End of Report

Cockburn

BMX EVENT MANAGER, Report Created 07/Aug/2017 18:43:08

FULL RESULTS

Total Entries = 455

Total Riders = 398

Pro Ladies (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
999 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH
(100 095 263 90)
1st
40.696
{2.266}
- 8 2nd
42.465
{2.342}
2nd
42.462
{2.285}
4th
43.726
{2.306}
660 Southside Bmx Club WA Rachel GASKIN
(100 107 998 21)
2nd
41.264
{2.271}
- 3 1st
41.226
{2.280}
1st
40.872
{2.318}
1st
42.445
{2.293}
139 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 3rd
43.373
{2.286}
- 11 3rd
43.395
{2.291}
3rd
44.445
{2.276}
5th
44.032
{2.335}
3A Bunbury Bmx Club WA Jazz BAILEY 4th
43.589
{2.329}
- 8 4th
44.594
{2.383}
1st
44.089
{2.361}
3rd
43.524
{2.330}
931 Southside Bmx Club WA Kesia SAVILL 5th
44.068
{2.348}
- 9 3rd
43.938
{2.346}
4th
45.932
{2.379}
2nd
44.563
{2.263}
1311 Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 6th
44.148
{2.288}
- 9 5th
43.807
{2.255}
2nd
44.232
{2.340}
2nd
42.555
{2.291}
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 7th
45.865
{2.385}
- 11 2nd
43.041
{2.294}
3rd
44.189
{2.304}
6th
44.403
{2.291}
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 8th
47.332
{2.308}
- 6 1st
42.244
{2.296}
4th
44.497
{2.329}
1st
42.143
{2.241}
917 Southern Districts BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE - 12 4th
43.675
{2.431}
5th
46.348
{2.473}
3rd
46.065
{2.452}
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI - 15 6th
46.150
{2.499}
5th
48.587
{2.450}
4th
49.918
{2.409}
1888 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL - ## CR:7 DNS DNS

Pro Men (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
85 Hills Bmx Club WA Casey HUNTER
(100 106 271 40)
1st
37.382
{2.077}
- 6 1st
37.075
{2.115}
1st
36.546
{2.094}
4th
38.104
{2.062}
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO
(100 438 523 67)
2nd
37.409
{2.076}
- 8 2nd
37.420
{2.047}
3rd
37.828
{2.128}
3rd
39.371
{2.044}
105 Southern Districts BMX Club WA Brock MURRAY 3rd
37.871
{2.149}
- 11 4th
38.175
{2.111}
4th
38.966
{2.089}
3rd
37.750
{2.041}
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL
(100 078 200 02)
4th
38.480
{2.127}
- 7 3rd
37.830
2nd
37.681
{2.150}
2nd
37.913
{2.111}
513 Hills Bmx Club WA Aaron NOTTLE
(100 088 093 01)
5th
38.491
{2.041}
- 11 4th
37.635
{2.122}
2nd
37.795
{2.065}
5th
39.005
{2.074}
419 Cockburn Bmx Club WA Caleb DATSON DNF
DNF
{2.061}
- 3 1st
36.389
{2.085}
1st
36.618
{2.088}
1st
36.560
{2.023}
16 Southside Bmx Club WA Cameron AINGER DNF
DNF
{2.043}
- 10 3rd
37.482
{2.059}
5th
40.713
{3.136}
2nd
37.006
{2.075}
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN
(100 438 531 75)
CR
CR
- 10 5th
38.262
{2.163}
4th
38.217
{2.175}
1st
37.345
{2.131}
748 Hills Bmx Club WA Gage MADELEY - 12 5th
39.630
{2.179}
3rd
38.164
{2.217}
4th
42.287
{2.163}
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL
(100 148 680 60)
- 13 2nd
37.195
{2.113}
5th
39.056
{2.063}
6th
39.607
{2.135}
108 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN
(100 600 702 62)
- 18 6th
44.298
{2.362}
7th
41.135
{2.297}
5th
49.417
{2.310}
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE - 19 6th
38.267
{2.227}
6th
39.817
{2.146}
7th
42.198
{2.227}
699 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY - 21 DNF:8 7th
1:00.092
{2.357}
6th
54.788
{2.211}
936 Southern Districts Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN - 24 DNF:8 6th
42.450
{2.200}
CR:10
954 Wanneroo Bmx Club WA Alec EDWARDES - ## CR:9 DNS DNS

12 & Under Boys Cruiser (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
8WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 1st
43.722
{2.357}
- 3 1st
43.565
{2.370}
1st
45.701
{2.368}
1st
45.514
{2.377}
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 2nd
44.192
{2.361}
- 4 2nd
44.451
{2.373}
1st
45.823
{2.342}
1st
45.344
{2.387}
2WA Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 3rd
46.839
{2.411}
- 6 2nd
47.124
{2.581}
2nd
47.233
{2.488}
2nd
47.857
{2.455}
3WA Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 4th
47.130
{2.487}
- 8 3rd
45.818
{2.400}
3rd
49.662
{2.561}
2nd
48.214
{2.455}
6WA Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 5th
47.795
{2.446}
- 9 4th
47.180
{2.457}
2nd
48.225
{2.495}
3rd
50.400
{2.508}
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 6th
48.459
{2.405}
- 10 1st
45.809
{2.439}
5th
56.886
{2.420}
4th
54.919
{2.479}
2271 Wanneroo Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 7th
50.603
{2.606}
- 11 4th
49.832
{2.803}
4th
52.038
{2.540}
3rd
51.718
{2.758}
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 8th
52.618
{2.829}
- 14 5th
49.853
{2.908}
5th
53.038
{2.913}
4th
56.807
{2.892}
3440 Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK - 14 3rd
48.759
{2.637}
4th
52.183
{2.701}
CR:7
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT - 15 5th
47.764
{2.510}
3rd
49.569
{2.585}
CR:7

17-29 Cruiser (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
4A Wanneroo BMX Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP (15-16BC) 1st
39.006
{2.211}
- 3 1st
39.523
{2.279}
1st
39.695
{2.275}
1st
39.204
{2.224}
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 2nd
39.787
{2.177}
- 5 1st
40.997
{2.263}
2nd
39.903
{2.267}
2nd
40.943
{2.274}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER (15-16BC) 3rd
40.425
{2.246}
- 5 2nd
40.789
{2.260}
1st
40.016
{2.238}
2nd
41.233
{2.247}
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 4th
41.124
{2.265}
- 5 2nd
41.075
{2.308}
2nd
40.107
{2.325}
1st
40.620
{2.264}
690 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD 5th
44.810
{2.534}
- 9 3rd
47.481
{2.475}
3rd
45.141
{2.492}
3rd
47.343
{2.636}
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 6th
48.822
{2.506}
- 11 4th
48.107
{2.490}
4th
49.205
{2.594}
3rd
50.023
{2.498}
1347 Wanneroo BMX Club WA Chandre GROENEWALD 7th
50.773
{2.568}
- 14 5th
51.264
{2.648}
5th
52.031
{2.646}
4th
51.275
{2.703}
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD (15-16BC) 8th
51.379
{2.514}
- 11 3rd
47.777
{2.508}
4th
50.197
{2.534}
4th
52.718
{2.554}
597 Wanneroo Bmx Club WA Joshua BYNG - 14 4th
54.362
{2.656}
5th
52.275
{2.544}
5th
52.405
{2.603}
1017 Southside Bmx Club WA Lewis STECHMAN - 15 5th
1:17.212
{2.479}
3rd
47.748
{2.432}
CR:7

30+ Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
279 Wanneroo Bmx Club WA Dean BAILEY 1 8 2nd
43.316
{2.265}
2nd
43.939
{2.277}
1st
42.629
{2.220}
3rd
43.769
{2.270}
628 Southside Bmx Club WA Darryn WALKER 2 10 4th
44.509
{3.277}
1st
42.479
{2.274}
4th
44.609
{2.320}
1st
42.188
{2.262}
346 Woorree Park Bmx Club WA Michael GALLIE 3 11 3rd
44.137
{2.366}
3rd
43.944
{2.369}
3rd
43.970
{2.359}
2nd
43.665
{2.396}
312 Southside Bmx Club WA Brett POOLE 4 11 1st
43.122
{2.436}
4th
45.806
{2.429}
2nd
43.749
{2.429}
4th
44.737
{2.473}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 5 20 5th
45.508
{2.392}
5th
47.821
{2.359}
5th
47.635
{2.327}
5th
47.309
{2.564}
640 Byford Bmx Club WA David ROSE - ## 6th
49.530
{2.651}
DNF:6 CR:8 DNS

40+ Cruiser (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 1 4 1st
44.880
{2.264}
1st
44.109
{2.249}
1st
43.328
{2.251}
1st
44.527
{2.280}
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN 2 9 3rd
49.886
{3.269}
2nd
45.450
{2.453}
2nd
44.903
{2.484}
2nd
46.082
{2.433}
57 Westside Bmx Club WA David RAPLEY 3 12 2nd
48.475
{2.638}
3rd
45.800
{2.385}
3rd
45.029
{2.418}
4th
58.591
{6.518}
713 Wanneroo BMX Club WA Wayne MAYGER 4 15 4th
52.859
{3.028}
4th
49.103
{2.501}
4th
47.775
{2.473}
3rd
49.077
{2.787}

13-14 Boys Cruiser (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1416 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM 1 4 1st
40.868
{2.230}
1st
41.400
{2.258}
1st
40.807
{2.235}
1st
40.701
{2.236}
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER 2 8 2nd
42.956
{2.352}
2nd
41.666
{2.317}
2nd
41.682
{2.372}
2nd
43.262
{2.346}
7 WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3 16 3rd
43.692
{2.356}
4th
44.061
{2.319}
6th
55.547
{3.132}
3rd
45.164
{2.445}
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR (16&UGC) 4 19 5th
45.035
{2.360}
5th
44.561
{2.387}
3rd
45.056
{2.355}
6th
49.525
{2.516}
988 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN (16&UGC) 5 20 6th
45.728
{2.428}
6th
44.771
{2.475}
4th
45.218
{2.442}
4th
45.315
{2.408}
2WA Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 6 24 7th
47.513
{2.592}
7th
49.079
{2.655}
5th
49.108
{2.673}
5th
46.898
{2.577}
705 Tom Price Bmx Club WA Hunter BENEFER - ## 4th
44.131
{2.310}
3rd
41.999
{2.288}
CR:9 DNS

8-10 Voucher (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2544 Byford Bmx Club WA Riley GIBBS 1 4 1st
46.255
{2.407}
1st
46.138
{2.468}
1st
47.512
{2.463}
1st
47.208
{2.433}
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 2 9 3rd
49.608
{2.505}
2nd
47.953
{2.469}
2nd
49.954
{2.475}
2nd
50.664
{2.544}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 3 15 4th
53.917
{2.696}
4th
54.578
{2.742}
4th
54.939
{2.778}
3rd
54.487
{2.734}
4WA Westside Bmx Club WA Jordan REINIKKA 4 15 2nd
48.641
{2.474}
3rd
50.245
{2.490}
3rd
52.894
{2.435}
CR:7
5277 Cockburn BMX Club WA Lachlan WEBB - ## CR:7 DNS DNS DNS

11-12 Voucher (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK 1 4 1st
44.052
{2.359}
1st
45.375
{2.387}
1st
44.302
{2.398}
1st
44.458
{2.334}
815 Rockingham BMX Club WA Steele CHERUBINO 2 8 2nd
45.037
{2.314}
2nd
45.526
{2.310}
2nd
46.792
{2.881}
2nd
47.963
{2.354}
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 3 12 3rd
48.860
{2.443}
3rd
50.773
{2.415}
3rd
49.981
{2.415}
3rd
52.458
{2.313}
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE 4 16 4th
52.565
{2.530}
4th
53.780
{2.605}
4th
55.997
{2.875}
4th
58.463
{3.227}

13-15 Voucher (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1763 Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 1st
37.413
{2.179}
- 5 1st
38.214
{2.188}
2nd
40.732
{2.161}
2nd
40.201
{2.160}
1401 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 2nd
37.605
{2.177}
- 4 2nd
41.291
{2.197}
1st
39.239
{2.190}
1st
40.101
{2.160}
495 Rockingham Bmx Club WA Blade CHERUBINO 3rd
37.809
{2.164}
- 4 2nd
39.515
{2.145}
1st
41.088
{2.195}
1st
40.071
{2.191}
1284 Wanneroo Bmx Club WA Josh COULSON 4th
40.832
{2.190}
- 7 1st
40.458
{2.207}
3rd
40.768
{2.231}
3rd
42.562
{2.427}
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 5th
41.333
{2.302}
- 9 4th
42.080
{2.481}
2nd
41.985
{2.282}
3rd
41.889
{2.300}
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 6th
42.834
{2.355}
- 12 5th
42.859
{2.327}
3rd
43.671
{2.283}
4th
43.919
{2.376}
1551 Hills Bmx Club WA Mathew JEBB CR
CR
- 9 3rd
41.608
{2.314}
4th
43.153
{2.308}
2nd
40.211
{2.287}
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN CR
CR
- 13 3rd
40.508
{2.360}
5th
48.057
{2.384}
5th
44.414
{2.306}
1931 Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT - 15 5th
43.904
{2.332}
4th
44.956
{2.395}
6th
45.389
{2.288}
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC - 16 6th
46.723
{2.275}
6th
48.830
{2.283}
4th
47.198
{2.322}
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE - 16 4th
40.636
{2.229}
5th
46.311
{2.718}
CR:7

5 and Under Sprocket Boys (16 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3742 Westside Bmx Club WA Jacob BATES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3721 Hills Bmx Club WA Owen BRACHE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3443 Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3747 Woorree Park Bmx Club WA Mason HERRON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
18 Southside Bmx Club WA Wesley KAY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3787 Southside Bmx Club WA Troy KIDGELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3730 Bunbury Bmx Club WA Harrison MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3129 Byford Bmx Club WA Jayrell MILLER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3837 Rockingham Bmx Club WA Oscar NOWLAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3681 Hills Bmx Club WA Noah PHILLIPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3057 Southside Bmx Club WA Mason PICCARO - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3912 Wanneroo Bmx Club WA Coby ROBSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3833 Mandurah BMX Club inc WA Curtis RUYS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3786 Rockingham Bmx Club WA Taj WARD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3588 Westside Bmx Club WA Ruby-Rose WELHAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3439 Southern Districts Bmx Club WA Kobe WOOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Sprocket Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3807 Southside Bmx Club WA Rylee COOK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3511 Mandurah Bmx Club Inc WA Bonnie CUNNINGHAM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2859 Mandurah BMX Club inc WA Indi HARRISON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3495 Mandurah Bmx Club Inc WA Ellyse HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3351 Byford Bmx Club WA Lillyanna LAGDEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3379 Bunbury Bmx Club WA Chloe MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2294 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3050 Bunbury BMX Club WA Abby SELKE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3874 Byford Bmx Club WA Rose VAN DER ROS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3131 Byford Bmx Club WA Ruby-Rose WILLIAMSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

6 Sprocket Boys (21 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3714 Wanneroo Bmx Club WA Ethan ATTRILL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3861 Woorree Park Bmx Club WA Elliott BEENHAM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3446 Bunbury Bmx Club WA Taj BLACK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3049 Rockingham Bmx Club WA Ashton BURTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2607 Rockingham Bmx Club WA Logan DALLY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3066 Rockingham Bmx Club WA Jaxon FOTHERGILL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3219 Bunbury Bmx Club WA Brody GARRIGAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3746 Woorree Park BMX Club WA Kallum GOODINGS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3489 Bunbury Bmx Club WA Lucas GREEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3671 Southern Districts Bmx Club WA Jordi JACKSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3811 Bunbury Bmx Club WA Denver LONGBOTTOM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3445 Rockingham Bmx Club WA Harry MORRIS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3717 Wanneroo Bmx Club WA Jake MUDFORD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3551 Mandurah Bmx Club Inc WA Balian PERMAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3657 Byford Bmx Club WA Beau PETERSEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3058 Rockingham Bmx Club WA Harrison REGAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
1910 Southern Districts Bmx Club WA Caelan REYNOLDS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3020 Byford Bmx Club WA Brandon ROSE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3338 Westside Bmx Club WA Jacob STEGENGA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3816 Rockingham Bmx Club WA Blake WAGER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3544 Cockburn Bmx Club WA Levi YOUNG - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

7 Sprocket Boys (19 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2856 Wanneroo Bmx Club WA Lawson BAILEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3325 Byford Bmx Club WA Cooper BOWDEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3366 Wanneroo Bmx Club WA Fletcher CLARK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3960 Mandurah Bmx Club Inc WA Joshua CLIFFE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3239 Woorree Park Bmx Club WA Axl GALLIE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3610 Cockburn Bmx Club WA Tye MAHER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2839 Rockingham Bmx Club WA Jack MALONE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2702 Byford Bmx Club WA Zac MCDONALD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3736 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2622 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2763 Westside Bmx Club WA Jake POAT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2858 Byford Bmx Club WA Jaxxon SPENCER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3755 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2593 Southside Bmx Club WA Cody STEEL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3314 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2422 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jayden TROTT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2985 Mandurah Bmx Club Inc WA Travis WILKINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2765 Westside Bmx Club WA Lachlan WILLIAMS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3418 Hills Bmx Club WA Blake WRATTEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

8 Girls (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2857 Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE 1 4 1st
54.136
{2.650}
1st
54.289
{2.648}
1st
54.530
{2.823}
1st
54.351
{2.698}
3527 Rockingham Bmx Club WA Neave KNIGHT 2 8 2nd
54.558
{2.810}
2nd
54.317
{2.776}
2nd
54.626
{2.790}
2nd
54.384
{2.833}
2957 Southside Bmx Club WA Mena BANKS 3 17 3rd
56.094
{2.844}
3rd
56.767
{2.814}
3rd
56.446
{2.838}
8th
1:03.881
{2.812}
3541 Wanneroo Bmx Club WA Matilda BYNG 4 19 6th
1:00.740
{2.805}
5th
1:00.285
{2.817}
4th
59.436
{2.943}
4th
59.938
{2.837}
3713 Wanneroo Bmx Club WA Emerson MAYGER 5 20 8th
1:01.805
{3.312}
4th
58.413
{2.806}
5th
1:00.786
{2.843}
3rd
58.382
{2.855}
3754 Cockburn Bmx Club WA Hannah SEPAROVICH 6 24 5th
1:00.390
{2.955}
6th
1:01.280
{3.068}
6th
1:01.269
{2.915}
7th
1:01.815
{3.001}
3741 Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 7 26 7th
1:01.522
{2.849}
7th
1:01.433
{2.843}
7th
1:01.331
{3.000}
5th
1:01.143
{2.825}
2425 Bunbury Bmx Club WA Maddie BONE 8 26 4th
58.688
{2.848}
8th
1:01.628
{3.048}
8th
1:01.452
{3.025}
6th
1:01.593
{2.854}

8 Boys (23 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2271 Wanneroo Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 1st
47.153
{2.466}
1st
47.697
{2.444}
- 7 1st
48.276
{2.503}
3rd
49.993
{3.210}
3rd
49.777
{2.507}
3487 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 2nd
47.667
{2.484}
1st
48.627
{2.527}
- 4 1st
48.611
{2.526}
1st
47.583
{2.479}
2nd
46.977
{2.530}
1971 Westside BMX Club WA Coby VAN DE VELDE 3rd
47.889
{2.480}
2nd
48.874
{2.428}
- 4 2nd
50.322
{2.475}
1st
47.656
{2.482}
1st
48.228
{2.473}
2701 Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS 4th
48.010
{2.515}
3rd
49.121
{2.523}
- 5 2nd
48.729
{2.572}
2nd
47.903
{2.555}
1st
48.606
{2.515}
1889 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP 5th
48.806
{2.531}
3rd
50.318
{2.558}
- 8 3rd
49.359
{2.779}
3rd
49.179
{2.567}
2nd
49.165
{2.686}
3470 Southside Bmx Club WA Jack JONES 6th
49.750
{2.616}
2nd
48.865
{2.542}
- 9 4th
49.463
{2.584}
2nd
47.740
{2.620}
3rd
49.421
{2.577}
2745 Rockingham Bmx Club WA Daniel BURTON 7th
50.683
{2.604}
4th
51.928
{2.568}
- 14 6th
55.104
{3.281}
3rd
51.858
{2.627}
5th
51.744
{2.608}
2855 Southern Districts Bmx Club WA Deegan WOOD 8th
53.328
{2.821}
4th
1:00.829
{2.882}
- 15 6th
56.657
{3.070}
4th
54.841
{3.041}
5th
54.548
{2.830}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 5th
1:08.560
{2.683}
- 8 3rd
51.300
{2.628}
2nd
51.178
{2.743}
3rd
53.219
{2.634}
2456 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 5th
51.996
{2.604}
- 10 2nd
51.048
{2.699}
4th
51.027
{2.700}
4th
51.632
{2.554}
3285 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW 6th
1:09.179
{2.617}
- 14 4th
51.544
{2.779}
6th
52.000
{2.663}
4th
51.860
{2.689}
2584 Westside Bmx Club WA Jake WELHAN 6th
55.004
{2.868}
- 15 5th
52.486
{2.667}
6th
57.208
{2.917}
4th
58.558
{2.757}
2814 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK 7th
58.010
{2.609}
- 16 4th
56.663
{2.657}
7th
55.178
{2.651}
5th
59.124
{2.848}
2880 Wanneroo BMX Club WA Lochlan STRAKER 8th
1:11.814
{2.391}
- 3 1st
46.707
{2.468}
1st
48.395
{2.456}
1st
46.588
{2.405}
3505 Bunbury Bmx Club WA Blake WHITE DNF:8 - 12 5th
53.015
{2.558}
5th
51.570
{2.525}
2nd
50.505
{2.578}
3195 Byford Bmx Club WA Blake GIBBS DNF:8 - 15 3rd
53.184
{2.700}
4th
53.294
{2.692}
8th
1:05.375
{2.751}
3589 Wanneroo Bmx Club WA Brayden FLETCHER - - 16 5th
57.752
{2.883}
5th
57.578
{2.755}
6th
59.385
{2.831}
2461 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BAILEY - - 18 6th
59.316
{3.054}
6th
59.122
{2.872}
6th
59.399
{2.920}
2162 Cockburn Bmx Club WA Deegan MARTIN - - 21 CR:10 5th
53.884
{2.683}
6th
55.097
{2.776}
3287 Southern Districts Bmx Club WA Owen RICHARDS - - 21 7th
1:03.847
{3.159}
7th
59.334
{2.943}
7th
59.775
{2.870}
3453 Wanneroo Bmx Club WA Koby NEERVOORT - - 21 7th
57.711
{2.834}
7th
57.364
{2.945}
7th
1:00.117
{2.933}
3482 Hills Bmx Club WA Ayden BRACHE - - 23 8th
1:04.676
{3.596}
8th
1:03.545
{3.371}
7th
1:04.468
{3.457}
3409 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER - - 23 7th
59.371
{2.922}
8th
1:01.793
{3.004}
8th
1:02.649
{3.215}

9 Girls (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2A Wanneroo Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 1st
46.980
{2.498}
- 3 1st
49.110
{2.928}
1st
49.405
{2.570}
1st
49.307
{2.524}
1WA Westside Bmx Club WA Alyssa HOWAT 2nd
48.253
{2.524}
- 4 2nd
49.678
{2.621}
1st
50.837
{2.625}
1st
51.299
{2.610}
3295 Mandurah Bmx Club Inc WA Ella PURSER 3rd
54.392
{2.740}
- 5 1st
53.951
{2.724}
2nd
52.954
{2.788}
2nd
55.110
{2.700}
4WA Byford Bmx Club WA Iona MUIR 4th
55.844
{2.878}
- 7 2nd
56.034
{3.026}
2nd
56.720
{2.798}
3rd
58.663
{2.735}
6WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Amelia TICKELL 5th
56.210
{2.772}
- 8 3rd
56.045
{2.852}
3rd
54.896
{2.771}
2nd
55.481
{2.810}
2401 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE 6th
56.919
{2.854}
- 9 3rd
57.822
{2.861}
3rd
57.141
{2.850}
3rd
56.832
{2.870}
2784 Wanneroo Bmx Club WA Tanyka COLVIN 7th
58.355
{2.788}
- 13 4th
1:00.123
{2.895}
5th
1:00.491
{2.921}
4th
58.934
{2.902}
2322 Byford Bmx Club WA Imogen HAMILTON 8th
1:01.784
{2.871}
- 12 4th
1:02.903
{3.398}
4th
59.351
{2.918}
4th
1:00.352
{2.943}
8SS Rockingham Bmx Club WA Samarah RAYNER - 14 5th
1:08.342
{11.593}
4th
1:00.992
{3.284}
5th
59.341
{3.103}

9 Boys Novice (17 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 1st
47.460
{2.467}
1st
49.287
{2.478}
- 3 1st
48.535
{2.505}
1st
48.057
{2.473}
1st
48.309
{2.426}
2534 Byford Bmx Club WA Brock WILLIAMSON 2nd
48.524
{2.519}
1st
49.830
{2.593}
- 5 2nd
48.938
{2.579}
1st
48.530
{2.487}
2nd
49.929
{2.548}
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 3rd
48.785
{2.488}
2nd
50.830
{2.506}
- 4 1st
48.929
{2.504}
2nd
48.729
{2.509}
1st
50.234
{2.514}
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 4th
51.583
{2.779}
3rd
50.711
{2.689}
- 7 2nd
50.550
{2.661}
4th
51.809
{2.665}
1st
50.555
{2.674}
1136 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL 5th
52.139
{2.644}
2nd
50.385
{2.572}
- 7 4th
51.167
{2.640}
1st
50.344
{2.581}
2nd
51.697
{2.552}
5002 Rockingham Bmx Club WA Taj HILL 6th
53.691
{2.558}
4th
51.643
{2.576}
- 11 3rd
52.982
{2.585}
3rd
51.764
{2.596}
5th
53.249
{2.567}
2927 Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR 7th
1:03.275
{2.457}
3rd
51.200
{2.482}
- 8 1st
49.309
{2.449}
3rd
50.058
{2.462}
4th
51.730
{2.473}
3183 Cockburn Bmx Club WA Oliver GANNAWAY-HUGHES 8th
1:30.744
{2.666}
4th
50.918
{2.697}
- 9 3rd
51.114
{2.702}
4th
52.627
{2.712}
2nd
50.823
{2.708}
3132 Wanneroo Bmx Club WA Fraser CLARK 5th
52.128
{2.633}
- 8 3rd
52.709
{2.811}
2nd
51.041
{2.512}
3rd
52.253
{2.579}
2256 Rockingham BMX Club WA Jai HOLLAND 5th
50.969
{2.535}
- 10 2nd
50.001
{2.562}
5th
51.887
{2.923}
3rd
51.391
{2.548}
2617 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER 6th
56.237
{2.733}
- 14 5th
54.142
{2.748}
6th
55.029
{2.695}
3rd
54.682
{2.670}
1521 Wanneroo BMX Club WA Liam WARREN DNS - 10# 4th
54.438
{3.006}
2nd
51.057
{2.964}
4th
53.186
{2.972}
3121 Woorree Park Bmx Club WA Jamie MATTHEWMAN - - 14 5th
54.742
{2.706}
3rd
53.972
{2.737}
6th
58.643
{2.760}
2633 Northam Bmx Club WA Zack JEFFERIES - - 15 6th
54.603
{2.932}
4th
55.869
{3.111}
5th
56.911
{2.942}
2605 Byford Bmx Club WA Dechlan LETCHFORD - - 16 CR:7 5th
56.258
{3.032}
4th
57.298
{2.969}
3250 Cockburn Bmx Club WA Casey ROSSINI - - 16 6th
56.483
{2.903}
5th
59.014
{2.841}
5th
59.782
{2.938}
2783 Wanneroo Bmx Club WA Blake COLVIN - - 16 4th
55.669
{2.850}
6th
56.321
{2.844}
6th
1:00.927
{2.842}

9 Boys Expert (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
8WA Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 1st
46.475
{2.414}
- 3 1st
47.119
{2.433}
1st
47.629
{2.454}
1st
47.683
{2.444}
7 WA Bunbury Bmx Club WA Jayden HOLMES 2nd
46.893
{2.517}
- 7 3rd
48.997
{2.551}
3rd
48.530
{2.582}
1st
47.680
{2.540}
3440 Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK 3rd
47.465
{2.530}
- 11 4th
49.840
{2.640}
3rd
49.964
{2.587}
4th
49.603
{2.554}
1WA Westside Bmx Club WA Oliver WILLIAMS 4th
47.473
{2.430}
- 6 3rd
48.663
{2.472}
1st
47.682
{2.393}
2nd
48.228
{2.826}
3WA Hills Bmx Club WA Lucas ANDREWS 5th
48.336
{2.614}
- 10 1st
48.251
{2.602}
2nd
48.433
{2.577}
7th
1:24.600
{2.576}
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 6th
48.734
{2.464}
- 11 4th
49.389
{2.497}
4th
48.762
{2.731}
3rd
48.729
{2.442}
4WA Westside Bmx Club WA Jordan REINIKKA 7th
49.280
{2.666}
- 6 2nd
48.662
{2.491}
2nd
47.794
{2.492}
2nd
48.268
{2.437}
2WA Byford Bmx Club WA Cooper MORROW 8th
53.394
{2.457}
- 11 2nd
48.385
{2.487}
5th
50.607
{2.458}
4th
49.331
{2.465}
5WA Byford Bmx Club WA Cooper SALMON - 14 5th
50.246
{2.513}
6th
51.594
{2.499}
3rd
48.677
{2.542}
1495 Southside Bmx Club WA Mason EGAN - 17 6th
50.247
{2.502}
6th
51.641
{2.604}
5th
50.675
{2.561}
2813 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE - 17 5th
50.787
{2.622}
7th
51.772
{2.651}
5th
50.384
{2.606}
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS - 17 7th
51.287
{2.668}
4th
49.984
{2.565}
6th
52.103
{2.612}
2703 Bunbury Bmx Club WA Kye SPENCE - 18 6th
51.026
{2.745}
5th
51.078
{2.689}
7th
55.840
{2.684}
2928 Hills BMX Club WA Izaak BRACHE - 20 7th
51.991
{2.766}
7th
53.094
{2.742}
6th
54.029
{2.749}
1542 Byford Bmx Club WA Jarvis SHARP - 26 8th
51.505
{2.613}
8th
52.898
{2.618}
CR:10
6WA Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN - 26 8th
52.130
{3.030}
8th
55.304
{2.980}
CR:10

10 Girls (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1WA Westside Bmx Club WA Kindle RAPLEY 1 4 1st
50.761
{2.493}
1st
50.787
{2.418}
1st
49.691
{2.417}
1st
48.949
{2.453}
3WA Southern Districts Bmx Club WA Rhiannon RICHARDS 2 9 2nd
51.224
{2.656}
2nd
51.026
{2.521}
2nd
50.149
{2.532}
3rd
49.889
{2.581}
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 3 11 3rd
51.245
{2.537}
3rd
51.606
{2.434}
3rd
50.160
{2.495}
2nd
49.667
{2.509}
1166 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayse ARMITAGE 4 16 4th
54.679
{2.883}
4th
55.647
{2.936}
4th
55.003
{2.776}
4th
57.236
{2.881}
1581 Byford Bmx Club WA Alexis CHURCHILL 5 20 5th
1:04.845
{2.915}
5th
1:10.428
{2.870}
5th
1:07.339
{3.118}
5th
1:06.163
{2.899}
2615 Byford Bmx Club WA Poppy Rose LAGDEN 6 24 6th
1:12.236
{3.109}
6th
1:29.364
{3.263}
6th
1:13.161
{2.983}
6th
1:12.673
{3.535}

10 Boys Novice (21 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2209 Wanneroo Bmx Club WA Harlan BURNELL 1st
46.595
{2.481}
3rd
51.080
{2.507}
- 5 2nd
49.790
{2.502}
1st
48.153
{2.435}
2nd
49.951
{2.544}
2033 Southside Bmx Club WA Cooper HALL 2nd
48.687
{2.554}
2nd
50.535
{2.497}
- 7 1st
50.809
{2.566}
2nd
50.963
{2.611}
4th
50.835
{2.565}
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH 3rd
49.641
{2.539}
1st
49.282
{2.468}
- 3 1st
48.263
{2.425}
1st
49.005
{2.499}
1st
48.422
{2.458}
2010 Wanneroo Bmx Club WA Ewan MILLER 4th
49.848
{2.590}
1st
50.225
{2.475}
- 6 3rd
50.567
{2.468}
2nd
51.086
{2.528}
1st
50.096
{2.538}
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 5th
50.355
{2.560}
2nd
50.970
{2.516}
- 6 1st
51.461
{2.567}
2nd
51.520
{2.495}
3rd
50.134
{2.563}
2305 Bunbury Bmx Club WA Kysun REEVES 6th
50.824
{2.462}
4th
51.384
{2.489}
- 9 5th
52.145
{2.640}
3rd
51.116
{2.529}
1st
50.017
{2.507}
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER 7th
51.553
{2.705}
3rd
51.520
{2.869}
- 7 2nd
51.914
{2.774}
3rd
52.338
{2.681}
2nd
50.874
{2.680}
2251 Southside Bmx Club WA Max JONES 8th
51.580
{2.619}
4th
51.757
{2.609}
- 9 3rd
53.616
{2.936}
4th
52.627
{2.678}
2nd
51.321
{2.609}
1890 Southern Districts BMX Club WA Jason CAKEBREAD 5th
52.013
{2.553}
- 9 2nd
52.736
{2.792}
4th
53.232
{2.896}
3rd
51.828
{2.483}
1319 Woorree Park Bmx Club WA Richard HERRON 5th
52.477
{2.528}
- 10 4th
51.252
{2.515}
1st
50.053
{2.492}
5th
52.580
{2.674}
714 Mandurah Bmx Club Inc WA Flynn LAZAR 6th
56.353
{2.667}
- 12 5th
54.682
{2.744}
3rd
54.459
{2.640}
4th
54.193
{2.604}
2080 Westside Bmx Club WA Sawyer STEWART 6th
54.630
{2.703}
- 15 4th
54.500
{2.823}
5th
53.796
{2.710}
6th
53.016
{2.670}
1533 Cockburn Bmx Club WA Riley YOUNG 7th
55.851
{2.642}
- 13 6th
55.126
{2.634}
4th
54.905
{2.761}
3rd
53.894
{2.636}
2006 Bunbury Bmx Club WA Jesse SUNDERLAND 7th
56.900
{2.822}
- 15 4th
55.079
{2.748}
6th
54.747
{2.836}
5th
54.665
{2.940}
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE 8th
59.467
{2.908}
- 14 3rd
54.634
{2.660}
6th
56.471
{2.689}
5th
55.664
{2.859}
1065 Cockburn Bmx Club WA Liam CHEESEMAN 8th
1:02.277
{2.888}
- 15 6th
53.045
{2.838}
5th
54.099
{2.801}
4th
54.725
{2.849}
2294 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL - - 18 7th
57.069
{2.901}
5th
57.287
{3.016}
6th
57.452
{2.917}
5277 Cockburn BMX Club WA Lachlan WEBB - - 18 5th
57.359
{2.737}
6th
58.409
{2.815}
7th
57.623
{2.762}
2775 Byford Bmx Club WA Cai MCDONALD - - 20 7th
58.105
{2.882}
7th
56.571
{2.812}
6th
56.783
{3.060}
1140 Byford Bmx Club WA Aiden ROSE - - 20 6th
1:02.806
{2.826}
7th
1:02.894
{2.875}
7th
1:01.379
{2.892}
1413 Cockburn Bmx Club WA Bryce VOST - - 21 7th
1:04.829
{3.150}
7th
1:06.692
{3.144}
7th
1:06.735
{3.189}

10 Boys Expert (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
5A Westside Bmx Club WA Matias HARRIS 1st
43.837
{2.438}
- 3 1st
45.449
{2.460}
1st
44.281
{2.357}
1st
44.046
{2.377}
7WA Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 2nd
44.317
{2.433}
- 7 3rd
45.029
{2.429}
1st
44.948
{2.445}
3rd
45.905
{2.463}
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS 3rd
44.520
{2.564}
- 8 1st
45.008
{2.520}
3rd
46.037
{2.445}
4th
46.340
{3.099}
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 4th
45.052
{2.449}
- 6 2nd
45.014
{2.410}
2nd
45.189
{2.407}
2nd
45.377
{2.377}
2620 Byford Bmx Club WA Charlie D'AGOSTINO 5th
46.079
{2.382}
- 10 4th
46.803
{2.492}
3rd
47.090
{2.537}
3rd
46.100
{2.356}
5WA Wanneroo Bmx Club WA Jack PHILLIPS 6th
46.306
{2.577}
- 7 3rd
46.530
{2.497}
2nd
45.611
{2.434}
2nd
45.820
{2.678}
911 Rockingham Bmx Club WA Kade MCINTYRE 7th
46.349
{2.451}
- 7 2nd
45.912
{2.412}
4th
47.361
{2.455}
1st
45.649
{2.431}
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 8th
47.818
{2.486}
- 14 5th
48.837
{2.462}
5th
48.381
{2.504}
4th
47.836
{2.572}
2544 Byford Bmx Club WA Riley GIBBS - 14 5th
48.234
{2.608}
4th
47.990
{2.565}
5th
47.176
{2.614}
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN - 16 6th
49.112
{2.572}
5th
48.224
{2.426}
5th
48.428
{2.781}
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN - 16 4th
47.596
{2.513}
6th
48.408
{2.470}
6th
1:27.568
1451 Westside Bmx Club WA Riley CAVANOUGH - 19 7th
49.964
{2.703}
6th
51.561
{2.562}
6th
49.642
{2.634}
2216 Southern Districts Bmx Club WA James SWAR - 20 6th
48.412
{2.493}
7th
51.135
{2.620}
7th
51.448
{3.062}
3WA Wanneroo BMX Club WA Dylan STRAKER - ## DNF:7 CR:9 DNS

11 Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1WA Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 1st
46.678
{2.438}
- 3 1st
48.221
{2.423}
1st
49.565
{2.460}
1st
46.289
{2.455}
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 2nd
46.793
{2.501}
- 4 1st
47.745
{2.501}
1st
48.098
{2.481}
2nd
47.643
{2.484}
2029 Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD 3rd
46.949
{2.475}
- 5 2nd
48.103
{2.467}
2nd
48.639
{2.445}
1st
48.468
{2.445}
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 4th
51.872
{2.563}
- 10 4th
53.226
{2.662}
2nd
54.347
{2.562}
4th
52.871
{2.530}
1837 Westside Bmx Club WA Zoe BAYLISS 5th
52.414
{2.605}
- 9 3rd
51.233
{2.671}
3rd
51.436
{2.564}
3rd
50.735
{2.588}
2004 Rockingham Bmx Club WA Ellah RAYNER 6th
52.670
{2.521}
- 9 2nd
52.338
{2.553}
5th
55.254
{2.460}
2nd
53.570
{2.519}
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 7th
53.268
{2.611}
- 10 3rd
53.374
{2.625}
3rd
54.520
{2.595}
4th
54.437
{2.998}
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 8th
56.345
{2.680}
- 11 4th
54.233
{2.762}
4th
54.779
{2.758}
3rd
53.951
{2.778}
2068 Byford BMX Club WA Kelsey MORROW - 14 5th
54.784
{2.877}
4th
55.013
{2.963}
5th
52.971
{2.829}
2090 Mandurah Bmx Club Inc WA Katelyn HALL - 15 5th
1:00.060
{2.837}
5th
59.618
{2.714}
5th
59.576
{2.769}

11 Boys Novice (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1360 Southern Districts Bmx Club WA Noah JACKSON 1st
47.009
{2.399}
- 4 2nd
47.918
{2.373}
1st
48.237
{2.351}
1st
48.208
{2.366}
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 2nd
47.619
{2.490}
- 4 1st
46.720
{2.492}
2nd
48.578
{2.506}
1st
49.014
{2.495}
1700 Woorree Park Bmx Club WA James BISHOP 3rd
48.763
{2.431}
- 11 3rd
50.682
{2.473}
3rd
50.048
{2.486}
5th
50.414
{2.437}
1969 Hills Bmx Club WA Shaun VAN DER DRAAI 4th
48.811
{2.475}
- 6 1st
48.005
{2.449}
2nd
48.761
{2.490}
3rd
49.195
{2.468}
1603 Westside Bmx Club WA Jayden STEWART 5th
50.135
{2.538}
- 10 4th
51.466
{2.731}
3rd
51.236
{2.486}
3rd
52.711
{2.676}
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 6th
51.115
{2.474}
- 6 3rd
49.101
{2.491}
1st
48.547
{2.425}
2nd
49.046
{2.425}
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE 7th
52.192
{2.516}
- 8 2nd
50.411
{2.579}
4th
52.936
{2.583}
2nd
51.560
{2.514}
2566 Westside Bmx Club WA Samuel WILLIAMS 8th
52.862
{2.686}
- 13 5th
52.743
{3.329}
4th
52.511
{2.644}
4th
50.387
{2.660}
1902 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayce PURSER - 15 4th
49.996
{2.391}
6th
1:04.676
{3.318}
5th
57.939
{2.562}
1039 Northam Bmx Club WA Eden CRATCHLEY - 16 5th
52.436
{2.595}
5th
56.272
{2.648}
6th
57.987
{2.557}
2051 Rockingham Bmx Club WA Zac CASSIDY - 18 7th
55.959
{2.776}
7th
56.462
{2.943}
4th
56.127
{2.782}
2007 Cockburn Bmx Club WA Luke ROSSINI - 18 6th
53.399
{2.705}
6th
54.413
{2.666}
6th
56.457
{2.733}
1151 Rockingham Bmx Club WA Isaiah LAIDLAW - 18 6th
53.098
{2.732}
5th
54.135
{2.595}
7th
1:03.403
{2.667}

11 Boys Expert (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
815 Rockingham BMX Club WA Steele CHERUBINO 1st
42.048
{2.264}
- 4 1st
42.686
{2.278}
2nd
44.116
{2.260}
1st
43.311
{2.310}
1WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL 2nd
42.790
{2.360}
- 4 1st
44.152
{2.352}
1st
42.870
{2.276}
2nd
44.418
{2.370}
1407 Byford Bmx Club WA Jay LANDER 3rd
44.817
{2.358}
- 10 4th
45.295
{2.379}
3rd
45.320
{2.351}
3rd
45.226
{2.349}
2WA Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT 4th
44.937
{2.354}
- 9 3rd
44.753
{2.402}
4th
45.355
{2.406}
2nd
44.473
{2.373}
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 5th
45.382
{2.422}
- 5 2nd
43.441
{2.431}
2nd
44.983
{2.584}
1st
43.612
{2.387}
3WA Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 6th
45.558
{2.321}
- 6 2nd
44.463
{2.285}
1st
44.938
{2.951}
3rd
44.499
{2.402}
2207 Eastern Goldfields BMX Club WA Zavier HAWIRA 7th
46.598
{2.478}
- 10 3rd
46.672
{2.443}
3rd
48.486
{2.609}
4th
46.369
{2.382}
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 8th
47.156
{3.126}
- 14 5th
47.567
{2.526}
5th
47.390
{2.567}
4th
46.336
{2.486}
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY - 15 4th
47.553
{2.407}
6th
57.073
{9.479}
5th
46.474
{2.430}
1792 Bunbury Bmx Club WA Kalani DAYMON - 17 6th
47.652
{2.516}
5th
51.248
{2.538}
6th
49.368
{2.499}
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER - 17 5th
46.031
{2.461}
6th
47.733
{2.477}
6th
46.953
{2.542}
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON - 17 6th
46.892
{2.456}
4th
49.144
{2.514}
7th
52.623
{2.448}
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR - 19 7th
49.518
{2.571}
7th
48.210
{2.586}
5th
48.310
{2.522}
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL - 21 7th
53.850
{2.753}
7th
58.568
{3.245}
7th
56.773
{2.879}

12 Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 1 4 1st
44.721
{2.306}
1st
45.895
{2.348}
1st
45.718
{2.385}
1st
44.941
{2.292}
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 2 8 2nd
46.436
{2.437}
2nd
47.993
{2.415}
2nd
47.329
{2.456}
2nd
45.692
{2.436}
1143 Mandurah BMX Club inc WA Kara HARRISON 3 13 3rd
48.632
{2.475}
4th
54.628
{3.177}
3rd
48.947
{2.566}
3rd
48.977
{2.546}
4WA Woorree Park Bmx Club WA Jana VAN STADEN 4 15 4th
50.522
{2.573}
3rd
52.421
{3.243}
4th
51.184
{2.563}
4th
50.723
{2.619}

12 Boys Novice (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1834 Woorree Park Bmx Club WA Jandre VAN STADEN 1 4 1st
47.078
{2.381}
1st
46.371
{2.346}
1st
48.102
{2.368}
1st
45.983
{2.334}
2200 Bunbury Bmx Club WA Kray REEVES 2 9 3rd
48.372
{2.655}
2nd
47.081
{2.603}
2nd
48.515
{2.557}
2nd
46.586
{2.417}
3174 Wanneroo Bmx Club WA Matt BERTONE 3 11 2nd
47.087
{2.437}
3rd
47.963
{2.450}
3rd
49.255
{2.441}
3rd
46.945
{2.350}
863 Southside Bmx Club WA Cooper PIERI 4 16 4th
49.142
{2.545}
4th
48.407
{2.552}
4th
50.925
{2.617}
4th
49.180
{2.561}
1616 Byford Bmx Club WA Michael WEBER 5 20 5th
53.689
{2.628}
5th
55.152
{2.764}
5th
56.263
{2.798}
5th
55.093
{2.946}
1502 Southern Districts Bmx Club WA Tyrone JACKSON 6 24 6th
57.093
{3.044}
6th
59.738
{2.998}
6th
1:01.776
{3.069}
6th
1:01.968
{3.198}

12 Boys Expert (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
5WA Cockburn Bmx Club WA Kaeghan ROBERTSON 1st
42.227
{2.274}
- 6 4th
45.440
{4.011}
1st
43.100
{2.288}
1st
43.224
{2.296}
1891 Karratha Bmx Club WA Joshua SWIATEK 2nd
43.176
{2.313}
- 7 1st
42.767
{2.336}
1st
43.108
{2.362}
5th
45.104
{2.398}
3WA Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 3rd
43.653
{2.341}
- 11 3rd
44.005
{2.424}
5th
44.769
{2.432}
3rd
44.318
{2.357}
2269 Southside Bmx Club WA Jett SMITH 4th
43.951
{2.343}
- 6 1st
43.297
{2.315}
4th
44.471
{2.342}
1st
43.793
{2.365}
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 5th
44.785
{2.353}
- 8 2nd
43.955
{2.348}
2nd
43.806
{2.348}
4th
45.343
{2.349}
1871 Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 6th
45.281
{2.449}
- 11 4th
45.145
{2.460}
3rd
44.427
{2.388}
4th
44.599
{2.431}
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 7th
45.653
{2.415}
- 7 2nd
43.398
{2.300}
3rd
44.929
{2.361}
2nd
44.783
{2.392}
1780 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 8th
46.493
{2.379}
- 8 3rd
44.236
{2.368}
2nd
43.210
{2.335}
3rd
45.175
{2.714}
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN - 12 5th
46.108
{2.331}
5th
46.367
{2.346}
2nd
44.214
{2.321}
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN - 17 6th
47.117
{2.588}
6th
47.512
{2.583}
5th
46.628
{2.529}
1829 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER - 18 8th
49.747
{2.811}
4th
45.363
{2.413}
6th
47.079
{2.959}
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS - 19 7th
48.153
{2.445}
6th
47.756
{2.513}
6th
48.245
{2.450}
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON - 19 5th
48.129
{2.387}
7th
48.109
{2.489}
7th
47.604
{2.350}
1259 Bunbury Bmx Club WA Ryan BARTLE - 21 6th
49.849
{2.848}
8th
52.777
{2.847}
7th
52.255
{2.757}
1250 Bunbury Bmx Club WA Scott BARTLE - 22 7th
52.861
{3.013}
7th
59.168
{2.962}
8th
52.295
{3.182}

17+ Women (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
80 Southern Districts Bmx Club WA Catherine SLOAN 1 5 1st
45.568
{2.356}
1st
44.643
{2.368}
1st
46.089
{2.484}
2nd
45.888
{2.399}
917 Southern Districts BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 2 7 2nd
46.528
{2.431}
2nd
46.467
{2.414}
2nd
46.305
{2.412}
1st
44.997
{2.416}
492 Bunbury Bmx Club WA Liesha SUNDERLAND 3 12 3rd
48.223
{2.312}
3rd
46.522
{2.306}
3rd
47.012
{2.421}
3rd
47.094
{2.464}
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 4 16 4th
49.299
{2.530}
4th
49.868
{2.555}
4th
50.163
{2.471}
4th
50.722
{2.568}
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 5 20 5th
50.071
{2.480}
5th
52.147
{2.478}
5th
52.093
{2.503}
5th
51.565
{2.581}
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 6 25 7th
55.901
{2.791}
6th
54.767
{2.966}
6th
54.335
{2.745}
6th
54.317
{2.873}
633 Woorree Park Bmx Club WA Claire GOULD 7 27 6th
55.832
{2.791}
7th
55.240
{2.775}
7th
54.352
{2.787}
7th
56.194
{2.726}

17-29 Men (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1st
37.550
{2.153}
- 8 1st
37.888
{2.193}
2nd
38.627
{2.188}
5th
50.634
{2.149}
508 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS 2nd
38.211
{2.152}
- 4 2nd
37.909
{2.106}
1st
38.134
{2.119}
1st
38.431
{2.184}
954 Wanneroo Bmx Club WA Alec EDWARDES 3rd
38.955
{2.162}
- 9 4th
38.978
{2.153}
3rd
39.004
{2.169}
2nd
38.121
{2.211}
89 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew BROWN 4th
39.994
{2.222}
- 10 3rd
39.596
{2.230}
4th
39.725
{2.264}
3rd
39.318
{2.231}
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 5th
40.903
{2.264}
- 11 4th
39.877
{2.318}
3rd
41.236
{2.324}
4th
40.657
{2.240}
639 Hills Bmx Club WA Jayden MACDONALD 6th
40.942
{2.167}
- 10 2nd
39.318
{2.136}
5th
40.973
{2.294}
3rd
40.365
{2.281}
115 Wanneroo Bmx Club WA Tyler VERSCHUREN
(100 438 531 75)
DNF
DNF
{2.156}
- 3 1st
36.792
{2.147}
1st
37.310
{2.176}
1st
36.694
{2.183}
822 Southern Districts BMX Club WA Dylan BARWICK DNF
DNF
{2.197}
- 7 3rd
38.273
{2.172}
2nd
37.504
{2.144}
2nd
39.166
{2.172}
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG - 13 5th
39.890
{2.244}
4th
42.403
{2.235}
4th
40.406
{2.224}
606 Byford BMX Club WA Damien BARWICK - 16 5th
45.380
{2.315}
6th
49.292
{2.349}
5th
48.059
{2.316}
277 Northam Bmx Club WA Charles HASSON - 17 6th
49.050
{2.566}
5th
51.527
{2.517}
6th
51.389
{2.585}
1017 Southside Bmx Club WA Lewis STECHMAN - 20 6th
49.725
{2.494}
DNF:6 CR:8

30+ Men (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
28 Cockburn BMX Club WA Lance MARTIN 1 4 1st
38.806
{2.211}
1st
38.624
{2.173}
1st
38.256
{2.159}
1st
38.569
{2.230}
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 2 14 2nd
39.082
{2.275}
7th
49.763
{3.039}
2nd
38.569
{2.253}
3rd
43.696
{2.417}
785 Wanneroo Bmx Club WA Kurt MUDFORD 3 15 4th
43.961
{2.348}
4th
44.256
{2.236}
5th
43.866
{2.342}
2nd
43.512
{2.354}
247 Byford Bmx Club WA Daniel LANDER 4 17 3rd
43.801
{2.336}
5th
44.898
{2.270}
4th
43.778
{2.252}
5th
44.459
{2.350}
346 Woorree Park Bmx Club WA Michael GALLIE 5 17 6th
44.530
{2.357}
2nd
43.937
{2.332}
3rd
43.587
{2.399}
6th
44.545
{2.353}
129 Mandurah Bmx Club Inc WA Jai BARKER 6 18 5th
44.143
{2.308}
3rd
44.203
{2.263}
6th
44.228
{2.281}
4th
43.935
{2.281}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 7 27 7th
47.713
{2.660}
6th
48.320
{2.336}
7th
47.636
{2.430}
7th
47.939
{2.411}

40+ Men (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
579 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ 1 5 1st
43.601
{2.256}
1st
43.479
{2.306}
1st
42.798
{2.331}
2nd
42.449
{2.261}
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 2 9 2nd
43.657
{2.203}
4th
45.544
{2.995}
2nd
43.744
{2.229}
1st
41.711
{2.228}
8WA Southside Bmx Club WA Adam LEWIS 3 13 3rd
44.608
{2.313}
3rd
44.924
{2.722}
3rd
44.902
{2.386}
4th
44.701
{2.316}
487 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 4 14 4th
44.993
{2.360}
2nd
44.084
{2.355}
5th
47.639
{2.233}
3rd
43.299
{2.272}
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN 5 19 5th
46.188
{2.518}
5th
45.655
{2.381}
4th
46.707
{2.420}
5th
45.933
{2.488}
734 Wanneroo BMX Club WA Martin PHILLIPS 6 24 6th
51.583
{2.443}
6th
52.605
{2.590}
6th
49.868
{2.429}
6th
49.980
{2.396}
204 Woorree Park Bmx Club WA Geoffrey BISHOP 7 28 7th
55.691
{2.617}
7th
1:07.835
{2.661}
7th
59.552
{2.979}
7th
58.566
{2.902}

16 Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 1st
43.687
{2.349}
- 3 1st
44.730
{2.367}
1st
44.434
{2.310}
1st
45.952
{2.360}
6WA Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 2nd
44.398
{2.323}
- 5 1st
45.121
{2.407}
3rd
46.079
{2.405}
1st
44.906
{2.324}
1196 Southside Bmx Club WA Saffron WOODS 3rd
45.688
{2.509}
- 7 3rd
46.279
{2.360}
2nd
45.643
{2.381}
2nd
46.022
{2.374}
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 4th
46.223
{2.441}
- 6 2nd
45.964
{2.416}
1st
46.931
{2.418}
3rd
48.433
{2.339}
865 Southside Bmx Club WA Chante HAYES 5th
47.139
{2.422}
- 12 5th
59.489
{4.753}
3rd
48.195
{2.455}
4th
49.350
{2.495}
500 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE 6th
48.924
{2.535}
- 10 3rd
48.992
{2.604}
4th
49.247
{2.647}
3rd
48.491
{2.635}
908 Wanneroo Bmx Club WA Cayla SMART 7th
49.195
{2.619}
- 6 2nd
47.796
{2.428}
2nd
47.890
{2.481}
2nd
47.330
{2.418}
1159 Bunbury Bmx Club WA Kiara WYATT 8th
58.059
{2.456}
- 13 4th
50.795
{2.536}
5th
53.337
{2.539}
4th
49.920
{2.499}
1347 Wanneroo Bmx Club WA Chandre GROENEWALD - 13 4th
49.370
{2.515}
4th
50.942
{2.687}
5th
50.846
{2.603}
1529 Woorree Park Bmx Club WA Taylor MATTHEWMAN - 15 5th
52.381
{2.620}
5th
52.129
{2.608}
5th
50.652
{2.664}

16 Boys (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
936 Southern Districts Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN 1 4 1st
36.941
{2.057}
1st
37.489
{2.048}
1st
37.117
{2.074}
1st
37.202
{2.102}
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 2 10 2nd
38.074
{2.214}
2nd
37.960
{2.176}
3rd
37.612
{2.155}
3rd
37.858
{2.186}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 3 15 3rd
38.515
{2.238}
3rd
39.303
{2.255}
5th
39.096
{2.274}
4th
39.647
{2.305}
1195 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER 4 17 7th
50.254
{2.152}
6th
44.785
{2.168}
2nd
37.603
{2.158}
2nd
37.652
{2.208}
805 Hills Bmx Club WA Lachlan MCLEOD 5 17 4th
39.627
{2.255}
4th
39.556
{2.245}
4th
39.054
{2.302}
5th
39.649
{2.277}
1364 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX 6 22 5th
43.050
{2.447}
5th
43.394
{2.401}
6th
43.174
{2.386}
6th
42.841
{2.360}
1022 Byford Bmx Club WA Caleb CHURCHILL 7 29 6th
47.340
{2.582}
7th
48.243
{2.623}
7th
1:11.646
{2.631}
CR:9

15 Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 1 8 2nd
44.052
{2.409}
4th
1:02.914
{2.346}
1st
43.146
{2.335}
1st
42.777
{2.311}
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 2 8 1st
43.909
{2.279}
1st
43.369
{2.308}
2nd
43.164
{2.263}
4th
49.826
{2.541}
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 3 10 3rd
44.618
{2.353}
2nd
45.139
{2.317}
3rd
44.938
{2.334}
2nd
44.754
{2.368}
1408 Mandurah BMX Club inc WA Lillyrose HARRISON 4 14 4th
45.048
{2.465}
3rd
47.586
{2.412}
4th
45.171
{2.452}
3rd
45.283
{2.495}

15 Boys (20 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1763 Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 1st
36.826
{2.151}
1st
37.281
{2.158}
- 3 1st
37.569
{2.131}
1st
37.257
{2.150}
1st
37.216
{2.179}
1401 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 2nd
37.113
{2.145}
1st
37.503
{2.169}
- 4 2nd
38.141
{2.179}
1st
39.999
{2.169}
1st
36.845
{2.152}
323 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH 3rd
37.754
{2.178}
3rd
38.395
{2.252}
- 8 1st
38.295
{2.240}
3rd
38.125
{2.271}
4th
39.540
{2.192}
495 Rockingham Bmx Club WA Blade CHERUBINO 4th
37.757
{2.171}
2nd
38.333
{2.168}
- 9 2nd
37.808
{2.193}
4th
39.959
{2.144}
3rd
38.381
{2.193}
6 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 5th
38.726
{2.156}
4th
39.109
{2.260}
- 6 2nd
38.553
{2.249}
2nd
37.785
{2.169}
2nd
38.190
{2.208}
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY 6th
39.436
{2.171}
3rd
38.119
{2.139}
- 8 4th
38.846
{2.172}
1st
37.915
{2.180}
3rd
38.639
{2.171}
1693 Cockburn Bmx Club WA Ammon KEOGH 7th
39.490
{2.244}
2nd
38.031
{2.237}
- 8 1st
37.998
{2.243}
5th
39.311
{2.241}
2nd
37.521
{2.189}
1284 Wanneroo Bmx Club WA Josh COULSON 8th
40.719
{2.227}
4th
38.636
{2.321}
- 8 3rd
38.790
{2.250}
4th
39.286
{2.392}
1st
39.370
{2.160}
1446 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 5th
39.393
{2.255}
- 10 4th
40.209
{2.270}
2nd
39.150
{2.259}
4th
39.437
{2.271}
1929 Southern Districts Bmx Club WA Curtis STRONG 5th
40.915
{2.307}
- 14 4th
41.719
{2.397}
5th
40.609
{2.351}
5th
40.844
{2.416}
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 6th
41.054
{2.350}
- 8 3rd
39.911
{2.294}
3rd
39.851
{2.280}
2nd
40.371
{2.294}
1221 Mandurah Bmx Club Inc WA Christopher KING 6th
42.514
{2.226}
- 15 6th
44.060
{2.260}
4th
43.329
{2.272}
5th
46.333
{4.967}
1590 Southside Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 7th
42.288
{2.222}
- 14 3rd
40.141
{2.266}
6th
42.596
{2.221}
5th
39.960
{2.254}
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL 7th
44.623
{2.335}
- 15 5th
44.300
{2.418}
7th
45.487
{2.328}
3rd
43.711
{2.296}
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 8th
46.173
{2.349}
- 13 5th
41.247
{2.355}
2nd
40.448
{2.325}
6th
40.655
{2.363}
2060 Southside Bmx Club WA Mitchell BERNAY 8th
51.330
{2.409}
- 16 6th
48.360
{2.466}
6th
44.950
{2.460}
4th
43.865
{2.372}
602 Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson CONDO - - 16 7th
1:03.340
{2.290}
3rd
42.177
{2.271}
6th
41.996
{2.369}
1132 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK - - 17 5th
42.982
{2.551}
5th
44.545
{2.556}
7th
45.313
{2.501}
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD - - 19 6th
52.712
{2.757}
6th
53.979
{2.658}
7th
54.194
{2.549}
1374 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS - - 20 7th
45.157
{2.317}
7th
50.872
{2.340}
6th
46.661
{2.263}

14 Girls (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
883 Bunbury Bmx Club WA Cheyana DAYMON 1 4 1st
45.124
{2.357}
1st
44.271
{2.365}
1st
45.019
{2.398}
1st
44.177
{2.373}
952 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 2 9 2nd
45.959
{2.374}
2nd
45.760
{2.314}
2nd
45.802
{2.459}
3rd
45.583
{2.369}
988 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 3 11 3rd
46.286
{2.437}
3rd
46.019
{2.476}
3rd
46.251
{2.435}
2nd
45.263
{2.350}
5WA Westside Bmx Club WA Myah SMITH 4 16 4th
47.794
{2.481}
4th
49.138
{2.734}
4th
47.814
{2.486}
4th
47.270
{2.451}
1861 Southern Districts BMX Club WA Imogen Kate ABRAHALL 5 20 5th
49.986
{2.674}
5th
49.391
{2.620}
5th
50.650
{2.668}
5th
51.199
{2.693}

14 Boys (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1416 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM 1st
37.994
{2.177}
- 3 1st
40.872
{2.246}
1st
38.289
{2.258}
1st
39.569
{2.228}
1249 Bunbury Bmx Club WA Niko PATTERSON 2nd
38.843
{2.216}
- 3 1st
40.131
{2.296}
1st
39.511
{2.267}
1st
39.366
{2.255}
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 3rd
40.482
{2.247}
- 6 2nd
40.893
{2.264}
2nd
40.423
{2.213}
2nd
40.083
{2.234}
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 4th
40.891
{2.277}
- 9 4th
43.506
{3.266}
3rd
42.079
{2.421}
2nd
40.204
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE 5th
42.760
{2.316}
- 8 2nd
42.703
{2.346}
3rd
42.696
{2.389}
3rd
43.556
{2.337}
2009 Eastern Goldfields Bmx Club WA Caleb TODD 6th
43.211
{2.381}
- 11 3rd
43.947
{2.335}
4th
42.766
{2.348}
4th
44.055
{2.407}
1551 Hills Bmx Club WA Mathew JEBB CR
CR
- 8 3rd
42.525
{2.299}
2nd
40.552
{2.310}
3rd
40.611
{2.285}
1931 Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT CR
CR
- 14 5th
45.630
{2.451}
5th
46.669
{2.473}
4th
44.395
{2.363}
1472 Westside BMX Club WA Sebastien RAPLEY - 15 4th
48.521
{3.164}
CR:6 5th
45.939
{2.560}

13 Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
4WA Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 1 5 1st
46.080
{2.467}
2nd
46.375
{2.485}
1st
46.159
{2.411}
1st
45.413
{2.474}
3WA Southside BMX Club WA Jessica WALLACE 2 7 2nd
47.639
{2.430}
1st
46.184
{2.518}
2nd
47.691
{2.531}
2nd
45.775
{2.515}
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 3 13 4th
1:02.392
{11.996}
3rd
51.872
{2.509}
3rd
51.635
{2.501}
3rd
50.493
{2.442}
2137 Mandurah Bmx Club Inc WA Tesanee KING 4 15 3rd
56.945
{3.137}
4th
54.140
{2.631}
4th
56.805
{2.728}
4th
50.690
{2.605}

13 Boys Novice (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 1 4 1st
44.986
{2.357}
1st
44.706
{2.338}
1st
45.578
{2.317}
1st
44.402
{2.342}
1226 Bunbury Bmx Club WA Darcy CEDERMAN 2 8 2nd
46.913
{2.453}
2nd
45.282
{2.503}
2nd
45.874
{2.421}
2nd
44.984
{2.477}
1507 Wanneroo Bmx Club WA Ethan CLARK 3 12 3rd
48.947
{2.538}
3rd
48.124
{2.461}
3rd
48.187
{2.542}
3rd
47.190
{2.604}
1624 Wanneroo Bmx Club WA Charl GROENEWALD 4 18 4th
50.415
{2.697}
5th
50.066
{2.505}
5th
50.110
{2.606}
4th
51.098
{2.680}
2040 Rockingham Bmx Club WA Jaxon CASSIDY - ## CR:7 4th
49.287
{2.538}
4th
49.524
{2.539}
DNS

13 Boys Expert (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 1st
39.443
{2.282}
- 3 1st
39.324
{2.277}
1st
39.959
{2.346}
1st
39.666
{2.250}
1217 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 2nd
40.848
{2.277}
- 8 3rd
41.868
{2.343}
4th
41.851
{2.316}
1st
41.993
{2.298}
7WA Wanneroo Bmx Club WA Dylan CLEMENTS 3rd
41.309
{2.291}
- 6 1st
41.111
{2.325}
2nd
41.785
{2.225}
3rd
41.543
{2.250}
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER 4th
41.459
{2.367}
- 9 4th
42.024
{2.388}
2nd
40.803
{2.359}
3rd
43.261
{2.346}
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 5th
41.722
{2.331}
- 9 2nd
41.450
{2.303}
3rd
41.283
{2.397}
4th
41.835
{2.342}
2760 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS 6th
42.233
{2.271}
- 5 2nd
41.969
{2.361}
1st
40.570
{2.294}
2nd
41.022
{2.290}
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 7th
44.176
{2.302}
- 10 3rd
43.569
{2.319}
5th
43.480
{2.295}
2nd
43.008
{2.294}
1522 Eastern Goldfields Bmx Club WA Deizel MAY 8th
46.953
{2.837}
- 15 7th
44.778
{2.841}
3rd
42.259
{2.339}
5th
44.230
{2.265}
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER - 17 8th
45.479
{2.380}
5th
44.573
{2.393}
4th
43.834
{2.439}
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON - 17 5th
44.558
{2.435}
6th
44.805
{2.467}
6th
44.713
{2.427}
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS - 17 6th
44.667
{2.468}
4th
43.381
{2.368}
7th
46.744
{2.335}
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE - 18 6th
44.741
{2.492}
6th
45.036
{2.338}
6th
44.831
{2.500}
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC - 18 4th
44.020
{2.364}
7th
45.301
{2.506}
7th
44.856
{2.312}
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI - 19 7th
44.731
{2.406}
7th
45.069
{2.360}
5th
44.710
{2.370}
705 Tom Price Bmx Club WA Hunter BENEFER - 23 5th
42.823
{2.366}
DNF:8 CR:10
1147 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS - 24 8th
47.966
{2.973}
8th
47.036
{2.599}
8th
46.855
{2.536}

Mini Wheeler BMXWA (17 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
KYE Byford BMX Club WA Kye ALGEO - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
TYSON Byford BMX Club WA Tyson ALGEO - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
EMMA Hills Bmx Club WA Emma BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
AMELIA Bunbury Bmx Club WA Amelia EDWARDS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
ARIANA Southside BMX Club WA Ariana GIBBONS-FITCHETT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
MAYSON Mandurah Bmx Club Inc WA Mayson HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
SETH Southside Bmx Club WA Seth HEARN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
LOLA Rockingham Bmx Club WA Lola KNIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
ZAC Byford Bmx Club WA Zac PETERSEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
EVIE Byford Bmx Club WA Evie ROBINSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
JY Wanneroo Bmx Club WA Jy ROBSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
CAINE Byford BMX Club WA Caine SAUNDERS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
AUBREE Byford Bmx Club WA Aubree SPENCER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
APRIL Westside Bmx Club WA April STEGENGA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
1207 Cockburn Bmx Club WA Emerson TAYLOR - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
ASHLYN Byford Bmx Club WA Ashlyn VAN DER ROS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000
KODY Mandurah Bmx Club Inc WA Kody WILKINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
-
0.000

Top of Report