End of Report

State Championships 2018

BMX EVENT MANAGER, Report Created 01/Oct/2018 17:50:32

Fastest Time per Rider per Class

Total Entries = 523

Total Riders = 456


8 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
24 Westside BMX Club WA Jake POAT Final 42.712 0.000
21 Rockingham BMX Club WA Jack MALONE Final 43.638 0.926
26 Karratha Bmx Club WA Nate ROBINSON 4 43.989 1.277
17 Wanneroo Bmx Club WA Lucas COX 2 44.721 2.009
31 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jayden TROTT 4 44.806 2.094
28 Southside Bmx Club WA Cody STEEL Semi Final 45.009 2.297
23 Wanneroo Bmx Club WA Cooper OSBORNE-MAXWELL 4 45.207 2.495
12 Byford Bmx Club WA Cooper BOWDEN Semi Final 46.405 3.693
27 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ 4 46.667 3.955
20 Karratha Bmx Club WA William LINDSAY Semi Final 46.687 3.975
14 Westside Bmx Club WA Kaleb BRAY 4 46.696 3.984
15 East Pilbara Bmx Club WA Sonny CHANDLER Semi Final 47.099 4.387
22 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER 3 48.198 5.486
11 Wanneroo Bmx Club WA Lawson BAILEY 4 48.714 6.002
29 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR 1 49.464 6.752
33 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY Semi Final 50.623 7.911
32 Eastern Goldfields Bmx Club WA Angus WYNNE 4 51.102 8.390
18 Wanneroo Bmx Club WA Zachary COX 3 51.302 8.590
19 Hedland Bmx Club WA Ashton DUL 4 51.979 9.267
30 Southside BMX Club WA Tyler THORNBER 3 52.967 10.255
16 Westside Bmx Club WA Fletcher CLARK 4 53.129 10.417
25 Karratha Bmx Club WA Codie PORCH 2 57.046 14.334
10 Karratha Bmx Club WA Caleb AZZOPARDI 4 57.159 14.447

9 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN Final 40.178 0.000
4 Westside BMX Club WA Coby VAN DE VELDE 4 40.598 0.420
1 Wanneroo Bmx Club WA Lochlan STRAKER Semi Final 41.567 1.389
8 Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS Final 41.814 1.636
2 Westside Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 2 42.194 2.016
6 Rockingham BMX Club WA Cooper DUNLOP 3 42.232 2.054
12 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER Semi Final 42.434 2.256
23 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 2 42.643 2.465
21 Karratha Bmx Club WA Brennan KIRKWOOD 4 43.568 3.390
15 Rockingham BMX Club WA Daniel BURTON Semi Final 43.746 3.568
20 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 4 43.777 3.599
25 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW 1 44.201 4.023
26 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK 4 45.348 5.170
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bray AKROYD 1 45.394 5.216
17 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG 4 45.798 5.620
22 Cockburn Bmx Club WA Deegan MARTIN 3 46.640 6.462
24 Westside Bmx Club WA Koby NEERVOORT 4 47.011 6.833
18 Westside Bmx Club WA Brayden FLETCHER 4 47.205 7.027
16 Mandurah Bmx Club Inc WA Jacob CARTWRIGHT 3 47.555 7.377
27 Bunbury BMX Club WA Blake WHITE 1 47.928 7.750
14 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jack BRUNING 4 49.282 9.104
11 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER 1 49.868 9.690
19 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kane FLETCHER 4 50.388 10.210
10 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BAILEY 4 50.980 10.802

10 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
5 Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE Final 38.949 0.000
1 Westside BMX Club WA Oliver WILLIAMS Semi Final 40.383 1.434
25 Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH Semi Final 40.701 1.752
7 Bunbury Bmx Club WA Jayden HOLMES 4 40.914 1.965
10 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 3 40.994 2.045
4 Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK 4 41.371 2.422
31 Byford Bmx Club WA Brock WILLIAMSON 4 41.856 2.907
6 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW Semi Final 41.881 2.932
2 Hills Bmx Club WA Matthew VAN DER DRAAI 4 42.228 3.279
29 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN Semi Final 42.337 3.388
8 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 3 42.442 3.493
16 Hedland Bmx Club WA Riley DUL 4 42.839 3.890
21 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 4 42.894 3.945
28 Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR 1 42.967 4.018
17 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS 4 43.045 4.096
23 Westside Bmx Club WA Jordan REINIKKA 2 43.676 4.727
15 Westside BMX Club WA Fraser CLARK 4 43.991 5.042
34 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 3 44.513 5.564
20 Rockingham Bmx Club WA Jai HOLLAND 4 44.695 5.746
26 Bunbury Bmx Club WA Kye SPENCE 4 44.856 5.907
18 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE 3 45.870 6.921
24 Byford Bmx Club WA Jarvis SHARP 3 46.192 7.243
19 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL 1 46.531 7.582
11 Karratha Bmx Club WA Riley AZZOPARDI 3 47.184 8.235
22 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER 2 47.687 8.738
33 Mandurah Bmx Club Inc WA Taison SCOTT 3 49.290 10.341
32 Wanneroo Bmx Club WA Kobi HALLIGAN 3 49.323 10.374
12 Westside Bmx Club WA Callan BENEFER 4 51.455 12.506
27 Wanneroo Bmx Club WA Connor STEVENS 1 51.720 12.771

11 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Westside BMX Club WA Matias HARRIS Semi Final 38.074 0.000
27 Westside BMX Club WA Billy SUMMERVILLE 3 38.756 0.682
3 Karratha Bmx Club WA Luke WHITE 4 39.070 0.996
6 Westside BMX Club WA Koby RATAJCZAK Semi Final 40.440 2.366
2 Mandurah Bmx Club Inc WA Eli PANTALONE 4 40.628 2.554
19 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 3 40.726 2.652
5 Westside Bmx Club WA Jack PHILLIPS 4 40.796 2.722
25 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zach SEINOR 2 41.070 2.996
21 Wanneroo Bmx Club WA Ewan MILLER Semi Final 41.080 3.006
7 Wanneroo Bmx Club WA Dylan STRAKER 3 41.855 3.781
26 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 1 42.071 3.997
22 Karratha Bmx Club WA Kalani PORCH 3 42.239 4.165
15 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN Semi Final 42.856 4.782
16 Southside Bmx Club WA Cooper HALL 1 43.277 5.203
14 Westside Bmx Club WA Harlan BURNELL 1 43.524 5.450
10 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 3 43.578 5.504
18 Wanneroo Bmx Club WA Harry MCBLANE 3 43.655 5.581
29 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan WATTS 2 44.521 6.447
17 Woorree Park Bmx Club WA Richard HERRON 1 44.917 6.843
12 Bunbury Bmx Club WA Kobe BENTLEY 2 45.014 6.940
30 Wanneroo BMX Club WA Jett DODDS 3 45.342 7.268
20 Mandurah Bmx Club Inc WA Hudson MCLEOD 3 46.238 8.164
11 Byford Bmx Club WA Daniel BAKER 4 47.572 9.498
24 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL 1 49.237 11.163
28 Cockburn Bmx Club WA Bryce VOST 4 56.760 18.686

12 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL 4 37.801 0.000
8 Byford BMX Club WA Jay LANDER 1 38.606 0.805
3 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT 3 39.218 1.417
20 Westside BMX Club WA Nathan RAWLINGS Semi Final 39.228 1.427
7 East Pilbara Bmx Club WA Tyson BRENZI Final 39.456 1.655
15 Mandurah Bmx Club Inc WA Aaron JEFFERY 1 39.739 1.938
4 Westside BMX Club WA Kallan BROWN 2 39.817 2.016
6 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zavier HAWIRA Final 39.878 2.077
21 Westside Bmx Club WA Darcy ROBINSON 2 40.217 2.416
12 Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL Semi Final 40.219 2.418
17 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY Semi Final 41.434 3.633
14 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 1 42.091 4.290
22 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB Semi Final 42.130 4.329
23 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 2 43.216 5.415
10 Bunbury Bmx Club WA Tyler BIRCH 2 43.488 5.687
24 Hills Bmx Club WA Shaun VAN DER DRAAI 1 43.626 5.825
19 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 2 43.910 6.109
18 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE 2 44.678 6.877
11 Woorree Park Bmx Club WA James BISHOP 2 44.802 7.001
16 Westside BMX Club WA Finley MONAGHAN 1 48.558 10.757

13 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Byford Bmx Club WA Bailey JOKIC 2 37.843 0.000
18 Cowaramup Bmx Club WA Ned GREGORY Semi Final 38.058 0.215
3 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 1 38.208 0.365
2 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 3 38.248 0.405
14 Eastern Goldfields BMX Club WA Rico BLACK Semi Final 38.354 0.511
19 Eastern Goldfields Bmx Club WA Riley HIGGINS 3 38.704 0.861
20 Hedland Bmx Club WA Ty KILMARTIN Semi Final 38.749 0.906
4 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS Semi Final 38.773 0.930
15 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG Semi Final 38.968 1.125
7 Woorree Park BMX Club WA Lochlan TAYLOR 2 39.368 1.525
17 Rockingham Bmx Club WA Michael EDWARDS 4 40.180 2.337
22 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 2 40.241 2.398
21 Cockburn Bmx Club WA Kaeghan ROBERTSON 4 40.377 2.534
25 Woorree Park Bmx Club WA Jandre VAN STADEN Semi Final 40.499 2.656
27 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER 2 41.075 3.232
16 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 2 41.400 3.557
26 Bunbury Bmx Club WA Cooper WILLIAMS 4 41.453 3.610
11 Bunbury Bmx Club WA Scott BARTLE 2 41.924 4.081
10 Bunbury Bmx Club WA Ryan BARTLE 4 42.290 4.447

14 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Rockingham BMX Club WA Jordan CALLUM Final 33.745 0.000
2 Bunbury BMX Club WA Daniel DORAN Final 34.613 0.868
6 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD Semi Final 36.482 2.737
10 Eastern Goldfields Bmx Club WA Macrae AKROYD Final 36.683 2.938
25 Hills BMX Club WA Jay ALLAN 1 37.001 3.256
4 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 4 37.433 3.688
7 Southern Districts BMX Club WA Regan LOTHIAN 4 37.677 3.932
5 Karratha BMX Club WA Blake WHITE 4 37.870 4.125
3 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS 3 38.260 4.515
11 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 2 38.462 4.717
12 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 1 38.561 4.816
21 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 4 39.012 5.267
16 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM 2 39.041 5.296
20 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 1 39.509 5.764
17 Hills Bmx Club WA Zane HANNA Final 39.638 5.893
24 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 2 39.788 6.043
15 Westside Bmx Club WA Sam COSTA 4 40.345 6.600
19 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS 3 40.965 7.220
14 Westside BMX Club WA Ethan CLARK 1 41.275 7.530
26 Wanneroo BMX Club WA Matthew KEMP 2 41.771 8.026

15 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH 3 34.783 0.000
7 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY 3 35.412 0.629
11 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 2 35.762 0.979
4 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL Final 35.993 1.210
12 Hills Bmx Club WA Mathew JEBB 2 36.321 1.538
14 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3 36.704 1.921
3 Southside Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 3 36.816 2.033
6 Bunbury Bmx Club WA Niko PATTERSON 1 37.307 2.524
15 Westside Bmx Club WA Sebastien RAPLEY 3 38.732 3.949

16 Boys
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 1 33.829 0.000
17 Woorree Park BMX Club WA Corey TAYLOR 4 34.090 0.261
2 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 3 34.775 0.946
19 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 3 36.111 2.282
4 Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 2 36.354 2.525
7 Westside BMX Club WA Josh COULSON 3 36.417 2.588
14 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 2 36.669 2.840
11 Bunbury Bmx Club WA Carl BARLOW 2 37.651 3.822
12 Karratha Bmx Club WA Caleb JUSTINS 4 37.905 4.076
16 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE 1 38.157 4.328
10 Hills Bmx Club WA Oliver ADRIANO 3 38.371 4.542
18 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK 1 39.249 5.420
8 Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson CONDO 1 39.535 5.706
15 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL 4 40.662 6.833
20 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 2 42.614 8.785

17-24 Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
12 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 3 34.828 0.000
7 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 3 35.210 0.382
1 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE 1 35.248 0.420
3 Southern Districts Bmx Club WA Dylan BARWICK 3 35.645 0.817
2 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS 3 35.728 0.900
17 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 1 35.833 1.005
10 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 1 36.746 1.918
6 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN Final 36.847 2.019
16 Hills Bmx Club WA Bryce LANE 2 38.270 3.442
18 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX 1 38.656 3.828
14 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL 4 42.484 7.656
15 Northam Bmx Club WA Charles HASSON 4 42.772 7.944

25-34 Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 Byford Bmx Club WA Blake REBELO 4 36.043 0.000
3X Southside BMX Club WA Darryn WALKER Final 37.759 1.716
7 Southside BMX Club WA Murray NOTTAGE 3 37.839 1.796
11 Southside Bmx Club WA Daniel STEEL 2 39.592 3.549
12 Eastern Goldfields BMX Club WA Sam RICHARDS 4 39.992 3.949
6 Mandurah Bmx Club Inc WA Jai BARKER 1 40.584 4.541
10 Rockingham Bmx Club WA Paul ADAMS 1 41.010 4.967

35-39 Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
15 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 2 39.594 0.000
3 Southside Bmx Club WA Michael PAUSEY 3 40.019 0.425
14 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 3 40.272 0.678
12 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN Final 40.661 1.067
11 Woorree Park Bmx Club WA Andrew GOODINGS 4 41.788 2.194
10 Wanneroo Bmx Club WA Matt DUNNING 2 42.887 3.293

40-44 Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
8 Hills BMX Club WA Nathan HANNA 3 37.284 0.000
32 Westside Bmx Club WA Brent MCDONALD 3 38.078 0.794
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE 2 38.321 1.037
50 Southside Bmx Club WA Matthew ROBINS 3 38.675 1.391
10 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ 2 39.732 2.448

45+ Men
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
70 Wanneroo BMX Club WA Karl MUSTCHIN 1 38.417 0.000
66 Hills BMX Club WA Brad LANE Final 39.245 0.828
45 Southside Bmx Club WA Matt BUTTERWORTH 3 39.651 1.234
10 Westside Bmx Club WA Greg BASTIAN Final 40.032 1.615
99 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 1 41.260 2.843
14 Westside BMX Club WA Russell COLEMAN Final 41.336 2.919
11 Westside BMX Club WA Mark COSTA 2 42.802 4.385
12 Westside Bmx Club WA Nigel OLSEN 3 48.910 10.493

8 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
10 Westside BMX Club WA Sarah BROOKER Final 46.899 0.000
11 Southside BMX Club WA Alana GLENISTER Final 47.628 0.729
16 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ziva CASEY Final 50.297 3.398
14 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL Final 52.926 6.027
12 Southside Bmx Club WA Lola HURRELL 3 56.341 9.442
15 Wanneroo Bmx Club WA Anika STEVENS 3 56.902 10.003

9 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
10 Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE Final 45.100 0.000
3 Rockingham BMX Club WA Neave KNIGHT 4 45.192 0.092
4 Southside Bmx Club WA Mena BANKS 1 45.279 0.179
2 Karratha Bmx Club WA Chloe NORMAN 1 45.848 0.748
7 Westside Bmx Club WA Danielle BASTIAN 4 46.162 1.062
12 Westside BMX Club WA Emerson MAYGER Final 47.110 2.010
5 Hedland Bmx Club WA Charlee MCCURDY Final 49.545 4.445
11 Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 4 49.985 4.885
14 Mandurah Bmx Club Inc WA Madisen SCOTT 2 68.366 23.266

10 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Westside BMX Club WA Alyssa HOWAT Final 41.625 0.000
2 Westside BMX Club WA Maddison ALDERSEA 4 42.076 0.451
7 East Pilbara Bmx Club WA Stella CHANDLER Final 44.022 2.397
10 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH Final 45.996 4.371
6 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE Final 46.069 4.444
3 Eastern Goldfields Bmx Club WA Samarah RAYNER 3 46.829 5.204
12 Mandurah Bmx Club Inc WA Sasha JEFFERY Final 47.854 6.229
8 Hedland Bmx Club WA Jasmin VADALA 4 47.942 6.317
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Amelia TICKELL 2 48.068 6.443
11 Wanneroo Bmx Club WA Tanyka COLVIN 1 53.799 12.174

11 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 3 41.453 0.000
7 Westside Bmx Club WA Jessica BICKLEY 1 42.304 0.851
1 Westside BMX Club WA Kindle RAPLEY 4 43.233 1.780
6 Bunbury Bmx Club WA Daytonna LONGBOTTOM 4 44.737 3.284
11 Southern Districts BMX Club WA Rhiannon RICHARDS 3 45.610 4.157
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA Final 46.097 4.644
10 Southern Districts BMX Club WA Violet BAKER 3 58.062 16.609

12 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 Karratha Bmx Club WA Ashlyn KEREMELEVICH 3 41.697 0.000
1 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 3 41.805 0.108
7 Bunbury Bmx Club WA Izabelle FITZGERALD Final 43.324 1.627
2 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 1 44.438 2.741
8 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 4 45.056 3.359
6 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 2 45.993 4.296
10 East Pilbara Bmx Club WA Dakota CHANDLER 3 46.012 4.315
12 Southside Bmx Club WA Isabell RIDLEY 4 46.133 4.436
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ellah RAYNER 4 46.276 4.579
11 Westside BMX Club WA Jasmine ERCEG 4 47.070 5.373
14 Bunbury Bmx Club WA Emarni WHITE 2 56.537 14.840

13 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Southside BMX Club WA Abbey RICHARDS Final 38.552 0.000
2 Karratha Bmx Club WA Sophie TAYLOR 4 39.249 0.697
3 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lara SCARVACI 3 41.674 3.122
5 Woorree Park BMX Club WA Jana VAN STADEN 2 43.533 4.981
6 Mandurah Bmx Club Inc WA Kara HARRISON 4 44.319 5.767

14 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT Final 38.695 0.000
1 Byford Bmx Club WA Tehlia JOKIC Final 39.730 1.035
4 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD Final 40.959 2.264
7 Karratha Bmx Club WA Jade KEREMELEVICH 4 41.325 2.630
6 Hedland Bmx Club WA Brailee MCCURDY 3 42.128 3.433
3 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 3 42.838 4.143
10 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN 3 43.879 5.184

15 Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Hills Bmx Club WA Felicity MANN Final 38.983 0.000
2 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR Final 39.961 0.978
5 Bunbury BMX Club WA Cheyana DAYMON Final 40.795 1.812
4 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 4 41.981 2.998
3 Rockingham BMX Club WA Keeley EDWARDS 3 42.101 3.118
10 Karratha BMX Club WA Gemma RODGERS 3 44.171 5.188
11 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ruby WRIGHT 3 46.409 7.426

16-29 Women
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL Final 39.155 0.000
4 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jade HANSEN 1 39.667 0.512
1X Byford BMX Club WA Alicia JOKIC Final 39.724 0.569
37 Eastern Goldfields Bmx Club WA Petra BROWN 2 40.348 1.193
3 Cockburn BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 3 40.734 1.579
4X Mandurah Bmx Club Inc WA Lillyrose HARRISON 1 42.090 2.935
21 Southside BMX Club WA Saffron WOODS 2 43.199 4.044
7 Hills Bmx Club WA Justine LANE 3 44.268 5.113
8 Southside Bmx Club WA Justine SHORT 1 44.840 5.685
6 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE 1 46.359 7.204
10 Westside Bmx Club WA Claire GOULD 2 49.229 10.074

30+ Women
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2 Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 1 43.538 0.000
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON Final 47.193 3.655
5 Westside BMX Club WA Fleur FLETCHER 4 50.432 6.894
4 Westside BMX Club WA Faye RATAJCZAK 3 52.546 9.008

8-10 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
15 Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 1 40.262 0.000
6 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 2 41.657 1.395
5 Westside BMX Club WA Zane RATAJCZAK Final 41.708 1.446
10 Wanneroo BMX Club WA Kaylan ABBOTT 3 41.828 1.566
12 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP 2 42.503 2.241
16 Westside Bmx Club WA Jake POAT 2 42.992 2.730
17 Cockburn BMX Club WA Ross MURRAY 4 44.427 4.165
14 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG 4 44.955 4.693
11 Karratha Bmx Club WA Riley AZZOPARDI 1 45.949 5.687

11-12 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zavier HAWIRA Final 38.527 0.000
14 Westside BMX Club WA Darcy ROBINSON Final 40.354 1.827
12 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 1 41.148 2.621
11 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 4 41.844 3.317
2 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN Final 43.648 5.121
3 Hills BMX Club WA Brock PULJAR 1 43.679 5.152
1 Westside Bmx Club WA Koby RATAJCZAK 2 44.388 5.861
10 Southern Districts BMX Club WA Kynan ABRAHAM 3 44.467 5.940

13-14 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM Final 33.753 0.000
14 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN Final 34.036 0.283
6 Westside BMX Club WA Jacob GODDARD Final 35.304 1.551
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 2 37.431 3.678
16 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 2 37.732 3.979
11 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 1 38.293 4.540
15 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 4 39.184 5.431
2X Woorree Park BMX Club WA Lochlan TAYLOR 1 39.201 5.448
7 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 3 39.493 5.740
18 Southside BMX Club WA Bailey FOSTER 3 40.720 6.967
10 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE 1 41.581 7.828

15-16 Boys Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Rockingham BMX Club WA Dylan CALLUM 1 35.253 0.000
5 Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 1 35.664 0.411
5X Eastern Goldfields BMX Club WA Callum HANSEN 4 36.045 0.792
2 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3 36.530 1.277
6 Westside Bmx Club WA Josh COULSON 1 37.843 2.590
10 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD 1 41.253 6.000

17-24 Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
11 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE Final 34.939 0.000
12 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER Final 35.333 0.394
3 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER Final 35.962 1.023
14 Byford BMX Club WA Joshua WEAVEN Final 36.496 1.557
6 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD Final 43.432 8.493

25-39 Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
3 Southside Bmx Club WA Darryn WALKER Final 37.165 0.000
2 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 4 37.208 0.043
1 Southside BMX Club WA Murray NOTTAGE 2 37.837 0.672
12 Mandurah Bmx Club Inc WA Joel MCLEOD 4 38.511 1.346
15 Southside Bmx Club WA Daniel STEEL 1 38.898 1.733
8 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 2 39.397 2.232
16 Eastern Goldfields BMX Club WA Sam RICHARDS 3 39.993 2.828
14 Eastern Goldfields Bmx Club WA Taylor ROWE 1 40.140 2.975
10 Karratha Bmx Club WA Josh AZZOPARDI 2 40.576 3.411
4 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 3 40.932 3.767
11 Woorree Park BMX Club WA Andrew GOODINGS 2 41.455 4.290

40-44 Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON Final 37.410 0.000
4 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA Final 38.587 1.177
7 Southside BMX Club WA Adam LEWIS Final 39.793 2.383
10 Westside BMX Club WA Wayne MAYGER 2 43.544 6.134

45+ Mens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
70 Wanneroo Bmx Club WA Karl MUSTCHIN Final 36.898 0.000
66 Hills BMX Club WA Brad LANE Final 37.833 0.935
12 Southside Bmx Club WA Barry LIVESLEY 2 41.376 4.478
15 Southside Bmx Club WA Matthew STOKES 4 42.039 5.141
5 Westside Bmx Club WA David RAPLEY Final 42.828 5.930
10 Westside Bmx Club WA Mark COSTA Final 43.421 6.523
11 Southside Bmx Club WA Gareth EVANS 1 43.529 6.631
14 Westside Bmx Club WA Nigel OLSEN 4 48.516 11.618

12 & Under Cruiser Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
4 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT 1 42.392 0.000
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA 4 44.350 1.958
6 Bunbury Bmx Club WA Daytonna LONGBOTTOM 3 45.228 2.836
10 Westside Bmx Club WA Jasmine ERCEG Final 46.194 3.802

18 & Under Cruiser Girls
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
1 Hills Bmx Club WA Felicity MANN Final 39.748 0.000
5 Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 4 39.994 0.246
2 Byford BMX Club WA Shayla WINWOOD 2 40.938 1.190
1X Karratha BMX Club WA Sophie TAYLOR 3 41.234 1.486
3 Bunbury BMX Club WA Charlotte GARRIGAN 3 42.376 2.628
2X Woorree Park BMX Club WA Jana VAN STADEN 3 43.770 4.022
10 Karratha Bmx Club WA Gemma RODGERS 3 45.675 5.927

19+ Womens Cruiser
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
2 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN Final 42.366 0.000
1 Southside BMX Club WA Justine SHORT Final 43.689 1.323
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 2 46.213 3.847
5 Westside Bmx Club WA Fleur FLETCHER Final 49.410 7.044
4 Westside BMX Club WA Faye RATAJCZAK 2 52.025 9.659

Masters 30+ Years
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON Final 35.910 0.000
28 Cockburn BMX Club WA Lance MARTIN 3 35.920 0.010
10 Eastern Goldfields Bmx Club WA Luke CRAKER 3 36.019 0.109
89 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew BROWN 3 36.603 0.693
11 Byford BMX Club WA Jeffrey BELL 4 37.293 1.383
14 Byford BMX Club WA Brett HAYSOM 3 37.304 1.394
65 Southern Districts BMX Club WA Daniel LAIRD 2 37.603 1.693

Men Junior
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
18 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 4 34.904 0.000
16 Rockingham BMX Club WA Joel FLOWER 3 35.090 0.186
17 Southern Districts Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN 3 35.215 0.311
14 Wanneroo Bmx Club WA Alec EDWARDES 3 35.551 0.647
10 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS 4 36.110 1.206
12 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 3 36.153 1.249
79 Southern Districts BMX Club WA Dylan MARSHALL 4 37.409 2.505
11 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER 3 37.663 2.759
15 Bunbury Bmx Club WA Matthew FITZGERALD 3 40.526 5.622

Women Elite
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
17 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH 4 38.064 0.000
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN Final 39.158 1.094
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 3 39.523 1.459
12 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 2 40.031 1.967
15 Hills BMX Club WA Jessica LATHWELL 4 40.313 2.249
11 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL 4 40.712 2.648
14 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN 4 40.778 2.714
22 Wanneroo BMX Club WA Katie GRAY 3 41.032 2.968
21 Hills BMX Club WA Karis REGALI 3 42.361 4.297

Men Elite
PLATE GROUP NAME Moto Lap Time Gap
35 Wanneroo BMX Club WA Bradley GAME Final 32.332 0.000
444 Cockburn Bmx Club WA Caleb DATSON Final 33.380 1.048
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL 2 33.701 1.369
11 Hills Bmx Club WA Jamie GILL Final 33.726 1.394
480 Eastern Goldfields BMX Club WA Jeremy MCLERIE 3 34.169 1.837
513 Hills BMX Club WA Aaron NOTTLE 4 34.598 2.266
17 Cockburn BMX Club WA Tyler VERSCHUREN 4 35.037 2.705
16 Southside BMX Club WA Cameron AINGER 3 35.214 2.882
748 Hills Bmx Club WA Gage MADELEY 3 35.440 3.108
12 Wanneroo Bmx Club WA Blake SCHOFIELD 1 35.962 3.630
61 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 2 36.796 4.464
10 Southside Bmx Club WA Scott GASKIN 4 37.923 5.591

Top of Report