End of Report

2018 BMXWA Super Series Rd 8 ROCKINGHAM

BMX EVENT MANAGER, Report Created 05/Aug/2018 18:42:44

FULL RESULTS

Total Entries = 463

Total Riders = 412

8-10 Voucher (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
6A Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 1 4 1st
40.687
{2.738}
1st
41.393
{2.697}
1st
41.043
{2.733}
1st
40.567
{2.658}
3487 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 2 9 2nd
41.638
{2.718}
3rd
41.784
{2.691}
2nd
41.644
{2.757}
2nd
41.365
{2.751}
1889 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP 3 11 3rd
42.744
{2.900}
2nd
41.771
{2.767}
3rd
41.848
{2.721}
3rd
41.489
{2.735}
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 4 16 4th
43.920
{2.776}
4th
43.477
{2.867}
4th
44.322
{3.044}
4th
43.776
{2.892}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 5 23 6th
45.606
{3.010}
6th
45.596
{2.862}
5th
44.859
{2.878}
6th
46.186
{2.770}
1136 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL 6 25 7th
46.942
{3.080}
7th
46.819
{2.973}
6th
45.929
{3.140}
5th
45.028
{2.833}
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 7 27 5th
43.935
{2.857}
5th
43.880
{2.856}
7th
45.949
{2.986}
CR:10
3143 Westside Bmx Club WA Sarah BROOKER 8 31 8th
47.116
{3.080}
8th
48.046
{3.078}
8th
48.193
{3.011}
7th
48.474
{3.103}

13-15 Voucher (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1416 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM 1st
33.713
{2.418}
- 3 1st
35.843
{2.442}
1st
35.992
{2.404}
1st
34.634
{2.401}
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 2nd
35.177
{2.513}
- 4 1st
36.770
{2.557}
1st
36.313
{2.545}
2nd
35.192
{2.585}
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE 3rd
37.261
{2.583}
- 7 3rd
38.845
{2.509}
2nd
37.224
{2.551}
2nd
39.329
{2.624}
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 4th
37.712
{2.539}
- 5 2nd
39.748
{2.559}
2nd
39.062
{2.547}
1st
38.441
{2.583}
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 5th
39.133
{2.659}
- 9 2nd
38.572
{2.638}
3rd
37.242
{2.615}
4th
40.243
{2.657}
1147 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS 6th
39.720
{2.677}
- 9 3rd
39.968
{2.644}
3rd
41.049
{2.663}
3rd
39.774
{2.671}
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS 7th
40.902
{2.865}
- 13 4th
41.991
{2.768}
4th
42.349
{2.873}
5th
42.918
{2.809}
1273 Cowaramup Bmx Club WA Ned GREGORY 8th
41.348
{2.752}
- 11 4th
39.532
{2.669}
4th
40.448
{2.591}
3rd
39.666
{2.628}
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE (11-12V) - 14 5th
42.747
{2.786}
5th
43.338
{2.799}
4th
42.973
{2.799}
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON - ## CR:7 DNS DNS

12 & Under Boys Cruiser (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 1 9 3rd
41.733
{2.772}
3rd
41.550
{2.862}
2nd
41.408
{2.799}
1st
42.216
{2.728}
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN 2 9 2nd
41.544
{2.803}
2nd
41.506
{2.855}
3rd
42.384
{2.874}
2nd
42.876
{2.832}
1WA Westside Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 3 10 1st
40.462
{2.708}
1st
40.346
{2.666}
1st
40.383
{2.650}
DNF:7
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 4 15 4th
42.875
{2.811}
4th
42.926
{2.784}
4th
43.396
{2.689}
3rd
43.493
{2.721}
5WA Westside Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 5 21 6th
44.362
{3.100}
6th
44.638
{2.977}
5th
43.756
{3.031}
4th
45.241
{2.983}
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 6 21 5th
43.812
{2.896}
5th
44.218
{2.884}
6th
43.845
{2.944}
5th
45.693
{2.959}
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 7 27 7th
45.198
{3.056}
7th
45.874
{2.964}
7th
46.086
{3.181}
6th
46.693
{3.107}

13-14 Cruiser (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
8A Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 1 4 1st
35.459
{2.535}
1st
36.894
{2.556}
1st
37.785
{2.538}
1st
35.855
{2.607}
705 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 2 10 3rd
38.447
{2.568}
2nd
38.331
{2.627}
3rd
38.894
{2.598}
2nd
37.599
{2.647}
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 3 13 5th
40.058
{2.769}
3rd
39.274
{2.716}
2nd
38.713
{2.751}
3rd
39.199
{2.727}
4A Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 4 16 4th
39.965
{2.639}
4th
39.423
{2.745}
4th
39.804
{2.710}
4th
39.580
{2.691}
919 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 5 23 6th
40.846
{2.797}
6th
41.515
{2.814}
6th
41.550
{2.773}
5th
40.094
{2.763}
1SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 6 23 7th
41.024
{2.753}
5th
40.710
{2.743}
5th
40.463
{2.730}
6th
40.197
{2.753}
1829 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER 7 32 8th
42.881
{2.767}
7th
45.520
{3.029}
7th
42.601
{2.925}
CR:10
1991 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN - ## 2nd
35.672
{2.455}
CR:10 DNS DNS

17-29 Cruiser (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1 4 1st
34.442
{2.446}
1st
33.354
{2.448}
1st
33.490
{2.466}
1st
33.333
{2.464}
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 2 8 2nd
35.014
{2.525}
2nd
34.011
{2.492}
2nd
34.236
{2.496}
2nd
33.770
{2.536}
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 3 12 3rd
35.060
{2.551}
3rd
34.174
{2.562}
3rd
34.949
{2.506}
3rd
35.672
{2.547}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 4 16 4th
37.824
{2.535}
4th
36.668
{2.492}
4th
36.840
{2.529}
4th
36.350
{2.483}

30+ Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
193 Wanneroo Bmx Club WA Julien ROGER 1 5 1st
38.740
{2.683}
2nd
40.153
{2.623}
1st
37.767
{2.616}
1st
37.625
{2.632}
244 Mandurah Bmx Club Inc WA Joel MCLEOD 2 7 2nd
39.319
{2.665}
1st
39.397
{2.615}
2nd
38.460
{2.609}
2nd
38.065
{2.635}
7WA Rockingham Bmx Club WA James SIMPSON 3 13 3rd
39.581
{2.641}
3rd
40.808
{2.680}
3rd
39.411
{2.573}
4th
40.702
{2.621}
785 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 4 15 4th
39.760
{2.679}
4th
41.149
{2.640}
4th
39.813
{2.635}
3rd
39.152
{2.781}
818 Woorree Park BMX Club WA Andrew GOODINGS 5 20 5th
41.865
{2.817}
5th
42.184
{2.773}
5th
42.351
{2.766}
5th
43.280
{2.731}
710 Rockingham Bmx Club WA Nathan GUNTON 6 24 6th
44.763
{2.924}
6th
52.779
{2.854}
6th
49.312
{2.931}
6th
45.315
{2.843}

40+ Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
26 Wanneroo Bmx Club WA Paul THORPE 1 4 1st
39.379
{2.582}
1st
38.996
{2.508}
1st
39.552
{2.542}
1st
39.384
{2.502}
284 Southside Bmx Club WA Adam LEWIS 2 8 2nd
40.210
{2.591}
2nd
40.859
{2.669}
2nd
40.834
{2.638}
2nd
40.466
{2.633}
300 Southside Bmx Club WA Gareth EVANS 3 15 3rd
41.296
{2.745}
6th
43.506
{2.754}
3rd
41.434
{2.730}
3rd
41.505
{2.711}
713 Westside Bmx Club WA Wayne MAYGER 4 18 5th
42.245
{2.828}
5th
42.266
{2.716}
4th
41.532
{2.822}
4th
42.748
{2.868}
2669 Southside Bmx Club WA Matthew STOKES 5 18 4th
41.794
{2.773}
4th
42.121
{2.715}
5th
42.490
{2.821}
5th
44.610
{2.795}
444 Club Unknown ? Barry LIVESLEY 6 21 6th
42.254
{2.861}
3rd
41.711
{2.870}
6th
42.625
{2.881}
6th
44.667
{2.931}

15-16 Cruiser (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 1 6 1st
40.504
{2.589}
1st
40.721
{2.622}
1st
40.551
{2.609}
3rd
52.087
{3.363}
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 2 7 2nd
42.645
{2.795}
2nd
41.948
{2.721}
2nd
41.187
{2.726}
1st
41.174
{2.782}
7A Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 3 11 3rd
42.846
{2.791}
3rd
42.153
{2.874}
3rd
41.967
{2.820}
2nd
41.345
{2.802}

5 and Under Sprocket Boys (24 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3960 Mandurah Bmx Club Inc WA Ashlin BARTON-COLLINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3146 Byford Bmx Club WA Koby BELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3719 Southside Bmx Club WA Kody BOYD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
16 Byford Bmx Club WA Oliver BROWN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4025 Byford Bmx Club WA William CAREY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4009 Rockingham Bmx Club WA Karver CICANESE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3546 Byford Bmx Club WA Leeanna EAYRS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
708 Byford Bmx Club WA Jonathon EMONS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4021 Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson FINN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
1006 Bunbury Bmx Club WA Peydence FRANKLIN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
705 Bunbury Bmx Club WA Talayla FRANKLIN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3104 Southside BMX Club WA Rocky LEGG - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4666 Rockingham BMX Club WA Ryder LEWIS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3163 Southside Bmx Club WA Albie LIVESLEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3379 Bunbury Bmx Club WA Harrison MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3116 Mandurah Bmx Club Inc WA Memphis MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3998 Mandurah Bmx Club Inc WA Justin MITCHELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4079 Westside Bmx Club WA Mason MOFFAT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3178 Cockburn Bmx Club WA Chase NEWEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3981 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3891 Mandurah Bmx Club Inc WA Max REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4015 Southern Districts Bmx Club WA Savannah ROBERTSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3927 Westside Bmx Club WA April STEGENGA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3029 Bunbury Bmx Club WA Marcus STREET - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

6 Sprocket Boys (18 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3742 Westside Bmx Club WA Jacob BATES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3062 Westside Bmx Club WA Jaxon BETTLES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3721 Hills Bmx Club WA Owen BRACHE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3883 Westside Bmx Club WA Samuel BRAY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3743 Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3758 Wanneroo Bmx Club WA Sebastian COX - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4008 Southside Bmx Club WA Te Ara Tii GLEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3747 Woorree Park Bmx Club WA Mason HERRON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3798 Southside Bmx Club WA Alfie HURRELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3054 Mandurah Bmx Club Inc WA Jake JOSE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
JOSH Mandurah Bmx Club Inc WA Joshua KELLEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3069 Byford Bmx Club WA Nathaniel KETTLE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3154 Rockingham Bmx Club WA Callum PHELPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3681 Hills Bmx Club WA Noah PHILLIPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3833 Mandurah Bmx Club Inc WA Curtis RUYS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3972 Rockingham Bmx Club WA Otis SCHNAARS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3096 Rockingham Bmx Club WA Van SLATER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3439 Southern Districts Bmx Club WA Kobe WOOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

7 Sprocket Boys (26 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1204 Byford Bmx Club WA Brody Trevor APPLETON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3714 Wanneroo Bmx Club WA Ethan ATTRILL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4063 Rockingham Bmx Club WA Flynn BACKSHALL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3091 Mandurah Bmx Club Inc WA Xavier BELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3446 Bunbury Bmx Club WA Taj BLACK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3049 Rockingham Bmx Club WA Ashton BURTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4046 Mandurah Bmx Club Inc WA Levi CARTWRIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4095 Cockburn Bmx Club WA Jesse CUMMINGS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2607 Rockingham Bmx Club WA Logan DALLY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
365 Southside Bmx Club WA Myles DAVIES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3066 Rockingham Bmx Club WA Jaxon FOTHERGILL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3219 Bunbury Bmx Club WA Brody GARRIGAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3919 Southside Bmx Club WA Tama GLEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3746 Woorree Park Bmx Club WA Kallum GOODINGS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3489 Bunbury Bmx Club WA Lucas GREEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3316 Southside Bmx Club WA Angus LEWIS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3811 Bunbury Bmx Club WA Denver LONGBOTTOM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3445 Rockingham Bmx Club WA Harry MORRIS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3717 Westside Bmx Club WA Jake MUDFORD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3485 Wanneroo Bmx Club WA Darcy OSBORNE-MAXWELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3803 Westside Bmx Club WA Lucas PEET - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3058 Southside Bmx Club WA Harrison REGAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2883 Cockburn Bmx Club WA Orlando ROSCOE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3338 Westside Bmx Club WA Jacob STEGENGA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3309 Wanneroo Bmx Club WA Quinn VAN HEEK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3544 Cockburn Bmx Club WA Levi YOUNG - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Sprocket Girls (14 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
ELLODY Mandurah Bmx Club Inc WA Ellody CARTWRIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3807 Southside Bmx Club WA Rylee COOK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4664 Mandurah Bmx Club Inc WA Bonnie CUNNINGHAM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
TAHLIA F Mandurah Bmx Club Inc WA Tahlia FINN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2859 Mandurah BMX Club inc WA Indi HARRISON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3495 Mandurah Bmx Club Inc WA Ellyse HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3351 Byford Bmx Club WA Lillyanna LAGDEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3379 Bunbury Bmx Club WA Chloe MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
262 Mandurah Bmx Club Inc WA Amelie REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
199 Southside Bmx Club WA Millie SRHOJ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3000 Bunbury Bmx Club WA Matisse STEVENS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4000 Cockburn Bmx Club WA Emerson TAYLOR - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3172 Southside Bmx Club WA Mikayla THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3971 Rockingham Bmx Club WA Kodi TRATT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

8-9 Girls (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
5A Rockingham Bmx Club WA Neave KNIGHT 1st
44.178
{2.926}
- 3 1st
44.350
{2.920}
1st
45.298
{2.960}
1st
44.106
{2.914}
2957 Southside Bmx Club WA Mena BANKS 2nd
44.263
{2.848}
- 4 1st
46.769
{2.888}
2nd
45.756
{2.846}
1st
46.565
{2.915}
3541 Westside Bmx Club WA Matilda BYNG 3rd
47.840
{2.952}
- 8 3rd
48.682
{3.002}
2nd
48.202
{2.981}
3rd
47.291
{2.924}
3741 Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 4th
47.929
{3.069}
- 8 3rd
48.288
{3.197}
3rd
48.279
{3.201}
2nd
46.864
{3.131}
3713 Westside Bmx Club WA Emerson MAYGER 5th
50.460
{3.244}
- 12 4th
49.796
{3.188}
4th
50.712
{3.117}
4th
49.076
{2.983}
3137 Southside Bmx Club WA Alana GLENISTER 6th
51.008
{3.217}
- 13 5th
52.235
{3.367}
5th
51.161
{3.318}
3rd
48.618
{3.064}
1WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE 7th
2:58.531
{2.997}
- 5 2nd
45.523
{2.880}
1st
45.230
{2.969}
2nd
45.661
{3.038}
3143 Westside Bmx Club WA Sarah BROOKER DNF
DNF
{3.000}
- 11 2nd
47.842
{3.004}
3rd
48.816
{3.058}
6th
49.337
{3.002}
3493 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL - 13 5th
52.675
{3.444}
4th
50.815
{3.380}
4th
51.278
{3.273}
3075 Rockingham Bmx Club WA Taylah SIMPSON - 14 4th
49.994
{3.192}
5th
51.530
{3.266}
5th
49.290
{3.343}
3131 Byford Bmx Club WA Ruby-Rose WILLIAMSON - 17 6th
56.892
{3.498}
6th
55.033
{3.432}
5th
55.048
{3.482}
3754 Cockburn Bmx Club WA Hannah SEPAROVICH - 18 6th
1:01.831
{3.760}
6th
59.882
{3.510}
6th
1:00.104
{3.807}
3851 Southside Bmx Club WA Lola HURRELL - 21 7th
1:03.548
{3.735}
7th
1:03.854
{3.742}
7th
1:04.597
{3.912}
2709 Mandurah Bmx Club Inc WA Madisen SCOTT - 21 7th
1:12.150
{4.772}
7th
1:12.575
{4.809}
7th
1:19.720
{4.943}

8 Boys (21 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
6A Rockingham Bmx Club WA Jack MALONE 1st
41.422
{2.763}
1st
42.021
{2.800}
- 3 1st
41.867
{2.874}
1st
42.615
{2.808}
1st
41.727
{2.781}
49 Westside Bmx Club WA Jake POAT 2nd
41.996
{2.785}
1st
43.220
{2.888}
- 3 1st
43.893
{2.765}
1st
44.378
{2.821}
1st
43.780
{2.783}
3325 Byford Bmx Club WA Cooper BOWDEN 3rd
44.621
{2.979}
2nd
44.610
{2.918}
- 8 3rd
45.078
{2.885}
2nd
45.508
{2.929}
3rd
44.648
{2.943}
2593 Southside Bmx Club WA Cody STEEL 4th
44.810
{2.834}
3rd
45.289
{2.775}
- 4 2nd
44.445
{2.843}
1st
44.921
{2.849}
1st
44.979
{2.811}
2903 Wanneroo Bmx Club WA Cooper OSBORNE-MAXWELL 5th
45.199
{2.892}
2nd
45.433
{2.875}
- 6 2nd
46.349
{2.971}
2nd
45.372
{3.067}
2nd
46.254
{3.015}
3471 Westside Bmx Club WA Kaleb BRAY 6th
45.738
{2.890}
3rd
45.805
{2.952}
- 7 2nd
46.045
{2.874}
3rd
45.699
{2.894}
2nd
44.466
{2.848}
3369 Wanneroo Bmx Club WA Lucas COX 7th
45.873
{2.909}
4th
45.931
{2.964}
- 7 1st
44.744
{2.931}
4th
45.869
{2.952}
2nd
44.521
{2.940}
3755 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ 8th
46.359
{3.057}
4th
45.919
{3.049}
- 11 3rd
47.102
{3.138}
4th
47.057
{3.152}
4th
45.817
{3.046}
2702 Byford Bmx Club WA Zac MCDONALD 5th
47.483
{3.091}
- 13 4th
47.329
{3.108}
6th
48.564
{3.111}
3rd
47.895
{3.062}
2512 Wanneroo Bmx Club WA Zacchary ROGER 5th
48.340
{3.168}
- 12 4th
48.666
{3.046}
5th
48.197
{3.051}
3rd
48.263
{2.975}
3423 East Pilbara Bmx Club ? Sonny CHANDLER 6th
48.586
{3.006}
- 13 3rd
46.200
{2.946}
3rd
45.663
{2.990}
7th
1:33.754
{2.945}
603 Southside Bmx Club WA Jackson LANE 6th
49.834
{3.284}
- 15 6th
51.133
{3.307}
4th
51.589
{3.263}
5th
51.420
{3.251}
3422 Bunbury Bmx Club WA Lennox STEVENS 7th
50.708
{3.079}
- 16 5th
50.858
{2.972}
7th
52.507
{3.072}
4th
50.648
{3.019}
2622 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY 7th
51.067
{3.145}
- 11 4th
50.856
{3.083}
2nd
50.573
{3.130}
5th
51.907
{3.103}
3239 Woorree Park Bmx Club WA Axl GALLIE 8th
50.809
{3.179}
- 12 5th
49.591
{3.142}
3rd
50.957
{3.137}
4th
50.432
{3.167}
3314 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR 8th
51.904
{3.284}
- 17 5th
51.012
{3.214}
6th
53.357
{3.347}
6th
52.497
{3.366}
55 Club Unknown ? Luke CARMODY - - 18 7th
1:10.673
{3.182}
6th
53.612
{3.266}
5th
53.606
{3.148}
3856 Westside Bmx Club WA Maverick COLEMAN - - 18 7th
52.656
{3.600}
5th
52.229
{3.610}
6th
1:10.649
{3.424}
3368 Wanneroo Bmx Club WA Zachary COX - - 18 6th
52.292
{3.219}
5th
53.491
{3.330}
7th
53.538
{3.390}
3366 Westside Bmx Club WA Fletcher CLARK - - 19 6th
54.057
{3.290}
7th
54.780
{3.530}
6th
53.620
{3.290}
3023 Mandurah Bmx Club Inc WA Cameron WILLIAMS - - 21 7th
57.766
{3.577}
7th
54.423
{3.451}
7th
54.948
{3.365}

9 Boys Novice (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2855 Southern Districts Bmx Club WA Deegan WOOD 1st
45.854
{3.064}
- 3 1st
47.150
{3.099}
1st
46.302
{3.054}
1st
46.204
{3.084}
2320 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG 2nd
46.053
{3.037}
- 7 3rd
47.622
{3.022}
2nd
46.909
{3.045}
2nd
46.264
{3.021}
3409 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER 3rd
47.244
{3.027}
- 9 1st
46.844
{3.079}
4th
48.034
{3.035}
4th
48.261
{3.171}
3453 Westside Bmx Club WA Koby NEERVOORT 4th
47.492
{3.205}
- 9 5th
48.087
{3.147}
2nd
46.881
{3.153}
2nd
47.261
{3.151}
3849 Rockingham Bmx Club WA Cruze CHIVERS 5th
47.992
{3.171}
- 12 4th
47.888
{3.289}
3rd
47.463
{3.246}
5th
49.410
{3.216}
3133 Byford BMX Club WA Riley BOTHA 6th
49.067
{3.321}
- 9 2nd
48.296
{3.142}
4th
47.979
{3.065}
3rd
47.597
{3.193}
2998 Rockingham Bmx Club WA Bailey HANSEN-TRIPLETT 7th
49.150
{3.309}
- 12 3rd
51.258
{3.266}
5th
50.546
{3.215}
4th
48.967
{3.242}
2162 Cockburn Bmx Club WA Deegan MARTIN 8th
49.719
{3.139}
- 4 2nd
47.209
{3.005}
1st
46.612
{2.979}
1st
47.171
{3.031}
2626 Mandurah Bmx Club Inc WA Jacob CARTWRIGHT - 14 DNF:8 3rd
46.947
{3.127}
3rd
47.593
{3.123}
3482 Hills Bmx Club WA Ayden BRACHE - 16 5th
52.532
{3.450}
6th
51.728
{3.492}
5th
50.936
{3.453}
1222 Southern Districts Bmx Club WA Logan SMITH - 17 4th
51.851
{3.273}
7th
53.313
{3.238}
6th
51.251
{3.321}
3589 Westside Bmx Club WA Brayden FLETCHER - 18 6th
49.942
{2.976}
5th
51.329
{3.358}
7th
51.667
{3.032}
2600 Byford Bmx Club WA Kayden NOBLET - 19 7th
51.357
{3.150}
6th
51.365
{3.214}
6th
52.465
{3.137}
1409 Mandurah Bmx Club Inc WA Kurtis MILLS - 21 6th
56.955
{3.516}
7th
55.697
{3.398}
8th
54.622
{3.435}
3820 Westside Bmx Club WA Jacob PEET - 22 7th
1:00.016
{3.696}
8th
58.961
{3.806}
7th
1:01.635
{3.730}
6 Southside BMX Club WA Chayse ROBINS - ## 8th
1:05.387
{3.948}
CR:10 DNS

9 Boys Expert (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1WA Wanneroo Bmx Club WA Lochlan STRAKER 1st
39.572
{2.710}
- 4 2nd
41.389
{2.729}
1st
40.191
{2.717}
1st
40.607
{2.727}
3WA Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 2nd
40.253
{2.646}
- 4 1st
41.238
{2.740}
2nd
41.165
{2.695}
1st
41.636
{2.722}
2701 Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS 3rd
40.506
{2.689}
- 6 3rd
42.204
{2.734}
1st
43.106
{2.701}
2nd
41.801
{2.716}
1889 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP 4th
40.882
{2.760}
- 7 1st
41.918
{2.755}
4th
44.165
{2.828}
2nd
41.347
{2.757}
2A Westside Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 5th
41.464
{2.848}
- 9 4th
43.189
{2.782}
2nd
43.610
{2.825}
3rd
42.409
{2.829}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 6th
42.705
{2.852}
- 13 5th
43.989
{2.907}
5th
45.771
{2.820}
3rd
43.493
{2.814}
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 7th
43.519
{2.808}
- 9 2nd
43.547
{2.793}
3rd
43.887
{2.794}
4th
43.823
{2.817}
2456 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 8th
44.351
{2.978}
- 10 3rd
43.629
{2.917}
3rd
43.367
{3.067}
4th
43.020
{3.016}
2745 Rockingham Bmx Club WA Daniel BURTON - 15 6th
44.478
{2.922}
4th
45.143
{2.948}
5th
43.994
{2.953}
3285 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW - 15 5th
46.617
{3.038}
5th
45.660
{3.339}
5th
46.524
{3.057}
2814 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK - 16 4th
45.650
{2.863}
6th
48.369
{2.987}
6th
46.589
{3.006}

17-29 Women (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 1 4 1st
39.153
{2.555}
1st
38.990
{2.567}
1st
38.106
{2.530}
1st
38.790
{2.606}
917 Cockburn BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 2 8 2nd
39.426
{2.758}
2nd
39.650
{2.733}
2nd
38.173
{2.767}
2nd
38.794
{2.726}
1408 Mandurah Bmx Club Inc WA Lillyrose HARRISON 3 12 3rd
42.346
{2.745}
3rd
40.396
{2.761}
3rd
40.457
{2.749}
3rd
40.260
{2.760}
19 Westside Bmx Club WA Danica PILMER 4 16 4th
44.921
{2.895}
4th
44.299
{2.917}
4th
44.501
{2.914}
4th
44.592
{2.842}

17-29 Men (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1st
33.332
{2.426}
- 4 1st
33.829
{2.443}
1st
34.354
{2.428}
2nd
33.511
{2.437}
979 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 2nd
33.503
{2.463}
- 3 1st
34.593
{2.419}
1st
33.696
{2.430}
1st
33.168
{2.434}
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 3rd
34.058
{2.377}
- 10 4th
36.110
{2.429}
2nd
34.759
{2.406}
4th
36.486
{2.408}
508 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS 4th
35.331
{2.401}
- 8 2nd
35.049
{2.403}
5th
36.407
{2.435}
1st
34.204
{2.398}
928 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 5th
35.486
{2.554}
- 11 5th
37.729
{2.520}
3rd
34.855
{2.514}
3rd
34.719
{2.476}
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 6th
35.549
{2.546}
- 10 3rd
35.206
{2.480}
2nd
35.345
{2.530}
5th
36.972
{2.901}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 7th
35.790
{2.525}
- 8 2nd
34.548
{2.458}
4th
36.404
{2.483}
2nd
34.268
{2.469}
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 8th
36.847
{2.514}
- 9 3rd
36.129
{2.530}
3rd
35.389
{2.554}
3rd
34.414
{2.517}
660 Southside Bmx Club WA Rachel GASKIN - 14 6th
38.857
{2.606}
4th
37.759
{2.588}
4th
37.981
{2.615}
1364 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX - 15 5th
39.616
{2.649}
5th
40.644
{2.631}
5th
38.601
{2.632}
1012 Wanneroo Bmx Club WA Joe INGRAM - 16 4th
39.463
{2.567}
6th
38.472
{2.678}
6th
37.507
{2.523}

16 Boys (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 1st
32.437
{2.404}
- 3 1st
33.455
{2.425}
1st
32.572
{2.372}
1st
33.337
{2.404}
1446 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 2nd
34.378
{2.483}
- 7 4th
35.328
{2.489}
1st
34.870
{2.476}
2nd
34.400
{2.435}
1551 Hills Bmx Club WA Mathew JEBB 3rd
34.402
{2.464}
- 11 5th
35.674
{2.490}
3rd
34.061
{2.464}
3rd
34.634
{2.468}
1249 Bunbury Bmx Club WA Niko PATTERSON 4th
35.140
{2.643}
- 7 3rd
35.179
{2.498}
2nd
35.915
{2.459}
2nd
35.265
{2.481}
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 5th
35.629
{2.554}
- 9 1st
34.988
{2.491}
4th
34.830
{2.501}
4th
34.901
{2.573}
2163 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 6th
36.622
{2.625}
- 14 4th
36.642
{2.718}
6th
36.041
{2.556}
4th
36.373
{2.500}
1284 Westside Bmx Club WA Josh COULSON 7th
36.645
{2.521}
- 10 2nd
35.505
{2.525}
3rd
36.751
{2.457}
5th
35.820
{2.474}
495 Bunbury Bmx Club WA Blade CHERUBINO 8th
1:05.674
{2.367}
- 5 2nd
33.841
{2.374}
2nd
32.682
{2.360}
1st
33.646
{2.365}
1590 Southside Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS - 14 3rd
35.841
{2.566}
5th
35.644
{2.471}
6th
35.925
{2.549}
8WA Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson CONDO - 16 5th
36.670
{2.605}
8th
1:11.141
{2.613}
3rd
36.349
{2.618}
1847 Mandurah Bmx Club Inc WA Tahj ARMITAGE - 18 6th
37.672
{2.613}
7th
37.721
{2.692}
5th
37.063
{2.687}
8585 Bunbury Bmx Club WA Carl BARLOW - 18 8th
39.604
{2.508}
4th
38.359
{2.405}
6th
37.964
{2.425}
1819 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE - 19 7th
38.360
{2.661}
5th
38.618
{2.639}
7th
37.649
{2.727}
942 Hills BMX Club WA Jared KITSON - 20 7th
38.954
{2.762}
6th
38.875
{2.804}
7th
39.101
{2.789}
1132 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK - 22 6th
37.055
{2.662}
8th
37.958
{2.605}
8th
40.213
{2.755}
1544 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD - 23 8th
42.793
{2.680}
7th
42.272
{2.721}
8th
41.268
{2.745}

15 Boys (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1679 Southern Districts Bmx Club WA Regan LOTHIAN 1 4 1st
36.529
{2.542}
1st
35.189
{2.537}
1st
36.366
{2.556}
1st
35.987
{2.525}
1598 Cockburn BMX Club WA Bayley MAINARD 2 8 2nd
37.382
{2.650}
2nd
37.169
{2.646}
2nd
37.536
{2.631}
2nd
37.098
{2.652}
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER 3 13 4th
39.089
{2.536}
3rd
38.209
{2.505}
3rd
38.312
{2.518}
3rd
37.187
{2.529}
1472 Westside BMX Club WA Sebastien RAPLEY 4 15 3rd
38.253
{2.667}
4th
38.213
{2.817}
4th
38.524
{2.710}
4th
38.612
{2.744}

14 Boys (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
W1 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM 1st
32.447
{2.379}
1st
33.583
{2.399}
- 3 1st
33.925
{2.409}
1st
34.150
{2.510}
1st
33.894
{2.411}
7A Bunbury BMX Club WA Daniel DORAN 2nd
32.853
{2.479}
1st
34.379
{2.431}
- 3 1st
34.149
{2.426}
1st
34.387
{2.467}
1st
34.570
{2.458}
2760 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS 3rd
34.336
{2.461}
2nd
35.315
{2.451}
- 6 2nd
36.081
{2.473}
2nd
35.469
{2.488}
2nd
35.408
{2.509}
1217 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 4th
34.669
{2.554}
3rd
35.919
{2.491}
- 5 1st
35.625
{2.521}
2nd
34.859
{2.517}
2nd
36.070
{2.495}
1205 Wanneroo Bmx Club WA Dylan CLEMENTS 5th
35.297
{2.528}
2nd
34.898
{2.470}
- 4 2nd
36.298
{2.734}
1st
35.072
{2.468}
1st
35.550
{2.461}
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 6th
36.696
{2.581}
4th
36.532
{2.595}
- 8 3rd
37.427
{2.596}
2nd
36.551
{2.533}
3rd
38.350
{2.593}
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 7th
37.500
{2.623}
4th
36.695
{2.541}
- 8 2nd
37.662
{2.698}
3rd
37.413
{2.574}
3rd
37.898
{2.567}
1832 Southside Bmx Club WA Jett IERACE 8th
37.977
{2.655}
3rd
36.217
{2.537}
- 8 3rd
37.698
{2.519}
3rd
37.751
{2.778}
2nd
37.472
{2.545}
1705 Wanneroo Bmx Club WA Samuel THORPE 5th
37.185
{2.595}
- 12 3rd
37.184
{2.581}
3rd
36.593
{2.545}
6th
1:08.137
{2.597}
779 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 5th
37.609
{2.647}
- 11 4th
37.947
{2.651}
4th
37.869
{2.647}
3rd
37.734
{2.629}
1571 Westside Bmx Club WA Sam COSTA 6th
38.404
{2.555}
- 13 4th
39.365
{2.589}
5th
38.808
{2.575}
4th
38.821
{2.613}
705 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 6th
39.112
{2.587}
- 13 5th
39.185
{2.599}
4th
37.595
{2.583}
4th
38.111
{2.602}
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC - - 13 4th
39.261
{2.589}
4th
38.760
{2.616}
5th
38.989
{2.599}
1983 Southside Bmx Club WA Ethan GITTOS - - 15 5th
41.770
{2.807}
5th
40.744
{2.784}
5th
40.473
{2.747}
1507 Westside Bmx Club WA Ethan CLARK - - 16 6th
41.511
{2.808}
6th
41.278
{2.784}
4th
41.115
{2.757}
1147 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS - - 16 5th
41.883
{2.745}
5th
39.089
{2.639}
6th
40.989
{2.692}
1081 Northam Bmx Club WA Kenneth HASSON - - 17 6th
44.220
{2.990}
6th
44.544
{2.926}
5th
44.809
{2.938}
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON - - ## 6th
47.524
{2.921}
CR:8 DNS

10 Girls (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3400 East Pilbara Bmx Club ? Stella CHANDLER 1 4 1st
44.557
{2.985}
1st
44.892
{2.956}
1st
45.430
{2.950}
1st
44.717
{2.973}
6WA Southside Bmx Club WA Natalia IERACE 2 8 2nd
47.961
{3.177}
2nd
46.407
{3.280}
2nd
46.686
{3.069}
2nd
46.479
{3.092}
1392 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH 3 14 5th
49.805
{3.083}
3rd
48.208
{3.032}
3rd
49.747
{3.000}
3rd
48.679
{3.026}
2664 Mandurah Bmx Club Inc WA Sasha JEFFERY 4 17 4th
49.477
{3.074}
5th
51.680
{3.136}
4th
50.440
{3.072}
4th
48.763
{3.056}
3WA Rockingham Bmx Club WA Samarah RAYNER 5 20 6th
53.656
{3.341}
4th
50.698
{3.151}
5th
51.087
{3.221}
5th
50.160
{3.209}
1702 Rockingham Bmx Club WA Destinee GARVEY 6 27 7th
58.113
{3.311}
7th
56.653
{3.333}
7th
58.277
{3.320}
6th
59.431
{3.254}
2784 Wanneroo Bmx Club WA Tanyka COLVIN 7 27 8th
1:05.664
{3.230}
6th
53.046
{3.385}
6th
54.285
{3.316}
7th
1:05.764
{3.303}
3399 Hedland BMX Club WA Jasmin VADALA - ## 3rd
49.173
{3.029}
8th
1:03.688
{2.971}
CR:10 DNS

10 Boys Novice (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
5002 Rockingham Bmx Club WA Taj HILL 1 5 2nd
45.790
{3.039}
1st
45.016
{2.983}
1st
45.334
{2.955}
1st
44.907
{3.004}
2617 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER 2 7 1st
45.199
{3.077}
2nd
45.318
{3.015}
2nd
45.903
{3.018}
2nd
46.059
{3.098}
2619 Byford Bmx Club WA Lucas CARRALL 3 13 3rd
47.869
{3.145}
3rd
48.244
{3.067}
4th
49.039
{2.978}
3rd
46.775
{2.979}
1907 Mandurah Bmx Club Inc WA Taison SCOTT 4 15 4th
49.550
{3.280}
4th
49.204
{3.214}
3rd
48.015
{3.210}
4th
46.793
{3.237}
1329 Woorree Park BMX Club WA Max O'BRIEN 5 23 7th
53.607
{3.298}
6th
50.912
{3.197}
5th
50.275
{3.198}
5th
49.669
{3.173}
1518 Cockburn Bmx Club WA Flynn SMITH 6 23 6th
53.257
{3.489}
5th
50.442
{3.308}
6th
50.582
{3.144}
6th
50.563
{3.381}
1712 Byford Bmx Club WA Joshua EMONS 7 27 5th
51.221
{3.370}
7th
51.899
{3.441}
7th
53.120
{3.393}
8th
1:04.673
{3.173}
2605 Byford Bmx Club WA Dechlan LETCHFORD 8 31 8th
59.976
{3.426}
8th
55.225
{3.383}
8th
55.714
{3.160}
7th
54.370
{3.427}

10 Boys Expert (25 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
6A Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 1st
39.747
{2.718}
1st
39.373
{2.729}
- 3 1st
41.181
{2.770}
1st
40.434
{2.720}
1st
41.150
{2.697}
2705 Bunbury Bmx Club WA Jayden HOLMES 2nd
40.426
{2.708}
2nd
40.468
{2.680}
- 7 2nd
41.452
{2.700}
3rd
41.448
{2.698}
2nd
41.202
{2.692}
8A Westside Bmx Club WA Oliver WILLIAMS 3rd
40.949
{2.804}
1st
40.657
{2.773}
- 4 1st
41.045
{2.874}
2nd
40.827
{2.811}
1st
40.774
{2.767}
2297 Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH 4th
41.239
{2.714}
4th
41.070
{2.671}
- 4 1st
40.720
{2.704}
1st
41.161
{2.729}
2nd
41.210
{2.694}
2147 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 5th
42.364
{2.835}
2nd
40.849
{2.750}
- 7 3rd
42.151
{2.824}
2nd
41.185
{2.760}
2nd
41.612
{2.720}
2534 Byford BMX Club WA Brock WILLIAMSON 6th
42.395
{2.975}
3rd
41.004
{2.848}
- 8 2nd
41.776
{2.896}
3rd
42.197
{2.914}
3rd
41.770
{2.906}
4WA Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK 7th
42.801
{2.815}
3rd
41.151
{2.728}
- 4 2nd
41.640
{2.777}
1st
40.543
{2.724}
1st
41.037
{2.789}
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 8th
42.910
{2.924}
4th
41.432
{2.979}
- 6 1st
41.150
{2.800}
2nd
41.229
{2.839}
3rd
42.106
{2.774}
1467 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW 5th
41.726
{2.864}
- 9 3rd
43.210
{2.826}
2nd
43.673
{2.826}
4th
44.132
{2.866}
222 Hills Bmx Club WA Lucas ANDREWS 5th
41.890
{2.774}
- 6 2nd
41.870
{2.774}
1st
41.867
{2.795}
3rd
42.005
{2.832}
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 6th
42.612
{2.873}
- 13 4th
42.884
{2.830}
5th
42.994
{2.897}
4th
44.119
{2.898}
2256 Rockingham Bmx Club WA Jai HOLLAND 6th
42.970
{2.824}
- 11 3rd
42.385
{2.805}
5th
50.207
{2.788}
3rd
43.754
{2.822}
1495 Southside BMX Club WA Mason EGAN 7th
43.172
{2.825}
- 12 6th
45.120
{2.882}
4th
42.976
{2.878}
2nd
43.659
{2.815}
2927 Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR 7th
43.423
{2.866}
- 10 5th
44.024
{2.949}
4th
44.475
{2.872}
1st
43.513
{2.812}
2813 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE 8th
44.274
{2.906}
- 13 5th
44.806
{3.033}
3rd
44.563
{2.943}
5th
44.576
{2.944}
2220 Bunbury BMX Club WA Hunter STEVENS 8th
2:17.045
{2.866}
- 12 3rd
44.028
{2.944}
3rd
43.738
{2.862}
6th
49.719
{2.874}
3132 Westside Bmx Club WA Fraser CLARK - - 13 4th
44.228
{2.911}
4th
43.884
{2.944}
5th
44.583
{2.892}
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI - - 14 4th
44.323
{2.778}
6th
1:25.356
{2.733}
4th
43.059
{2.766}
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY - - 16 6th
44.824
{2.862}
4th
45.113
{2.848}
6th
44.861
{2.911}
1136 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL - - 16 4th
44.783
{2.777}
6th
45.329
{3.030}
6th
46.292
{3.013}
2928 Hills Bmx Club WA Izaak BRACHE - - 17 7th
46.277
{2.975}
5th
44.636
{2.961}
5th
44.224
{2.975}
2444 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS - - 17 5th
45.421
{2.889}
7th
45.632
{3.036}
5th
45.434
{3.093}
2973 Hills Bmx Club WA Alec RICHARDS - - 17 5th
47.395
{2.937}
6th
48.167
{2.941}
6th
46.880
{2.918}
2703 Bunbury BMX Club WA Kye SPENCE - - 18 6th
46.196
{2.982}
CR:8 4th
44.243
{2.884}
3367 Westside Bmx Club WA Callan BENEFER - - 18 6th
51.608
{3.245}
5th
53.262
{3.027}
7th
52.159
{3.139}

11 Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3A Westside Bmx Club WA Kindle RAPLEY 1st
42.319
{2.707}
- 6 1st
42.933
{2.764}
1st
42.926
{2.745}
4th
43.343
{2.773}
1459 Westside Bmx Club WA Alyssa HOWAT 2nd
42.823
{2.693}
- 5 2nd
43.498
{2.774}
1st
42.354
{2.703}
2nd
41.965
{2.711}
1763 Westside Bmx Club WA Jessica BICKLEY 3rd
42.868
{2.755}
- 4 1st
42.308
{2.774}
2nd
43.530
{2.689}
1st
41.916
{2.728}
2774 Westside Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 4th
44.034
{2.762}
- 7 2nd
42.685
{2.708}
2nd
42.639
{2.752}
3rd
42.701
{2.823}
1691 Wanneroo Bmx Club WA Kennedy THORPE 5th
45.154
{2.925}
- 7 3rd
44.962
{2.960}
3rd
45.612
{2.922}
1st
43.281
{2.887}
2440 Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA 6th
45.890
{2.985}
- 8 3rd
43.768
{2.918}
3rd
45.260
{2.922}
2nd
44.107
{2.916}
2716 Wanneroo Bmx Club WA Maya THORPE 7th
46.940
{3.002}
- 12 4th
48.603
{3.174}
4th
50.001
{3.075}
4th
45.996
{2.949}
2690 Byford Bmx Club WA Emily Tamyia APPLETON 8th
47.159
{3.109}
- 11 4th
46.994
{3.026}
4th
48.302
{3.072}
3rd
45.858
{3.034}
3134 Southern Districts Bmx Club WA Violet BAKER - 15 5th
59.613
{3.406}
5th
1:00.139
{3.382}
5th
56.930
{3.521}
2615 Byford Bmx Club WA Poppy Rose LAGDEN - 15 5th
57.075
{3.519}
5th
57.938
{3.635}
5th
1:01.279
{3.574}

11 Boys Novice (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1524 Wanneroo Bmx Club WA Harry MCBLANE 1st
43.665
{2.924}
- 3 1st
44.651
{3.007}
1st
43.910
{2.940}
1st
44.472
{2.943}
1289 Byford Bmx Club WA Brody BARWICK 2nd
44.700
{2.982}
- 3 1st
44.960
{2.898}
1st
45.426
{2.990}
1st
45.284
{3.016}
1319 Woorree Park Bmx Club WA Richard HERRON 3rd
45.471
{2.924}
- 6 2nd
45.520
{2.955}
2nd
45.819
{2.946}
2nd
46.056
{3.026}
2080 Westside Bmx Club WA Sawyer STEWART 4th
45.988
{3.035}
- 10 4th
48.185
{3.031}
3rd
45.901
{2.967}
3rd
46.124
{3.015}
2054 Mandurah Bmx Club Inc WA Flynn LAZAR 5th
45.989
{3.004}
- 7 3rd
46.342
{3.060}
2nd
46.830
{3.118}
2nd
45.770
{3.094}
2775 Byford BMX Club WA Cai MCDONALD 6th
47.141
{3.093}
- 8 2nd
47.242
{2.932}
3rd
47.092
{2.914}
3rd
46.607
{3.167}
2006 Bunbury Bmx Club WA Jesse SUNDERLAND 7th
47.202
{3.067}
- 12 4th
47.101
{2.981}
4th
47.339
{3.010}
4th
47.777
{2.989}
2294 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL 8th
50.217
{3.418}
- 13 5th
49.026
{3.195}
4th
48.385
{3.300}
4th
49.645
{3.453}
1139 Mandurah Bmx Club Inc WA Hudson MCLEOD - 15 3rd
48.177
{2.986}
DNF:5 CR:7
2347 Byford Bmx Club WA Daniel BAKER - ## 5th
50.557
{3.151}
CR:7 DNS

11 Boys Expert (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2A Westside Bmx Club WA Matias HARRIS 1st
37.497
{2.595}
- 3 1st
38.581
{2.667}
1st
38.441
{2.555}
1st
37.641
{2.615}
2221 Westside Bmx Club WA Billy SUMMERVILLE 2nd
38.099
{2.616}
- 4 1st
38.578
{2.638}
1st
38.302
{2.665}
2nd
38.964
{2.637}
7WA Wanneroo Bmx Club WA Dylan STRAKER 3rd
39.157
{2.757}
- 10 2nd
40.259
{2.842}
5th
41.334
{2.798}
3rd
39.432
{2.808}
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 4th
40.470
{2.737}
- 10 4th
41.452
{2.763}
2nd
41.151
{2.708}
4th
41.789
{2.694}
7A Mandurah Bmx Club Inc WA Eli PANTALONE 5th
40.516
{2.731}
- 9 3rd
40.722
{2.651}
4th
40.877
{2.750}
2nd
40.074
{2.775}
2475 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 6th
41.238
{2.807}
- 11 5th
41.577
{2.838}
3rd
41.194
{2.753}
3rd
41.226
{2.784}
5WA Westside Bmx Club WA Jack PHILLIPS 7th
42.093
{2.927}
- 8 4th
41.704
{2.912}
3rd
40.627
{2.765}
1st
40.043
{2.694}
6WA Westside Bmx Club WA Koby RATAJCZAK CR
CR
- 8 2nd
40.228
{2.667}
2nd
40.107
{2.734}
4th
40.690
{2.894}
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN - 13 3rd
40.689
{2.873}
4th
41.717
{2.855}
6th
42.363
{2.876}
2209 Westside Bmx Club WA Harlan BURNELL - 17 7th
42.555
{2.793}
5th
42.179
{2.798}
5th
41.529
{2.774}
8 WA Byford BMX Club WA Riley GIBBS - 17 6th
44.204
{3.120}
6th
42.945
{3.149}
5th
42.117
{2.797}
2033 Southside Bmx Club WA Cooper HALL - 18 6th
42.434
{2.684}
6th
43.066
{2.757}
6th
42.845
{2.818}
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH - 19 5th
43.353
{2.983}
7th
43.955
{2.836}
7th
43.164
{2.865}
1890 Southern Districts Bmx Club WA Jason CAKEBREAD - 21 7th
46.733
{2.796}
7th
43.185
{2.820}
7th
44.121
{2.897}
2579 Westside Bmx Club WA Andrew MOSS - 24 8th
47.401
{3.120}
8th
46.936
{2.886}
8th
47.777
{2.988}
2587 Southern Districts BMX Club WA Kynan ABRAHAM - 24 8th
44.871
{2.860}
8th
44.467
{2.925}
8th
49.878
{2.820}

12 Girls (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1WA Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 1st
42.399
{2.784}
- 3 1st
42.518
{2.758}
1st
42.812
{2.750}
1st
42.012
{2.734}
2238 East Pilbara Bmx Club ? Dakota CHANDLER 2nd
44.449
{3.024}
- 4 1st
44.314
{2.927}
2nd
44.631
{2.985}
1st
44.551
{2.944}
6WA Hills Bmx Club WA Demi EVANS 3rd
45.374
{2.922}
- 6 2nd
45.884
{2.936}
2nd
46.211
{2.967}
2nd
45.103
{2.922}
8WA Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 4th
45.695
{2.957}
- 6 2nd
45.089
{2.954}
1st
44.764
{3.057}
3rd
46.046
{3.056}
2407 Southside Bmx Club WA Isabell RIDLEY 5th
46.366
{2.954}
- 8 3rd
45.794
{2.954}
3rd
45.376
{2.920}
2nd
45.662
{2.932}
2324 Westside Bmx Club WA Jasmine ERCEG 6th
47.154
{3.176}
- 10 4th
46.710
{3.014}
3rd
46.601
{3.017}
3rd
46.249
{3.064}
2090 Mandurah Bmx Club Inc WA Katelyn HALL 7th
47.851
{3.032}
- 11 3rd
46.711
{2.900}
4th
47.408
{2.934}
4th
46.562
{2.940}
5WA Rockingham Bmx Club WA Ellah RAYNER - ## 4th
53.580
{3.233}
CR:7 DNS
1636 Rockingham Bmx Club WA Caitlin DALLY - ## CR:7 DNS DNS

12 Boys Expert (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
815 Bunbury Bmx Club WA Steele CHERUBINO 1st
37.852
{2.608}
- 3 1st
38.712
{2.563}
1st
38.572
{2.560}
1st
39.210
{2.581}
8A Byford Bmx Club WA Jay LANDER 2nd
38.158
{2.557}
- 7 4th
40.143
{2.629}
2nd
40.090
{2.607}
1st
38.642
{2.587}
1764 Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS 3rd
39.356
{2.650}
- 8 2nd
39.486
{2.601}
3rd
40.109
{2.594}
3rd
40.107
{2.621}
7A Westside Bmx Club WA Kallan BROWN 4th
40.024
{2.642}
- 11 5th
40.664
{2.726}
3rd
40.438
{2.719}
3rd
40.324
{2.689}
1782 Mandurah Bmx Club Inc WA Aaron JEFFERY 5th
40.182
{2.717}
- 9 3rd
39.622
{2.678}
4th
40.537
{2.752}
2nd
39.985
{2.683}
1886 Bunbury BMX Club WA Cameron WYATT 6th
40.222
{2.659}
- 6 1st
40.195
{2.800}
1st
39.708
{2.620}
4th
40.564
{2.645}
1871 Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 7th
41.266
{2.631}
- 9 3rd
40.733
{2.621}
4th
40.840
{2.574}
2nd
39.969
{2.574}
975 Hills BMX Club WA Dylan ANDREWS 8th
41.687
{2.707}
- 12 2nd
40.723
{2.643}
2nd
39.683
{2.695}
8th
1:18.002
{2.638}
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER - 14 4th
41.609
{2.650}
5th
42.049
{2.681}
5th
41.578
{2.717}
2330 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY - 15 6th
42.475
{2.836}
5th
41.956
{2.784}
4th
41.809
{2.737}
1603 Westside Bmx Club WA Jayden STEWART - 17 5th
43.139
{2.834}
6th
42.656
{2.846}
6th
42.760
{2.774}
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE - 21 8th
45.799
{2.955}
8th
45.296
{2.993}
5th
43.812
{2.947}
1152 Bunbury Bmx Club WA Tyler BIRCH - 21 8th
44.186
{2.995}
7th
44.532
{2.837}
6th
44.396
{3.084}
1700 Woorree Park Bmx Club WA James BISHOP - 21 7th
44.827
{2.871}
7th
44.194
{2.779}
7th
46.310
{2.902}
2034 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB - 21 6th
43.248
{2.927}
8th
44.443
{3.360}
7th
43.082
{2.908}
1432 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY - 21 7th
42.499
{2.872}
6th
43.951
{2.774}
8th
44.933
{2.789}

13-14 Girls (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
8A Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 1 4 1st
40.494
{2.671}
1st
40.573
{2.733}
1st
40.019
{2.620}
1st
39.794
{2.621}
1143 Mandurah Bmx Club Inc WA Kara HARRISON 2 11 3rd
43.446
{2.851}
2nd
42.700
{2.877}
2nd
42.700
{2.836}
4th
1:25.944
{2.854}
1556 Woorree Park Bmx Club WA Jana VAN STADEN 3 12 2nd
42.751
{2.813}
5th
1:42.681
{2.781}
3rd
42.983
{2.813}
2nd
43.016
{2.843}
1755 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 4 14 4th
44.541
{2.854}
3rd
43.815
{2.867}
4th
44.376
{2.846}
3rd
44.032
{2.877}
2137 Mandurah Bmx Club Inc WA Tesanee KING 5 19 5th
46.097
{3.066}
4th
44.840
{2.971}
5th
45.627
{3.091}
DNF:5

12-13 Boys Novice (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1032 Westside Bmx Club WA Jared LLOYD 1 4 1st
43.623
{2.810}
1st
43.167
{2.795}
1st
43.644
{2.856}
1st
44.185
{2.878}
1027 Bunbury Bmx Club WA Cooper WILLIAMS 2 9 2nd
44.880
{2.954}
2nd
44.444
{2.955}
2nd
44.162
{3.016}
3rd
45.203
{2.972}
863 Southside Bmx Club WA Cooper PIERI 3 11 3rd
45.720
{3.030}
3rd
44.527
{3.072}
3rd
44.786
{3.022}
2nd
44.841
{3.054}
1502 Southern Districts Bmx Club WA Tyrone JACKSON 4 19 5th
46.344
{3.146}
5th
47.076
{3.270}
5th
47.129
{3.491}
4th
45.759
{3.229}
1333 Rockingham Bmx Club WA Zackary FORT 5 21 4th
46.035
{3.032}
4th
45.790
{2.983}
4th
45.349
{3.035}
CR:9
1993 Westside Bmx Club WA Finley MONAGHAN 6 25 7th
49.877
{3.110}
7th
49.672
{3.381}
6th
47.246
{3.168}
5th
48.610
{3.209}
2007 Cockburn Bmx Club WA Luke ROSSINI 7 25 6th
48.857
{3.122}
6th
49.084
{3.048}
7th
49.285
{3.207}
6th
49.098
{3.073}

13 Boys Expert (20 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3WA Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 1st
36.859
{2.554}
1st
36.282
{2.529}
- 4 1st
37.105
{2.562}
2nd
38.152
{2.602}
1st
37.180
{2.632}
5A Southside Bmx Club WA Jett SMITH 2nd
36.955
{2.566}
2nd
37.256
{2.594}
- 4 2nd
38.562
{2.575}
1st
38.099
{2.576}
1st
37.725
{2.584}
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 3rd
38.125
{2.668}
3rd
38.884
{2.616}
- 11 5th
39.611
{2.626}
3rd
39.046
{2.592}
3rd
39.166
{2.610}
1351 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 4th
38.356
{2.762}
1st
37.912
{2.574}
- 5 2nd
38.984
{2.627}
1st
38.661
{2.602}
2nd
38.319
{2.586}
1273 Cowaramup Bmx Club WA Ned GREGORY 5th
39.778
{2.740}
2nd
38.571
{2.600}
- 3 1st
38.880
{2.623}
1st
37.455
{2.556}
1st
37.203
{2.558}
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 6th
39.903
{2.818}
4th
38.755
{2.699}
- 7 1st
39.038
{2.680}
3rd
38.416
{2.644}
3rd
38.677
{2.700}
1683 Rockingham Bmx Club WA Riley BROWN 7th
41.492
{2.621}
3rd
38.739
{2.593}
- 8 3rd
39.501
{2.599}
2nd
40.044
{2.662}
3rd
39.798
{2.643}
1834 Woorree Park Bmx Club WA Jandre VAN STADEN 8th
43.108
{2.692}
4th
39.410
{2.671}
- 13 5th
42.937
{2.668}
3rd
40.540
{2.608}
5th
40.669
{2.619}
5SS Southside Bmx Club WA Cooper HISCOX 5th
38.966
{2.685}
- 13 4th
39.740
{2.730}
5th
40.087
{2.716}
4th
40.234
{2.719}
8WA Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 5th
39.467
{2.710}
- 14 6th
40.486
{2.783}
4th
40.112
{2.644}
4th
40.398
{2.676}
3174 Wanneroo Bmx Club WA Matt BERTONE 6th
39.903
{2.771}
- 7 3rd
39.462
{2.653}
2nd
38.395
{2.665}
2nd
38.385
{2.621}
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 6th
40.462
{2.803}
- 12 3rd
41.282
{2.694}
4th
40.068
{2.720}
5th
40.562
{2.745}
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 7th
40.320
{2.739}
- 10 4th
39.555
{2.687}
4th
40.637
{2.650}
2nd
39.037
{2.726}
1658 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 7th
40.470
{2.706}
- 15 5th
40.370
{2.683}
6th
41.262
{2.674}
4th
40.480
{2.693}
2331 Hills Bmx Club WA Jordan MARTIN 8th
40.441
{2.806}
- 16 6th
41.093
{2.858}
5th
40.752
{2.804}
5th
41.434
{2.827}
1829 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER 8th
42.871
{2.748}
- 14 2nd
41.142
{2.667}
6th
42.975
{2.780}
6th
41.895
{2.830}
1250 Bunbury BMX Club WA Scott BARTLE - - 16 4th
42.449
{2.883}
6th
42.215
{2.966}
6th
47.051
{2.989}
1950 Rockingham Bmx Club WA Michael EDWARDS - - 19 7th
41.833
{2.700}
5th
41.908
{2.686}
7th
42.335
{2.787}
1259 Bunbury Bmx Club WA Ryan BARTLE - - 20 7th
42.993
{2.979}
7th
42.921
{2.934}
6th
42.138
{2.875}
1133 Wanneroo Bmx Club WA Nathan BROOKS - - 20 6th
44.137
{3.127}
7th
43.897
{3.089}
7th
44.544
{3.049}

30+ Women (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
373 Southern Districts Bmx Club WA Catherine SLOAN 1 6 2nd
41.880
{2.790}
2nd
42.465
{2.785}
1st
42.352
{2.726}
1st
42.685
{2.760}
2A Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 2 10 1st
41.767
{2.735}
1st
42.427
{2.756}
6th
53.430
{2.745}
2nd
43.528
{2.756}
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 3 11 3rd
43.689
{2.740}
3rd
43.679
{2.830}
2nd
44.333
{2.767}
3rd
45.164
{2.802}
584 Westside Bmx Club WA Fleur FLETCHER 4 15 4th
49.239
{2.986}
4th
48.953
{2.979}
3rd
48.702
{2.919}
4th
48.708
{2.955}
974 Westside Bmx Club WA Faye RATAJCZAK 5 21 6th
50.852
{3.267}
5th
50.124
{3.146}
5th
51.333
{3.089}
5th
50.921
{3.073}
612 Woorree Park Bmx Club WA Sarah BATTILANA 6 21 5th
49.896
{3.085}
6th
50.481
{3.115}
4th
51.245
{3.148}
6th
51.842
{3.147}

30+ Men (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
65 Southern Districts BMX Club WA Daniel LAIRD 1st
34.362
{2.459}
- 3 1st
35.062
{2.437}
1st
34.591
{2.448}
1st
34.898
{2.478}
409 Byford Bmx Club WA Bodie LETCHFORD 2nd
36.096
{2.532}
- 5 1st
36.688
{2.530}
2nd
35.020
{2.629}
2nd
35.337
{2.559}
5A Byford Bmx Club WA Jeffrey BELL 3rd
36.200
{2.494}
- 6 2nd
37.160
{2.449}
1st
37.763
{2.500}
3rd
36.201
{2.511}
628 Southside Bmx Club WA Darryn WALKER 4th
38.140
{2.502}
- 6 2nd
38.232
{2.563}
3rd
38.357
{2.481}
1st
38.153
{2.583}
129 Mandurah Bmx Club Inc WA Jai BARKER 5th
38.837
{2.621}
- 7 3rd
38.719
{2.667}
2nd
39.920
{2.630}
2nd
39.199
{2.685}
785 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 6th
39.015
{2.702}
- 11 4th
38.778
{2.644}
4th
40.307
{2.675}
3rd
39.969
{2.691}
818 Woorree Park Bmx Club WA Andrew GOODINGS 7th
47.656
{2.797}
- 12 5th
42.252
{2.817}
3rd
42.167
{2.750}
4th
42.728
{2.794}
632 Southside Bmx Club WA Karl COTTRELL CR
CR
- 14 3rd
38.422
{2.528}
4th
1:35.369
{2.502}
CR:7
97 Southside Bmx Club WA Crispin THORNBER - 16 4th
40.391
{2.541}
DNF:5 CR:7

40+ Men (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
579 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ 1 5 2nd
39.499
{2.552}
1st
40.741
{2.607}
1st
39.820
{2.527}
1st
39.958
{2.545}
99 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 2 10 4th
40.846
{2.600}
2nd
40.778
{2.598}
2nd
40.801
{2.615}
2nd
40.478
{2.581}
323 Bunbury Bmx Club WA Jason PALMER 3 14 5th
41.516
{2.673}
3rd
41.407
{2.656}
3rd
41.276
{2.627}
3rd
41.842
{2.725}
459 Westside Bmx Club WA Mark COSTA 4 18 6th
42.758
{2.787}
4th
43.292
{2.792}
4th
42.043
{2.760}
4th
43.422
{2.815}
398 Westside Bmx Club WA Alan PEET 5 22 7th
44.001
{2.706}
5th
43.612
{2.704}
5th
44.999
{2.738}
5th
44.977
{2.705}
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE - ## 1st
38.674
{2.543}
CR:9 DNS DNS
50 Southside BMX Club WA Matthew ROBINS - ## 3rd
39.639
{2.552}
CR:9 DNS DNS

Superclass Women (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
660 Southside Bmx Club WA Rachel GASKIN 1st
36.597
{2.532}
- 5 3rd
38.583
{2.568}
1st
37.749
{2.607}
1st
36.971
{2.561}
120 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 2nd
37.658
{2.538}
- 6 2nd
38.034
{2.508}
2nd
37.965
{2.513}
2nd
38.156
{2.514}
983 Hills Bmx Club WA Felicity MANN 3rd
37.974
{2.610}
- 4 1st
37.473
{2.570}
1st
37.816
{2.600}
2nd
40.114
{2.714}
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 4th
38.550
{2.596}
- 7 1st
39.031
{2.642}
3rd
39.304
{2.608}
3rd
38.426
{2.585}
1659 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 5th
39.079
{2.579}
- 10 3rd
39.359
{2.556}
2nd
38.924
{2.547}
5th
39.352
{2.569}
999 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH 6th
39.267
{2.667}
- 9 2nd
39.118
{2.638}
3rd
38.688
{2.585}
4th
39.269
{2.742}
139 Hills BMX Club WA Jessica LATHWELL 7th
40.183
{2.618}
- 11 4th
39.745
4th
40.162
{2.635}
3rd
40.409
{2.574}
895 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 8th
40.412
{2.674}
- 10 5th
40.225
{2.677}
4th
38.920
{2.684}
1st
39.740
{2.674}
883 Bunbury Bmx Club WA Cheyana DAYMON - 14 4th
39.715
{2.659}
5th
40.823
{2.672}
5th
41.600
{2.694}
1637 Rockingham Bmx Club WA Keeley EDWARDS - 16 6th
44.939
{3.038}
6th
40.865
{3.177}
4th
40.498
{2.929}
1036 Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY - 16 5th
39.992
{2.772}
5th
39.965
{2.739}
6th
40.501
{2.777}
988 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN - 18 6th
41.653
{2.827}
6th
42.067
{2.805}
6th
42.029
{2.833}

Superclass Men (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
35 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME 1st
32.050
{2.339}
1st
31.783
{2.281}
- 5 1st
32.349
{2.336}
2nd
32.722
{2.339}
2nd
33.580
{2.404}
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL 2nd
32.568
{2.327}
1st
32.303
{2.337}
- 3 1st
33.976
{2.310}
1st
32.909
{2.341}
1st
32.659
{2.330}
763 Bunbury Bmx Club WA Dylan RUSH 3rd
32.686
{2.408}
2nd
32.679
{2.358}
- 7 1st
32.222
{2.391}
2nd
33.087
{2.379}
4th
33.551
{2.363}
954 Wanneroo Bmx Club WA Alec EDWARDES 4th
33.574
{2.382}
4th
33.235
{2.373}
- 12 5th
34.357
{2.366}
4th
33.587
{2.354}
3rd
34.060
{2.401}
495 Bunbury Bmx Club WA Blade CHERUBINO 5th
33.996
{2.404}
3rd
33.436
{2.431}
- 8 3rd
34.231
{2.352}
2nd
33.302
{2.360}
3rd
32.970
{2.340}
16 Southside Bmx Club WA Cameron AINGER 6th
34.653
{2.336}
3rd
33.125
{2.341}
- 6 2nd
33.312
{2.363}
3rd
34.132
{2.348}
1st
33.507
{2.329}
648 Southside BMX Club WA Scott GASKIN 7th
34.951
{2.390}
4th
36.336
{2.373}
- 11 3rd
33.945
{2.379}
5th
34.388
{2.381}
3rd
33.775
{2.394}
331 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE 8th
37.018
{2.398}
2nd
33.147
{2.344}
- 4 2nd
34.093
{2.383}
1st
33.098
{2.362}
1st
33.553
{2.398}
979 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 5th
34.113
{2.469}
- 10 2nd
33.549
{2.402}
4th
33.630
{2.420}
4th
34.058
{2.409}
444 Cockburn Bmx Club WA Caleb DATSON 5th
42.500
{2.317}
- 8 5th
35.747
{2.414}
1st
32.493
{2.350}
2nd
32.747
{2.365}
945 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 6th
34.769
{2.370}
- 11 3rd
33.924
{2.345}
6th
34.428
{2.340}
2nd
33.625
{2.312}
115 Cockburn BMX Club WA Tyler VERSCHUREN 6th
1:23.089
{2.403}
- 11 4th
34.326
{2.421}
3rd
32.785
{2.420}
4th
34.262
{2.428}
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH - - 12 4th
34.012
{2.444}
3rd
33.354
{2.394}
5th
34.368
{2.423}
1401 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM - - 14 5th
34.650
{2.456}
4th
34.302
{2.386}
5th
34.556
{2.404}
610 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL - - 15 4th
34.211
{2.386}
5th
36.298
{2.487}
6th
35.476
{2.391}
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES - - 16 6th
35.931
{2.500}
5th
35.012
{2.525}
5th
35.919
{2.488}
1005 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY - - 18 6th
34.807
{2.404}
6th
35.394
{2.415}
6th
34.874
{2.430}
1916 Wanneroo BMX Club WA Kingsley MITCHLEY - - 20 6th
37.189
{2.540}
6th
39.104
{2.513}
CR:8

Mini Wheeler BMXWA (28 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
SHELBY Byford Bmx Club WA Shelby APPLETON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
ELISE Mandurah BMX Club inc WA Elise BANEZ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
EMMERSON Mandurah Bmx Club Inc WA Emmerson BARTON-COLLINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
INDY Bunbury Bmx Club WA Indiana BIRCH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
22 Southside Bmx Club WA Cooper BOYD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
EMMA Hills Bmx Club WA Emma BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
CHASE Club Unknown ? Chase BURNS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
615 Mandurah Bmx Club Inc WA Harlem CHEONG - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LEVI Byford Bmx Club WA Levi EAYRS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
HARRY Byford Bmx Club WA Harry GARNER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LEKSIE Southside Bmx Club WA Aleksandra GLENISTER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MAYSON Mandurah Bmx Club Inc WA Mayson HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
AVA Mandurah Bmx Club Inc WA Ava JEFFERY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LOLA Rockingham Bmx Club WA Lola KNIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
13 Ipswich West Moreton Bmx Club QLD Mikayla MARSCHKE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
DARCY Rockingham Bmx Club WA Darcy MCGHEE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LEO Mandurah Bmx Club Inc WA Leo MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
HARRISON Mandurah Bmx Club Inc WA Harrison MOYLE (CUNNOLD) - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KOBY Westside Bmx Club WA Koby MUDFORD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
ZEKE Wanneroo Bmx Club WA Zeke OSBORNE-MAXWELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
7714 Mandurah Bmx Club Inc WA Courtney PHEE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
NATE Hills Bmx Club WA Nate PHILLIPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
WILLIAM Byford Bmx Club WA William READ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
DOMI Bunbury Bmx Club WA Dominique STREET - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KOBEE Bunbury Bmx Club WA Kobee SUNDERLAND - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LUKE Southside Bmx Club WA Luke THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KAYLEB Rockingham Bmx Club WA Kayleb WARRINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
JAXON Southern Districts Bmx Club WA Jaxon WHITEHEAD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Top of Report