End of Report

Rd9 Super Series Byford

BMX EVENT MANAGER, Report Created 06/Sep/2015 17:35:49

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 496

Total Riders = 421


Pro Ladies

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 4 38.293 0.000
239 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 4 38.516 0.223
38 Hills Bmx Club WA Tymikka SKIDMORE 3 38.992 0.699
403 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN 2 39.402 1.109
188 Hills BMX Club WA Kaitlin GILL 1 39.776 1.483
442 Westside BMX Club WA Kizzy Anne WADDELL 2 40.661 2.368
1739 Karratha BMX Club WA Macie BENNETTS 2 43.257 4.964


Pro Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
513 Hills Bmx Club WA Aaron NOTTLE Final 32.157 0.000
598 Hills Bmx Club WA Casey HUNTER Final 32.482 0.325
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN Semi Final 33.374 1.217
12 Wanneroo BMX Club WA Blake SCHOFIELD 3 33.555 1.398
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 1 33.566 1.409
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL Final 33.588 1.431
13 Hills Bmx Club WA Joey GRAHAM 3 33.777 1.620
54 Bunbury Bmx Club WA Brent WELHAN 3 33.849 1.692
723 Rockingham Bmx Club WA Joel FLOWER 2 33.883 1.726
136 Westside Bmx Club WA Kyle GREEN Semi Final 34.410 2.253
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN Semi Final 34.576 2.419
744 Westside BMX Club WA Felipe/Juan TABARES SALAZAR 1 34.641 2.484
52 Wanneroo Bmx Club WA Pj WELHAN 3 34.826 2.669
711 Hills BMX Club WA Jamie GILL Final 34.838 2.681
369 Hills Bmx Club WA Gage MADELEY 2 34.931 2.774
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE Semi Final 34.961 2.804
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 3 35.249 3.092
89 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew BROWN 2 35.341 3.184
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN 3 35.570 3.413
822 Cockburn Bmx Club WA Dylan BARWICK Semi Final 35.653 3.496
811 Hills Bmx Club WA Andrew ELLIS 2 35.682 3.525
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 3 36.013 3.856
469 Cockburn Bmx Club WA Jake FARRELL 1 36.993 4.836
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 2 37.160 5.003
1055 Cockburn Bmx Club WA Max BAILEY 2 37.564 5.407
204 Rockingham Bmx Club WA Brandyn CHURCH 2 38.054 5.897
65 Southern Districts Bmx Club WA Daniel LAIRD 3 38.768 6.611


Masters 30+ Years

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN 3 34.243 0.000
430 Byford Bmx Club WA Brett HAYSOM 4 34.864 0.621
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 3 35.522 1.279
14 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL 1 37.446 3.203
342 Cockburn Bmx Club WA Adrian PAHL 2 37.690 3.447
474 Hills Bmx Club WA Russel BIRD 1 39.540 5.297


8-10 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 3 39.088 0.000
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 4 39.105 0.017
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 1 41.792 2.704
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 1 43.319 4.231
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 3 46.849 7.761
1759 Byford Bmx Club WA Daniel ROUGHTON 3 47.121 8.033


11-12 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 4 40.762 0.000
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 3 41.820 1.058
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 3 42.690 1.928
764 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 1 47.549 6.787
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 4 48.523 7.761
1356 Byford Bmx Club WA Jennifer ROUGHTON 3 49.285 8.523
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 1 51.194 10.432


11-12 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH Final 37.709 0.000
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO 3 37.750 0.041
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN Final 38.550 0.841
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 3 39.918 2.209
1677 Hills Bmx Club WA Lochlen LISTER 2 40.187 2.478
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 2 40.203 2.494
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 3 41.470 3.761
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 3 41.983 4.274
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 2 42.595 4.886
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 1 44.261 6.552
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 3 44.497 6.788
1983 Southside BMX Club WA Ethan GITTOS 2 45.584 7.875
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 3 48.828 11.119


13-15 Girls Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1655 Southside Bmx Club WA Isabella IERACE 3 40.600 0.000
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 4 41.070 0.470
1302 Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 4 41.807 1.207
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 1 50.108 9.508


13-15 Boys Voucher

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD 3 35.401 0.000
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 2 36.187 0.786
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 4 36.519 1.118
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 2 37.057 1.656
1116 Southside Bmx Club WA Jared JOHNSTON 3 39.752 4.351
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 2 40.398 4.997
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 4 41.419 6.018


8-10 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 1 41.251 0.000
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 2 42.288 1.037
2333 Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 2 42.344 1.093
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 1 44.717 3.466
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 1 45.315 4.064
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 3 47.827 6.576
2451 Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 1 65.713 24.462


11-12 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6A Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM 1 37.757 0.000
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 2 38.254 0.497
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN 2 39.440 1.683
1856 Tom Price BMX Club WA Joseph GEMMOLA 2 39.658 1.901
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 1 43.220 5.463
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 1 43.425 5.668
821 Eastern Goldfields BMX Club WA Jordan MACAULAY 2 46.018 8.261
1588 Byford BMX Club WA Shayla WINWOOD Final 50.685 12.928
4WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3 50.725 12.968


13-14 Boys Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1532 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS 1 37.214 0.000
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM 1 37.946 0.732
3 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 1 38.753 1.539
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 3 41.983 4.769
149 Wanneroo Bmx Club WA James HILL 1 42.620 5.406
1544 Byford BMX Club WA Blake WINWOOD 3 52.322 15.108


17+Womens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4A Hills BMX Club WA Toni GILL 4 43.932 0.000
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 1 44.612 0.680
5WA Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 3 45.623 1.691
30 Southside BMX Club WA Delphine JAMET 1 50.665 6.733


25-29 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
147 Northam Bmx Club WA Tremayne WILLIAMSON 2 36.163 0.000
5WA Woorree Park BMX Club WA Caleb LONG 3 36.829 0.666
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 2 37.130 0.967
77 Hills Bmx Club WA Nathaniel PURSER 1 37.676 1.513


30-34 Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Wanneroo Bmx Club WA Daniel GRAY 1 38.002 0.000
957 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 3 38.534 0.532
119 Southern Districts Bmx Club WA Christopher SUMMERFIELD 2 38.661 0.659
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 4 40.166 2.164
442 Westside BMX Club WA Kizzy Anne WADDELL 2 40.202 2.200
891 Southside BMX Club WA Ross CLARK 2 42.011 4.009


40+ Mens Cruiser

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 4 38.123 0.000
207 Byford BMX Club WA Damien WATERMAN 4 40.953 2.830
341 Wanneroo Bmx Club WA Peter VERSCHUREN 2 40.999 2.876
483 Southside Bmx Club WA Ewan MCNAB 4 42.141 4.018
257 Wanneroo BMX Club WA Matthew MOYLAN 3 42.367 4.244


17+ Women

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4A Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 2 41.350 0.000
641 Byford Bmx Club WA Krystal PITT 1 43.808 2.458
1748 Southside BMX Club WA Justine SHORT 4 44.380 3.030
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 4 44.575 3.225
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 2 46.208 4.858
735 Hills Bmx Club WA Storm MACKENZIE 2 46.782 5.432
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE 4 47.968 6.618
111 Cockburn Bmx Club WA Gillian BAILEY 2 50.168 8.818


17-29 Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
77 Hills Bmx Club WA Nathaniel PURSER 4 34.907 0.000
822 Cockburn Bmx Club WA Dylan BARWICK 4 35.157 0.250
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 4 35.163 0.256
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 4 35.577 0.670
204 Rockingham Bmx Club WA Brandyn CHURCH 4 37.371 2.464
1779 Hills BMX Club WA Mitchell GILL 4 39.797 4.890
5382 Cockburn BMX Club WA Aden LILLAS 2 40.080 5.173
690 Byford BMX Club WA Kieran WINWOOD 4 42.422 7.515


8 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES Final 42.550 0.000
2671 Wanneroo Bmx Club WA Matias HARRIS Final 42.874 0.324
1885 Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI Final 44.227 1.677
2579 Wanneroo BMX Club WA Andrew MOSS Semi Final 44.603 2.053
2620 Byford Bmx Club WA Charlie D'AGOSTINO 1 44.855 2.305
2535 Byford Bmx Club WA Rory GIANNINI 2 45.366 2.816
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS 3 45.684 3.134
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN Final 45.842 3.292
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 3 46.178 3.628
1150 Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS 2 46.394 3.844
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 2 46.979 4.429
2639 Bunbury Bmx Club WA Cooper THOMPSON 1 47.168 4.618
2411 Mandurah Bmx Club Inc WA Joseph MOORE 2 47.679 5.129
1380 Hills Bmx Club WA Cody CLANCY 2 48.075 5.525
2304 Southside Bmx Club WA Riley WALKER 2 48.086 5.536
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 3 48.189 5.639
2688 Southern Districts Bmx Club WA Austen ABRAHALL 3 49.298 6.748
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 1 49.570 7.020
2544 Byford BMX Club WA Riley GIBBS 2 49.908 7.358
2201 Mandurah Bmx Club Inc WA Brennan NEWPORT 2 50.242 7.692
2621 Mandurah Bmx Club Inc WA Balin COOKE 3 51.102 8.552
1289 Byford Bmx Club WA Brody BARWICK 2 51.679 9.129
2842 Mandurah Bmx Club Inc WA Ronald MCBRIDE 3 51.946 9.396
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 2 53.785 11.235
1535 Hills Bmx Club WA Murphy DONNELLY 1 55.410 12.860
2073 Hills Bmx Club WA Jackson GOSCIMINSKI 1 58.416 15.866


9 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD Final 45.250 0.000
8A Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 2 46.548 1.298
6106 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 1 47.223 1.973
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 1 48.751 3.501
2171 Wanneroo Bmx Club WA Baylee CICCHINI Final 49.192 3.942
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 1 49.876 4.626
457 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 1 50.334 5.084
1166 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayse ARMITAGE 3 51.400 6.150
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 2 55.252 10.002
5SS Hills Bmx Club WA Keeley DONNELLY 2 55.734 10.484
1318 Wanneroo Bmx Club WA Grace BROMLEWE 1 55.815 10.565
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 2 59.673 14.423


9 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2293 Hills Bmx Club WA Kallan BROWN 2 42.931 0.000
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON Final 43.422 0.491
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR Final 43.848 0.917
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 1 44.225 1.294
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY Semi Final 44.238 1.307
1634 Bunbury Bmx Club WA Jack DALRYMPLE Final 44.536 1.605
58 Byford BMX Club WA Liam WAGNER Semi Final 44.763 1.832
1407 Byford Bmx Club WA Jay LANDER 1 45.368 2.437
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 3 45.706 2.775
1490 Byford Bmx Club WA Blade HAYSOM 1 47.442 4.511
1732 Wanneroo Bmx Club WA Cody SMART 2 47.627 4.696
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD 3 47.744 4.813
1103 Byford Bmx Club WA Zane MORGAN Semi Final 48.595 5.664
30 Southside Bmx Club WA Asher JAMES 2 48.659 5.728
1116 Byford BMX Club WA Brodie HAGSTROM 3 49.702 6.771
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 2 49.806 6.875
2078 Mandurah BMX Club inc WA Thomas NEVE 2 51.524 8.593
28 Southside Bmx Club WA Mitchell MACKAY 1 51.982 9.051
348 Southside Bmx Club WA Maxwell BARWICK 1 52.535 9.604
2352 Bunbury BMX Club WA Hamish NEILL 2 53.409 10.478


9 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2333 Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 2 40.418 0.000
2262 Mandurah Bmx Club Inc WA Steele CHERUBINO Final 41.257 0.839
2WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 2 41.762 1.344
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN 1 41.849 1.431
3WA Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 1 42.264 1.846
4WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL 1 42.563 2.145
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 2 42.955 2.537
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 2 43.511 3.093
1237 Cockburn Bmx Club WA Blake SHACKELFORD 1 44.613 4.195
2101 Southside BMX Club WA Rhys HARDAKER 3 45.866 5.448
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 2 47.050 6.632


10 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 3 46.848 0.000
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR 1 48.880 2.032
1367 Hills Bmx Club WA Eloise AULD 3 51.041 4.193
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 1 51.214 4.366
1029 Westside Bmx Club WA Ashley WILLIAMS 3 54.894 8.046
571 Southside BMX Club WA Maddison CLARK 2 60.588 13.740


10 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1412 Cockburn Bmx Club WA Keaghan ROBERTSON 2 42.892 0.000
1622 Southern Districts Bmx Club WA Nate DANIELL 2 43.243 0.351
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN Semi Final 43.430 0.538
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS Semi Final 43.579 0.687
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG Semi Final 43.642 0.750
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT Final 43.709 0.817
1780 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 1 44.552 1.660
232 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 2 45.634 2.742
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON 3 45.767 2.875
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN Semi Final 46.539 3.647
1759 Byford Bmx Club WA Daniel ROUGHTON 2 46.960 4.068
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 1 47.484 4.592
1125 Byford BMX Club WA Deacon HILL 3 47.637 4.745
1901 Byford Bmx Club WA Seth GIANNINI 2 47.958 5.066
2230 Byford Bmx Club WA George GRAVOLIN 1 48.472 5.580
3174 Wanneroo BMX Club WA Matt BERTONE 2 48.474 5.582
2134 Byford BMX Club WA Van O'CONNELL 2 48.965 6.073
863 Southside Bmx Club WA Cooper PIERI 2 49.607 6.715
1765 Hills Bmx Club WA Conor HARDY 2 53.013 10.121


10 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK Final 40.584 0.000
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS Final 41.592 1.008
1605 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tyler HODGSON 1 42.372 1.788
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 3 42.429 1.845
8WA Southside Bmx Club WA Jett SMITH 2 42.998 2.414
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 3 43.007 2.423
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 1 43.340 2.756
2031 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lochlin MACAULAY 2 44.763 4.179
192 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 3 45.607 5.023


11 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Rockingham BMX Club WA Kira HILL 4 41.198 0.000
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 3 41.835 0.637
952 Bunbury BMX Club WA Mikaela NEILL 1 43.889 2.691
1883 Rockingham Bmx Club WA Bethany BAOHM 4 45.827 4.629
8WA Wanneroo Bmx Club WA Charlotte BROMLEWE 2 48.972 7.774
1588 Byford BMX Club WA Shayla WINWOOD 4 49.981 8.783
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 1 50.711 9.513
2137 Southside Bmx Club WA Tesanee KING 1 58.649 17.451


11 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2055 Cockburn Bmx Club WA Eli BAILEY 3 41.716 0.000
1431 Northam Bmx Club WA Ethan NISKI 3 41.829 0.113
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN Final 41.941 0.225
1979 Hills Bmx Club WA Thomas RUBERY 1 42.659 0.943
1147 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS Final 44.280 2.564
2133 Eastern Goldfields Bmx Club WA Alex KNIGHT 2 44.417 2.701
1983 Southside BMX Club WA Ethan GITTOS Final 45.381 3.665
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 3 45.652 3.936
1817 Wanneroo Bmx Club WA Connor MAISEY 2 50.238 8.522


11 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM 2 37.662 0.000
1827 Hills Bmx Club WA Austin FORRESTER 2 38.071 0.409
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN Final 38.740 1.078
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 1 39.658 1.996
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE Final 39.672 2.010
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 2 39.865 2.203
6WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3 40.497 2.835
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI Final 41.676 4.014
1216 Bunbury Bmx Club WA Lochlan DALRYMPLE 1 42.101 4.439
1896 Westside Bmx Club WA Max LEAHY 1 43.433 5.771
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 1 44.330 6.668
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 2 44.364 6.702
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 1 44.670 7.008


12 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3WA Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 2 41.063 0.000
4WA Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 42.304 1.241
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 2 42.726 1.663
1236 Woorree Park Bmx Club WA Ashley TEAKLE 3 45.020 3.957
764 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jordan MACAULAY 2 46.752 5.689
1007 Wanneroo Bmx Club WA Shyanne FLYNN-WELHAN 1 47.296 6.233
1126 Wanneroo Bmx Club WA Claire LEE 1 47.334 6.271
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 3 48.290 7.227
1861 Southern Districts Bmx Club WA Imogen ABRAHALL 2 48.598 7.535
1356 Byford Bmx Club WA Jennifer ROUGHTON 2 50.347 9.284


12 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1598 Cockburn BMX Club WA Bayley MAINARD 1 41.671 0.000
1937 Byford Bmx Club WA Brayden MILLS 2 43.873 2.202
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 1 46.494 4.823
1894 Bunbury Bmx Club WA Blair CHRISTENSEN 4 47.361 5.690
2693 Byford BMX Club WA Jacob HAGSTROM 1 53.433 11.762


12 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH Final 36.649 0.000
1495 Mandurah Bmx Club Inc WA Blade CHERUBINO 3 37.804 1.155
1679 Cockburn Bmx Club WA Regan LOTHIAN 3 38.998 2.349
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN Semi Final 39.067 2.418
1856 Tom Price BMX Club WA Joseph GEMMOLA Final 39.417 2.768
1249 Mandurah Bmx Club Inc WA Niko PATTERSON Semi Final 39.693 3.044
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS Final 40.167 3.518
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3 40.446 3.797
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 1 40.602 3.953
1677 Hills Bmx Club WA Lochlen LISTER Semi Final 40.629 3.980
450 Rockingham Bmx Club WA Joel COLLEDGE 2 41.013 4.364
6WA Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 2 41.796 5.147
8WA Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 3 42.209 5.560
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM 1 42.616 5.967
2166 Southside Bmx Club WA Jayden FLYNN 2 43.160 6.511
1161 Byford BMX Club WA Seth O'CONNELL 1 43.929 7.280
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE 2 44.123 7.474
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 2 44.795 8.146
1670 Rockingham Bmx Club WA Nicholas O'DONNELL 1 45.748 9.099


13 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 4 39.849 0.000
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 2 40.382 0.533
2WA Mandurah Bmx Club Inc WA Hayley HUGHES 4 40.593 0.744
1WA Southside Bmx Club WA Isabella IERACE 3 41.188 1.339
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 1 43.311 3.462
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 2 44.913 5.064
1305 Bunbury Bmx Club WA Sheridan KILPATRICK 2 47.392 7.543


13 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1967 Hedland BMX Club WA Ethan NOTIS Final 39.896 0.000
1936 Hills Bmx Club WA Darryl GEORGE 3 40.282 0.386
942 Hills Bmx Club WA Jared KITSON 3 40.564 0.668
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING Final 40.711 0.815
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 2 42.215 2.319
1062 Southern Districts Bmx Club WA Kynan DANIELL 2 44.434 4.538
2402 Rockingham Bmx Club WA Blake JAMIESON 2 44.619 4.723
1544 Byford BMX Club WA Blake WINWOOD 3 50.210 10.314


13 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3A Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR Final 35.219 0.000
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 3 36.466 1.247
3WA Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 3 36.792 1.573
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM Final 37.288 2.069
5 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 2 37.678 2.459
2WA Cockburn Bmx Club WA Jackson TATHAM Semi Final 38.231 3.012
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 2 38.356 3.137
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG 1 38.796 3.577
7WA Southside Bmx Club WA Jared JOHNSTON Semi Final 38.941 3.722
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD 2 39.277 4.058
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM 1 39.452 4.233
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY 3 39.679 4.460
1706 Southside BMX Club WA Jacob HARDAKER Semi Final 39.811 4.592
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 2 40.211 4.992
1559 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deacon HODGSON 3 41.453 6.234
798 Bunbury Bmx Club WA Luke STONE 2 41.463 6.244
2152 Bunbury BMX Club WA Calum NEILL 3 42.436 7.217
857 Wanneroo BMX Club WA James HILL 1 44.067 8.848
2060 Northam Bmx Club WA Mitchell BERNAY 3 44.650 9.431


14 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 2 40.269 0.000
948 Hills Bmx Club WA Danika CAMERON 3 40.603 0.334
865 Tom Price Bmx Club WA Chante HAYES Final 43.464 3.195
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI Final 43.616 3.347
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG Final 43.924 3.655
500 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE 3 44.032 3.763
908 Wanneroo Bmx Club WA Cayla SMART 3 44.644 4.375
8WA Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 2 45.193 4.924
4635 Bunbury BMX Club WA Patrice NIELSEN 2 46.933 6.664


14 Boys Novice

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1284 Wanneroo BMX Club WA Josh COULSON 4 39.542 0.000
1569 Hills BMX Club WA Dylan HADDON 4 40.110 0.568
978 Wanneroo Bmx Club WA Timothy LEE 4 42.785 3.243
1022 Byford Bmx Club WA Caleb CHURCHILL 2 44.827 5.285
1048 Byford Bmx Club WA Thomas SHIPARD 3 47.455 7.913


14 Boys Expert

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 3 36.074 0.000
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 1 36.505 0.431
1675 Tom Price Bmx Club WA Angelino GEMMOLA 4 36.671 0.597
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 2 38.139 2.065
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 1 38.269 2.195
1195 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER 3 39.888 3.814
132 Southside BMX Club WA Thomas GASKIN 1 42.240 6.166


15 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
723 Rockingham Bmx Club WA Joel FLOWER Final 33.785 0.000
391 Rockingham BMX Club WA Kyle HILL 1 34.538 0.753
1532 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS Final 34.618 0.833
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD Final 35.161 1.376
1055 Cockburn Bmx Club WA Max BAILEY 2 36.044 2.259
1335 Rockingham Bmx Club WA Joshua SMARTT 2 36.323 2.538
1924 Southside Bmx Club WA Yuliang SEOW 2 36.910 3.125
1008 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN 3 37.016 3.231
1348 Hills Bmx Club WA Damien PAYNE 2 40.220 6.435
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 2 42.020 8.235


16 Girls

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 2 41.151 0.000
4WA Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS 2 41.996 0.845
2WA Southern Districts Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 4 42.544 1.393
261 Rockingham Bmx Club WA Chloe COLLEDGE 3 44.463 3.312
7WA Bunbury Bmx Club WA Chanel ABRAHAMSE 1 44.982 3.831


16 Boys

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 35.185 0.000
147 Northam BMX Club WA Tremayne WILLIAMSON 2 35.796 0.611
939 Southside Bmx Club WA Carter MIDDLETON 4 37.619 2.434
629 Hills Bmx Club WA Brandon EDNEY 1 40.663 5.478


30+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
31 Wanneroo BMX Club WA Gavin WILSON 2 36.652 0.000
281 Southside Bmx Club WA Michael PAUSEY 3 37.791 1.139
314 Tom Price Bmx Club WA Steven EDWARDS Final 37.974 1.322
474 Hills Bmx Club WA Russel BIRD 2 38.150 1.498
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 1 38.291 1.639
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 1 38.331 1.679
245 Southside Bmx Club WA Steven WISEMAN 2 39.576 2.924
247 Byford BMX Club WA Daniel LANDER 2 40.109 3.457
366 Southside Bmx Club WA Daniel STEEL 2 40.272 3.620


40+ Men

PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 4 37.236 0.000
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 4 39.221 1.985
225 Rockingham Bmx Club WA Jason MAY 2 39.329 2.093
734 Southern Districts Bmx Club WA Martin PHILLIPS 3 40.885 3.649
287 Hills Bmx Club WA Wayne EVANS 2 41.892 4.656
252 Bunbury BMX Club WA Clem NEILL 1 42.884 5.648

Top of Report