End of Report

Rd6 Super Series Eastern Goldfields

BMX EVENT MANAGER, Report Created 05/Jun/2016 15:57:13

FULL RESULTS

Total Entries = 331

Total Riders = 273

Pro Ladies (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
999 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH 1st
38.560
{2.594}
- 3 1st
40.045
{2.622}
1st
38.836
{2.553}
1st
39.322
{2.579}
37 Eastern Goldfields Bmx Club WA Petra BROWN 2nd
40.440
{2.636}
- 7 2nd
40.812
{2.654}
4th
42.276
{2.706}
1st
40.841
{2.636}
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 3rd
41.120
{2.647}
- 7 2nd
41.488
{2.696}
3rd
40.795
{2.641}
2nd
41.285
{2.628}
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 4th
41.471
{2.905}
- 5 1st
40.210
{2.610}
2nd
39.898
{2.588}
2nd
41.421
{2.616}
1206 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 5th
41.628
{2.777}
- 7 3rd
41.666
{2.700}
1st
41.855
{2.660}
3rd
41.649
{2.715}
403 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN 6th
42.362
{2.783}
- 8 3rd
41.828
{2.736}
2nd
42.895
{2.723}
3rd
42.846
{2.810}
2154 Southern Districts BMX Club WA Shantelle REA 7th
42.735
{2.834}
- 12 4th
42.154
{2.794}
3rd
44.137
{2.760}
5th
49.055
{2.939}
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 8th
44.658
{3.066}
- 12 4th
46.652
{2.837}
4th
46.620
{2.795}
4th
46.602
{2.796}
948 Hills Bmx Club WA Danika CAMERON - 14 5th
43.996
{2.687}
5th
42.595
{2.839}
4th
42.411
{2.695}

Pro Men (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
25 Eastern Goldfields Bmx Club WA Darryn GOODWIN 1st
36.927
{2.480}
- 3 1st
35.675
{2.381}
1st
35.556
{2.351}
1st
35.663
{2.359}
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN 2nd
37.587
{2.439}
- 7 2nd
36.270
{2.445}
2nd
35.679
{2.428}
3rd
36.445
{2.409}
480 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jeremy MCLERIE 3rd
38.077
{2.497}
- 5 1st
35.545
{2.471}
1st
35.987
{2.469}
3rd
36.693
{2.446}
744 Westside Bmx Club WA Felipe/Juan TABARES SALAZAR 4th
38.515
{2.410}
- 13 4th
37.909
{2.465}
4th
37.334
{2.420}
5th
37.512
{2.435}
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 5th
38.742
{2.496}
- 13 5th
38.406
{2.481}
6th
39.115
{2.435}
2nd
36.046
{2.428}
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 6th
43.549
{2.532}
- 11 4th
37.842
{2.567}
3rd
37.202
{2.449}
4th
37.106
{2.524}
181 Bunbury Bmx Club WA Jaymin KING 7th
52.771
{2.661}
- 7 3rd
37.333
{2.432}
2nd
36.995
{2.404}
2nd
36.390
{2.413}
599 Hills Bmx Club WA Casey HUNTER 8th
1:25.772
{2.452}
- 6 2nd
36.521
{2.395}
3rd
36.269
{2.436}
1st
35.730
{2.430}
151 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS - 15 7th
39.540
{2.563}
4th
36.379
{2.478}
4th
36.907
{2.439}
89 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew BROWN - 15 5th
39.912
{2.475}
5th
38.791
{2.490}
5th
38.429
{2.511}
811 Hills Bmx Club WA Andrew ELLIS - 17 3rd
36.965
{2.513}
8th
54.596
{2.575}
6th
39.570
{2.604}
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY - 19 8th
39.561
{2.455}
5th
38.098
{2.575}
6th
39.873
{2.494}
85 Bunbury Bmx Club WA Jamie LEWIS - 19 6th
41.806
{2.581}
6th
38.305
{2.495}
7th
40.165
{2.516}
504 Hills Bmx Club WA Mitchell CLEMENTS - 20 6th
39.079
{2.596}
7th
39.584
{2.724}
7th
44.358
{2.667}
136 Westside Bmx Club WA Kyle GREEN - 23 DNF:7 DNS:8 DNS:8

Masters 30+ Years (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1382 Eastern Goldfields Bmx Club WA Luke CRAKER 1 4 1st
37.529
{2.526}
1st
36.938
{2.475}
1st
36.840
{2.462}
1st
38.522
{2.490}
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON 2 11 2nd
38.405
{2.523}
4th
38.905
{2.545}
3rd
38.157
{2.513}
2nd
38.775
{2.532}
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 3 12 3rd
39.124
{2.623}
2nd
37.615
{2.475}
2nd
37.482
{2.477}
5th
40.313
{2.519}
32 Hills Bmx Club WA Brent MCDONALD 4 17 6th
42.485
{2.520}
3rd
38.762
{2.483}
5th
39.107
{2.494}
3rd
39.084
{2.490}
82 Hills BMX Club WA William CELIS 5 17 4th
40.110
{2.461}
5th
39.627
{2.449}
4th
38.967
{2.452}
4th
39.962
{2.467}
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY 6 23 5th
40.541
{2.517}
6th
42.548
{2.539}
6th
40.299
{2.551}
6th
48.155
{2.526}
474 Hills Bmx Club WA Russel BIRD 7 31 DNF:7 DNS:8 DNS:8 DNS:8

11-12 Boys Voucher (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1416 Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM 1 5 1st
40.039
{2.673}
1st
40.344
{2.649}
1st
39.987
{2.649}
2nd
40.330
{2.677}
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 2 7 2nd
40.454
{2.738}
2nd
40.403
{2.726}
2nd
40.105
{2.745}
1st
40.304
{2.663}
1573 Eastern Goldfields Bmx Club WA Macrae AKROYD 3 12 3rd
41.331
{2.684}
3rd
41.361
{2.661}
3rd
44.514
{2.703}
3rd
44.128
{2.792}
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 4 20 6th
47.653
{2.891}
6th
48.147
{2.946}
4th
47.668
{2.874}
4th
46.827
{2.928}
1871 Southside BMX Club WA Mitchell CAMPBELL (8-10BV) 5 21 4th
43.416
{2.791}
4th
44.570
{2.748}
7th
1:00.216
{2.767}
6th
55.647
{2.822}
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR (8-10BV) 6 22 7th
48.119
{3.083}
5th
47.896
{2.969}
5th
51.821
{3.057}
5th
49.212
{3.046}
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 7 27 5th
45.636
{2.904}
DNS:8 6th
55.951
{2.833}
DNS:8
2396 Eastern Goldfields Bmx Club WA Cameron MARTIN (8-10BV) 8 31 8th
56.147
{3.513}
7th
56.713
{3.354}
8th
2:17.192
{3.683}
DNS:8

13-15 Girls Voucher (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 1 4 1st
41.418
{2.687}
1st
42.361
{2.724}
1st
41.589
{2.703}
1st
42.366
{2.712}
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 2 9 2nd
41.926
{2.656}
2nd
42.623
{2.656}
2nd
41.988
{2.665}
3rd
43.791
{2.701}
1302 Rockingham Bmx Club WA Hayley HUGHES 3 11 3rd
42.232
{2.701}
3rd
42.770
{2.694}
3rd
42.228
{2.664}
2nd
42.895
{2.763}
952 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL (11-12GV) 4 28 4th
58.604
{2.933}
DNS:8 DNS:8 DNS:8

13-15 Boys Voucher (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 1st
37.444
{2.524}
- 4 2nd
37.536
{2.555}
1st
37.523
{2.529}
1st
38.005
{2.521}
954 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 2nd
38.044
{2.580}
- 4 1st
37.292
{2.580}
1st
37.731
{2.523}
2nd
41.972
{2.546}
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 3rd
38.221
{2.740}
- 4 1st
38.224
{2.540}
2nd
40.691
{2.508}
1st
38.087
{2.524}
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 4th
40.141
{2.718}
- 8 3rd
38.904
{2.692}
3rd
39.274
{2.594}
2nd
40.258
{2.692}
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 5th
47.923
{2.663}
- 7 2nd
38.723
{2.676}
2nd
39.178
{2.640}
3rd
50.731
{2.688}
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE DNS
DNS
- 11 4th
44.642
{2.693}
4th
46.651
{2.641}
3rd
49.287
{2.792}
1560 Bunbury Bmx Club WA Toby HOWE DNS
DNS
- 12 5th
43.985
{2.940}
3rd
54.067
{2.734}
4th
51.053
{3.354}
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH DNS
DNS
- 17 4th
43.913
{2.909}
5th
46.858
{2.554}
DNS:8
2163 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH - 19 3rd
42.810
{2.828}
DNS:8 DNS:8

5 and Under Sprocket Boys (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3219 Bunbury Bmx Club WA Brody GARRIGAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3495 Mandurah Bmx Club Inc WA Ellyse HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3382 Eastern Goldfields Bmx Club WA Leroy MCKENZIE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

6 Sprocket Boys (10 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2663 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tay DALLACHY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3500 Eastern Goldfields BMX Club WA Sam DUINKER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2911 Eastern Goldfields Bmx Club WA Seth HANSEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3497 Eastern Goldfields Bmx Club WA Darcy HUNTER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2622 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2763 Westside Bmx Club WA Jake POAT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2593 Southside Bmx Club WA Cody STEEL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2422 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jayden TROTT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2985 Mandurah Bmx Club Inc WA Travis WILKINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2765 Westside Bmx Club WA Lachlan WILLIAMS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

7 Sprocket Boys (14 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2234 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bray AKROYD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2879 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lincoln AUE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3410 Cockburn Bmx Club WA Isaac BLACKA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3482 Hills Bmx Club WA Ayden BRACHE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2457 Eastern Goldfields Bmx Club WA Oscar BRENSSELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3195 Byford Bmx Club WA Blake GIBBS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3470 Southside Bmx Club WA Jack JONES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2448 Mandurah Bmx Club Inc WA Rhys NEWMAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2701 Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2707 Byford BMX Club WA Ashton SALMON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2880 Wanneroo Bmx Club WA Lochlan STRAKER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
1971 Westside BMX Club WA Coby VAN DE VELDE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2661 Rockingham Bmx Club WA Diezel WALSH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2463 Southside Bmx Club WA Nicholas WILKIN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Sprocket Girls (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2857 Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3326 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ziva CASEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2642 Byford BMX Club WA Taylah SUMMERS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

8-10 Boys Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
7WA Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 1 6 2nd
44.089
{2.813}
2nd
46.014
{2.854}
1st
45.573
{2.861}
1st
45.906
{2.830}
3WA Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 2 8 1st
43.902
{2.907}
1st
44.911
{2.889}
2nd
46.457
{2.949}
4th
53.449
{3.332}
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 3 12 4th
47.565
{3.117}
3rd
46.661
{3.067}
3rd
47.733
{2.987}
2nd
46.479
{3.081}
2147 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 4 17 5th
48.536
{3.196}
4th
47.473
{3.142}
5th
55.407
{3.148}
3rd
47.318
{3.056}
1467 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW 5 17 3rd
47.117
{2.976}
5th
53.745
{3.076}
4th
51.218
{2.909}
5th
55.177
{3.272}
2864 Bunbury Bmx Club WA Jaxon GARRIGAN 6 24 6th
58.371
{4.348}
6th
1:01.212
{4.050}
6th
1:02.125
{3.990}
6th
1:01.173
{4.214}

11-12 Boys Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN 1 4 1st
40.071
{2.730}
1st
39.894
{2.768}
1st
41.753
{2.761}
1st
41.946
{2.794}
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 2 11 2nd
43.114
{2.777}
2nd
42.168
{2.766}
2nd
43.087
{2.768}
5th
44.852
{2.785}
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 3 15 4th
44.366
{2.921}
5th
47.038
{2.990}
4th
44.292
{2.768}
2nd
42.875
{2.821}
6WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 4 15 3rd
43.482
{2.858}
4th
43.759
{2.916}
5th
44.300
{2.795}
3rd
43.097
{2.801}
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 5 15 5th
44.921
{2.854}
3rd
42.672
{2.844}
3rd
43.446
{2.864}
4th
44.687
{2.906}
1588 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 6 24 6th
46.937
{3.131}
6th
49.154
{3.207}
6th
50.792
{3.200}
6th
49.489
{3.149}

13-14 Boys Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM 1 4 1st
39.789
{2.652}
1st
39.790
{2.652}
1st
40.216
{2.629}
1st
41.181
{2.650}
7 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 2 8 2nd
40.845
{2.679}
2nd
40.450
{2.668}
2nd
41.267
{2.658}
2nd
41.605
{2.696}
8WA Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 3 12 3rd
45.877
{2.788}
3rd
45.673
{3.167}
3rd
47.606
{2.849}
3rd
45.328
{2.961}
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 4 16 4th
48.235
{3.125}
4th
47.557
{3.030}
4th
48.890
{3.061}
4th
47.666
{3.115}
1296 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 5 20 5th
48.851
{3.150}
5th
48.288
{3.135}
5th
49.727
{3.111}
5th
48.443
{3.159}
1446 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 6 30 6th
51.991
{2.829}
DNS:8 DNS:8 DNS:8

18+ Mens Cruiser (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 1st
39.032
{2.633}
- 3 1st
40.456
{2.648}
1st
38.680
{2.524}
1st
40.244
{2.513}
75 Hills Bmx Club WA Malcolm YEARDLEY 2nd
39.044
{2.478}
- 8 2nd
43.621
{2.652}
2nd
44.441
{2.604}
4th
50.135
{3.396}
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL 3rd
41.498
{2.644}
- 9 2nd
40.603
{2.608}
4th
52.587
{2.703}
3rd
49.876
{2.766}
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 4th
42.010
{2.623}
- 4 1st
41.145
{2.624}
2nd
40.117
{2.561}
1st
43.553
{2.620}
829 Bunbury BMX Club WA Craig HERRMANN 5th
42.955
{2.694}
- 8 3rd
44.104
3rd
41.917
{2.813}
2nd
41.410
{2.780}
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN 6th
44.334
{2.918}
- 7 3rd
46.657
{3.102}
1st
44.325
{2.825}
3rd
44.276
{2.819}
690 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD 7th
44.387
{3.103}
- 12 4th
45.491
{2.954}
4th
45.494
{3.031}
4th
45.362
{2.965}
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 8th
48.355
{3.158}
- 10 5th
47.796
{3.213}
3rd
45.363
{3.042}
2nd
48.631
{3.104}
474 Hills Bmx Club WA Russel BIRD - 20 DNF:4 DNS:8 DNS:8

8 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1459 Westside Bmx Club WA Alyssa HOWAT 1 4 1st
48.136
{3.076}
1st
48.361
{3.062}
1st
48.910
{3.106}
1st
48.905
{3.104}
2774 Wanneroo Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 2 8 2nd
50.761
{3.380}
2nd
52.064
{3.321}
2nd
52.179
{3.311}
2nd
52.633
{3.253}
2413 Mandurah BMX Club inc WA Bella PANTALONE 3 14 3rd
55.192
{3.379}
3rd
55.695
{3.631}
3rd
55.133
{3.636}
5th
56.501
{3.699}
2685 Eastern Goldfields Bmx Club WA Amelia TICKELL 4 17 5th
57.611
{3.540}
5th
58.160
{3.433}
4th
56.172
{3.356}
3rd
54.621
{3.325}
2405 Byford Bmx Club WA Iona MUIR 5 17 4th
56.986
{3.533}
4th
56.759
{3.422}
5th
56.791
{3.573}
4th
55.199
{3.424}
2907 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ella BURNS 6 24 6th
1:00.037
{3.740}
6th
1:00.194
{3.725}
6th
59.119
{3.455}
6th
59.003
{3.420}
3387 Woorree Park Bmx Club WA Payton HERRON 7 28 7th
1:02.224
{4.024}
7th
1:01.370
{3.961}
7th
1:02.664
{3.953}
7th
1:01.484
{3.949}

10 Girls (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1WA Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD 1st
45.453
{2.915}
- 3 1st
45.501
{2.927}
1st
46.851
{2.911}
1st
45.710
{2.916}
2211 Byford BMX Club WA Sienna SHARP 2nd
47.698
{3.136}
- 5 2nd
46.002
{3.136}
1st
46.922
{3.028}
2nd
47.605
{3.027}
6106 Northam BMX Club WA Trinity JEFFERIES 3rd
48.388
{3.056}
- 4 1st
49.003
{3.046}
2nd
47.606
{3.072}
1st
48.562
{3.062}
8WA Hills BMX Club WA Demi EVANS 4th
50.124
{3.044}
- 9 2nd
51.800
{3.074}
4th
52.993
{3.032}
3rd
51.889
{3.084}
2805 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT (9G) 5th
50.264
{3.279}
- 7 3rd
48.851
{3.075}
2nd
50.209
{3.142}
2nd
49.907
{3.077}
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 6th
50.788
{3.424}
- 10 4th
49.111
{3.273}
3rd
49.690
{3.305}
3rd
50.128
{3.186}
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 7th
52.825
{3.266}
- 12 5th
53.410
{3.268}
3rd
52.392
{3.275}
4th
52.443
{3.377}
2440 Eastern Goldfields BMX Club WA Melya HAWIRA (9G) 8th
55.794
{3.584}
- 11 3rd
53.745
{3.344}
4th
52.520
{3.349}
4th
57.335
{3.404}
544 Southside Bmx Club WA Chloe BUTTERWORTH (9G) - 14 4th
1:02.273
{3.598}
5th
1:02.381
{3.524}
5th
1:05.530
{3.602}

11 Girls (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 1 4 1st
45.658
{2.807}
1st
45.968
{2.826}
1st
45.639
{2.787}
1st
45.432
{2.789}
1701 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lara SCARVACI 2 9 2nd
46.061
{2.980}
2nd
46.195
{2.915}
2nd
46.009
{2.923}
3rd
47.090
{2.915}
1750 Karratha Bmx Club WA Sophie TAYLOR 3 11 3rd
46.671
{3.154}
3rd
46.746
{3.140}
3rd
46.404
{3.105}
2nd
45.613
{3.068}
1457 Bunbury Bmx Club WA Freya HOWE 4 16 4th
49.901
{3.332}
4th
50.344
{3.251}
4th
49.777
{3.150}
4th
49.930
{3.350}
1650 Southside BMX Club WA Maddison CLARK 5 20 5th
57.349
{3.716}
5th
56.433
{3.681}
5th
58.400
{3.745}
5th
57.838
{3.966}

14 Girls (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1302 Rockingham Bmx Club WA Hayley HUGHES 1 6 1st
41.804
{2.662}
2nd
42.681
{2.722}
2nd
42.050
{2.739}
1st
41.598
{2.684}
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 2 9 3rd
42.489
{2.682}
3rd
43.451
{2.659}
1st
41.314
{2.664}
2nd
42.293
{2.697}
2154 Southern Districts Bmx Club WA Shantelle REA 3 9 2nd
42.108
{2.762}
1st
40.369
{2.717}
3rd
42.487
3rd
42.317
{2.827}
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 4 16 4th
43.372
{2.799}
4th
43.805
{2.797}
4th
43.156
{2.788}
4th
43.681
{2.874}
1511 Hills Bmx Club WA Tamsyn BARNES 5 21 5th
46.555
{2.913}
5th
47.702
{2.858}
5th
46.503
{3.924}
6th
47.079
{3.719}
1688 Byford Bmx Club WA Jade-Ellen WILSON 6 23 6th
51.703
{3.064}
6th
49.789
{3.045}
6th
47.785
{3.120}
5th
46.850
{3.138}

16 Boys (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 1 4 1st
36.017
{2.454}
1st
35.769
{2.411}
1st
36.837
{2.425}
1st
36.156
{2.429}
151 Wanneroo BMX Club WA Dylan BENNETTS 2 8 2nd
36.318
{2.496}
2nd
36.484
{2.451}
2nd
37.646
{2.439}
2nd
36.308
{2.472}
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 3 13 3rd
36.567
{2.578}
3rd
36.787
{2.546}
3rd
37.841
{2.514}
4th
38.267
{2.625}
546 Rockingham Bmx Club WA Ethan PIMBLETT 4 18 4th
37.521
{2.567}
6th
39.622
{2.563}
5th
38.262
{2.547}
3rd
38.045
{2.536}
781 Woorree Park Bmx Club WA Markus ORCHARD 5 18 5th
38.170
{2.514}
4th
38.235
{2.519}
4th
38.231
{2.491}
5th
38.724
{2.628}
939 Hills BMX Club WA Jayden MACDONALD 6 25 6th
38.631
{2.775}
7th
40.230
{2.817}
6th
38.837
{2.539}
6th
38.903
{2.668}
1008 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN 7 27 7th
39.776
{2.866}
5th
39.372
{2.518}
8th
41.045
{2.897}
7th
40.245
{3.097}
1185 Wanneroo Bmx Club WA Naite SKIDMORE 8 31 8th
40.939
{2.729}
8th
41.676
{2.810}
7th
40.896
{2.800}
8th
40.978
{2.805}

15 Boys (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1349 Rockingham Bmx Club WA Drew WARD 1st
37.744
{2.487}
- 6 3rd
38.809
{2.575}
2nd
37.731
{2.504}
1st
37.756
{2.540}
954 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 2nd
38.242
{2.555}
- 7 1st
36.989
{2.531}
1st
37.474
{2.524}
5th
1:43.131
{2.560}
311 Bunbury Bmx Club WA Kye MUNDAY 3rd
38.804
{2.582}
- 5 2nd
38.305
{2.660}
2nd
39.024
{2.530}
1st
40.907
{2.582}
1953 Woorree Park BMX Club WA Brock BYLUND 4th
39.472
{2.605}
- 6 1st
37.991
{2.609}
1st
38.252
{2.610}
4th
1:07.674
{2.621}
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 5th
39.553
{2.568}
- 8 3rd
38.773
{2.602}
3rd
37.873
{2.579}
2nd
37.920
{2.561}
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 6th
39.950
{2.626}
- 9 2nd
38.715
{2.605}
4th
38.575
{2.650}
3rd
39.099
{2.628}
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 7th
40.914
{2.782}
- 11 4th
39.929
{2.669}
4th
40.584
{2.644}
3rd
43.167
{2.680}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 8th
41.547
{2.817}
- 11 4th
39.448
{2.613}
5th
38.937
{2.590}
2nd
41.593
{2.745}
1195 Cockburn BMX Club WA Finn CARPENTER - 15 DNS:8 3rd
40.174
{2.584}
4th
40.484
{2.587}
1498 Hedland Bmx Club WA Anthony VADALA - 15 5th
44.302
{2.623}
5th
41.344
{2.646}
5th
41.157
{2.715}

15 Girls (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1206 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 1 4 1st
41.663
{2.703}
1st
42.823
{2.697}
1st
41.874
{2.691}
1st
42.710
{2.671}
865 Southside Bmx Club WA Chante HAYES 2 10 2nd
42.836
{2.706}
2nd
43.492
{2.720}
3rd
43.589
{2.770}
3rd
44.438
{2.759}
948 Hills Bmx Club WA Danika CAMERON 3 15 3rd
43.334
{2.702}
DNS:8 2nd
42.588
{2.691}
2nd
43.321
{2.709}
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 4 15 4th
45.964
{2.799}
3rd
46.468
{2.777}
4th
45.640
{2.946}
4th
48.648
{3.058}
1347 Wanneroo Bmx Club WA Chandre GROENEWALD 5 19 5th
46.202
{3.232}
4th
46.925
{3.259}
5th
48.636
{3.223}
5th
48.885
{3.305}

8 Boys (20 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2223 Hills Bmx Club WA Lucas ANDREWS 1st
46.765
{3.054}
1st
45.763
{2.867}
- 4 2nd
46.221
{2.887}
1st
45.685
{2.889}
1st
46.810
{2.904}
2776 Westside Bmx Club WA Oliver WILLIAMS 2nd
47.831
{2.948}
1st
47.059
{3.053}
- 9 1st
46.206
{2.940}
1st
46.923
{3.025}
7th
1:14.785
{2.962}
1467 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW 3rd
47.992
{2.865}
2nd
47.521
{2.859}
- 3 1st
45.787
{2.876}
1st
48.171
{2.922}
1st
48.791
{2.847}
1542 Byford BMX Club WA Jarvis SHARP 4th
48.640
{3.024}
3rd
47.809
{2.941}
- 6 3rd
47.648
{3.012}
2nd
47.692
{2.949}
1st
47.494
{3.044}
2480 Byford BMX Club WA Cooper SALMON 5th
49.210
{3.277}
4th
47.980
{3.145}
- 9 2nd
46.722
{3.034}
4th
48.805
{3.115}
3rd
48.399
{3.008}
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 6th
50.411
{3.080}
3rd
47.687
{2.982}
- 8 2nd
48.570
{3.024}
3rd
48.632
{3.009}
3rd
48.698
{2.983}
2147 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 7th
51.269
{7.907}
2nd
46.201
{2.948}
- 5 1st
47.751
{2.978}
2nd
46.705
{2.954}
2nd
47.164
{3.073}
2928 Hills Bmx Club WA Izaak BRACHE 8th
51.732
{3.473}
4th
49.088
{3.160}
- 12 4th
50.558
{3.381}
5th
52.445
{3.326}
3rd
52.756
{3.359}
2285 Hills Bmx Club WA Matthew VAN DER DRAAI 5th
48.551
{2.921}
- 7 3rd
47.963
{2.995}
2nd
48.533
{3.013}
2nd
47.498
{2.973}
2703 Bunbury Bmx Club WA Kye SPENCE 5th
49.254
{3.265}
- 8 3rd
50.357
{3.178}
3rd
49.920
{3.140}
2nd
49.991
{3.178}
2813 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE 6th
52.993
{3.312}
- 12 4th
51.911
{3.353}
4th
53.351
{3.518}
4th
53.873
{3.386}
2409 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zhy DALLACHY 6th
51.740
{3.219}
- 13 5th
54.927
{3.339}
3rd
53.826
{3.341}
5th
54.294
{3.339}
2396 Eastern Goldfields Bmx Club WA Cameron MARTIN 7th
53.866
{3.509}
- 15 5th
53.898
{3.424}
4th
53.927
{3.341}
6th
55.872
{3.556}
2617 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER 7th
55.332
{3.596}
- 16 6th
57.285
{4.088}
6th
56.349
{3.510}
4th
54.242
{3.467}
2622 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 8th
1:03.810
{3.523}
- 15 5th
52.906
{3.400}
5th
54.097
{3.378}
5th
54.924
{3.515}
2661 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BIRD 8th
54.890
{3.252}
- 16 6th
55.720
{3.696}
6th
55.167
{3.742}
4th
53.689
{3.277}
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS - - 16 6th
54.478
{3.426}
5th
55.004
{3.401}
5th
54.371
{3.544}
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI - - 16 4th
54.573
{3.500}
6th
1:02.776
{3.488}
6th
54.690
{3.456}
2864 Bunbury Bmx Club WA Jaxon GARRIGAN - - 20 7th
1:00.451
{3.784}
7th
1:02.491
{3.895}
6th
1:02.943
{3.790}
2605 Byford Bmx Club WA Dechlan LETCHFORD - - 21 7th
57.734
{3.859}
7th
1:01.986
{3.600}
7th
59.939
{3.632}

9 Boys Novice (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2544 Byford Bmx Club WA Riley GIBBS 1st
47.376
{3.002}
- 3 1st
47.158
{3.048}
1st
47.068
{2.954}
1st
47.010
{2.977}
2323 Bunbury Bmx Club WA Aarlen TEHAARA 2nd
47.518
{2.962}
- 6 2nd
47.219
{3.010}
3rd
48.122
{3.397}
1st
46.651
{3.027}
2370 Southside Bmx Club WA Riley CLARK 3rd
48.621
{2.937}
- 5 1st
49.125
{2.941}
2nd
47.692
{3.020}
2nd
47.510
{2.939}
2411 Mandurah BMX Club inc WA Joseph MOORE 4th
49.474
{3.120}
- 7 3rd
48.345
{3.043}
1st
47.698
{3.084}
3rd
50.685
{3.147}
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 5th
51.725
{3.249}
- 6 2nd
51.101
{3.024}
2nd
51.061
{3.158}
2nd
50.364
{3.075}
2251 Southside Bmx Club WA Max JONES 6th
52.716
{3.603}
- 11 4th
53.359
{3.640}
3rd
53.006
{3.497}
4th
53.465
{3.449}
2021 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan WATTS 7th
54.141
{3.266}
- 10 3rd
53.059
{3.342}
4th
53.884
{3.381}
3rd
53.219
{3.310}
2073 Hills Bmx Club WA Jackson GOSCIMINSKI 8th
57.141
{4.046}
- 13 4th
54.904
{3.816}
5th
56.408
{3.855}
4th
56.324
{3.738}
1319 Woorree Park Bmx Club WA Richard HERRON - 14 5th
55.807
{3.661}
4th
54.028
{3.556}
5th
53.606
{3.614}
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE - 15 5th
1:01.486
{3.936}
5th
59.478
{3.853}
5th
59.050
{3.819}

9 Boys Expert (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1SS Wanneroo Bmx Club WA Matias HARRIS 1 4 1st
43.827
{2.813}
1st
43.473
{2.817}
1st
43.201
{2.799}
1st
43.597
{2.825}
8A Hills Bmx Club WA Tyler GAYSKI 2 8 2nd
44.367
{2.836}
2nd
43.598
{2.792}
2nd
44.959
{2.903}
2nd
44.435
{2.962}
2732 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zach SEINOR 3 14 3rd
45.840
5th
46.922
{2.957}
3rd
45.778
{2.990}
3rd
46.217
{2.990}
4WA Southern Districts Bmx Club WA Jack PHILLIPS 4 18 4th
46.217
{2.915}
4th
45.685
{2.919}
6th
49.498
{2.972}
4th
46.634
{3.033}
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS 5 18 6th
47.451
{3.290}
3rd
44.944
{3.048}
4th
46.442
{2.926}
5th
47.095
{2.860}
2872 Wanneroo Bmx Club WA Dylan STRAKER 6 22 5th
46.655
{3.112}
6th
47.008
{2.977}
5th
46.487
{3.073}
6th
47.231
{3.068}

10 Boys Novice (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2207 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zavier HAWIRA 1st
44.998
{2.798}
- 3 1st
44.999
{2.752}
1st
45.113
{2.752}
1st
45.075
{2.765}
1792 Bunbury Bmx Club WA Kalani DAYMON 2nd
45.496
{2.909}
- 6 2nd
46.530
{2.927}
1st
45.912
{2.969}
3rd
46.408
{2.933}
1969 Hills Bmx Club WA Shaun VAN DER DRAAI 3rd
46.559
{2.866}
- 10 3rd
47.593
{2.964}
3rd
47.280
{3.306}
4th
47.039
{3.112}
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 4th
46.768
{2.933}
- 5 2nd
45.585
{2.935}
2nd
46.494
{2.935}
1st
46.264
{2.932}
2434 Westside Bmx Club WA Luka PILCHER 5th
48.201
{3.019}
- 10 4th
47.690
{3.173}
4th
48.797
{3.095}
2nd
47.911
{3.052}
2111 Southside Bmx Club WA Asher JAMES 6th
48.865
{2.959}
- 11 3rd
46.789
{2.929}
3rd
47.009
{3.071}
5th
47.663
{2.969}
2566 Westside Bmx Club WA Samuel WILLIAMS 7th
50.072
{3.042}
- 5 1st
46.105
{2.883}
2nd
46.362
{2.887}
2nd
46.277
{2.880}
1849 Cockburn Bmx Club WA Tyson LOCKWOOD 8th
52.041
{3.319}
- 13 6th
52.574
{3.314}
4th
50.690
{3.294}
3rd
49.034
{3.058}
2190 Cockburn Bmx Club WA Ky BLACKA - 15 5th
49.775
{3.385}
6th
51.513
{3.318}
4th
51.511
{3.328}
2034 Cockburn BMX Club WA Ethan SLOB - 15 4th
48.455
{3.184}
5th
49.652
{3.076}
6th
50.235
{3.100}
1795 Eastern Goldfields BMX Club WA Cody HANSEN - 18 DNS:8 5th
56.358
{3.357}
5th
54.891
{3.304}
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY - 21 DNF:5 DNS:8 DNS:8

10 Boys Expert (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
5A Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL 1st
41.839
{2.713}
- 3 1st
42.330
{2.702}
1st
41.892
{2.722}
1st
42.631
{2.715}
5WA Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 2nd
42.570
{2.720}
- 5 1st
43.715
{2.716}
1st
42.622
{2.670}
3rd
44.443
{2.719}
1871 Southside BMX Club WA Mitchell CAMPBELL 3rd
43.998
{2.772}
- 6 2nd
44.464
{2.894}
2nd
43.053
{2.740}
2nd
44.199
{2.743}
1882 Hills Bmx Club WA Daniel MCDONALD 4th
44.088
{2.850}
- 9 2nd
44.827
{2.908}
3rd
43.624
{2.834}
4th
44.722
{2.888}
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 5th
44.678
{3.252}
- 8 3rd
44.967
{2.841}
4th
44.116
{2.758}
1st
43.131
{2.784}
1886 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT 6th
44.790
{2.846}
- 8 3rd
45.533
{2.819}
3rd
43.762
{2.711}
2nd
44.273
{2.753}
4WA Mandurah Bmx Club Inc WA Jack NEWMAN 7th
45.686
{2.937}
- 12 5th
46.712
{2.738}
2nd
43.221
{2.796}
5th
45.902
{2.735}
1634 Bunbury Bmx Club WA Jack DALRYMPLE 8th
47.277
{2.915}
- 12 4th
45.819
{3.008}
5th
47.526
{2.880}
3rd
45.204
{2.842}
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR - 14 4th
45.749
{2.780}
5th
45.677
{2.900}
5th
45.692
{2.814}
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON - 15 5th
46.253
{2.990}
4th
45.495
{2.952}
6th
46.809
{2.934}
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER - 16 6th
47.134
{2.894}
6th
46.486
{2.932}
4th
45.603
{2.861}
2292 Cockburn Bmx Club WA Dylan MURRAY - 19 6th
48.238
{2.971}
7th
47.174
{2.998}
6th
48.145
{2.953}
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR - 20 7th
49.308
{3.133}
6th
47.614
{3.024}
7th
48.639
{3.033}
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL - 21 7th
54.048
{3.785}
7th
52.752
{3.644}
7th
52.936
{3.719}

17+ Women (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
818 Rockingham Bmx Club WA Brydie WARD (16G) 1 4 1st
42.675
{2.794}
1st
42.351
{2.892}
1st
42.484
{2.828}
1st
42.595
{2.818}
1102 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN 2 9 2nd
43.007
{2.823}
2nd
42.714
{2.852}
2nd
42.865
{2.839}
3rd
44.077
{2.858}
917 Southern Districts BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE (16G) 3 12 3rd
43.777
{2.794}
3rd
44.782
{2.755}
4th
44.549
{3.109}
2nd
43.907
{2.793}
326 Wanneroo Bmx Club WA Corona BECKMAN 4 15 4th
45.380
{2.909}
4th
44.877
{2.866}
3rd
44.199
{2.859}
4th
45.754
{3.002}
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 5 20 5th
47.167
{2.952}
5th
48.834
{3.086}
5th
48.804
{3.114}
5th
49.117
{2.985}
1019 Hills Bmx Club WA Kiara COOKE 6 24 6th
53.574
{3.197}
6th
51.405
{3.161}
6th
52.872
{3.124}
6th
53.688
{3.248}

17-29 Men (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN 1st
36.077
{2.464}
- 3 1st
36.175
{2.462}
1st
37.219
{2.457}
1st
37.716
{2.477}
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 2nd
36.499
{2.481}
- 3 1st
37.430
{2.506}
1st
37.380
{2.488}
1st
37.686
{2.474}
822 Cockburn Bmx Club WA Dylan BARWICK 3rd
38.460
{2.510}
- 8 3rd
38.440
{2.497}
3rd
39.733
{2.564}
2nd
38.222
{2.500}
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 4th
38.568
{2.666}
- 10 4th
38.543
{2.571}
2nd
38.262
{2.533}
4th
39.279
{2.558}
504 Hills Bmx Club WA Mitchell CLEMENTS 5th
38.936
{2.527}
- 10 2nd
38.371
{2.513}
5th
40.375
{2.527}
3rd
38.956
{2.526}
508 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS 6th
40.280
{2.680}
- 8 3rd
38.964
{2.545}
2nd
38.946
{2.543}
3rd
38.784
{2.564}
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 7th
42.496
{2.535}
- 11 4th
39.608
{2.560}
5th
40.963
{2.557}
2nd
38.449
{2.563}
77 Hills Bmx Club WA Nathaniel PURSER 8th
42.798
{2.878}
- 11 2nd
38.548
{2.492}
4th
40.749
{2.520}
5th
41.836
{2.527}
1456 Hills Bmx Club WA Caleb HADDON - 13 5th
40.045
{2.808}
4th
40.331
{2.776}
4th
39.323
{2.812}
1278 Bunbury Bmx Club WA Ben JOHNSON - 15 6th
40.497
{2.572}
3rd
40.652
{2.542}
6th
42.191
{2.636}
233 Hills Bmx Club WA Christofer ELLIS - 16 5th
42.092
{2.728}
6th
41.630
{2.672}
5th
42.080
{2.694}
1087 Rockingham Bmx Club WA Owen BLAND - 20 7th
44.612
{2.884}
7th
43.589
{2.836}
6th
43.706
{2.836}
690 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD - 20 6th
55.192
{3.708}
6th
53.079
{3.615}
DNS:8

11 Boys Novice (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1829 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bailey FOSTER 1 4 1st
43.310
{2.727}
1st
42.686
{2.715}
1st
44.612
{2.728}
1st
43.707
{2.720}
1780 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 2 13 2nd
43.979
{2.785}
2nd
44.499
{2.789}
7th
1:04.548
{2.818}
2nd
44.960
{2.848}
1453 Mandurah Bmx Club Inc WA Axel WEST 3 13 3rd
44.968
{2.929}
3rd
45.508
{2.957}
3rd
47.270
{2.966}
4th
46.904
{3.064}
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 4 15 5th
45.502
{3.122}
5th
46.376
{3.086}
2nd
46.023
{3.002}
3rd
45.575
{3.017}
2241 Hills Bmx Club WA Seth WRIGHT 5 17 4th
45.485
{2.891}
4th
45.652
{2.867}
4th
47.827
{3.009}
5th
47.399
{2.947}
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 6 23 6th
47.428
{2.973}
6th
48.767
{3.097}
5th
49.386
{3.034}
6th
48.859
{2.979}
863 Southside Bmx Club WA Cooper PIERI 7 27 7th
48.542
{3.341}
7th
49.345
{3.337}
6th
50.260
{3.359}
7th
49.370
{3.165}

11 Boys Expert (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 1st
43.486
{2.760}
- 9 3rd
43.821
{2.780}
3rd
43.676
{2.774}
3rd
43.163
{2.755}
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 2nd
43.494
{2.710}
- 4 2nd
43.780
{2.761}
1st
43.585
{2.783}
1st
44.019
{2.789}
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 3rd
44.020
{2.768}
- 5 1st
42.717
{2.792}
2nd
43.494
{2.765}
2nd
42.941
{2.786}
2254 Eastern Goldfields BMX Club WA Rico BLACK 4th
44.876
{2.852}
- 4 2nd
43.090
{2.771}
1st
42.780
{2.768}
1st
42.110
{2.750}
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 5th
45.350
{2.856}
- 9 3rd
44.279
{2.862}
2nd
44.333
{2.864}
4th
44.136
{2.922}
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 6th
46.198
{2.910}
- 7 1st
43.007
{2.801}
4th
44.509
{2.869}
2nd
45.150
{2.860}
2325 Byford BMX Club WA Seth SALMON 7th
47.527
{2.919}
- 12 5th
46.662
{3.070}
3rd
45.855
{2.828}
4th
48.274
{2.903}
1744 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kayne DELLAR 8th
48.500
{3.147}
- 12 4th
45.589
{2.925}
5th
1:23.335
{2.877}
3rd
46.786
{2.949}
1251 Eastern Goldfields Bmx Club WA Riley HIGGINS - 13 4th
45.977
{2.939}
4th
48.379
{2.970}
5th
48.431
{2.991}

12 Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
952 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 1 6 1st
44.958
{2.925}
2nd
45.515
{2.866}
2nd
46.177
{2.862}
1st
45.035
{2.884}
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 2 6 2nd
45.638
{2.897}
1st
44.772
{2.818}
1st
44.561
{2.787}
2nd
45.660
{2.848}
1588 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 3 12 3rd
48.204
{3.032}
3rd
48.887
{2.968}
3rd
48.589
{3.013}
3rd
48.995
{3.090}
2137 Southside Bmx Club WA Tesanee KING 4 16 4th
56.033
{4.016}
4th
56.264
{3.743}
4th
59.256
{3.900}
4th
1:00.481
{4.023}

12 Boys Novice (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1522 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deizel MAY 1 4 1st
42.069
{2.748}
1st
42.622
{2.771}
1st
42.663
{2.741}
1st
43.135
{2.760}
2133 Eastern Goldfields BMX Club WA Alex KNIGHT 2 8 2nd
44.892
{2.930}
2nd
43.771
{2.848}
2nd
42.908
{2.857}
2nd
43.531
{2.905}
545 Southside Bmx Club WA Zac BUTTERWORTH 3 13 3rd
46.783
{2.904}
3rd
46.751
{2.826}
4th
48.833
{3.039}
3rd
47.506
{2.826}
1115 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mason PAYNE 4 16 5th
1:05.392
{3.166}
4th
47.715
{3.110}
3rd
48.334
{2.996}
4th
49.063
{3.084}
1624 Wanneroo Bmx Club WA Charl GROENEWALD 5 19 4th
49.731
{3.650}
5th
49.029
{3.087}
5th
50.001
{3.144}
5th
49.918
{3.237}

12 Boys Expert (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1416 Southside Bmx Club WA Jordan CALLUM 1st
39.105
{2.662}
- 3 1st
40.196
{2.658}
1st
40.540
{2.633}
1st
40.611
{2.703}
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 2nd
40.294
{2.692}
- 7 3rd
40.899
{2.755}
2nd
40.669
{2.718}
2nd
41.471
{2.709}
1715 Hills Bmx Club WA Jay ALLAN 3rd
40.309
{2.678}
- 4 1st
39.401
{2.645}
1st
39.723
{2.757}
2nd
40.951
{2.741}
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 4th
40.850
{2.954}
- 5 2nd
40.403
{2.693}
2nd
41.324
{2.652}
1st
40.923
{2.671}
1573 Eastern Goldfields Bmx Club WA Macrae AKROYD 5th
42.315
{2.720}
- 8 2nd
40.969
{2.664}
3rd
42.523
{2.745}
3rd
42.518
{2.685}
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 6th
43.113
{2.834}
- 11 5th
1:40.748
{2.781}
3rd
42.779
{2.763}
3rd
41.972
{2.772}
1216 Bunbury Bmx Club WA Lochlan DALRYMPLE 7th
44.049
{2.797}
- 12 4th
43.759
{2.763}
4th
43.251
{2.850}
4th
43.512
{2.827}
1541 Cockburn BMX Club WA Ruben CUNNINGHAM 8th
44.108
{2.850}
- 11 3rd
41.691
{2.724}
4th
42.751
{2.724}
4th
43.202
{2.877}
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON - 14 4th
45.480
{2.856}
5th
45.767
{2.842}
5th
46.659
{3.039}
1561 Eastern Goldfields Bmx Club WA Dylan CARTER - 15 5th
45.721
{2.840}
5th
45.057
{2.887}
5th
50.841
{2.896}

13 Girls (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1097 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ruby WRIGHT 1 6 1st
46.774
{2.931}
1st
46.783
{2.961}
DNF:3 1st
48.041
{3.065}
1296 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 2 7 2nd
47.207
{3.018}
2nd
47.266
{3.003}
1st
47.762
{3.044}
2nd
48.164
{3.002}
1392 Bunbury Bmx Club WA Cheyana DAYMON 3 11 3rd
48.160
{2.944}
3rd
48.321
{2.921}
2nd
48.552
{3.027}
3rd
49.102
{3.035}

13 Boys Novice (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2009 Eastern Goldfields Bmx Club WA Caleb TODD 1 5 1st
41.755
{2.699}
1st
42.609
{2.728}
2nd
42.169
{2.688}
1st
43.199
{2.717}
1061 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan KAKER 2 7 2nd
42.321
{2.732}
2nd
42.998
{2.810}
1st
42.038
{2.757}
2nd
43.515
{2.826}
1948 Bunbury Bmx Club WA Corbin TEHAARA 3 13 4th
44.694
{2.798}
3rd
43.431
{2.757}
3rd
43.254
{2.800}
3rd
44.060
{2.759}
1598 Cockburn Bmx Club WA Bayley MAINARD 4 15 3rd
42.874
{2.722}
4th
43.650
{3.188}
4th
43.856
{2.891}
4th
44.393
{3.029}
925 Southside Bmx Club WA Nicholas MAZZONE 5 20 5th
48.417
{3.237}
5th
49.005
{3.262}
5th
48.992
{3.199}
5th
51.020
{3.297}

13 Boys Expert (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1446 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 1 4 1st
39.619
{2.624}
1st
39.582
{2.603}
1st
40.406
{2.630}
1st
40.123
{2.623}
1590 Southern Districts Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 2 9 2nd
40.289
{2.635}
2nd
40.052
{2.660}
3rd
41.648
{2.663}
2nd
40.612
{2.654}
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 3 15 4th
40.973
{2.596}
5th
40.996
{2.702}
2nd
41.492
{3.014}
4th
41.614
{2.807}
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 4 20 6th
41.673
{2.677}
4th
40.953
{2.771}
7th
48.184
{2.729}
3rd
41.259
{2.659}
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 5 20 5th
41.178
{2.713}
6th
42.139
{2.801}
4th
42.513
{2.776}
5th
42.864
{2.905}
1560 Bunbury Bmx Club WA Toby HOWE 6 20 3rd
40.805
{2.661}
3rd
40.708
{2.631}
8th
1:13.860
{2.659}
6th
43.253
{2.746}
1677 Hills Bmx Club WA Lochlen LISTER 7 26 7th
43.572
{2.893}
7th
43.073
{2.900}
5th
44.680
{2.807}
7th
44.079
{2.779}
788 Westside Bmx Club WA Thomas POOLE 8 30 8th
44.455
{2.898}
8th
46.555
{3.097}
6th
47.505
{2.792}
8th
46.557
{3.008}

14 Boys Novice (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1132 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK 1 7 3rd
43.280
{2.724}
1st
41.636
{2.690}
1st
42.357
{2.659}
2nd
43.394
{2.661}
1730 Cockburn Bmx Club WA Jayden STRAWBRIDGE 2 10 2nd
42.290
{2.691}
3rd
43.154
{2.778}
4th
43.375
{2.743}
1st
42.673
{2.738}
1221 Southside Bmx Club WA Christopher KING 3 11 1st
41.957
{2.634}
4th
44.787
{2.698}
2nd
42.731
{2.637}
4th
44.212
{2.700}
2163 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 4 12 4th
43.449
{2.774}
2nd
42.387
{2.739}
3rd
43.206
{2.858}
3rd
43.505
{2.835}
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 5 20 5th
48.692
{3.166}
5th
49.258
{3.135}
5th
48.004
{3.054}
5th
47.537
{3.073}

14 Boys Expert (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1962 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 1st
36.845
{2.512}
- 3 1st
36.927
{2.513}
1st
38.387
{2.507}
1st
37.686
{2.565}
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 2nd
37.276
{2.515}
- 7 4th
38.945
{2.553}
2nd
37.683
{2.550}
1st
37.759
{2.530}
1401 Southside Bmx Club WA Dylan CALLUM 3rd
38.068
{2.520}
- 5 2nd
38.056
{2.520}
1st
37.366
{2.537}
2nd
38.858
{2.608}
1763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 4th
39.000
{2.766}
- 9 3rd
38.915
{2.589}
3rd
38.620
{2.514}
3rd
39.311
{2.583}
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 5th
39.620
{2.580}
- 7 1st
39.046
{2.581}
4th
38.936
{2.595}
2nd
39.183
{2.562}
1384 Eastern Goldfields Bmx Club WA Regan CARTER 6th
41.403
{2.680}
- 11 2nd
39.958
{2.673}
4th
40.244
{2.649}
5th
41.045
{2.674}
1706 Southside Bmx Club WA Jacob HARDAKER 7th
41.655
{2.933}
- 12 4th
40.611
{2.660}
3rd
39.884
{2.640}
5th
53.032
{2.627}
1854 Rockingham Bmx Club WA Devon BAOHM 8th
42.406
{2.772}
- 11 3rd
40.257
{2.753}
2nd
39.172
{2.740}
6th
1:08.293
{2.725}
3 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP - 14 5th
40.660
{2.688}
5th
39.807
{2.693}
4th
39.593
{2.653}
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL - 14 5th
45.605
{2.699}
5th
42.852
{2.808}
4th
47.806
{2.861}
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE - 15 6th
42.847
{2.726}
6th
42.290
{2.786}
3rd
42.482
{2.713}

40+ Men (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 1st
39.040
{2.526}
- 3 1st
40.456
{2.565}
1st
38.932
{2.576}
1st
39.608
{2.580}
358 Southern Districts Bmx Club WA Craig RENDELL 2nd
41.250
{2.620}
- 5 2nd
41.314
{2.611}
1st
39.924
{2.605}
2nd
41.233
{2.636}
366 Southside Bmx Club WA Daniel STEEL (30+) 3rd
41.702
{2.650}
- 8 4th
41.887
{2.850}
2nd
40.341
{2.640}
2nd
41.492
{2.606}
45 Southside BMX Club WA Matt BUTTERWORTH 4th
42.297
{2.621}
- 11 3rd
42.722
{2.706}
4th
42.072
{2.660}
4th
43.114
{2.629}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN (30+) 5th
43.017
{2.723}
- 8 2nd
42.650
{2.802}
3rd
41.183
{2.782}
3rd
41.995
{2.851}
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 6th
43.040
{2.643}
- 8 3rd
41.365
{2.734}
2nd
40.906
{2.657}
3rd
42.301
{2.594}
216 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT (30+) 7th
44.929
{2.707}
- 5 1st
40.797
{2.766}
3rd
41.192
{2.604}
1st
40.777
{2.631}
734 Southern Districts Bmx Club WA Martin PHILLIPS 8th
45.827
{2.871}
- 13 4th
44.048
{2.807}
4th
45.284
{2.885}
5th
45.709
{2.842}
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN - 14 5th
44.655
{2.834}
5th
45.685
{2.892}
4th
44.947
{2.870}
8WA Hills Bmx Club WA Wayne EVANS - 15 5th
44.857
{2.750}
5th
46.083
{2.709}
5th
47.366
{2.744}

Mini Wheeler BMXWA (14 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
OWEN Hills Bmx Club WA Owen BRACHE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
BROCK Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
CHARLIE Eastern Goldfields Bmx Club WA Charlie BRENSSELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
BONNIE Mandurah Bmx Club Inc WA Bonnie CUNNINGHAM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KEO Eastern Goldfields Bmx Club WA Keo DALLACHY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
RYDER Eastern Goldfields BMX Club WA Ryder DALZIEL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
COOPER Eastern Goldfields BMX Club WA Cooper EATON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
SOPHIE Eastern Goldfields Bmx Club WA Sophie HANSEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MAYSON Mandurah Bmx Club Inc WA Mayson HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MASE Woorree Park Bmx Club WA Mason HERRON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KAIREN Wanneroo Bmx Club WA Kairen JARMAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MADISON Hills BMX Club WA Madison MCPHERSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
VINNY Eastern Goldfields Bmx Club WA Vinny POST - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
COOPER Eastern Goldfields BMX Club WA Cooper ROWE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Top of Report