End of Report

Mandurah

BMX EVENT MANAGER, Report Created 20/Aug/2017 17:09:28

FINALS RESULTS

Total Entries = 464

Total Riders = 405

Pro Ladies (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN
(100 107 998 21)
1 6
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 2 11
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 3 11
3A Bunbury Bmx Club WA Jazz BAILEY 4 14
139 Hills Bmx Club WA Jessica LATHWELL 5 18
1531 Byford Bmx Club WA Alicia JOKIC 6 24
1888 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL 7 28
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 8 32

Pro Men (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL
(100 148 680 60)
1st
33.173
{1.915}
4th
34.427
{1.961}
- 5
419 Cockburn Bmx Club WA Caleb DATSON 2nd
33.205
{1.920}
1st
33.810
{1.929}
- 3
671 Hills BMX Club WA Joshua LATHWELL
(100 078 200 02)
3rd
33.291
{1.938}
3rd
34.439
{1.962}
- 10
105 Southern Districts Bmx Club WA Brock MURRAY 4th
34.195
{1.975}
1st
33.881
{1.950}
- 5
936 Southern Districts Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN 5th
34.321
{1.951}
2nd
33.907
{1.953}
- 10
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 6th
34.375
{2.004}
3rd
34.322
{1.993}
- 11
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO
(100 438 523 67)
7th
42.905
{1.983}
2nd
33.996
{1.922}
- 11
241 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 8th
58.608
{3.082}
4th
34.708
{1.976}
- 8
723 Rockingham Bmx Club WA Joel FLOWER
(100 438 512 56)
1st-B
40.348
{2.018}
5th
49.799
{2.026}
- 11
748 Hills Bmx Club WA Gage MADELEY 2nd-B
40.644
{1.995}
6th
50.853
{1.977}
- 10
85 Hills Bmx Club WA Casey HUNTER
(100 106 271 40)
CR-B
CR
5th
2:00.637
{2.001}
- 8
331 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE CR-B
CR
6th
2:12.581
{2.021}
- 10
954 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES - - 12
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES - - 14
13 Hills Bmx Club WA Joey GRAHAM
(100 081 274 69)
- - 14
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL - - 14
108 Hills Bmx Club WA Lewis THEUNISSEN
(100 600 702 62)
- - 16
5A Southside Bmx Club WA Scott GASKIN - - 17

17-29 Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 1 4
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 2 8
384 Southside Bmx Club WA Murray NOTTAGE 3 12
690 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD 4 16
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 5 20
597 Wanneroo Bmx Club WA Joshua BYNG 6 24

15-16 Boys Cruiser (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
202 Wanneroo BMX Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 1 5
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 2 7
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 3 12
1347 Wanneroo BMX Club WA Chandre GROENEWALD 4 16

13-14 Boys Cruiser (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER 1 4
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR (16&UGC) 2 10
WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3 14
988 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN (16&UGC) 4 14
2WA Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 5 18

12 & Under Boys Cruiser (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
8WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 1st
39.437
{2.220}
- 3
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 2nd
39.476
{2.177}
- 3
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 3rd
41.756
{2.325}
- 6
3WA Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 4th
42.782
{2.289}
- 7
6WA Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 5th
43.959
{2.333}
- 9
2271 Wanneroo Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 6th
45.878
{2.500}
- 12
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 7th
49.301
{2.535}
- 12
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 8th
1:03.158
{2.340}
- 9
3440 Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK - 14

8-10 Voucher (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
2544 Byford Bmx Club WA Riley GIBBS 1 4
1964 Southside BMX Club WA Luca WOODS 2 10
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 3 10
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 4 16

11-12 Voucher (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 1 4
815 Rockingham BMX Club WA Steele CHERUBINO 2 9
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 3 13
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 4 15
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR 5 22
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE 6 26
2142 Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL - ##

13-15 Voucher (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
495 Rockingham Bmx Club WA Blade CHERUBINO 1st
34.281
{1.977}
- 3
763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 2nd
34.998
{2.000}
- 6
1401 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 3rd
35.488
{2.019}
- 6
1221 Mandurah Bmx Club Inc WA Christopher KING 4th
37.905
{2.132}
- 8
1284 Wanneroo Bmx Club WA Josh COULSON 5th
37.931
{2.107}
- 10
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 6th
38.149
{2.212}
- 7
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 7th
39.479
{2.263}
- 12
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 8th
40.697
{3.255}
- 11
1931 Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT - 14
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS - 16
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER - 17
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN - ##

30+ Cruiser (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA (40+C) 1 4
549 Woorree Park Bmx Club WA Sianel DARCY 2 8
312 Southside Bmx Club WA Brett POOLE 3 14
346 Woorree Park Bmx Club WA Michael GALLIE 4 16
279 Wanneroo Bmx Club WA Dean BAILEY 5 22
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN (40+C) 6 24
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 7 26
57 Westside Bmx Club WA David RAPLEY (40+C) 8 30

5 and Under Sprocket Boys (18 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
3721 Hills Bmx Club WA Owen BRACHE - -
3743 Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - -
3094 Mandurah Bmx Club Inc WA Sebastian COWLING - -
3014 Rockingham Bmx Club WA Raman GHAI - -
3747 Woorree Park Bmx Club WA Mason HERRON - -
3054 Mandurah Bmx Club Inc WA Jake JOSE - -
3069 Byford Bmx Club WA Nathaniel KETTLE - -
3730 Bunbury Bmx Club WA Harrison MCILLREE - -
4 Club Unknown ? Daly MCLEAN - -
3116 Mandurah Bmx Club Inc WA Memphis MCLEOD - -
3872 Mandurah Bmx Club Inc WA Lukas MEEHAN - -
3129 Byford Bmx Club WA Jayrell MILLER - -
3028 Mandurah Bmx Club Inc WA William NUNN - -
3681 Hills Bmx Club WA Noah PHILLIPS - -
3496 Woorree Park Bmx Club WA Kai ROWELL - -
3029 Bunbury Bmx Club WA Marcus STREET - -
3786 Rockingham Bmx Club WA Taj WARD - -
3439 Southern Districts Bmx Club WA Kobe WOOD - -

Sprocket Girls (13 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
3807 Southside Bmx Club WA Rylee COOK - -
3511 Mandurah Bmx Club Inc WA Bonnie CUNNINGHAM - -
3137 Southside Bmx Club WA Alana GLENISTER - -
2859 Mandurah BMX Club inc WA Indi HARRISON - -
3495 Mandurah Bmx Club Inc WA Ellyse HARVEY - -
3351 Byford Bmx Club WA Lillyanna LAGDEN - -
3379 Bunbury Bmx Club WA Chloe MCILLREE - -
3493 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL - -
3707 Bunbury Bmx Club WA Abby SELKE - -
3060 Mandurah Bmx Club Inc WA Amber SKINNER - -
111 Westside BMX Club WA April STEGENGA - -
3874 Byford Bmx Club WA Rose VAN DER ROS - -
3131 Byford Bmx Club WA Ruby-Rose WILLIAMSON - -

6 Sprocket Boys (18 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
3714 Wanneroo Bmx Club WA Ethan ATTRILL - -
3446 Bunbury Bmx Club WA Taj BLACK - -
3049 Rockingham Bmx Club WA Ashton BURTON - -
2607 Rockingham Bmx Club WA Logan DALLY - -
3066 Rockingham Bmx Club WA Jaxon FOTHERGILL - -
3219 Bunbury Bmx Club WA Brody GARRIGAN - -
1323 Southside BMX Club WA Tama GLEN - -
3746 Woorree Park Bmx Club WA Kallum GOODINGS - -
3655 Rockingham Bmx Club WA Max HOLDEN - -
3671 Southern Districts Bmx Club WA Jordi JACKSON - -
3811 Bunbury Bmx Club WA Denver LONGBOTTOM - -
3445 Rockingham BMX Club WA Harry MORRIS - -
3717 Wanneroo Bmx Club WA Jake MUDFORD - -
3551 Mandurah Bmx Club Inc WA Balian PERMAN - -
3657 Byford Bmx Club WA Beau PETERSEN - -
3058 Rockingham Bmx Club WA Harrison REGAN - -
3338 Westside Bmx Club WA Jacob STEGENGA - -
3816 Rockingham Bmx Club WA Blake WAGER - -

7 Sprocket Boys (21 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
2856 Wanneroo Bmx Club WA Lawson BAILEY - -
3325 Byford Bmx Club WA Cooper BOWDEN - -
3277 Hills Bmx Club WA Max BROWN - -
3366 Wanneroo Bmx Club WA Fletcher CLARK - -
3690 Mandurah Bmx Club Inc WA Joshua CLIFFE - -
3239 Woorree Park Bmx Club WA Axl GALLIE - -
3610 Cockburn Bmx Club WA Tye MAHER - -
2839 Rockingham Bmx Club WA Jack MALONE - -
2702 Byford Bmx Club WA Zac MCDONALD - -
3736 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER - -
2622 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY - -
2673 Westside Bmx Club WA Jake POAT - -
2062 Westside Bmx Club WA Alexander SALISZEWSKI - -
2858 Byford Bmx Club WA Jaxxon SPENCER - -
2755 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ - -
2593 Southside Bmx Club WA Cody STEEL - -
3314 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR - -
2422 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jayden TROTT - -
2985 Mandurah Bmx Club Inc WA Travis WILKINS - -
3023 Rockingham Bmx Club WA Cameron WILLIAMS - -
2765 Westside Bmx Club WA Lachlan WILLIAMS - -

8 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
2857 Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE 1 4
3527 Rockingham Bmx Club WA Neave KNIGHT 2 8
2957 Southside Bmx Club WA Mena BANKS 3 12
2425 Bunbury Bmx Club WA Maddie BONE 4 18
3541 Wanneroo Bmx Club WA Matilda BYNG 5 21
3741 Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 6 23
3754 Cockburn Bmx Club WA Hannah SEPAROVICH 7 26

8 Boys (27 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS
1971 Westside Bmx Club WA Coby VAN DE VELDE 1st
41.876
{2.286}
1st
41.935
{2.290}
- 3
3487 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 2nd
42.722
{2.286}
1st
42.318
{2.336}
- 4
2880 Wanneroo Bmx Club WA Lochlan STRAKER 3rd
43.081
{2.330}
3rd
44.043
{2.298}
- 5
2271 Wanneroo Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 4th
43.685
{2.379}
2nd
43.344
{2.313}
- 3
1889 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP 5th
44.724
{2.445}
3rd
43.502
{2.380}
- 7
3470 Southside Bmx Club WA Jack JONES 6th
45.739
{2.370}
4th
44.319
{2.474}
- 6
3A Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS 7th
45.851
{2.342}
2nd
43.168
{2.358}
- 7
2745 Rockingham Bmx Club WA Daniel BURTON 8th
46.179
{2.461}
4th
46.677
{2.415}
- 13
2456 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 5th
44.836
{2.404}
- 10
3285 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW 5th
47.031
{2.474}
- 12
3505 Bunbury Bmx Club WA Blake WHITE 6th
47.499
{2.603}
- 11
2162 Cockburn Bmx Club WA Deegan MARTIN 6th
48.942
{2.551}
- 12
2794 Wanneroo Bmx Club WA Jamie MOSS 7th
58.506
{2.442}
- 8
3195 Byford Bmx Club WA Blake GIBBS 7th
48.138
{2.472}
- 12
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 8th
1:03.438
{2.494}
- 6
2814 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK 8th
49.703
{2.522}
- 13
3389 Rockingham Bmx Club WA Ryder VANDERLAAN - - 13
3771 Byford Bmx Club WA Tyler HALLIGAN - - 14
2855 Southern Districts Bmx Club WA Deegan WOOD - - 15
3639 Rockingham BMX Club WA Jake HOLDEN - - 15
2584 Westside BMX Club WA Jake WELHAN - - 15
3409 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER - - 17
2461 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BAILEY - - 17
3589 Wanneroo Bmx Club WA Brayden FLETCHER - - 19
3133 Byford Bmx Club WA Riley BOTHA - - 19
3482 Hills Bmx Club WA Ayden BRACHE - - 19
3789 Southside Bmx Club WA Tyson AUDINO - - 20

9 Girls (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
2A Wanneroo Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 1st
43.037
{2.385}
- 5
1WA Westside Bmx Club WA Alyssa HOWAT 2nd
43.610
{2.454}
- 3
3295 Mandurah Bmx Club Inc WA Ella PURSER 3rd
47.850
{2.509}
- 7
4WA Byford Bmx Club WA Iona MUIR 4th
48.271
{2.593}
- 8
3WA Mandurah BMX Club inc WA Bella PANTALONE 5th
48.595
{2.769}
- 6
6WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Amelia TICKELL 6th
50.227
{2.584}
- 13
2784 Wanneroo Bmx Club WA Tanyka COLVIN 7th
51.275
{2.633}
- 11
8SS Rockingham Bmx Club WA Samarah RAYNER 8th
52.017
{2.588}
- 9
2401 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE - 13
2322 Byford Bmx Club WA Imogen HAMILTON - 16
3387 Woorree Park BMX Club WA Payton HERRON - 17

9 Boys Expert (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
3440 Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK 1st
42.277
{2.338}
- 6
8WA Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 2nd
42.515
{2.355}
- 5
7 WA Bunbury Bmx Club WA Jayden HOLMES 3rd
43.028
{2.381}
- 9
2297 Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH 4th
43.150
{2.333}
- 5
2223 Hills Bmx Club WA Lucas ANDREWS 5th
43.670
{2.426}
- 9
1WA Westside Bmx Club WA Oliver WILLIAMS 6th
44.806
{2.498}
- 12
6WA Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 7th
44.931
{2.402}
- 9
2WA Byford Bmx Club WA Cooper MORROW 8th
46.032
{2.359}
- 13
2480 Byford BMX Club WA Cooper SALMON - 16
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS - 17
2232 Byford BMX Club WA Campbell WILSON - 17
2813 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE - 18
3179 Wanneroo Bmx Club WA Jarrod PATTERSON - 18
2928 Hills BMX Club WA Izaak BRACHE - 19
1542 Byford Bmx Club WA Jarvis SHARP - 20
2703 Bunbury Bmx Club WA Kye SPENCE - 23

9 Boys Novice (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 1st
42.903
{2.307}
1st
43.869
{2.312}
- 3
2534 Byford Bmx Club WA Brock WILLIAMSON 2nd
44.242
{2.382}
2nd
44.529
{2.378}
- 4
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 3rd
44.440
{2.319}
2nd
44.276
{2.344}
- 6
2927 Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR 4th
44.934
{2.332}
1st
43.585
{2.329}
- 4
2256 Rockingham BMX Club WA Jai HOLLAND 5th
45.899
{2.393}
3rd
45.409
{2.426}
- 7
1136 Wanneroo BMX Club WA Kacey HARVEY-HILL 6th
47.290
{2.392}
3rd
45.527
{2.389}
- 10
1521 Wanneroo Bmx Club WA Liam WARREN 7th
48.276
{2.436}
4th
45.533
{2.685}
- 13
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 8th
48.317
{2.433}
4th
45.710
{2.428}
- 8
3183 Cockburn Bmx Club WA Oliver GANNAWAY-HUGHES 5th
47.243
{2.510}
- 8
3132 Wanneroo Bmx Club WA Fraser CLARK 5th
45.562
{2.424}
- 10
5002 Rockingham Bmx Club WA Taj HILL 6th
47.097
{2.595}
- 9
3121 Woorree Park Bmx Club WA Jamie MATTHEWMAN 6th
48.660
{2.533}
- 12
2617 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER - - 13
2633 Northam Bmx Club WA Zack JEFFERIES - - 15
2318 Mandurah Bmx Club Inc WA Tristan HALL - - 16
2783 Wanneroo Bmx Club WA Blake COLVIN - - 16
888 Club Unknown ? Reef SALKELD - - 17
2605 Byford Bmx Club WA Dechlan LETCHFORD - - 18

10 Girls (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1WA Westside Bmx Club WA Kindle RAPLEY 1 4
2WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 2 10
3WA Southern Districts Bmx Club WA Rhiannon RICHARDS 3 10
2440 Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA 4 16
2690 Byford BMX Club WA Emily Tamyia APPLETON 5 20
2615 Byford Bmx Club WA Poppy Rose LAGDEN 6 24

10 Boys Expert (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
8WA Mandurah BMX Club inc WA Eli PANTALONE 1st
40.176
{2.202}
- 3
5A Westside Bmx Club WA Matias HARRIS 2nd
40.280
{2.209}
- 3
2620 Byford Bmx Club WA Charlie D'AGOSTINO 3rd
41.179
{2.329}
- 10
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 4th
41.349
{2.282}
- 10
7WA Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 5th
42.452
{2.376}
- 7
2834 Wanneroo Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 6th
42.857
{2.332}
- 7
2579 Wanneroo Bmx Club WA Andrew MOSS 7th
42.895
{2.379}
- 13
5WA Wanneroo Bmx Club WA Jack PHILLIPS 8th
44.713
{2.342}
- 11
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN - 14
1451 Westside Bmx Club WA Riley CAVANOUGH - 15
2544 Byford Bmx Club WA Riley GIBBS - 17
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE - 19
1835 Byford Bmx Club WA Alexander DAWES - 20
1964 Southside BMX Club WA Luca WOODS - 21
911 Rockingham Bmx Club WA Kade MCINTYRE - ##

10 Boys Novice (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS
2209 Wanneroo Bmx Club WA Harlan BURNELL 1st
42.943
{2.278}
1st
43.380
{2.291}
- 5
2033 Southside Bmx Club WA Cooper HALL 2nd
44.548
{2.331}
1st
44.897
{2.290}
- 3
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH 3rd
44.779
{2.396}
2nd
44.444
{2.407}
- 5
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 4th
45.159
{2.514}
3rd
45.067
{2.511}
- 8
1809 Southern Districts Bmx Club WA Jason CAKEBREAD 5th
46.085
{2.314}
4th
46.525
{2.849}
- 9
2080 Westside Bmx Club WA Sawyer STEWART 6th
46.454
{2.637}
4th
45.912
{2.510}
- 11
1319 Woorree Park Bmx Club WA Richard HERRON 7th
49.980
{2.345}
3rd
45.907
{2.412}
- 6
2010 Wanneroo Bmx Club WA Ewan MILLER 8th
58.618
{2.391}
2nd
45.306
{2.352}
- 7
1289 Byford Bmx Club WA Brody BARWICK 5th
47.869
{2.501}
- 9
2305 Bunbury Bmx Club WA Kysun REEVES 5th
46.260
{2.373}
- 10
2251 Southside Bmx Club WA Max JONES 6th
46.781
{2.571}
- 8
2343 Southside Bmx Club WA Ethan AUDINO 6th
49.631
{2.517}
- 13
2347 Southside Bmx Club WA Daniel BAKER - - 13
2777 Wanneroo Bmx Club WA Slade SKIDMORE - - 14
2775 Byford Bmx Club WA Cai MCDONALD - - 15
2294 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL - - 18
2393 Wanneroo Bmx Club WA Ashley KERR - - ##
2006 Bunbury BMX Club WA Jesse SUNDERLAND - - ##

11 Girls (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
1WA Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 1st
41.759
{2.302}
- 3
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 2nd
42.639
{2.418}
- 4
2029 Byford Bmx Club WA Mia LETCHFORD 3rd
43.639
{2.336}
- 5
2004 Rockingham Bmx Club WA Ellah RAYNER 4th
47.193
{2.486}
- 7
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 5th
47.645
{2.442}
- 8
1606 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 6th
47.653
{2.500}
- 13
2090 Mandurah Bmx Club Inc WA Katelyn HALL 7th
49.324
{2.608}
- 11
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY 8th
49.581
{2.652}
- 10
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW - 14
1864 Mandurah Bmx Club Inc WA Sarah Jane MIDDLETON - 15
2049 Bunbury Bmx Club WA Emarni WHITE - 20

11 Boys Novice (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
1902 Mandurah Bmx Club Inc WA Chayce PURSER 1st
42.501
{2.331}
- 3
1465 Westside BMX Club WA Flynn COSTA 2nd
43.289
{2.334}
- 7
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 3rd
44.034
{2.342}
- 6
1360 Southern Districts Bmx Club WA Noah JACKSON 4th
44.297
{2.310}
- 11
1969 Hills Bmx Club WA Shaun VAN DER DRAAI 5th
45.065
{2.403}
- 7
2029 Byford Bmx Club WA Bayley HALLIGAN 6th
45.601
{2.390}
- 13
1700 Woorree Park Bmx Club WA James BISHOP 7th
45.622
{2.387}
- 10
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 8th
46.472
{2.498}
- 10
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE - 13
1603 Westside Bmx Club WA Jayden STEWART - 14
2566 Westside Bmx Club WA Samuel WILLIAMS - 14
1357 Southside Bmx Club WA Luke BOEVE - 19
2051 Rockingham Bmx Club WA Zac CASSIDY - 20

11 Boys Expert (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
815 Rockingham BMX Club WA Steele CHERUBINO 1st
37.815
{2.142}
- 3
1WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL 2nd
39.480
{2.153}
- 4
975 Hills Bmx Club WA Dylan ANDREWS 3rd
39.570
{2.320}
- 8
2293 Hills Bmx Club WA Kallan BROWN 4th
39.909
{2.185}
- 7
3WA Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 5th
40.535
{2.190}
- 6
2207 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zavier HAWIRA 6th
40.801
{2.334}
- 11
1407 Byford Bmx Club WA Jay LANDER 7th
41.257
{2.170}
- 9
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 8th
42.639
{2.348}
- 14
1752 Byford Bmx Club WA Taj HAMILTON - 15
2295 Hills Bmx Club WA Logan MUIR - 17
1792 Bunbury Bmx Club WA Kalani DAYMON - 17
1366 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR - 18
2352 Bunbury Bmx Club WA Hamish NEILL - 20
2WA Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT - ##

15 Boys (20 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS
1401 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 1st
33.326
{1.977}
2nd
34.229
{1.972}
- 5
495 Rockingham Bmx Club WA Blade CHERUBINO 2nd
34.640
{1.976}
1st
34.206
{2.003}
- 7
763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 3rd
34.748
{2.003}
2nd
34.000
{1.968}
- 7
323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 4th
35.194
{2.057}
3rd
35.449
{2.054}
- 5
1446 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 5th
35.878
{2.030}
3rd
35.126
{2.024}
- 9
6 WA Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 6th
36.120
{2.076}
4th
35.258
{2.147}
- 6
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY 7th
36.637
{2.061}
4th
35.990
{1.976}
- 8
241 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 8th
1:48.064
{1.975}
1st
33.228
{1.964}
- 3
1284 Wanneroo Bmx Club WA Josh COULSON 5th
35.397
{2.069}
- 9
602 Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson CONDO 5th
36.998
{2.266}
- 12
1590 Southside Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 6th
38.141
{2.077}
- 14
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 6th
37.037
{2.133}
- 14
5555 Bunbury Bmx Club WA Joshua PURCELL 7th
37.172
{2.131}
- 14
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 7th
39.211
{2.140}
- 14
2152 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL 8th
41.048
{2.239}
- 16
1132 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK 8th
39.079
{2.255}
- 16
1221 Mandurah Bmx Club Inc WA Christopher KING - - 16
2060 Southside Bmx Club WA Mitchell BERNAY - - 18
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD - - 19
1374 Bunbury Bmx Club WA Lachlan ROSS - - 21

16 Boys (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
936 Southern Districts Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN 1 4
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 2 11
1046 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 3 14
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 4 16
1195 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER 5 17
1364 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX 6 22

17-29 Men (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1st
34.380
{2.025}
- 3
954 Wanneroo BMX Club WA Alec EDWARDES 2nd
34.499
{1.978}
- 10
504 Hills Bmx Club WA Mitchell CLEMENTS 3rd
35.291
{2.049}
- 8
508 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS 4th
35.651
{1.992}
- 5
89 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew BROWN 5th
36.796
{2.065}
- 11
331 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE 6th
37.322
{2.009}
- 5
920 Woorree Park Bmx Club WA Caleb LONG 7th
37.526
{2.155}
- 10
639 Hills Bmx Club WA Jayden MACDONALD 8th
37.657
{2.164}
- 10
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN - 13
1012 Wanneroo Bmx Club WA Joe INGRAM - 15

15 Girls (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1254 Hills Bmx Club WA Hailey PAYNE 1 6
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 2 13
1637 Mandurah Bmx Club Inc WA Keeley EDWARDS 3 13
1408 Mandurah BMX Club inc WA Lillyrose HARRISON 4 14
983 Wanneroo Bmx Club WA Felicity MANN 5 14

16 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 1 4
6WA Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 2 11
956 Hills Bmx Club WA Karis REGALI 3 12
1196 Southside BMX Club WA Saffron WOODS 4 14
865 Southside Bmx Club WA Chante HAYES 5 19
1159 Bunbury Bmx Club WA Kiara WYATT 6 26
1347 Wanneroo Bmx Club WA Chandre GROENEWALD 7 26

17+ Women (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
917 Southern Districts BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 1 4
492 Bunbury Bmx Club WA Liesha SUNDERLAND 2 8
93 Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 3 12
795 Bunbury Bmx Club WA Bethany STONE 4 16
633 Woorree Park Bmx Club WA Claire GOULD 5 22
974 Wanneroo Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 6 22

12 Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1681 Southside Bmx Club WA Abbey RICHARDS 1 4
1750 Karratha Bmx Club WA Sophie TAYLOR 2 8
1143 Mandurah BMX Club inc WA Kara HARRISON 3 12
4WA Woorree Park Bmx Club WA Jana VAN STADEN 4 16

12 Boys Expert (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS
1652 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 1st
37.286
{2.146}
1st
38.164
{2.148}
- 3
5WA Cockburn Bmx Club WA Kaeghan ROBERTSON 2nd
38.374
{2.135}
1st
38.409
{2.165}
- 3
2269 Southside Bmx Club WA Jett SMITH 3rd
39.113
{2.196}
2nd
39.370
{2.174}
- 9
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 4th
40.179
{2.234}
2nd
40.089
{2.223}
- 7
3WA Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 5th
40.743
{2.348}
4th
39.624
{2.227}
- 10
2254 Eastern Goldfields BMX Club WA Rico BLACK 6th
40.783
{2.205}
3rd
40.297
{2.209}
- 12
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 7th
41.114
{2.225}
3rd
39.466
{2.208}
- 6
2325 Byford Bmx Club WA Seth SALMON 8th
43.391
{2.281}
4th
41.357
{2.288}
- 13
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN 5th
41.016
{2.298}
- 6
1780 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 5th
41.667
{2.285}
- 9
1871 Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 6th
41.459
{2.211}
- 13
7WA Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX REL+2:8 - 6
1950 Mandurah Bmx Club Inc WA Michael EDWARDS - - 14
2000 Southside Bmx Club WA Jayden EGAN - - 14
1829 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER - - 14
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS - - 16
1250 Bunbury Bmx Club WA Scott BARTLE - - 16
1259 Bunbury Bmx Club WA Ryan BARTLE - - 18

12 Boys Novice (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1834 Woorree Park Bmx Club WA Jandre VAN STADEN 1 4
2200 Bunbury Bmx Club WA Kray REEVES 2 8
3174 Wanneroo Bmx Club WA Matt BERTONE 3 12
863 Southside Bmx Club WA Cooper PIERI 4 16
1502 Southern Districts Bmx Club WA Tyrone JACKSON 5 20

13 Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
4WA Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 1 4
1515 Bunbury Bmx Club WA Amelia DANKS 2 8
2137 Mandurah Bmx Club Inc WA Tesanee KING 3 12
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 4 16

13 Boys Expert (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
2760 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS 1st
36.668
{2.169}
- 3
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 2nd
36.955
{2.114}
- 6
7WA Wanneroo Bmx Club WA Dylan CLEMENTS 3rd
37.108
{2.119}
- 3
1217 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 4th
37.738
{2.167}
- 7
1311 Byford Bmx Club WA Tehlia JOKIC 5th
38.558
{2.150}
- 10
2164 Wanneroo Bmx Club WA Angus RICHARDS 6th
38.694
{2.146}
- 12
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 7th
39.660
{2.204}
- 12
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER DNF
DNF
{2.195}
- 8
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE - 14
2143 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI - 16
1147 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS - 17
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON - ##

13 Boys Novice (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 1 4
1226 Bunbury Bmx Club WA Darcy CEDERMAN 2 8
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 3 12
1507 Wanneroo Bmx Club WA Ethan CLARK 4 16
1010 Byford Bmx Club WA Ryley HALLIGAN 5 20
1624 Wanneroo Bmx Club WA Charl GROENEWALD 6 24
2040 Rockingham Bmx Club WA Jaxon CASSIDY - ##

14 Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
883 Bunbury Bmx Club WA Cheyana DAYMON 1 5
988 Bunbury BMX Club WA Charlotte GARRIGAN 2 8
5WA Westside Bmx Club WA Myah SMITH 3 11
952 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 4 16

14 Boys (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
1249 Bunbury Bmx Club WA Niko PATTERSON 1 4
1545 Bunbury Bmx Club WA Cory CROMBIE 2 12
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE 3 13
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 4 13
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 5 20
1931 Westside BMX Club WA Lilyanne CROFT 6 22

30+ Men (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
28 Cockburn Bmx Club WA Lance MARTIN 1 5
98 Mandurah Bmx Club Inc WA Greg ROBINSON 2 8
549 Woorree Park Bmx Club WA Sianel DARCY 3 14
247 Byford Bmx Club WA Daniel LANDER 4 18
346 Woorree Park Bmx Club WA Michael GALLIE 5 20
785 Wanneroo Bmx Club WA Kurt MUDFORD 6 23
279 Wanneroo BMX Club WA Dean BAILEY 7 26
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 8 30

40+ Men (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS
554 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 1st
37.121
{2.050}
- 3
224 Bunbury Bmx Club WA Aaron DANKS 2nd
38.729
{2.351}
- 8
225 Southern Districts Bmx Club WA Jason MAY 3rd
39.023
{2.149}
- 8
8WA Southside Bmx Club WA Adam LEWIS 4th
40.149
{2.177}
- 9
207 Byford Bmx Club WA Damien WATERMAN 5th
42.234
{2.326}
- 8
457 Westside Bmx Club WA Mark COSTA 6th
42.860
{2.299}
- 12
487 Hills BMX Club WA Steven DONNELLY 7th
48.644
{2.135}
- 10
579 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ 8th
49.602
{2.104}
- 4
734 Wanneroo Bmx Club WA Martin PHILLIPS - 13
204 Woorree Park Bmx Club WA Geoffrey BISHOP - 15
507 Wanneroo Bmx Club WA Andrew KERR - ##

Mini Wheeler BMXWA (24 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
KYE Byford BMX Club WA Kye ALGEO - -
TYSON Byford BMX Club WA Tyson ALGEO - -
SHELBY Byford BMX Club WA Shelby APPLETON - -
ASHLIN Mandurah Bmx Club Inc WA Ashlin BARTON-COLLINS - -
EMMA Hills Bmx Club WA Emma BRENNAN - -
CHARLIE Hills Bmx Club WA Charlie CONNOLLY - -
AMELIA Bunbury Bmx Club WA Amelia EDWARDS - -
ARIANA Southside Bmx Club WA Ariana GIBBONS-FITCHETT - -
CASEY Byford Bmx Club WA Casey HALLIGAN - -
TADHG Rockingham Bmx Club WA Tadhg HARMER - -
MAYSON Mandurah Bmx Club Inc WA Mayson HARVEY - -
LEVI Southern Districts Bmx Club WA Levi JACKSON - -
LOLA Rockingham Bmx Club WA Lola KNIGHT - -
ZAC Byford Bmx Club WA Zac PETERSEN - -
JACK Wanneroo BMX Club WA Jack REID - -
CAINE Byford BMX Club WA Caine SAUNDERS - -
IS Mandurah Bmx Club Inc WA Isla SKINNER - -
AUBREE Byford Bmx Club WA Aubree SPENCER - -
1207 Cockburn Bmx Club WA Emerson TAYLOR - -
IVY Mandurah Bmx Club Inc WA Ivy TAYLOR - -
ASHLYN Byford Bmx Club WA Ashlyn VAN DER ROS - -
BLAKE Rockingham Bmx Club WA Blake WARD - -
KOBY Rockingham Bmx Club WA Koby WARD - -
KODY Mandurah Bmx Club Inc WA Kody WILKINS - -

Top of Report