End of Report

Rd1 2016 Super Series Southern Districts

BMX EVENT MANAGER, Report Created 17/Jan/2016 16:56:36

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 516

Total Riders = 428


Pro Ladies
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS Final 38.874 0.000
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 1 39.170 0.296
403 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN 3 39.179 0.305
38 Hills Bmx Club WA Tymikka SKIDMORE 3 39.796 0.922
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL 3 39.992 1.118
931 Southside Bmx Club WA Kesia SAVILL 1 40.482 1.608
139 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 2 41.192 2.318
1888 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL 1 41.682 2.808
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 3 41.837 2.963
93 Mandurah BMX Club inc WA Michelle NEWPORT 1 41.839 2.965
948 Hills Bmx Club WA Danika CAMERON 3 43.113 4.239
956 Hills BMX Club WA Karis REGALI 1 44.337 5.463

Pro Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
25 Eastern Goldfields BMX Club WA Darryn GOODWIN Final 32.433 0.000
599 Hills Bmx Club WA Casey HUNTER Final 32.948 0.515
883 Westside BMX Club WA Kyle GREEN Semi Final 33.676 1.243
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN 1 33.714 1.281
105 Southern Districts BMX Club WA Brock MURRAY Final 33.985 1.552
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL Semi Final 34.258 1.825
181 Bunbury Bmx Club WA Jaymin KING Semi Final 34.505 2.072
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 3 34.533 2.100
848 Southern Districts Bmx Club WA Ben FLETCHER Semi Final 34.586 2.153
151 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS Final 34.622 2.189
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN Final 34.726 2.293
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL Semi Final 34.738 2.305
744 Westside Bmx Club WA Felipe/Juan TABARES SALAZAR 2 35.188 2.755
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO Semi Final 35.198 2.765
331 Bunbury BMX Club WA Matthew BLAKE Semi Final 35.224 2.791
811 Hills Bmx Club WA Andrew ELLIS Final 35.748 3.315
699 Hills BMX Club WA Cooper DONNELLY 3 35.858 3.425
191 Karratha Bmx Club WA Callum KIRKWOOD 3 35.970 3.537
13 Hills Bmx Club WA Joey GRAHAM Semi Final 36.017 3.584
822 Cockburn Bmx Club WA Dylan BARWICK 2 37.132 4.699
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN 1 37.423 4.990
922 Cockburn BMX Club WA Brandon CAMPBELL 1 37.637 5.204
504 Hills Bmx Club WA Mitchell CLEMENTS 1 38.794 6.361
899 Bunbury Bmx Club WA Matthew FITZGERALD 1 39.922 7.489

Masters 30+ Years
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON 2 35.705 0.000
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 2 36.101 0.396
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY 3 36.323 0.618
430 Byford Bmx Club WA Brett HAYSOM 2 36.341 0.636
777 Wanneroo Bmx Club WA Billy HOBBS 2 36.580 0.875
82 Hills Bmx Club WA William CELIS 2 36.613 0.908
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE 3 37.040 1.335
31 Wanneroo Bmx Club WA Gavin WILSON 2 37.059 1.354
149 Wanneroo Bmx Club WA Wesley HILL 1 37.338 1.633
415 Wanneroo BMX Club WA Daniel GRAY 1 39.103 3.398
474 Hills Bmx Club WA Russel BIRD 2 40.525 4.820
501 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 2 41.207 5.502

8-10 Boys Voucher
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2262 Mandurah Bmx Club Inc WA Steele CHERUBINO Final 42.223 0.000
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 1 43.133 0.910
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN Final 43.150 0.927
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER 1 44.770 2.547
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 1 45.911 3.688
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES 1 46.120 3.897
1150 Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS 2 46.358 4.135
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 3 46.993 4.770
2232 Byford BMX Club WA Campbell WILSON 3 48.039 5.816
2304 Southside Bmx Club WA Riley WALKER 1 49.566 7.343
2928 Hills Bmx Club WA Izaak BRACHE 1 52.152 9.929

11-12 Girls Voucher
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 1 44.850 0.000
1701 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lara SCARVACI 1 46.672 1.822
834 Bunbury Bmx Club WA Izabelle FITZGERALD 2 47.903 3.053
1459 Westside BMX Club WA Alyssa HOWAT 2 48.859 4.009
2950 Woorree Park BMX Club WA Samarah RAYNER 2 60.479 15.629

11-12 Boys Voucher
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 1 40.114 0.000
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK 1 41.555 1.441
1979 Hills Bmx Club WA Thomas RUBERY 1 43.251 3.137
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 2 43.660 3.546
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 1 43.775 3.661
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 1 44.880 4.766
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 4 45.274 5.160

13-15 Girls Voucher
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 1 39.581 0.000
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 3 40.620 1.039
1302 Rockingham BMX Club WA Hayley HUGHES 3 40.708 1.127
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 4 41.277 1.696
1655 Southside Bmx Club WA Isabella IERACE 3 41.785 2.204
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 3 42.428 2.847
865 Tom Price Bmx Club WA Chante HAYES 2 44.062 4.481
1196 Southside BMX Club WA Saffron WOODS 2 45.026 5.445

13-15 Boys Voucher
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
936 Cockburn Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN Final 34.660 0.000
1335 Rockingham BMX Club WA Joshua SMARTT Final 35.431 0.771
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY Final 36.867 2.207
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES Final 37.482 2.822
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 3 38.280 3.620
1679 Southern Districts BMX Club WA Regan LOTHIAN 1 38.573 3.913
1116 Southside Bmx Club WA Jared JOHNSTON 3 40.314 5.654
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING 1 41.480 6.820
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 1 45.207 10.547
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 1 45.547 10.887
1349 Rockingham Bmx Club WA Drew WARD 1 46.139 11.479
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 1 46.982 12.322

8-10 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 1 43.874 0.000
7WA Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 2 44.652 0.778
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 1 44.688 0.814
1767 Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 3 45.601 1.727
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 3 46.638 2.764
2147 Byford BMX Club WA Adam WATERMAN 3 47.861 3.987
2429 Hills BMX Club WA Blake PRIMROSE 1 50.118 6.244
2350 Wanneroo Bmx Club WA Harley SHEPHARD 2 50.358 6.484
2864 Bunbury Bmx Club WA Jaxon GARRIGAN 1 66.041 22.167

11-12 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 1 40.769 0.000
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 3 40.790 0.021
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN 4 40.891 0.122
7WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3 42.162 1.393
6WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 2 45.083 4.314
192 Eastern Goldfields BMX Club WA James TROTT 1 45.578 4.809
1588 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 3 48.668 7.899

15-17 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM Final 37.241 0.000
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER Final 37.951 0.710
7 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 2 39.277 2.036
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 2 39.776 2.535
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE Final 40.528 3.287
8WA Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 1 41.872 4.631
1730 Cockburn Bmx Club WA Jayden STRAWBRIDGE 2 42.218 4.977
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 2 43.126 5.885
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 1 45.385 8.144
1296 Bunbury BMX Club WA Charlotte GARRIGAN 1 50.333 13.092

18+ Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 3 36.366 0.000
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG Final 37.517 1.151
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA Final 38.297 1.931
871 Rockingham Bmx Club WA Brayden COLLEDGE 1 39.098 2.732
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE Final 39.676 3.310
585 Westside Bmx Club WA Jason STANTON 1 39.772 3.406
279 Wanneroo Bmx Club WA Dean BAILEY 3 40.172 3.806
474 Hills Bmx Club WA Russel BIRD 1 40.383 4.017
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 2 40.495 4.129
XXX Hills Bmx Club WA Giuseppe TERRANOVA 3 40.541 4.175
483 Southside Bmx Club WA Ewan MCNAB 3 41.636 5.270
305 Southside BMX Club WA Ross CLARK 1 42.035 5.669
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN 3 42.385 6.019
259 Cockburn Bmx Club WA Leighton PRATT 1 43.296 6.930
1942 Westside Bmx Club WA Mark COSTA 2 47.780 11.414
974 Wanneroo BMX Club WA Faye RATAJCZAK 1 50.399 14.033

17+ Women
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
442 Westside Bmx Club WA Kizzy Anne WADDELL 1 41.660 0.000
93 Mandurah BMX Club inc WA Michelle NEWPORT 1 42.468 0.808
326 Wanneroo BMX Club WA Corona BECKMAN Final 43.244 1.584
627 Hills BMX Club WA Justine LANE 3 45.210 3.550
478 Westside Bmx Club WA Amanda BARTELS 1 46.474 4.814
735 Hills Bmx Club WA Storm MACKENZIE 2 47.137 5.477
111 Cockburn BMX Club WA Gillian BAILEY 2 49.338 7.678
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE 3 49.500 7.840
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 1 50.210 8.550

17-29 Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN 1 34.418 0.000
822 Cockburn Bmx Club WA Dylan BARWICK Final 34.819 0.401
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE Final 35.028 0.610
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 3 36.427 2.009
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG Final 36.786 2.368
77 Hills Bmx Club WA Nathaniel PURSER 3 37.586 3.168
606 Cockburn Bmx Club WA Damien BARWICK 3 37.809 3.391
1456 Hills Bmx Club WA Caleb HADDON 2 38.258 3.840
614 Hills Bmx Club WA Bryce LANE 3 38.761 4.343
1779 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL 3 39.399 4.981
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 1 41.042 6.624
233 Hills Bmx Club WA Christofer ELLIS 3 41.332 6.914
690 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD 3 42.105 7.687
939 Southside Bmx Club WA Carter MIDDLETON 1 48.431 14.013

8 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1459 Westside BMX Club WA Alyssa HOWAT 1 48.005 0.000
2774 Wanneroo Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 1 50.022 2.017
3295 Mandurah Bmx Club Inc WA Ella PURSER 3 53.589 5.584
2405 Byford Bmx Club WA Iona MUIR Final 54.473 6.468
2413 Mandurah Bmx Club Inc WA Bella PANTALONE 1 54.512 6.507
2401 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE 1 56.627 8.622
2685 Eastern Goldfields Bmx Club WA Amelia TICKELL 1 57.000 8.995
2950 Woorree Park BMX Club WA Samarah RAYNER 3 57.463 9.458
2322 Byford BMX Club WA Imogen HAMILTON 3 67.244 19.239

8 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2223 Hills Bmx Club WA Lucas ANDREWS 1 44.112 0.000
2776 Westside Bmx Club WA Oliver WILLIAMS 3 45.773 1.661
1467 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW Semi Final 45.863 1.751
1542 Byford BMX Club WA Jarvis SHARP 1 46.536 2.424
2480 Byford BMX Club WA Cooper SALMON 1 47.344 3.232
2147 Byford BMX Club WA Adam WATERMAN Semi Final 47.430 3.318
1495 Southside Bmx Club WA Mason EGAN Semi Final 47.836 3.724
2723 Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 1 48.031 3.919
2703 Bunbury BMX Club WA Kye SPENCE 3 49.218 5.106
2232 Byford BMX Club WA Campbell WILSON 1 49.417 5.305
3121 Woorree Park BMX Club WA Jamie MATTHEWMAN 2 50.217 6.105
1136 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL 1 50.484 6.372
2661 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BIRD 3 50.888 6.776
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS 2 51.490 7.378
2350 Wanneroo Bmx Club WA Harley SHEPHARD 3 51.733 7.621
3241 Westside BMX Club WA Sean SMITH 1 51.838 7.726
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 1 51.959 7.847
2256 Rockingham Bmx Club WA Jai HOLLAND 2 52.011 7.899
2928 Hills Bmx Club WA Izaak BRACHE 2 52.419 8.307
2862 Mandurah Bmx Club Inc WA Joshua CAREY 2 52.913 8.801
2813 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE 3 53.242 9.130
2812 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth MOSS Semi Final 54.538 10.426
2617 Byford BMX Club WA Ronan LANDER 2 55.337 11.225
2697 Southside BMX Club WA Charlie MCNAB 3 56.824 12.712
2605 Byford BMX Club WA Dechlan LETCHFORD 2 57.056 12.944
2633 Northam Bmx Club WA Zack JEFFERIES 1 60.351 16.239
2864 Bunbury Bmx Club WA Jaxon GARRIGAN 1 60.973 16.861

9 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2620 Byford Bmx Club WA Charlie D'AGOSTINO Final 45.437 0.000
2688 Southern Districts Bmx Club WA Austen ABRAHALL 2 47.016 1.579
2411 Mandurah BMX Club inc WA Joseph MOORE 3 47.537 2.100
2370 Southside BMX Club WA Riley CLARK 2 47.723 2.286
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN Final 48.433 2.996
2201 Mandurah Bmx Club Inc WA Brennan NEWPORT 1 48.528 3.091
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 2 49.729 4.292
2544 Byford Bmx Club WA Riley GIBBS 2 50.389 4.952
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 50.516 5.079
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH 2 51.051 5.614
2666 Cockburn Bmx Club WA Austin MILLS 1 54.397 8.960
23 Southside BMX Club WA Max JONES 2 54.413 8.976
1535 Hills Bmx Club WA Murphy DONNELLY 1 56.072 10.635
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE 1 57.688 12.251

9 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1SS Wanneroo Bmx Club WA Matias HARRIS 1 42.569 0.000
1WA Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI Final 42.949 0.380
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS 1 44.309 1.740
7WA Wanneroo Bmx Club WA Calvin MOYLAN 3 44.859 2.290
3WA Byford Bmx Club WA Alexander DAWES 1 45.051 2.482
2015 Mandurah Bmx Club Inc WA Eli PANTALONE 1 45.175 2.606
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK Semi Final 45.249 2.680
1380 Hills Bmx Club WA Cody CLANCY 1 45.336 2.767
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 1 45.816 3.247
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR 1 45.909 3.340
4WA Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS 2 45.955 3.386
6WA Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 3 46.459 3.890
2872 Wanneroo Bmx Club WA Dylan STRAKER 2 46.738 4.169
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 2 47.122 4.553
2204 Byford Bmx Club WA Jordyn SUMMERS 2 47.143 4.574
2639 Bunbury BMX Club WA Cooper THOMPSON 1 49.163 6.594
2304 Southside Bmx Club WA Riley WALKER 1 49.234 6.665

10 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2029 Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD 1 45.506 0.000
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 45.822 0.316
6106 Northam BMX Club WA Trinity JEFFERIES 2 46.701 1.195
4WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 1 48.859 3.353
5WA Bunbury Bmx Club WA Izabelle FITZGERALD 3 48.893 3.387
8WA Hills BMX Club WA Demi EVANS 1 49.107 3.601
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 3 50.522 5.016
1839 Southern Districts Bmx Club WA Rhiannon RICHARDS 2 50.974 5.468
1491 Westside Bmx Club WA Megan SMITH 3 51.911 6.405
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 1 52.272 6.766
3WA Mandurah BMX Club inc WA Chayse ARMITAGE 2 52.692 7.186
1606 Bunbury BMX Club WA Tamilee SPENCE 1 53.238 7.732
2451 Hills BMX Club WA Keeley DONNELLY 1 57.229 11.723

10 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1407 Byford BMX Club WA Jay LANDER 1 44.775 0.000
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 1 45.908 1.133
2330 Byford Bmx Club WA Beau MURRAY 2 45.980 1.205
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 1 46.578 1.803
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD 1 46.931 2.156
1792 Bunbury Bmx Club WA Kalani DAYMON Final 47.365 2.590
1902 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayse PURSER 1 48.484 3.709
1490 Byford BMX Club WA Blade HAYSOM 3 48.674 3.899
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE 1 50.388 5.613
1909 Byford BMX Club WA Brodie HAGSTROM 1 50.818 6.043
1836 Southside Bmx Club WA Mitchell MACKAY 1 53.041 8.266
348 Southside Bmx Club WA Maxwell BARWICK 3 53.859 9.084
2719 Westside Bmx Club WA Jahmysn FOSTER 1 55.976 11.201
1908 Mandurah Bmx Club Inc WA Kieran SILVER 1 57.057 12.282

10 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL 2 41.393 0.000
3WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 1 41.788 0.395
2262 Mandurah BMX Club inc WA Steele CHERUBINO 1 42.268 0.875
1238 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN Final 42.541 1.148
2333 Wanneroo Bmx Club WA Darcy ROBINSON 1 42.630 1.237
5WA Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 1 42.795 1.402
1886 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT 3 43.101 1.708
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 1 44.092 2.699
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY 1 44.147 2.754
1882 Hills Bmx Club WA Daniel MCDONALD 2 45.104 3.711
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON 1 45.188 3.795
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 2 45.516 4.123
1089 Northam Bmx Club WA William DOUGLAS 2 46.615 5.222
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 2 46.829 5.436
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL 1 52.130 10.737

11 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1143 Byford BMX Club WA Kara HARRISON 2 45.925 0.000
2WA Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 1 46.258 0.333
1701 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lara SCARVACI 2 46.584 0.659
1750 Karratha Bmx Club WA Sophie TAYLOR 1 47.302 1.377
1367 Hills Bmx Club WA Eloise AULD 2 49.557 3.632
1613 Hills Bmx Club WA Casey TAYLOR Final 49.848 3.923
1029 Westside Bmx Club WA Ashley WILLIAMS 1 52.147 6.222
1457 Bunbury Bmx Club WA Freya HOWE 2 52.878 6.953
1831 Bunbury Bmx Club WA Chloe BARRY 3 54.323 8.398

11 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1336 Westside BMX Club WA Jack BYRNE 2 43.650 0.000
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT 3 43.690 0.040
1829 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bailey FOSTER 1 43.812 0.162
1453 Mandurah BMX Club inc WA Axel WEST 1 43.922 0.272
1780 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 2 44.052 0.402
2200 Bunbury Bmx Club WA Kray REEVES 1 44.829 1.179
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN Final 45.038 1.388
1182 Byford BMX Club WA Deacon HILL 2 45.721 2.071
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 1 47.173 3.523
863 Southside Bmx Club WA Cooper PIERI 1 47.573 3.923
1258 Bunbury Bmx Club WA Chayce WHITTON 3 48.796 5.146
1981 Eastern Goldfields BMX Club WA Jack PAYNE 3 52.000 8.350

11 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 1 40.164 0.000
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 3 41.395 1.231
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK 3 41.494 1.330
4WA Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN Final 42.470 2.306
1412 Cockburn Bmx Club WA Keaghan ROBERTSON 1 42.517 2.353
8WA Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 1 42.610 2.446
2157 Hills Bmx Club WA Tyson TERRANOVA 3 42.850 2.686
2269 Southside Bmx Club WA Jett SMITH 2 43.315 3.151
7SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 2 43.948 3.784
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 3 44.032 3.868
1950 Mandurah BMX Club inc WA Michael EDWARDS 1 44.285 4.121
2254 Eastern Goldfields Bmx Club WA Rico BLACK 2 44.364 4.200
192 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 1 45.397 5.233
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 1 45.768 5.604
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN 3 46.486 6.322
1842 Westside BMX Club WA Chris BROWN 1 48.122 7.958

12 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 2 43.237 0.000
952 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 2 45.107 1.870
1883 Rockingham Bmx Club WA Bethany BAOHM 1 46.782 3.545
1588 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 4 47.569 4.332
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 2 50.300 7.063
2137 Southside Bmx Club WA Tesanee KING 1 53.510 10.273
1621 Southside Bmx Club WA Jessica MACKAY 2 54.507 11.270

12 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1979 Hills Bmx Club WA Thomas RUBERY 1 43.233 0.000
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 4 43.346 0.113
1571 Westside Bmx Club WA Sam COSTA 4 43.642 0.409
2133 Eastern Goldfields Bmx Club WA Alex KNIGHT 2 44.427 1.194
1115 Eastern Goldfields BMX Club WA Mason PAYNE 2 47.344 4.111
1272 Byford Bmx Club WA Jack ANDREWS 1 48.418 5.185
1624 Wanneroo Bmx Club WA Charl GROENEWALD 2 49.323 6.090
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 2 49.661 6.428

12 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS Semi Final 38.930 0.000
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN Final 39.455 0.525
1252 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 1 40.417 1.487
1372 Cockburn BMX Club WA Harper RANSOME-WATTS Semi Final 41.132 2.202
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 2 41.418 2.488
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM 3 41.652 2.722
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN Semi Final 41.727 2.797
2055 Cockburn BMX Club WA Eli BAILEY 3 41.798 2.868
5WA Westside BMX Club WA Jacob GODDARD 1 42.006 3.076
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 2 42.985 4.055
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT Semi Final 43.281 4.351
1896 Westside Bmx Club WA Max LEAHY 1 43.850 4.920
1488 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 1 44.141 5.211
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 1 44.587 5.657
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE 2 45.232 6.302
1870 Hills Bmx Club WA Dylan GAYSKI 2 45.693 6.763
1394 Westside BMX Club WA Koby BROWN 1 46.280 7.350
1786 Rockingham Bmx Club WA William FITZPATRICK 2 47.154 8.224

13 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1879 Hills Bmx Club WA Alyssa SKIDMORE 1 42.527 0.000
1637 Mandurah BMX Club inc WA Keeley EDWARDS 1 42.883 0.356
1411 Bunbury Bmx Club WA Shaily THOMPSON 1 46.573 4.046
1861 Southern Districts Bmx Club WA Imogen ABRAHALL 1 48.505 5.978
1296 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 3 48.928 6.401

13 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1560 Bunbury Bmx Club WA Toby HOWE 4 40.698 0.000
1551 Hills Bmx Club WA Mathew JEBB 4 41.027 0.329
2009 Eastern Goldfields Bmx Club WA Caleb TODD 1 42.010 1.312
1061 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan KAKER 2 44.024 3.326
1598 Cockburn Bmx Club WA Bayley MAINARD 2 44.177 3.479
925 Southside Bmx Club WA Nicholas MAZZONE 1 47.855 7.157
1322 Westside Bmx Club WA Luke MYERS 2 49.969 9.271

13 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH Final 37.615 0.000
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 2 38.445 0.830
1249 Mandurah Bmx Club Inc WA Niko PATTERSON 3 38.850 1.235
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY Final 38.956 1.341
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 2 39.083 1.468
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 2 39.891 2.276
1346 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE Final 40.339 2.724
7WA Rockingham Bmx Club WA Oscar WATTS 3 40.631 3.016
1247 Bunbury BMX Club WA Jordan RODWELL 2 41.037 3.422
450 Rockingham Bmx Club WA Joel COLLEDGE 3 41.407 3.792
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 1 41.581 3.966
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 2 42.269 4.654
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE 2 43.769 6.154
1670 Rockingham Bmx Club WA Nicholas O'DONNELL 1 43.831 6.216
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 3 44.274 6.659
1698 Northam Bmx Club WA Darcy JACKSON 3 48.148 10.533

14 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 3 39.734 0.000
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 1 40.776 1.042
1302 Rockingham Bmx Club WA Hayley HUGHES 3 40.943 1.209
1655 Southside Bmx Club WA Isabella IERACE 2 41.537 1.803
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 4 41.747 2.013
1408 Byford BMX Club WA Lillyrose HARRISON 3 43.287 3.553
1118 Tom Price BMX Club WA Larissa DAWSON 1 46.164 6.430
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 2 46.191 6.457

14 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING 2 40.129 0.000
1730 Cockburn Bmx Club WA Jayden STRAWBRIDGE 2 41.127 0.998
2163 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 4 42.453 2.324
1132 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK 4 42.745 2.616
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 1 45.820 5.691

14 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM Final 35.926 0.000
3A Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 2 36.029 0.103
1354 Karratha Bmx Club WA Jackson TATHAM Semi Final 36.433 0.507
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 2 36.464 0.538
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH Final 37.519 1.593
1413 Westside Bmx Club WA Kye HEELAN Semi Final 38.675 2.749
4WA Byford Bmx Club WA Jayden KELLY 1 38.766 2.840
3 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP Semi Final 38.859 2.933
1248 Cockburn Bmx Club WA Regan WARD 2 38.902 2.976
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG 2 39.121 3.195
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM Semi Final 39.226 3.300
1706 Southside Bmx Club WA Jacob HARDAKER 2 39.374 3.448
1284 Wanneroo Bmx Club WA Josh COULSON 3 39.539 3.613
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 3 40.304 4.378
1116 Southside Bmx Club WA Jared JOHNSTON 2 41.098 5.172
1317 Bunbury BMX Club WA Lachlan ROSS 1 42.212 6.286
1819 Bunbury BMX Club WA Brendon SPENCE 1 42.230 6.304
1936 Hills Bmx Club WA Darryl GEORGE 2 42.705 6.779
1330 Southside Bmx Club WA Kaden SARGEANT 1 42.712 6.786
2060 Northam Bmx Club WA Mitchell BERNAY 1 43.636 7.710
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL 1 44.681 8.755

15 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
948 Hills Bmx Club WA Danika CAMERON Final 41.190 0.000
865 Tom Price Bmx Club WA Chante HAYES Final 42.548 1.358
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 1 43.394 2.204
8WA Southside BMX Club WA Saffron WOODS 2 43.608 2.418
951 Woorree Park Bmx Club WA Madison LONG 1 43.807 2.617
7WA Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY Final 44.104 2.914
908 Wanneroo Bmx Club WA Cayla SMART Final 45.276 4.086
1529 Woorree Park Bmx Club WA Taylor MATTHEWMAN 2 47.624 6.434
1347 Wanneroo Bmx Club WA Chandre GROENEWALD 1 47.812 6.622

15 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
936 Cockburn Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN Final 34.991 0.000
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 2 35.471 0.480
1335 Rockingham BMX Club WA Joshua SMARTT 2 35.762 0.771
1480 Karratha Bmx Club WA Ryley HINCHCLIFFE 3 36.006 1.015
2097 Woorree Park Bmx Club WA Ryan DARCY 3 37.520 2.529
195 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 3 38.150 3.159
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 3 38.469 3.478
1397 Byford BMX Club WA Kobe BARNES 1 38.769 3.778
1349 Rockingham Bmx Club WA Drew WARD 3 38.902 3.911
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 2 38.917 3.926
1402 Hills Bmx Club WA Tylor POTTS 2 39.365 4.374
1569 Hills Bmx Club WA Dylan HADDON 2 40.987 5.996
1364 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX 3 43.080 8.089
1340 Hills Bmx Club WA Jayden CUGINI 1 44.450 9.459
1022 Byford Bmx Club WA Caleb CHURCHILL 2 48.457 13.466
1048 Byford Bmx Club WA Thomas SHIPARD 1 48.566 13.575

16 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2 WA Southern Districts Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 2 41.553 0.000
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD 3 41.892 0.339
702 Southern Districts Bmx Club WA Anastacia CROOK-SIMS 1 43.688 2.135
261 Rockingham Bmx Club WA Chloe COLLEDGE 1 44.152 2.599

16 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO Final 34.538 0.000
546 Westside Bmx Club WA Ethan PIMBLETT 2 34.973 0.435
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 2 36.067 1.529
781 Hills Bmx Club WA Markus ORCHARD Final 36.075 1.537
4WA Bunbury Bmx Club WA Matthew FITZGERALD Final 36.933 2.395
1008 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN 2 37.442 2.904
939 Hills BMX Club WA Jayden MACDONALD Final 37.850 3.312
1179 Karratha Bmx Club WA William GETHIN 3 38.921 4.383
1055 Cockburn Bmx Club WA Max BAILEY 1 39.691 5.153
850 Hills BMX Club WA Joe GARWOOD 2 42.021 7.483

30+ Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
585 Westside Bmx Club WA Jason STANTON 3 38.643 0.000
314 Tom Price BMX Club WA Steven EDWARDS 3 38.994 0.351
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 2 39.100 0.457
429 Bunbury Bmx Club WA Jacob COCHRANE 1 40.398 1.755
86 Southern Districts Bmx Club WA Brenton HEMPHILL 2 41.259 2.616
245 Southside Bmx Club WA Steven WISEMAN 3 41.487 2.844
718 Southside Bmx Club WA Stephen EGAN 4 41.862 3.219
234 Northam Bmx Club WA Gordon LOGAN 2 42.942 4.299

40+ Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 2 38.931 0.000
734 Southern Districts Bmx Club WA Martin PHILLIPS 3 41.150 2.219
507 Wanneroo Bmx Club WA Andrew KERR 2 41.703 2.772
441 Karratha BMX Club WA Rodney GETHIN 1 41.740 2.809
XXX Wanneroo Bmx Club WA Steven MOSS 3 42.686 3.755
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN 1 45.569 6.638
138 Hills Bmx Club WA Matt CLANCY 4 47.375 8.444

Top of Report