End of Report

2018 BMXWA Super Series Rd 8 ROCKINGHAM

BMX EVENT MANAGER, Report Created 05/Aug/2018 18:44:39

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 463

Total Riders = 412


8-10 Voucher
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6A Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 4 40.567 0.000
3487 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 4 41.365 0.798
1889 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP 4 41.489 0.922
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 2 43.477 2.910
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 2 43.880 3.313
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 3 44.859 4.292
1136 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL 4 45.028 4.461
3143 Westside Bmx Club WA Sarah BROOKER 1 47.116 6.549

13-15 Voucher
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1416 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 33.713 0.000
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN Final 35.177 1.464
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE 2 37.224 3.511
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 2 37.242 3.529
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER Final 37.712 3.999
1273 Cowaramup Bmx Club WA Ned GREGORY 1 39.532 5.819
1147 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS Final 39.720 6.007
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS Final 40.902 7.189
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 1 42.747 9.034

12 & Under Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Westside Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 2 40.346 0.000
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 3 41.408 1.062
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN 2 41.506 1.160
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 1 42.875 2.529
5WA Westside Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 3 43.756 3.410
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 1 43.812 3.466
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 1 45.198 4.852

13-14 Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8A Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 1 35.459 0.000
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 1 35.672 0.213
705 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 4 37.599 2.140
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 3 38.713 3.254
4A Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 2 39.423 3.964
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 4 40.094 4.635
1SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 4 40.197 4.738
1829 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER 3 42.601 7.142

15-16 Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 1 40.504 0.000
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 4 41.174 0.670
7A Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 4 41.345 0.841

17-29 Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 4 33.333 0.000
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 4 33.770 0.437
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 2 34.174 0.841
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 4 36.350 3.017

30+ Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
193 Wanneroo Bmx Club WA Julien ROGER 4 37.625 0.000
244 Mandurah Bmx Club Inc WA Joel MCLEOD 4 38.065 0.440
785 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 4 39.152 1.527
7WA Rockingham Bmx Club WA James SIMPSON 3 39.411 1.786
818 Woorree Park BMX Club WA Andrew GOODINGS 1 41.865 4.240
710 Rockingham Bmx Club WA Nathan GUNTON 1 44.763 7.138

40+ Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 2 38.996 0.000
284 Southside Bmx Club WA Adam LEWIS 1 40.210 1.214
300 Southside Bmx Club WA Gareth EVANS 1 41.296 2.300
713 Westside Bmx Club WA Wayne MAYGER 3 41.532 2.536
444 Club Unknown ? Barry LIVESLEY 2 41.711 2.715
2669 Southside Bmx Club WA Matthew STOKES 1 41.794 2.798

8-9 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
5A Rockingham Bmx Club WA Neave KNIGHT 3 44.106 0.000
2957 Southside Bmx Club WA Mena BANKS Final 44.263 0.157
1WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE 2 45.230 1.124
3741 Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 3 46.864 2.758
3541 Westside Bmx Club WA Matilda BYNG 3 47.291 3.185
3143 Westside Bmx Club WA Sarah BROOKER 1 47.842 3.736
3137 Southside Bmx Club WA Alana GLENISTER 3 48.618 4.512
3713 Westside Bmx Club WA Emerson MAYGER 3 49.076 4.970
3075 Rockingham Bmx Club WA Taylah SIMPSON 3 49.290 5.184
3493 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL 2 50.815 6.709
3131 Byford Bmx Club WA Ruby-Rose WILLIAMSON 2 55.033 10.927
3754 Cockburn Bmx Club WA Hannah SEPAROVICH 2 59.882 15.776
3851 Southside Bmx Club WA Lola HURRELL 1 63.548 19.442
2709 Mandurah Bmx Club Inc WA Madisen SCOTT 1 72.150 28.044

8 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6A Rockingham Bmx Club WA Jack MALONE Final 41.422 0.000
49 Westside Bmx Club WA Jake POAT Final 41.996 0.574
2593 Southside Bmx Club WA Cody STEEL 1 44.445 3.023
3471 Westside Bmx Club WA Kaleb BRAY 3 44.466 3.044
3369 Wanneroo Bmx Club WA Lucas COX 3 44.521 3.099
3325 Byford Bmx Club WA Cooper BOWDEN Semi Final 44.610 3.188
2903 Wanneroo Bmx Club WA Cooper OSBORNE-MAXWELL Final 45.199 3.777
3423 East Pilbara Bmx Club ? Sonny CHANDLER 2 45.663 4.241
3755 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ 3 45.817 4.395
2702 Byford Bmx Club WA Zac MCDONALD 1 47.329 5.907
2512 Wanneroo Bmx Club WA Zacchary ROGER 2 48.197 6.775
3239 Woorree Park Bmx Club WA Axl GALLIE 1 49.591 8.169
603 Southside Bmx Club WA Jackson LANE Semi Final 49.834 8.412
2622 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY 2 50.573 9.151
3422 Bunbury Bmx Club WA Lennox STEVENS 3 50.648 9.226
3314 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR 1 51.012 9.590
3856 Westside Bmx Club WA Maverick COLEMAN 2 52.229 10.807
3368 Wanneroo Bmx Club WA Zachary COX 1 52.292 10.870
55 Club Unknown ? Luke CARMODY 3 53.606 12.184
3366 Westside Bmx Club WA Fletcher CLARK 3 53.620 12.198
3023 Mandurah Bmx Club Inc WA Cameron WILLIAMS 2 54.423 13.001

9 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2855 Southern Districts Bmx Club WA Deegan WOOD Final 45.854 0.000
2320 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG Final 46.053 0.199
2162 Cockburn Bmx Club WA Deegan MARTIN 2 46.612 0.758
3409 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER 1 46.844 0.990
3453 Westside Bmx Club WA Koby NEERVOORT 2 46.881 1.027
2626 Mandurah Bmx Club Inc WA Jacob CARTWRIGHT 2 46.947 1.093
3849 Rockingham Bmx Club WA Cruze CHIVERS 2 47.463 1.609
3133 Byford BMX Club WA Riley BOTHA 3 47.597 1.743
2998 Rockingham Bmx Club WA Bailey HANSEN-TRIPLETT 3 48.967 3.113
3589 Westside Bmx Club WA Brayden FLETCHER 1 49.942 4.088
3482 Hills Bmx Club WA Ayden BRACHE 3 50.936 5.082
1222 Southern Districts Bmx Club WA Logan SMITH 3 51.251 5.397
2600 Byford Bmx Club WA Kayden NOBLET 1 51.357 5.503
1409 Mandurah Bmx Club Inc WA Kurtis MILLS 3 54.622 8.768
3820 Westside Bmx Club WA Jacob PEET 2 58.961 13.107
6 Southside BMX Club WA Chayse ROBINS 1 65.387 19.533

9 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Wanneroo Bmx Club WA Lochlan STRAKER Final 39.572 0.000
3WA Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN Final 40.253 0.681
2701 Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS Final 40.506 0.934
1889 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP Final 40.882 1.310
2A Westside Bmx Club WA Zane RATAJCZAK Final 41.464 1.892
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE Final 42.705 3.133
2456 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 3 43.020 3.448
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER Final 43.519 3.947
2745 Rockingham Bmx Club WA Daniel BURTON 3 43.994 4.422
2814 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK 1 45.650 6.078
3285 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW 2 45.660 6.088

10 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3400 East Pilbara Bmx Club ? Stella CHANDLER 1 44.557 0.000
6WA Southside Bmx Club WA Natalia IERACE 2 46.407 1.850
1392 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH 2 48.208 3.651
2664 Mandurah Bmx Club Inc WA Sasha JEFFERY 4 48.763 4.206
3399 Hedland BMX Club WA Jasmin VADALA 1 49.173 4.616
3WA Rockingham Bmx Club WA Samarah RAYNER 4 50.160 5.603
2784 Wanneroo Bmx Club WA Tanyka COLVIN 2 53.046 8.489
1702 Rockingham Bmx Club WA Destinee GARVEY 2 56.653 12.096

10 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
5002 Rockingham Bmx Club WA Taj HILL 4 44.907 0.000
2617 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER 1 45.199 0.292
2619 Byford Bmx Club WA Lucas CARRALL 4 46.775 1.868
1907 Mandurah Bmx Club Inc WA Taison SCOTT 4 46.793 1.886
1329 Woorree Park BMX Club WA Max O'BRIEN 4 49.669 4.762
1518 Cockburn Bmx Club WA Flynn SMITH 2 50.442 5.535
1712 Byford Bmx Club WA Joshua EMONS 1 51.221 6.314
2605 Byford Bmx Club WA Dechlan LETCHFORD 4 54.370 9.463

10 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
6A Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE Semi Final 39.373 0.000
2705 Bunbury Bmx Club WA Jayden HOLMES Final 40.426 1.053
4WA Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK 2 40.543 1.170
8A Westside Bmx Club WA Oliver WILLIAMS Semi Final 40.657 1.284
2297 Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH 1 40.720 1.347
2147 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN Semi Final 40.849 1.476
2534 Byford BMX Club WA Brock WILLIAMSON Semi Final 41.004 1.631
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 1 41.150 1.777
1467 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW Semi Final 41.726 2.353
222 Hills Bmx Club WA Lucas ANDREWS 2 41.867 2.494
2256 Rockingham Bmx Club WA Jai HOLLAND 1 42.385 3.012
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON Semi Final 42.612 3.239
1495 Southside BMX Club WA Mason EGAN 2 42.976 3.603
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 3 43.059 3.686
2927 Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR Semi Final 43.423 4.050
2220 Bunbury BMX Club WA Hunter STEVENS 2 43.738 4.365
3132 Westside Bmx Club WA Fraser CLARK 2 43.884 4.511
2928 Hills Bmx Club WA Izaak BRACHE 3 44.224 4.851
2703 Bunbury BMX Club WA Kye SPENCE 3 44.243 4.870
2813 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE Semi Final 44.274 4.901
1136 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL 1 44.783 5.410
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 1 44.824 5.451
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS 1 45.421 6.048
2973 Hills Bmx Club WA Alec RICHARDS 3 46.880 7.507
3367 Westside Bmx Club WA Callan BENEFER 1 51.608 12.235

11 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1763 Westside Bmx Club WA Jessica BICKLEY 3 41.916 0.000
1459 Westside Bmx Club WA Alyssa HOWAT 3 41.965 0.049
3A Westside Bmx Club WA Kindle RAPLEY Final 42.319 0.403
2774 Westside Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 2 42.639 0.723
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 3 43.281 1.365
2440 Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA 1 43.768 1.852
2690 Byford Bmx Club WA Emily Tamyia APPLETON 3 45.858 3.942
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 3 45.996 4.080
3134 Southern Districts Bmx Club WA Violet BAKER 3 56.930 15.014
2615 Byford Bmx Club WA Poppy Rose LAGDEN 1 57.075 15.159

11 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1524 Wanneroo Bmx Club WA Harry MCBLANE Final 43.665 0.000
1289 Byford Bmx Club WA Brody BARWICK Final 44.700 1.035
1319 Woorree Park Bmx Club WA Richard HERRON Final 45.471 1.806
2054 Mandurah Bmx Club Inc WA Flynn LAZAR 3 45.770 2.105
2080 Westside Bmx Club WA Sawyer STEWART 2 45.901 2.236
2775 Byford BMX Club WA Cai MCDONALD 3 46.607 2.942
2006 Bunbury Bmx Club WA Jesse SUNDERLAND 1 47.101 3.436
1139 Mandurah Bmx Club Inc WA Hudson MCLEOD 1 48.177 4.512
2294 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL 2 48.385 4.720
2347 Byford Bmx Club WA Daniel BAKER 1 50.557 6.892

11 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2A Westside Bmx Club WA Matias HARRIS Final 37.497 0.000
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE Final 38.099 0.602
7WA Wanneroo Bmx Club WA Dylan STRAKER Final 39.157 1.660
5WA Westside Bmx Club WA Jack PHILLIPS 3 40.043 2.546
7A Mandurah Bmx Club Inc WA Eli PANTALONE 3 40.074 2.577
6WA Westside Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 2 40.107 2.610
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE Final 40.470 2.973
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN 1 40.689 3.192
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 2 41.194 3.697
2209 Westside Bmx Club WA Harlan BURNELL 3 41.529 4.032
8 WA Byford BMX Club WA Riley GIBBS 3 42.117 4.620
2033 Southside Bmx Club WA Cooper HALL 1 42.434 4.937
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH 3 43.164 5.667
1890 Southern Districts Bmx Club WA Jason CAKEBREAD 2 43.185 5.688
2587 Southern Districts BMX Club WA Kynan ABRAHAM 2 44.467 6.970
2579 Westside Bmx Club WA Andrew MOSS 2 46.936 9.439

12 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1WA Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 3 42.012 0.000
2238 East Pilbara Bmx Club ? Dakota CHANDLER 1 44.314 2.302
8WA Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 2 44.764 2.752
6WA Hills Bmx Club WA Demi EVANS 3 45.103 3.091
2407 Southside Bmx Club WA Isabell RIDLEY 2 45.376 3.364
2324 Westside Bmx Club WA Jasmine ERCEG 3 46.249 4.237
2090 Mandurah Bmx Club Inc WA Katelyn HALL 3 46.562 4.550
5WA Rockingham Bmx Club WA Ellah RAYNER 1 53.580 11.568

12 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
815 Bunbury Bmx Club WA Steele CHERUBINO Final 37.852 0.000
8A Byford Bmx Club WA Jay LANDER Final 38.158 0.306
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS Final 39.356 1.504
1782 Mandurah Bmx Club Inc WA Aaron JEFFERY 1 39.622 1.770
975 Hills BMX Club WA Dylan ANDREWS 2 39.683 1.831
1886 Bunbury BMX Club WA Cameron WYATT 2 39.708 1.856
1871 Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 3 39.969 2.117
7A Westside Bmx Club WA Kallan BROWN Final 40.024 2.172
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 3 41.578 3.726
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 3 41.809 3.957
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 1 42.499 4.647
1603 Westside Bmx Club WA Jayden STEWART 2 42.656 4.804
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 3 43.082 5.230
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE 3 43.812 5.960
1152 Bunbury Bmx Club WA Tyler BIRCH 1 44.186 6.334
1700 Woorree Park Bmx Club WA James BISHOP 2 44.194 6.342

13-14 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8A Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 4 39.794 0.000
1143 Mandurah Bmx Club Inc WA Kara HARRISON 2 42.700 2.906
1556 Woorree Park Bmx Club WA Jana VAN STADEN 1 42.751 2.957
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 2 43.815 4.021
2137 Mandurah Bmx Club Inc WA Tesanee KING 2 44.840 5.046

12-13 Boys Novice
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1032 Westside Bmx Club WA Jared LLOYD 2 43.167 0.000
1027 Bunbury Bmx Club WA Cooper WILLIAMS 3 44.162 0.995
863 Southside Bmx Club WA Cooper PIERI 2 44.527 1.360
1333 Rockingham Bmx Club WA Zackary FORT 3 45.349 2.182
1502 Southern Districts Bmx Club WA Tyrone JACKSON 4 45.759 2.592
1993 Westside Bmx Club WA Finley MONAGHAN 3 47.246 4.079
2007 Cockburn Bmx Club WA Luke ROSSINI 1 48.857 5.690

13 Boys Expert
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3WA Southside Bmx Club WA Luke ADAMS Semi Final 36.282 0.000
5A Southside Bmx Club WA Jett SMITH Final 36.955 0.673
1273 Cowaramup Bmx Club WA Ned GREGORY 3 37.203 0.921
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS Semi Final 37.912 1.630
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR Final 38.125 1.843
3174 Wanneroo Bmx Club WA Matt BERTONE 3 38.385 2.103
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 2 38.416 2.134
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN Semi Final 38.739 2.457
5SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX Semi Final 38.966 2.684
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 3 39.037 2.755
1834 Woorree Park Bmx Club WA Jandre VAN STADEN Semi Final 39.410 3.128
8WA Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE Semi Final 39.467 3.185
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 2 40.068 3.786
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 1 40.370 4.088
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN Semi Final 40.441 4.159
1829 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER 1 41.142 4.860
1950 Rockingham Bmx Club WA Michael EDWARDS 1 41.833 5.551
1259 Bunbury Bmx Club WA Ryan BARTLE 3 42.138 5.856
1250 Bunbury BMX Club WA Scott BARTLE 2 42.215 5.933
1133 Wanneroo Bmx Club WA Nathan BROOKS 2 43.897 7.615

14 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
W1 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 32.447 0.000
7A Bunbury BMX Club WA Daniel DORAN Final 32.853 0.406
2760 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS Final 34.336 1.889
1217 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD Final 34.669 2.222
1205 Wanneroo Bmx Club WA Dylan CLEMENTS Semi Final 34.898 2.451
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE Semi Final 36.217 3.770
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC Semi Final 36.532 4.085
1705 Wanneroo Bmx Club WA Samuel THORPE 2 36.593 4.146
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY Semi Final 36.695 4.248
705 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 2 37.595 5.148
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER Semi Final 37.609 5.162
1571 Westside Bmx Club WA Sam COSTA Semi Final 38.404 5.957
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 2 38.760 6.313
1147 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS 2 39.089 6.642
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 3 40.473 8.026
1507 Westside Bmx Club WA Ethan CLARK 3 41.115 8.668
1081 Northam Bmx Club WA Kenneth HASSON 1 44.220 11.773
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 1 47.524 15.077

15 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 2 35.189 0.000
1598 Cockburn BMX Club WA Bayley MAINARD 4 37.098 1.909
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 4 37.187 1.998
1472 Westside BMX Club WA Sebastien RAPLEY 2 38.213 3.024

16 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH Final 32.437 0.000
495 Bunbury Bmx Club WA Blade CHERUBINO 2 32.682 0.245
1551 Hills Bmx Club WA Mathew JEBB 2 34.061 1.624
1446 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL Final 34.378 1.941
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 2 34.830 2.393
1249 Bunbury Bmx Club WA Niko PATTERSON Final 35.140 2.703
1284 Westside Bmx Club WA Josh COULSON 1 35.505 3.068
1590 Southside Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 2 35.644 3.207
2163 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 2 36.041 3.604
8WA Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson CONDO 3 36.349 3.912
1132 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK 1 37.055 4.618
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE 3 37.063 4.626
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 3 37.649 5.212
8585 Bunbury Bmx Club WA Carl BARLOW 3 37.964 5.527
942 Hills BMX Club WA Jared KITSON 2 38.875 6.438
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 3 41.268 8.831

17-29 Women
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 3 38.106 0.000
917 Cockburn BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 3 38.173 0.067
1408 Mandurah Bmx Club Inc WA Lillyrose HARRISON 4 40.260 2.154
19 Westside Bmx Club WA Danica PILMER 2 44.299 6.193

17-29 Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
979 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 3 33.168 0.000
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE Final 33.332 0.164
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL Final 34.058 0.890
508 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS 3 34.204 1.036
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 3 34.268 1.100
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 3 34.414 1.246
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 3 34.719 1.551
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 1 35.206 2.038
1012 Wanneroo Bmx Club WA Joe INGRAM 3 37.507 4.339
660 Southside Bmx Club WA Rachel GASKIN 2 37.759 4.591
1364 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX 3 38.601 5.433

30+ Women
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2A Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 1 41.767 0.000
373 Southern Districts Bmx Club WA Catherine SLOAN 1 41.880 0.113
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 2 43.679 1.912
584 Westside Bmx Club WA Fleur FLETCHER 3 48.702 6.935
612 Woorree Park Bmx Club WA Sarah BATTILANA 1 49.896 8.129
974 Westside Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 2 50.124 8.357

30+ Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
65 Southern Districts BMX Club WA Daniel LAIRD Final 34.362 0.000
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 2 35.020 0.658
5A Byford Bmx Club WA Jeffrey BELL Final 36.200 1.838
628 Southside Bmx Club WA Darryn WALKER Final 38.140 3.778
632 Southside Bmx Club WA Karl COTTRELL 1 38.422 4.060
129 Mandurah Bmx Club Inc WA Jai BARKER 1 38.719 4.357
785 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 1 38.778 4.416
97 Southside Bmx Club WA Crispin THORNBER 1 40.391 6.029
818 Woorree Park Bmx Club WA Andrew GOODINGS 2 42.167 7.805

40+ Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE 1 38.674 0.000
579 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ 1 39.499 0.825
50 Southside BMX Club WA Matthew ROBINS 1 39.639 0.965
99 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 4 40.478 1.804
323 Bunbury Bmx Club WA Jason PALMER 3 41.276 2.602
459 Westside Bmx Club WA Mark COSTA 3 42.043 3.369
398 Westside Bmx Club WA Alan PEET 2 43.612 4.938

Superclass Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
35 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME Semi Final 31.783 0.000
763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 1 32.222 0.439
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL Semi Final 32.303 0.520
444 Cockburn Bmx Club WA Caleb DATSON 2 32.493 0.710
115 Cockburn BMX Club WA Tyler VERSCHUREN 2 32.785 1.002
495 Bunbury Bmx Club WA Blade CHERUBINO 3 32.970 1.187
331 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE 2 33.098 1.315
16 Southside Bmx Club WA Cameron AINGER Semi Final 33.125 1.342
954 Wanneroo Bmx Club WA Alec EDWARDES Semi Final 33.235 1.452
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 2 33.354 1.571
979 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 1 33.549 1.766
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 3 33.625 1.842
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN 3 33.775 1.992
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 1 34.211 2.428
1401 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 2 34.302 2.519
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY 1 34.807 3.024
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 2 35.012 3.229
1916 Wanneroo BMX Club WA Kingsley MITCHLEY 1 37.189 5.406

Superclass Women
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
660 Southside Bmx Club WA Rachel GASKIN Final 36.597 0.000
983 Hills Bmx Club WA Felicity MANN 1 37.473 0.876
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL Final 37.658 1.061
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 3 38.426 1.829
999 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH 2 38.688 2.091
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 2 38.920 2.323
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 2 38.924 2.327
883 Bunbury Bmx Club WA Cheyana DAYMON 1 39.715 3.118
139 Hills BMX Club WA Jessica LATHWELL 1 39.745 3.148
1036 Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 2 39.965 3.368
1637 Rockingham Bmx Club WA Keeley EDWARDS 3 40.498 3.901
988 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 1 41.653 5.056

Top of Report