47.287 6.528


11 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 36.600 0.000
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 2 37.247 0.647
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE Final 37.250 0.650
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN Final 37.389 0.789
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 2 37.731 1.131
13 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 1 38.327 1.727
6WA Westside BMX Club WA Jacob GODDARD 3 39.088 2.488
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 3 39.947 3.347
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 2 40.672 4.072
1896 Westside BMX Club WA Max LEAHY 2 41.942 5.342
1216 Bunbury Bmx Club WA Lochlan DALRYMPLE 2 41.964 5.364
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 2 43.199 6.599


12 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 WA Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 1 39.897 0.000
4WA Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 40.794 0.897
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 1 42.462 2.565
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 1 43.006 3.109
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 3 43.803 3.906
1126 Wanneroo Bmx Club WA Claire LEE 2 45.318 5.421
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 3 45.580 5.683
1805 Wanneroo Bmx Club WA Myah SMITH 1 45.772 5.875
1296 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 3 47.581 7.684


12 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1249 Mandurah Bmx Club Inc WA Niko PATTERSON 4 39.447 0.000
1560 Bunbury Bmx Club WA Toby HOWE 4 41.208 1.761
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 2 45.173 5.726


12 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH Final 35.553 0.000
1590 - ? Isaiah CROOK-SIMS Semi Final 37.912 2.359
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN Semi Final 38.024 2.471
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE Semi Final 38.347 2.794
1509 Rockingham Bmx Club WA Oscar WATTS 1 38.510 2.957
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO Semi Final 38.665 3.112
6 WA Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 1 38.735 3.182
450 Rockingham Bmx Club WA Joel COLLEDGE Semi Final 38.829 3.276
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 2 39.176 3.623
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE Semi Final 39.256 3.703
8WA Westside BMX Club WA Thomas POOLE 2 39.820 4.267
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 1 40.319 4.766
2166 Southside BMX Club WA Jayden FLYNN 3 40.443 4.890
1541 Cockburn BMX Club WA Ruben CUNNINGHAM Semi Final 40.572 5.019
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 1 41.642 6.089
1472 Westside Bmx Club WA Sebastien RAPLEY 3 41.827 6.274
10 Mandurah BMX Club inc WA Tahj ARMITAGE 3 42.518 6.965
1670 Rockingham Bmx Club WA Nicholas O'DONNELL 1 43.056 7.503
929 Cockburn Bmx Club WA Riley CAMPBELL 1 47.824 12.271


13 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 1 38.982 0.000
1WA Southside BMX Club WA Isabella IERACE 3 39.090 0.108
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 4 40.211 1.229
2WA Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 2 40.310 1.328
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 2 40.594 1.612
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 1 43.744 4.762
1305 Bunbury Bmx Club WA Sheridan KILPATRICK 2 45.054 6.072


13 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
942 Hills Bmx Club WA Jared KITSON 4 38.697 0.000
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING 2 38.970 0.273
1936 Hills Bmx Club WA Darryl GEORGE 3 39.143 0.446
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 2 40.731 2.034
2402 Rockingham Bmx Club WA Blake JAMIESON 2 42.847 4.150
1544 Byford BMX Club WA Blake WINWOOD 2 46.060 7.363
1554 Cockburn Bmx Club WA Dylan MUNSON 4 49.712 11.015


13 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR Final 34.486 0.000
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM Final 34.916 0.430
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 2 35.323 0.837
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY Final 36.122 1.636
3WA Bunbury BMX Club WA Kye MUNDAY 1 36.196 1.710
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH Semi Final 36.301 1.815
7WA Southside Bmx Club WA Jared JOHNSTON Final 36.535 2.049
5WA Wanneroo BMX Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 2 36.597 2.111
2WA Cockburn BMX Club WA Jackson TATHAM 3 37.249 2.763
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY Semi Final 37.356 2.870
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG 3 37.414 2.928
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD 1 37.573 3.087
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM 1 38.390 3.904
1706 Southside Bmx Club WA Jacob HARDAKER Semi Final 38.449 3.963
1330 Cockburn Bmx Club WA Kaden SARGEANT 3 38.737 4.251
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 3 39.077 4.591
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 1 39.317 4.831
857 Wanneroo BMX Club WA James HILL 1 40.000 5.514
1559 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deacon HODGSON 1 40.988 6.502
2158 Wanneroo Bmx Club WA Tyson LIDDIARD 1 41.439 6.953
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL 2 41.557 7.071
2060 Northam BMX Club WA Mitchell BERNAY 1 41.945 7.459


14 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 WA Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 1 38.077 0.000
948 Hills Bmx Club WA Danika CAMERON 3 39.410 1.333
865 Tom Price Bmx Club WA Chante HAYES 3 41.496 3.419
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 1 41.513 3.436
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG 1 42.354 4.277
908 Wanneroo Bmx Club WA Cayla SMART 1 42.754 4.677
8WA Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 2 43.285 5.208
500 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE 3 45.387 7.310


14 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1284 Wanneroo Bmx Club WA Josh COULSON 4 37.446 0.000
1569 Hills Bmx Club WA Dylan HADDON 3 38.752 1.306
978 Wanneroo Bmx Club WA Timothy LEE 1 41.137 3.691
1290 Wanneroo BMX Club WA Connor LITHGOW 2 42.274 4.828
1022 Byford Bmx Club WA Caleb CHURCHILL 1 44.406 6.960
1048 Byford Bmx Club WA Thomas SHIPARD 3 47.450 10.004


14 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL Final 35.144 0.000
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES Final 35.280 0.136
1675 Tom Price Bmx Club WA Angelino GEMMOLA 2 35.673 0.529
2100 Southern Districts BMX Club WA Cody WALKER 1 36.171 1.027
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 3 36.553 1.409
1349 Rockingham Bmx Club WA Drew WARD Final 36.702 1.558
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 1 37.117 1.973
1195 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER Final 37.222 2.078
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 1 38.313 3.169


15 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO Final 33.722 0.000
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL Final 34.277 0.555
1532 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS Final 34.534 0.812
1055 Cockburn Bmx Club WA Max BAILEY 3 34.770 1.048
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD Final 34.948 1.226
699 Hills BMX Club WA Cooper DONNELLY 1 35.287 1.565
1008 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN 3 37.143 3.421
1348 Hills Bmx Club WA Damien PAYNE Final 37.455 3.733


16 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 4 39.887 0.000
2WA Southern Districts Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 2 41.150 1.263
261 Rockingham Bmx Club WA Chloe COLLEDGE 3 41.686 1.799
4WA Southern Districts BMX Club WA Anastacia CROOK-SIMS 3 42.129 2.242
7WA Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE 4 44.915 5.028
719 Hills BMX Club WA Gabbie GEORGE 2 49.964 10.077


16 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 2 34.246 0.000
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 4 34.579 0.333
1300 Southside Bmx Club WA Reece BARWICK 4 35.271 1.025
939 Southside Bmx Club WA Carter MIDDLETON 3 35.804 1.558
6 WA Bunbury Bmx Club WA Sunni BONE 4 37.162 2.916
679 Hills Bmx Club WA Brandon EDNEY 4 37.974 3.728
623 Southside BMX Club WA Bailey WIDDISON 4 39.011 4.765


30+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
342 Cockburn Bmx Club WA Adrian PAHL 2 36.176 0.000
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 4 36.450 0.274
474 Hills BMX Club WA Russel BIRD 3 36.472 0.296
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 4 36.909 0.733
245 Southside Bmx Club WA Steven WISEMAN 4 39.138 2.962


40+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA Final 35.950 0.000
45 Southside Bmx Club WA Matt BUTTERWORTH 2 36.936 0.986
359 Southside Bmx Club WA Michael HARPER 1 37.272 1.322
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY Final 37.809 1.859
252 Bunbury Bmx Club WA Clem NEILL 3 39.896 3.946
287 Hills Bmx Club WA Wayne EVANS Final 39.935 3.985
734 Southern Districts BMX Club WA Martin PHILLIPS Final 40.028 4.078
1926 Southside BMX Club WA Tim ROACH 1 40.178 4.228
714 Southside Bmx Club WA Richard GASKIN Final 44.419 8.469

Top of Report