End of Report

State Championships 2018

BMX EVENT MANAGER, Report Created 01/Oct/2018 17:48:46

FULL RESULTS

Total Entries = 523

Total Riders = 456

Mini Wheeler BMXWA (28 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4 M 5
DAWSON Southside BMX Club WA Dawson AINGER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
EMMERSON Mandurah Bmx Club Inc WA Emmerson BARTON-COLLINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
COOPER Southside Bmx Club WA Cooper BOYD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
EMMA Hills Bmx Club WA Emma BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
NED Eastern Goldfields Bmx Club WA Ned CORNTHWAITE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MADISON Cockburn Bmx Club WA Madison CUMMINGS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
FLYNN Wanneroo Bmx Club WA Flynn DUNNING - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
AMELIA Bunbury Bmx Club WA Amelia EDWARDS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
ALEKSANDRA Southside Bmx Club WA Aleksandra GLENISTER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
BEAU Eastern Goldfields Bmx Club WA Beau GRAINGER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MAYSON Southern Districts Bmx Club WA Mayson HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
NATE Eastern Goldfields Bmx Club WA Nate HEFRON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
AVA Mandurah Bmx Club Inc WA Ava JEFFERY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
AMELIA Westside Bmx Club WA Amelia MCKAY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LEO Mandurah Bmx Club Inc WA Leo MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
JAKE Eastern Goldfields Bmx Club WA Jake MELLINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
DECLAN Eastern Goldfields Bmx Club WA Declan MOYNIHAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KOBY Westside Bmx Club WA Koby MUDFORD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
NIXON Westside Bmx Club WA Nixon NORTHAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
RYDER Southside Bmx Club WA Ryder PAUSEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
NATE Hills Bmx Club WA Nate PHILLIPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
NIKOLAS Eastern Goldfields Bmx Club WA Nikolas RANKIN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
ELI Eastern Goldfields Bmx Club WA Eli SCHULZE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
DOMINIQUE Bunbury Bmx Club WA Dominique STREET - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LUKE Southside Bmx Club WA Luke THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
OSCAR Eastern Goldfields Bmx Club WA Oscar WADDELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
ELIZABETH Eastern Goldfields Bmx Club WA Elizabeth WILSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
CALEB Eastern Goldfields Bmx Club WA Caleb WYNNE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

5 and Under Sprocket Boys (18 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4 M 5
10 Southside Bmx Club WA Kody BOYD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
11 Byford Bmx Club WA Oliver BROWN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
12 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jacob CAMERON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
14 Eastern Goldfields Bmx Club WA Braxton CORNTHWAITE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
15 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mark FLANNERY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
16 Eastern Goldfields Bmx Club WA Leif HAINES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
17 Southside Bmx Club WA Rocky LEGG - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
18 Southside Bmx Club WA Albie LIVESLEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
19 Bunbury Bmx Club WA Harrison MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
20 Mandurah Bmx Club Inc WA Memphis MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
21 Eastern Goldfields Bmx Club WA Patrick MELLINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
22 Eastern Goldfields Bmx Club WA Tjay MOYNIHAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
23 Wanneroo Bmx Club WA Zeke OSBORNE-MAXWELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
24 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
25 Bunbury Bmx Club WA Marcus STREET - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
26 Rockingham Bmx Club WA Blake WARD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
27 Eastern Goldfields Bmx Club WA Hank WILSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
28 Tom Price Bmx Club WA William WRIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

6 Sprocket Boys (19 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4 M 5
10 Westside Bmx Club WA Samuel BRAY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
11 Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
12 Eastern Goldfields Bmx Club WA Angus CORNTHWAITE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
14 Wanneroo Bmx Club WA Sebastian COX - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
15 Eastern Goldfields Bmx Club WA Cooper EATON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
16 Southside Bmx Club WA Te Ara Tii GLEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
26 Eastern Goldfields BMX Club WA Jesse HANK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
17 Woorree Park Bmx Club WA Mason HERRON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
27 Eastern Goldfields Bmx Club WA Harry HILLS-WRIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
18 Southside Bmx Club WA Alfie HURRELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
28 Mandurah Bmx Club Inc WA Jake JOSE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
19 Byford Bmx Club WA Nathaniel KETTLE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
29 Byford Bmx Club WA Jayrell MILLER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
20 Rockingham Bmx Club WA Oscar NOWLAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
21 Hills Bmx Club WA Noah PHILLIPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
22 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jensen RICHARDS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
23 Eastern Goldfields Bmx Club WA Cooper ROWE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
24 Rockingham Bmx Club WA Taj WARD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
25 Eastern Goldfields Bmx Club WA Oscar WYNNE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

7 Sprocket Boys (22 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4 M 5
10 Mandurah Bmx Club Inc WA Xavier BELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
12 Bunbury Bmx Club WA Taj BLACK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
14 Rockingham Bmx Club WA Ashton BURTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
15 Mandurah Bmx Club Inc WA Levi CARTWRIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
16 Cockburn Bmx Club WA Jesse CUMMINGS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
17 Southside Bmx Club WA Myles DAVIES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
18 Rockingham Bmx Club WA Jaxon FOTHERGILL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
19 Bunbury Bmx Club WA Brody GARRIGAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
20 Southside Bmx Club WA Tama GLEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
21 Woorree Park Bmx Club WA Kallum GOODINGS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
22 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ari HAINES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
23 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nate HIGGINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
24 Southside Bmx Club WA Angus LEWIS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
25 Bunbury Bmx Club WA Denver LONGBOTTOM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
33 Eastern Goldfields Bmx Club WA Leroy MCKENZIE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
26 Rockingham Bmx Club WA Harry MORRIS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
27 Westside Bmx Club WA Jake MUDFORD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
28 Wanneroo Bmx Club WA Darcy OSBORNE-MAXWELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
29 Southside Bmx Club WA Harrison REGAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
30 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zakary THORNBY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
31 Wanneroo Bmx Club WA Quinn VAN HEEK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
32 Cockburn Bmx Club WA Levi YOUNG - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Sprocket Girls (16 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4 M 5
29 Mandurah Bmx Club Inc WA Ashlin BARTON-COLLINS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
11 Southside Bmx Club WA Rylee COOK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
12 Wanneroo Bmx Club WA Charlotte DUNNING - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
14 Mandurah Bmx Club Inc WA Indi HARRISON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
15 Southern Districts Bmx Club WA Ellyse HARVEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
16 Byford Bmx Club WA Lillyanna LAGDEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
17 Bunbury Bmx Club WA Chloe MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
18 Karratha Bmx Club WA Charlee PORCH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
19 Mandurah Bmx Club Inc WA Amelie REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
20 Southern Districts BMX Club WA Savannah ROBERTSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
21 Karratha BMX Club WA Lacy ROBINSON - - Finish
0.000
DNF:0 Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
22 Southside Bmx Club WA Millie SRHOJ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
23 Cockburn Bmx Club WA Emerson TAYLOR - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
24 Karratha Bmx Club WA Emily TAYLOR - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
25 Southside Bmx Club WA Mikayla THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
26 Eastern Goldfields Bmx Club WA Khloe THORNBY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

8 Boys (23 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
24 Westside BMX Club WA Jake POAT 1st
42.712
{2.745}
1st
43.233
{2.775}
- 4 1st
43.549
{2.776}
1st
43.167
{2.779}
1st
44.144
{2.834}
1st
43.527
{2.798}
21 Rockingham BMX Club WA Jack MALONE 2nd
43.638
{2.850}
1st
43.690
{2.863}
- 5 1st
44.798
{2.820}
2nd
43.969
{2.831}
1st
44.727
{2.821}
1st
45.187
{2.894}
26 Karratha Bmx Club WA Nate ROBINSON 3rd
43.998
{2.843}
2nd
44.239
{2.806}
- 5 2nd
45.300
{2.906}
1st
45.301
{2.903}
1st
44.517
{2.805}
1st
43.989
{2.795}
28 Southside Bmx Club WA Cody STEEL 4th
45.063
{3.145}
3rd
45.009
{2.859}
- 11 1st
46.431
{3.059}
5th
46.809
{2.939}
2nd
46.425
{2.939}
3rd
45.803
{2.936}
23 Wanneroo Bmx Club WA Cooper OSBORNE-MAXWELL 5th
45.813
{2.845}
2nd
45.629
{2.883}
- 13 3rd
47.522
{2.938}
4th
46.282
{2.957}
3rd
47.029
{2.936}
3rd
45.207
{2.971}
17 Wanneroo Bmx Club WA Lucas COX 6th
46.018
{2.868}
4th
45.404
{3.067}
- 9 2nd
47.664
{3.203}
3rd
44.721
{3.104}
2nd
44.909
{2.959}
2nd
45.123
{2.934}
12 Byford Bmx Club WA Cooper BOWDEN 7th
46.909
{3.061}
4th
46.405
{3.068}
- 13 4th
48.576
{2.977}
2nd
47.354
{3.066}
4th
47.367
{2.993}
3rd
46.841
{3.062}
31 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jayden TROTT 8th
47.445
{2.849}
3rd
46.134
{2.920}
- 8 2nd
46.898
{2.902}
1st
45.797
{2.896}
3rd
46.803
{2.916}
2nd
44.806
{2.909}
20 Karratha Bmx Club WA William LINDSAY 5th
46.687
{2.956}
- 14 3rd
47.704
{3.007}
3rd
47.619
{3.007}
4th
47.529
{3.049}
4th
48.248
{3.084}
27 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ 5th
46.932
{3.008}
- 19 5th
48.810
{3.144}
4th
48.027
{3.155}
6th
49.388
{3.148}
4th
46.667
{3.123}
15 East Pilbara Bmx Club WA Sonny CHANDLER 6th
47.099
{3.053}
- 17 4th
48.053
{3.154}
6th
48.403
{3.179}
3rd
47.152
{3.109}
4th
47.348
{3.192}
14 Westside Bmx Club WA Kaleb BRAY 6th
48.092
{2.905}
- 9 3rd
47.570
{2.870}
2nd
46.924
{2.909}
2nd
46.808
{2.907}
2nd
46.696
{2.948}
11 Wanneroo Bmx Club WA Lawson BAILEY 7th
49.438
{3.148}
- 22 5th
49.800
{3.228}
7th
49.421
{3.287}
5th
49.248
{3.276}
5th
48.714
{3.138}
29 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR 7th
49.732
{3.218}
- 18 4th
49.464
{3.258}
3rd
49.928
{3.203}
4th
49.689
{3.250}
7th
52.879
{3.260}
22 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER 8th
50.184
{3.220}
- 20 6th
51.876
{3.306}
4th
50.240
{3.141}
5th
48.198
{3.130}
5th
49.897
{3.222}
33 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY 8th
50.623
{3.125}
- 23 5th
52.556
{3.150}
5th
51.253
{3.150}
7th
52.892
{3.165}
6th
51.663
{3.200}
16 Westside Bmx Club WA Fletcher CLARK - - 25 7th
55.480
{3.211}
5th
53.314
{3.181}
6th
53.538
{3.299}
7th
53.129
{3.278}
32 Eastern Goldfields Bmx Club WA Angus WYNNE - - 26 6th
52.305
{3.581}
8th
51.918
{3.511}
7th
52.594
{3.579}
5th
51.102
{3.510}
19 Hedland Bmx Club WA Ashton DUL - - 27 7th
53.097
{3.270}
8th
1:19.408
{3.329}
6th
52.515
{3.391}
6th
51.979
{3.341}
30 Southside BMX Club WA Tyler THORNBER - - 27 6th
53.954
{3.469}
7th
1:16.256
{3.307}
8th
52.967
{3.569}
6th
53.476
{3.435}
18 Wanneroo Bmx Club WA Zachary COX - - 27 8th
54.299
{3.386}
6th
55.223
{3.211}
5th
51.302
{3.208}
8th
54.309
{3.108}
10 Karratha Bmx Club WA Caleb AZZOPARDI - - 28 7th
58.445
{3.965}
7th
59.799
{3.995}
7th
57.669
{3.832}
7th
57.159
{3.758}
25 Karratha Bmx Club WA Codie PORCH - - 30 8th
58.672
{3.548}
6th
57.046
{3.554}
8th
58.134
{3.666}
8th
57.267
{3.586}

9 Boys (24 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 1st
40.178
{2.661}
1st
41.071
{2.709}
- 11 1st
41.714
{2.731}
8th
1:30.195
{2.716}
1st
40.617
{2.678}
1st
41.151
{2.744}
8 Southside Bmx Club WA Jaxon RICHARDS 2nd
41.814
{2.728}
2nd
42.215
{2.673}
- 7 2nd
42.066
{2.791}
2nd
43.229
{2.750}
2nd
42.371
{2.758}
1st
42.178
{2.754}
4 Westside BMX Club WA Coby VAN DE VELDE 3rd
42.218
{2.742}
1st
40.615
{2.737}
- 4 1st
41.136
{2.734}
1st
40.783
{2.707}
1st
41.622
{2.775}
1st
40.598
{2.735}
2 Westside Bmx Club WA Zane RATAJCZAK 4th
42.974
{2.727}
4th
42.986
{2.733}
- 8 2nd
42.747
{2.798}
1st
42.194
{2.757}
3rd
42.478
{2.900}
2nd
42.300
{2.805}
1 Wanneroo Bmx Club WA Lochlan STRAKER 5th
43.324
{2.890}
2nd
41.567
{2.806}
- 9 3rd
42.590
{3.017}
1st
41.852
{2.828}
3rd
43.195
{2.846}
2nd
42.599
{2.838}
12 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 6th
43.720
{2.821}
3rd
42.434
{2.736}
- 16 5th
43.630
{2.838}
3rd
42.988
{2.829}
4th
43.146
{2.784}
4th
43.174
{2.835}
6 Rockingham BMX Club WA Cooper DUNLOP 7th
44.167
{2.946}
3rd
43.312
{2.772}
- 9 1st
43.597
{2.791}
4th
43.417
{2.812}
1st
42.232
{2.793}
3rd
42.440
{2.764}
15 Rockingham BMX Club WA Daniel BURTON 8th
44.250
{2.884}
4th
43.746
{2.869}
- 13 4th
45.612
{2.909}
3rd
45.551
{2.868}
3rd
44.133
{2.860}
3rd
43.810
{2.880}
23 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 5th
44.179
{2.772}
- 10 4th
43.289
{2.834}
2nd
42.643
{2.829}
2nd
42.882
{2.839}
2nd
42.956
{2.829}
20 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 5th
46.138
{2.913}
- 13 2nd
44.103
{2.867}
2nd
44.772
{2.915}
4th
45.013
{2.963}
5th
43.777
{2.845}
21 Karratha Bmx Club WA Brennan KIRKWOOD 6th
45.273
{2.876}
- 15 5th
46.751
{2.854}
5th
44.167
{2.895}
2nd
43.887
{2.896}
3rd
43.568
{2.865}
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Bray AKROYD 6th
47.736
{2.750}
- 17 3rd
45.394
{2.962}
3rd
46.165
{2.980}
5th
45.668
{3.013}
6th
45.716
{2.857}
26 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK 7th
46.487
{2.808}
- 20 4th
46.619
{2.989}
6th
46.446
{2.833}
6th
46.413
{2.824}
4th
45.348
{2.850}
18 Westside Bmx Club WA Brayden FLETCHER 7th
47.755
{2.917}
- 20 6th
47.579
{2.966}
5th
48.907
{3.024}
5th
47.343
{2.977}
4th
47.205
{2.921}
17 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG 8th
47.045
{3.034}
- 21 5th
47.607
{2.925}
4th
48.086
{3.186}
7th
47.694
{3.192}
5th
45.798
{3.047}
27 Bunbury BMX Club WA Blake WHITE 8th
49.784
{2.895}
- 23 7th
47.928
{3.009}
5th
48.791
{3.175}
6th
49.621
{3.079}
5th
48.428
{2.959}
25 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW - - 23 3rd
44.201
{2.814}
4th
48.110
{3.009}
8th
52.280
{3.013}
8th
49.482
{3.144}
24 Westside Bmx Club WA Koby NEERVOORT - - 24 6th
47.193
{3.099}
7th
47.419
{3.081}
5th
48.131
{3.046}
6th
47.011
{3.034}
22 Cockburn Bmx Club WA Deegan MARTIN - - 25 6th
48.508
{3.155}
8th
48.268
{3.158}
4th
46.640
{2.895}
7th
47.991
{3.136}
14 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jack BRUNING - - 26 7th
50.738
{2.992}
6th
49.431
{3.048}
7th
49.672
{3.042}
6th
49.282
{3.028}
16 Mandurah Bmx Club Inc WA Jacob CARTWRIGHT - - 27 8th
48.064
{3.196}
6th
49.061
{3.088}
6th
47.555
{3.166}
7th
48.137
{3.235}
19 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kane FLETCHER - - 29 8th
51.660
{3.145}
7th
51.544
{3.238}
7th
50.927
{3.108}
7th
50.388
{3.206}
11 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER - - 30 7th
49.868
{3.347}
7th
53.751
{3.592}
8th
53.394
{3.601}
8th
52.596
{3.537}
10 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BAILEY - - 32 8th
51.333
{3.569}
8th
52.567
{3.367}
8th
52.725
{3.402}
8th
50.980
{3.557}

10 Boys (29 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
5 Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 1st
38.949
{2.655}
2nd
41.485
{2.657}
- 6 2nd
41.563
{2.736}
1st
40.882
{2.722}
2nd
41.826
{2.725}
1st
41.082
{2.685}
1 Westside BMX Club WA Oliver WILLIAMS 2nd
40.558
{2.653}
1st
40.383
{2.642}
- 4 1st
41.130
{2.717}
1st
41.306
{2.717}
1st
41.373
{2.670}
1st
41.251
{2.691}
7 Bunbury Bmx Club WA Jayden HOLMES 3rd
40.981
{2.667}
1st
41.311
{2.673}
- 5 2nd
42.179
{2.679}
1st
41.034
{2.696}
1st
41.607
{2.712}
1st
40.914
{2.691}
25 Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH 4th
41.460
{2.648}
2nd
40.701
{2.660}
- 6 1st
41.181
{2.701}
2nd
41.611
{2.680}
1st
42.040
{2.705}
2nd
41.680
{2.719}
10 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 5th
41.596
{2.795}
3rd
41.132
{2.784}
- 7 3rd
42.542
{2.799}
2nd
41.297
{2.743}
1st
40.994
{2.758}
1st
41.791
{2.773}
6 Byford Bmx Club WA Cooper MORROW 6th
42.867
{2.932}
4th
41.881
{2.886}
- 13 3rd
43.845
{2.922}
4th
45.628
{2.905}
3rd
44.030
{2.907}
3rd
43.783
{2.861}
29 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 7th
43.565
{2.852}
3rd
42.337
{2.822}
- 14 4th
43.275
{2.930}
2nd
43.153
{2.851}
4th
43.147
{2.886}
4th
44.540
{2.876}
28 Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR 8th
45.009
{2.742}
4th
43.172
{2.710}
- 13 3rd
42.967
{2.836}
4th
44.120
{2.688}
4th
44.551
{2.815}
2nd
43.421
{2.690}
2 Hills Bmx Club WA Matthew VAN DER DRAAI 5th
42.335
{2.715}
- 9 1st
43.240
{2.755}
2nd
43.062
{2.721}
3rd
42.448
{2.711}
3rd
42.228
{2.718}
21 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 5th
43.638
{2.927}
- 9 1st
43.162
{2.795}
3rd
42.964
{2.787}
2nd
43.490
{2.744}
3rd
42.894
{2.773}
4 Bunbury Bmx Club WA Cruz BLACK 6th
42.538
{2.760}
- 12 4th
42.934
{2.799}
3rd
42.124
{2.814}
3rd
42.025
{2.767}
2nd
41.371
{2.751}
8 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 6th
52.260
{2.853}
- 13 5th
44.645
{2.921}
3rd
43.278
{2.903}
2nd
42.442
{2.907}
3rd
42.756
{2.953}
16 Hedland Bmx Club WA Riley DUL 7th
43.673
{2.944}
- 14 4th
44.259
{2.915}
3rd
43.879
{2.875}
3rd
44.071
{2.894}
4th
42.839
{2.903}
23 Westside Bmx Club WA Jordan REINIKKA 7th
2:09.946
{2.727}
- 14 2nd
44.342
{2.811}
4th
43.676
{2.849}
4th
44.254
{2.714}
4th
43.925
{2.973}
17 Bunbury Bmx Club WA Flynn EDWARDS 8th
44.529
{2.834}
- 16 3rd
44.898
{2.999}
4th
44.825
{2.892}
5th
45.328
{2.918}
4th
43.045
{2.805}
31 Byford Bmx Club WA Brock WILLIAMSON REL:8 - 7 2nd
43.249
{2.819}
1st
42.312
{2.836}
2nd
43.227
{2.852}
2nd
41.856
{2.759}
20 Rockingham Bmx Club WA Jai HOLLAND - - 19 5th
44.725
{2.935}
5th
45.540
{2.899}
4th
44.799
{2.856}
5th
44.695
{2.849}
15 Westside BMX Club WA Fraser CLARK - - 20 5th
44.697
{2.910}
5th
44.092
{2.944}
5th
45.155
{2.867}
5th
43.991
{2.900}
18 Mandurah Bmx Club Inc WA Brayden GREENE - - 22 5th
47.266
{3.025}
6th
46.276
{2.981}
6th
45.870
{2.939}
5th
46.626
{2.919}
26 Bunbury Bmx Club WA Kye SPENCE - - 23 7th
45.960
{3.062}
5th
45.213
{3.045}
6th
45.550
{3.063}
5th
44.856
{3.111}
34 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY - - 23 6th
45.795
{3.019}
6th
44.759
{2.995}
5th
44.513
{2.909}
6th
45.505
{2.906}
19 Wanneroo Bmx Club WA Kacey HARVEY-HILL - - 24 4th
46.531
{2.946}
7th
47.003
{2.860}
7th
56.929
{3.076}
6th
48.710
{3.032}
24 Byford Bmx Club WA Jarvis SHARP - - 25 6th
46.357
{2.910}
7th
48.383
{3.066}
5th
46.192
{2.984}
7th
47.720
{2.965}
11 Karratha Bmx Club WA Riley AZZOPARDI - - 26 6th
47.428
{3.115}
7th
48.132
{3.082}
7th
47.184
{3.108}
6th
47.986
{3.108}
33 Mandurah Bmx Club Inc WA Taison SCOTT - - 26 7th
51.762
{3.420}
5th
50.658
{3.416}
7th
49.290
{3.303}
7th
49.915
{3.305}
22 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER - - 27 7th
47.789
{3.048}
6th
47.687
{2.973}
8th
49.102
{2.991}
6th
47.992
{3.147}
27 Wanneroo Bmx Club WA Connor STEVENS - - 27 6th
51.720
{3.373}
7th
52.879
{3.362}
6th
51.860
{3.287}
8th
52.365
{3.362}
32 Wanneroo Bmx Club WA Kobi HALLIGAN - - 28 7th
50.053
{3.680}
8th
50.262
{3.732}
6th
49.323
{3.546}
7th
50.645
{3.620}
12 Westside Bmx Club WA Callan BENEFER - - 28 8th
53.342
{3.161}
6th
51.975
{3.172}
7th
53.184
{3.182}
7th
51.455
{3.155}

11 Boys (25 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Westside BMX Club WA Matias HARRIS 1st
38.247
{2.594}
1st
38.074
{2.580}
- 4 1st
38.838
{2.597}
1st
38.798
{2.612}
1st
38.150
{2.614}
1st
38.256
{2.618}
27 Westside BMX Club WA Billy SUMMERVILLE 2nd
39.010
{2.596}
1st
38.834
{2.607}
- 4 1st
39.230
{2.637}
1st
39.051
{2.755}
1st
38.756
{2.608}
1st
40.034
{2.656}
3 Karratha Bmx Club WA Luke WHITE 3rd
39.908
{2.556}
2nd
39.385
{2.593}
- 6 2nd
40.119
{2.595}
1st
39.252
{2.607}
2nd
39.343
{2.594}
1st
39.070
{2.599}
21 Wanneroo Bmx Club WA Ewan MILLER 4th
41.171
{2.772}
2nd
41.080
{2.692}
- 6 1st
41.688
{2.702}
2nd
41.494
{2.743}
1st
41.302
{2.724}
2nd
41.704
{2.712}
2 Mandurah Bmx Club Inc WA Eli PANTALONE 5th
42.201
{2.689}
4th
41.530
{2.772}
- 12 5th
48.662
{2.693}
3rd
42.214
{2.746}
2nd
41.347
{2.730}
2nd
40.628
{2.752}
6 Westside BMX Club WA Koby RATAJCZAK 6th
42.664
{2.710}
3rd
40.440
{2.730}
- 11 4th
42.629
{2.932}
2nd
41.432
{2.843}
3rd
40.966
{2.765}
2nd
41.256
{2.777}
5 Westside Bmx Club WA Jack PHILLIPS 7th
42.898
{2.877}
3rd
41.119
{2.704}
- 16 DNF:7 3rd
41.497
{2.800}
5th
42.611
{2.832}
1st
40.796
{2.713}
15 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN 8th
43.949
{2.788}
4th
42.856
{2.793}
- 16 6th
49.176
{2.775}
4th
43.875
{3.062}
4th
44.201
{2.881}
2nd
42.869
{2.812}
25 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zach SEINOR 5th
42.356
{2.775}
- 8 2nd
41.461
{2.763}
1st
41.070
{2.737}
2nd
41.678
{2.722}
3rd
42.970
{2.787}
18 Wanneroo Bmx Club WA Harry MCBLANE 5th
43.983
{2.904}
- 16 3rd
43.774
{2.917}
4th
44.208
{2.856}
5th
43.655
{3.002}
4th
44.206
{2.768}
22 Karratha Bmx Club WA Kalani PORCH 6th
43.124
{2.726}
- 11 2nd
42.552
{2.801}
2nd
42.607
{2.763}
2nd
42.239
{2.817}
5th
43.511
{2.832}
26 Woorree Park Bmx Club WA Dylan SERMAN 6th
44.098
{2.793}
- 12 1st
42.071
{2.726}
3rd
42.187
{2.753}
4th
42.226
{2.736}
4th
42.254
{2.786}
16 Southside Bmx Club WA Cooper HALL 7th
45.089
{2.834}
- 15 2nd
43.277
{2.776}
5th
44.692
{2.726}
3rd
43.371
{2.810}
5th
45.376
{2.790}
19 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 7th
59.296
{2.770}
- 9 3rd
41.594
{2.752}
2nd
40.909
{2.712}
1st
40.726
{2.759}
3rd
42.030
{2.690}
30 Wanneroo BMX Club WA Jett DODDS 8th
45.927
{3.152}
- 17 6th
47.533
{2.979}
4th
45.905
{2.979}
3rd
45.342
{2.910}
4th
45.366
{2.940}
7 Wanneroo Bmx Club WA Dylan STRAKER 8th
1:57.282
{2.713}
- 12 3rd
42.078
{2.781}
3rd
42.897
{2.709}
3rd
41.855
{2.781}
3rd
43.037
{2.831}
29 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan WATTS - - 18 4th
44.895
{3.049}
5th
44.521
{2.958}
6th
46.237
{2.930}
3rd
45.184
{2.897}
17 Woorree Park Bmx Club WA Richard HERRON - - 18 4th
44.917
{2.824}
5th
46.909
{2.918}
5th
46.213
{2.810}
4th
45.099
{2.821}
14 Westside Bmx Club WA Harlan BURNELL - - 18 3rd
43.524
{2.802}
4th
43.905
{2.837}
4th
43.602
{2.797}
7th
45.189
{2.970}
12 Bunbury Bmx Club WA Kobe BENTLEY - - 21 5th
45.628
{2.955}
5th
45.014
{2.909}
6th
46.673
{3.196}
5th
45.957
{2.972}
11 Byford Bmx Club WA Daniel BAKER - - 22 6th
48.098
{3.048}
6th
48.326
{3.002}
4th
48.460
{2.944}
6th
47.572
{3.117}
24 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL - - 22 5th
49.237
{3.904}
6th
49.977
{3.876}
5th
50.676
{3.831}
6th
50.982
{3.835}
10 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM - - 22 4th
44.744
{2.876}
6th
47.795
{2.817}
6th
43.578
{2.813}
6th
44.713
{2.841}
20 Mandurah Bmx Club Inc WA Hudson MCLEOD - - 23 5th
47.168
{3.104}
6th
47.343
{3.146}
7th
46.238
{3.090}
5th
46.970
{3.099}
28 Cockburn Bmx Club WA Bryce VOST - - 25 6th
1:00.081
{4.213}
7th
59.314
{4.069}
6th
58.156
{3.969}
6th
56.760
{3.986}

12 Boys (20 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Eastern Goldfields Bmx Club WA Joshua TICKELL 1st
37.949
{2.532}
1st
38.352
{2.550}
- 4 1st
38.348
{2.538}
1st
38.861
{2.568}
1st
38.784
{2.559}
1st
37.801
{2.557}
7 East Pilbara Bmx Club WA Tyson BRENZI 2nd
39.456
{2.534}
1st
40.082
{2.553}
- 6 1st
39.936
{2.559}
3rd
41.433
{2.570}
1st
40.172
{2.613}
1st
40.584
{2.585}
6 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zavier HAWIRA 3rd
39.878
{2.608}
3rd
41.291
{2.665}
- 15 2nd
40.051
{2.621}
4th
41.913
{2.612}
5th
58.902
{2.668}
4th
43.161
{2.664}
20 Westside BMX Club WA Nathan RAWLINGS 4th
40.246
{2.594}
2nd
39.228
{2.594}
- 16 5th
41.177
{2.591}
2nd
40.497
{2.590}
2nd
39.632
{2.589}
7th
1:24.567
{2.630}
8 Byford BMX Club WA Jay LANDER 5th
40.715
{2.531}
2nd
40.105
{2.548}
- 6 2nd
38.606
{2.516}
1st
38.910
{2.525}
2nd
38.843
{2.582}
1st
39.180
{2.563}
12 Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 6th
41.831
{2.779}
4th
40.219
{2.731}
- 15 6th
41.569
{2.737}
3rd
41.256
{2.769}
3rd
40.943
{2.744}
3rd
41.853
{2.746}
3 Bunbury Bmx Club WA Cameron WYATT 7th
41.840
{2.719}
3rd
39.663
{2.626}
- 6 1st
39.441
{2.633}
2nd
39.463
{2.645}
1st
39.218
{2.667}
2nd
41.652
{2.663}
22 Cockburn Bmx Club WA Ethan SLOB 8th
43.453
{2.896}
4th
42.130
{2.974}
- 21 5th
43.876
{2.913}
5th
43.402
{2.987}
5th
42.998
{2.963}
6th
1:04.384
{2.854}
21 Westside Bmx Club WA Darcy ROBINSON 5th
41.003
{2.770}
- 9 2nd
41.469
{2.716}
2nd
40.217
{2.643}
3rd
42.417
{2.794}
2nd
41.141
{2.678}
23 Cockburn Bmx Club WA Brodie MURRAY 5th
43.893
{2.738}
- 16 4th
43.576
{2.813}
4th
43.216
{2.805}
4th
43.690
{2.744}
4th
44.936
{2.772}
17 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 6th
41.434
{2.844}
- 15 3rd
42.085
{2.786}
5th
42.205
{2.823}
4th
41.568
{2.773}
3rd
41.728
{2.777}
24 Hills Bmx Club WA Shaun VAN DER DRAAI 6th
45.546
{2.845}
- 21 4th
43.626
{2.812}
7th
47.643
{2.883}
5th
44.386
{2.805}
5th
45.635
{2.922}
19 Hills Bmx Club WA Brock PULJAR 7th
44.561
{2.858}
- 20 5th
44.064
{2.833}
5th
43.910
{2.894}
6th
44.671
{2.962}
4th
45.686
{2.870}
16 Westside BMX Club WA Finley MONAGHAN 8th
48.930
{3.059}
- 22 7th
48.558
{3.186}
6th
49.072
{3.248}
4th
49.177
{3.080}
5th
49.876
{3.265}
4 Westside BMX Club WA Kallan BROWN DNF:8 - 10 4th
40.296
{2.581}
1st
39.817
{2.608}
2nd
40.350
{2.657}
3rd
41.730
{2.611}
15 Mandurah Bmx Club Inc WA Aaron JEFFERY DNF:8 - 11 3rd
39.739
{2.709}
3rd
41.784
{2.674}
3rd
41.295
{2.717}
2nd
41.626
{2.686}
10 Bunbury Bmx Club WA Tyler BIRCH - - 22 6th
45.401
{2.934}
4th
43.488
{2.788}
6th
1:10.403
{2.810}
DNF:6
18 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE - - 24 7th
45.520
{2.977}
6th
44.678
{2.862}
6th
44.799
{2.796}
5th
44.785
{2.886}
11 Woorree Park Bmx Club WA James BISHOP - - 25 6th
45.248
{3.016}
6th
44.802
{2.887}
7th
44.877
{2.989}
6th
46.085
{2.951}
14 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER - - 26 3rd
42.091
{2.749}
DNF:7 7th
46.174
{2.954}
CR:9

13 Boys (22 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 1st
39.001
{2.533}
2nd
38.343
{2.565}
- 17 1st
38.208
{2.546}
1st
38.271
{2.553}
8th
2:01.043
7th
1:33.433
{2.589}
1 Byford Bmx Club WA Bailey JOKIC 2nd
39.025
{2.569}
1st
38.058
{2.587}
- 10 1st
38.585
{2.607}
1st
37.843
{2.528}
7th
1:02.296
{9.232}
1st
38.397
{2.601}
2 Hills Bmx Club WA Jacob HEAL-BUCZAK 3rd
39.354
{2.546}
4th
38.973
{2.751}
- 7 2nd
39.004
{2.552}
1st
38.548
{2.606}
1st
38.248
{2.589}
3rd
39.507
{2.577}
18 Cowaramup Bmx Club WA Ned GREGORY 4th
39.389
{2.523}
1st
38.058
{2.519}
- 7 1st
39.793
{2.534}
4th
40.944
{2.551}
1st
39.368
{2.596}
1st
39.617
{2.535}
4 Byford Bmx Club WA Tyson WILLIAMS 5th
40.272
{2.557}
3rd
38.773
{2.630}
- 12 3rd
40.279
{2.632}
3rd
39.927
{2.639}
2nd
40.515
{3.721}
4th
39.862
{2.641}
20 Hedland Bmx Club WA Ty KILMARTIN 6th
40.466
{2.767}
3rd
38.749
{2.755}
- 7 3rd
40.803
{2.670}
2nd
39.636
{2.753}
1st
39.140
{2.997}
1st
38.864
{2.665}
14 Eastern Goldfields BMX Club WA Rico BLACK 7th
40.977
{2.566}
2nd
38.354
{2.561}
- 13 3rd
39.474
{2.604}
2nd
38.380
{2.596}
6th
46.367
{7.462}
2nd
38.713
{2.589}
15 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 8th
41.531
{2.739}
4th
38.968
{2.608}
- 14 2nd
40.305
{2.594}
3rd
39.727
{2.625}
3rd
40.694
{2.627}
6th
41.933
{2.665}
19 Eastern Goldfields Bmx Club WA Riley HIGGINS 5th
39.300
{2.623}
- 8 2nd
39.351
{2.637}
2nd
39.060
{2.646}
2nd
38.704
{2.626}
2nd
39.536
{2.646}
7 Woorree Park BMX Club WA Lochlan TAYLOR 5th
40.556
{2.623}
- 11 4th
42.025
{2.654}
3rd
39.368
{2.636}
2nd
40.275
{2.659}
2nd
39.900
{2.642}
25 Woorree Park Bmx Club WA Jandre VAN STADEN 6th
40.499
{2.645}
- 21 6th
42.936
{2.695}
5th
41.509
{2.710}
5th
42.441
{2.656}
5th
41.360
{2.664}
22 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 6th
40.713
{2.697}
- 18 7th
43.075
{2.715}
4th
40.241
{2.725}
3rd
41.412
{2.740}
4th
40.379
{2.714}
17 Rockingham Bmx Club WA Michael EDWARDS 7th
40.674
{2.631}
- 18 4th
40.591
{2.643}
7th
42.153
{2.648}
4th
42.335
{3.877}
3rd
40.180
{2.589}
16 Bunbury Bmx Club WA Lochlan EDWARDS 7th
41.443
{2.790}
- 19 5th
42.513
{2.740}
5th
41.400
{2.776}
3rd
41.538
{2.868}
6th
43.733
{2.798}
21 Cockburn Bmx Club WA Kaeghan ROBERTSON 8th
41.631
{2.782}
- 18 REL:5 6th
41.760
{2.718}
4th
40.745
{2.617}
3rd
40.377
{2.677}
27 Southside Bmx Club WA Bailey FOSTER 8th
43.067
{2.746}
- 16 4th
42.170
{2.698}
4th
41.075
{2.713}
4th
41.424
{2.659}
4th
42.696
{2.707}
11 Bunbury Bmx Club WA Scott BARTLE - - 22 5th
42.479
{2.960}
6th
41.924
{2.932}
6th
42.532
{2.849}
5th
42.978
{2.872}
10 Bunbury Bmx Club WA Ryan BARTLE - - 24 6th
43.388
{2.838}
7th
43.127
{2.870}
5th
42.355
{2.930}
6th
42.290
{2.825}
26 Bunbury Bmx Club WA Cooper WILLIAMS - - 25 7th
43.859
{2.905}
8th
43.009
{2.884}
5th
42.417
{3.199}
5th
41.453
{2.887}
8 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE - - ## CR:9 DNS DNS DNS
24 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT - - ## CR:9 DNS DNS DNS
12 Wanneroo Bmx Club WA Matt BERTONE - - ## CR:10 DNS DNS DNS

14 Boys (20 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Rockingham BMX Club WA Jordan CALLUM 1st
33.745
{2.399}
1st
34.079
{2.396}
- 4 1st
35.224
{2.463}
1st
34.846
{2.435}
1st
34.922
{2.444}
1st
35.020
{2.440}
2 Bunbury BMX Club WA Daniel DORAN 2nd
34.613
{2.463}
1st
35.345
{2.456}
- 6 2nd
36.716
{2.573}
1st
35.475
{2.481}
1st
35.439
{2.458}
2nd
35.589
{2.502}
6 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 3rd
36.659
{2.472}
2nd
36.482
{2.530}
- 5 2nd
37.499
{2.548}
1st
36.832
{2.508}
1st
37.928
{2.563}
1st
37.456
{2.534}
10 Eastern Goldfields Bmx Club WA Macrae AKROYD 4th
36.683
{2.462}
2nd
37.471
{2.466}
- 9 4th
38.244
{2.546}
2nd
38.019
{2.469}
2nd
37.895
{2.477}
1st
37.405
{2.493}
4 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 5th
38.580
{2.519}
3rd
38.076
{2.496}
- 16 4th
40.079
{2.580}
4th
40.054
{2.570}
5th
39.750
{2.531}
3rd
37.433
{2.510}
25 Hills BMX Club WA Jay ALLAN 6th
38.735
{2.550}
4th
38.514
{2.684}
- 10 1st
37.001
{2.560}
2nd
37.016
{2.579}
3rd
38.856
{2.675}
4th
37.522
{2.588}
5 Karratha BMX Club WA Blake WHITE 7th
39.198
3rd
38.762
- 12 1st
38.337
5th
40.208
3rd
38.874
3rd
37.870
17 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 8th
39.638
{2.608}
4th
39.761
{2.597}
- 20 5th
40.729
{2.598}
4th
39.832
{2.522}
4th
40.015
{2.750}
7th
40.077
{2.699}
21 Hills Bmx Club WA Joseph REGALI 5th
39.154
{2.603}
- 20 5th
41.062
{2.605}
6th
40.577
{2.648}
4th
39.643
{2.594}
5th
39.012
{2.648}
3 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS 5th
40.627
{2.515}
- 9 3rd
38.877
{2.509}
2nd
38.648
{2.500}
2nd
38.260
{2.513}
2nd
38.277
{2.498}
12 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 6th
40.131
{2.520}
- 17 5th
38.561
{2.502}
4th
38.811
{2.564}
4th
39.533
{2.525}
4th
38.697
{2.560}
16 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM 6th
44.391
{2.689}
- 18 3rd
39.071
{2.724}
5th
39.041
{2.643}
7th
42.156
{2.595}
3rd
39.155
{2.659}
20 Southside Bmx Club WA Thomas O'DWYER 7th
41.181
{2.626}
- 20 4th
39.509
{2.683}
5th
40.399
{2.637}
6th
40.629
{2.639}
5th
39.874
{2.630}
11 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 7th
59.694
{2.538}
- 14 2nd
38.783
{2.601}
3rd
38.462
{2.525}
3rd
39.513
{2.590}
6th
39.166
{2.547}
7 Southern Districts BMX Club WA Regan LOTHIAN 8th
53.233
{2.484}
- 10 3rd
37.850
{2.543}
3rd
38.394
{2.493}
2nd
38.439
{2.501}
2nd
37.677
{2.481}
24 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 8th
1:12.052
{2.702}
- 18 6th
40.304
{2.699}
3rd
39.788
{2.627}
5th
39.877
{2.677}
4th
40.811
{2.623}
15 Westside Bmx Club WA Sam COSTA - - 23 6th
41.713
{2.606}
6th
40.851
{2.617}
5th
40.400
{2.564}
6th
40.345
{2.568}
19 Hills Bmx Club WA Jaymee JOHNS - - 25 7th
41.364
{2.702}
7th
42.096
{2.752}
6th
40.965
{2.714}
5th
41.634
{2.630}
26 Wanneroo BMX Club WA Matthew KEMP - - 25 7th
42.103
{2.774}
6th
41.771
{2.815}
6th
42.396
{2.834}
6th
43.395
{2.811}
14 Westside BMX Club WA Ethan CLARK - - 27 6th
41.275
{2.704}
7th
42.122
{2.753}
7th
41.796
{2.810}
7th
42.055
{2.830}

15 Boys (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Southside BMX Club WA Jayden KEOGH 1st
35.687
{2.415}
- 4 1st
35.545
{2.457}
1st
35.053
{2.383}
1st
34.783
{2.435}
1st
35.087
{2.442}
4 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 2nd
35.993
{2.452}
- 5 2nd
36.983
{2.482}
1st
36.783
{2.446}
1st
36.417
{2.464}
1st
36.049
{2.443}
12 Hills Bmx Club WA Mathew JEBB 3rd
36.800
{2.442}
- 14 3rd
38.073
{2.496}
3rd
36.321
{2.488}
4th
37.428
{2.467}
4th
37.137
{2.462}
14 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 4th
37.368
{2.570}
- 10 4th
38.916
{2.532}
2nd
37.115
{2.525}
2nd
36.704
{2.527}
2nd
36.740
{2.552}
7 Wanneroo Bmx Club WA Kane GRAY 5th
37.751
{2.422}
- 9 1st
35.888
{2.440}
4th
37.094
{2.443}
2nd
35.412
{2.421}
2nd
35.664
{2.444}
3 Southside Bmx Club WA Isaiah CROOK-SIMS 6th
38.231
{2.514}
- 16 4th
38.362
{2.631}
4th
38.470
{2.556}
3rd
36.816
{2.569}
5th
38.934
{2.549}
6 Bunbury Bmx Club WA Niko PATTERSON 7th
38.499
{2.471}
- 13 2nd
37.307
{2.489}
3rd
37.491
{2.454}
5th
38.742
{2.448}
3rd
37.456
{2.459}
11 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN 8th
49.243
{2.440}
- 11 3rd
37.072
{2.452}
2nd
35.762
{2.406}
3rd
37.130
{2.480}
3rd
36.950
{2.434}
15 Westside Bmx Club WA Sebastien RAPLEY - 18 5th
39.420
{2.715}
5th
38.770
{2.692}
4th
38.732
{2.719}
4th
42.692
{3.146}

16 Boys (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
17 Woorree Park BMX Club WA Corey TAYLOR 1st
35.702
{2.421}
- 5 2nd
34.511
{2.403}
1st
34.219
{2.393}
1st
34.315
{2.378}
1st
34.090
{2.403}
2 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 2nd
36.140
{2.421}
- 7 3rd
35.253
{2.435}
1st
35.688
{2.412}
2nd
34.775
{2.421}
1st
35.615
{2.414}
19 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 3rd
37.155
{2.577}
- 9 1st
36.441
{2.524}
3rd
37.193
{2.527}
2nd
36.111
{2.505}
3rd
36.121
{2.575}
4 Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 4th
37.306
{2.480}
- 13 4th
36.588
{2.542}
3rd
36.354
{2.482}
4th
37.339
{2.475}
2nd
36.434
{2.489}
14 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 5th
38.067
{2.585}
- 12 2nd
36.734
{2.511}
2nd
36.669
{2.547}
3rd
36.977
{2.508}
5th
39.203
{2.528}
7 Westside BMX Club WA Josh COULSON 6th
38.492
{2.699}
- 18 4th
38.659
{2.617}
4th
38.569
{2.732}
3rd
36.417
{2.544}
7th
41.696
{2.894}
11 Bunbury Bmx Club WA Carl BARLOW 7th
39.867
{2.459}
- 17 5th
39.085
{2.448}
4th
37.651
{2.528}
5th
38.508
{2.451}
3rd
37.863
{2.490}
1 Bunbury BMX Club WA Dylan RUSH 8th
2:10.580
{2.416}
- 6 1st
33.829
{2.411}
2nd
35.394
{2.420}
1st
34.778
{2.445}
2nd
34.466
{2.405}
10 Hills Bmx Club WA Oliver ADRIANO - 20 6th
39.494
{2.695}
5th
38.558
{2.599}
5th
38.371
{2.617}
4th
38.879
{2.668}
16 Bunbury Bmx Club WA Brendon SPENCE - 20 3rd
38.157
{2.645}
6th
40.139
{2.661}
6th
39.031
{2.672}
5th
39.009
{2.669}
12 Karratha Bmx Club WA Caleb JUSTINS - 21 5th
38.732
{2.616}
REL:8 4th
38.247
{2.586}
4th
37.905
{2.568}
8 Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson CONDO - 24 7th
39.535
{2.681}
5th
39.954
{2.643}
6th
40.908
{2.629}
6th
41.474
{2.678}
18 Wanneroo Bmx Club WA Macauley TOCK - 25 6th
39.249
{2.609}
6th
40.441
{2.620}
7th
42.899
{2.806}
6th
39.912
{2.804}
15 Bunbury Bmx Club WA Calum NEILL - 30 8th
41.715
{2.685}
7th
41.422
{2.692}
8th
43.098
{2.752}
7th
40.662
{2.707}
20 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD - 31 7th
47.824
{2.827}
7th
42.614
{2.861}
7th
44.993
{2.856}
CR:10

17-24 Men (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
12 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1st
35.200
{2.464}
- 4 1st
35.289
{2.499}
1st
34.858
{2.475}
1st
34.828
{2.467}
1st
35.128
{2.466}
1 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE 2nd
35.801
{2.403}
- 9 1st
35.248
{2.432}
1st
35.588
{2.401}
6th
41.931
{2.416}
1st
35.993
{2.429}
6 Byford Bmx Club WA Joshua WEAVEN 3rd
36.847
{2.501}
- 15 4th
37.016
{2.532}
4th
37.383
{2.551}
4th
37.344
{2.533}
3rd
37.190
{2.514}
17 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 4th
36.990
{2.570}
- 11 2nd
35.833
{2.476}
3rd
37.261
{2.510}
3rd
36.069
{2.557}
3rd
36.838
{2.505}
10 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES 5th
38.555
{2.618}
- 13 3rd
36.746
{2.526}
3rd
36.927
{2.506}
3rd
38.094
{2.548}
4th
39.690
{2.570}
2 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS 6th
44.395
{2.412}
- 16 4th
36.470
{2.414}
5th
37.768
{2.417}
2nd
35.728
{2.401}
5th
41.312
{2.395}
7 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 7th
51.042
{2.520}
- 7 2nd
35.588
{2.519}
2nd
35.238
{2.461}
1st
35.210
{2.479}
2nd
35.632
{2.666}
3 Southern Districts Bmx Club WA Dylan BARWICK 8th
1:12.978
{2.437}
- 9 3rd
36.014
{2.437}
2nd
36.623
{2.433}
2nd
35.645
{2.416}
2nd
36.551
{2.441}
16 Hills Bmx Club WA Bryce LANE - 19 6th
38.800
{2.471}
4th
38.270
{2.432}
5th
38.667
{2.401}
4th
38.926
{2.433}
18 Woorree Park Bmx Club WA Emmett YEREX - 19 5th
38.656
{2.598}
5th
39.360
{2.572}
4th
38.933
{2.521}
5th
40.899
{2.510}
14 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL - 23 6th
54.254
{2.686}
6th
44.190
{2.708}
5th
42.922
{2.684}
6th
42.484
{2.881}
15 Northam Bmx Club WA Charles HASSON - 24 5th
43.826
{3.055}
6th
43.701
{3.132}
6th
43.571
{3.054}
7th
42.772
{3.122}
11 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE - ## CR:9 DNS DNS DNS

25-34 Men (7 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3 Byford Bmx Club WA Blake REBELO 1st
36.514
{2.461}
- 10 7th
52.374
{2.468}
1st
36.360
{2.428}
1st
36.468
{2.479}
1st
36.043
{2.431}
3X Southside BMX Club WA Darryn WALKER 2nd
37.759
{2.568}
- 9 1st
39.217
{2.551}
2nd
38.454
{2.550}
3rd
39.585
{2.519}
3rd
39.832
{2.536}
7 Southside BMX Club WA Murray NOTTAGE 3rd
38.616
{2.490}
- 17 6th
45.671
{2.530}
DNF:7 2nd
37.839
{2.470}
2nd
38.283
{2.500}
11 Southside Bmx Club WA Daniel STEEL 4th
39.915
{2.631}
- 17 5th
41.515
{2.591}
3rd
39.592
{2.619}
4th
39.904
{2.607}
5th
40.326
{2.575}
12 Eastern Goldfields BMX Club WA Sam RICHARDS 5th
40.396
{2.610}
- 17 4th
41.383
{2.640}
4th
40.498
{2.620}
5th
40.828
{2.588}
4th
39.992
{2.589}
6 Mandurah Bmx Club Inc WA Jai BARKER 6th
40.761
{2.748}
- 19 2nd
40.584
{2.821}
5th
41.872
{2.895}
6th
46.667
{2.922}
6th
42.280
{2.865}
10 Rockingham Bmx Club WA Paul ADAMS - ## 3rd
41.010
{2.496}
DNF:7 CR:9 DNS

35-39 Men (6 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
15 Southside Bmx Club WA Shane WILLMOTT 1st
39.759
{2.592}
- 4 1st
40.010
{2.601}
1st
39.594
{2.592}
1st
39.645
{2.544}
1st
40.735
{2.667}
12 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 2nd
40.661
{2.670}
- 19 5th
43.200
{2.708}
4th
41.491
{2.662}
4th
41.841
{2.715}
6th
44.267
{2.812}
14 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 3rd
40.871
{2.669}
- 11 3rd
40.827
{2.651}
3rd
40.587
{2.638}
3rd
40.272
{2.614}
2nd
40.837
{2.637}
11 Woorree Park Bmx Club WA Andrew GOODINGS 4th
42.065
{2.727}
- 19 4th
42.722
{2.712}
6th
43.281
{2.701}
6th
52.868
{2.677}
3rd
41.788
{2.674}
3 Southside Bmx Club WA Michael PAUSEY 5th
43.403
{2.544}
- 10 2nd
40.781
{2.590}
2nd
40.350
{2.600}
2nd
40.019
{2.539}
4th
43.162
{2.830}
10 Wanneroo Bmx Club WA Matt DUNNING - 21 6th
44.641
{2.739}
5th
42.887
{2.758}
5th
43.538
{2.703}
5th
43.437
{2.706}

40-44 Men (5 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
32 Westside Bmx Club WA Brent MCDONALD 1st
39.008
{2.490}
- 8 2nd
39.180
{2.523}
3rd
38.657
{2.519}
2nd
38.078
{2.526}
1st
38.433
{2.502}
8 Hills BMX Club WA Nathan HANNA 2nd
57.238
{2.508}
- 6 1st
37.880
{2.486}
1st
37.638
{2.494}
1st
37.284
{2.484}
3rd
39.198
{2.488}
58 Southside Bmx Club WA Shannon LOWE 3rd
1:03.089
{2.597}
- 14 3rd
39.644
{2.525}
2nd
38.321
{2.544}
4th
38.971
{2.584}
5th
39.926
{2.612}
50 Southside Bmx Club WA Matthew ROBINS 4th
1:09.262
{2.610}
- 13 4th
39.951
{2.627}
4th
39.400
{2.593}
3rd
38.675
{2.571}
2nd
38.826
{2.565}
10 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ - 19 5th
40.527
{2.604}
5th
39.732
{2.549}
5th
42.054
{2.590}
4th
39.763
{2.598}

45+ Men (8 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
70 Wanneroo BMX Club WA Karl MUSTCHIN 1st
39.095
{2.543}
- 4 1st
38.417
{2.524}
1st
38.718
{2.500}
1st
38.422
{2.518}
1st
38.934
{2.549}
66 Hills BMX Club WA Brad LANE 2nd
39.245
{2.512}
- 8 2nd
39.249
{2.526}
2nd
39.403
{2.518}
2nd
39.291
{2.513}
2nd
39.831
{2.510}
10 Westside Bmx Club WA Greg BASTIAN 3rd
40.032
{2.595}
- 18 8th
1:02.033
{2.606}
3rd
40.310
{2.608}
4th
41.066
{2.610}
3rd
40.655
{2.628}
45 Southside Bmx Club WA Matt BUTTERWORTH 4th
40.864
{2.593}
- 15 4th
42.087
{3.071}
4th
40.652
{2.592}
3rd
39.651
{2.624}
4th
41.291
{2.601}
14 Westside BMX Club WA Russell COLEMAN 5th
41.336
{2.653}
- 21 5th
43.499
{3.425}
5th
41.500
{2.652}
5th
41.657
{2.774}
6th
43.790
{2.641}
99 Hills Bmx Club WA Steven DONNELLY 6th
41.997
{2.680}
- 20 3rd
41.260
{2.663}
6th
42.520
{2.660}
6th
42.000
{2.640}
5th
41.606
{2.648}
11 Westside BMX Club WA Mark COSTA 7th
44.532
{2.837}
- 27 6th
44.553
{2.909}
7th
42.802
{2.825}
7th
44.694
{2.896}
7th
44.451
{2.821}
12 Westside Bmx Club WA Nigel OLSEN - 31 7th
48.931
{3.074}
8th
56.035
{3.088}
8th
48.910
{3.035}
8th
51.859
{3.121}

8 Girls (6 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
10 Westside BMX Club WA Sarah BROOKER 1st
46.899
{2.950}
- 4 1st
48.112
{3.014}
1st
48.412
{2.980}
1st
48.405
{2.981}
1st
48.506
{2.995}
11 Southside BMX Club WA Alana GLENISTER 2nd
47.628
{3.029}
- 8 2nd
48.708
{3.076}
2nd
49.910
{2.966}
2nd
48.820
{3.025}
2nd
49.045
{3.036}
16 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ziva CASEY 3rd
50.297
{3.226}
- 12 3rd
52.026
{3.202}
3rd
51.014
{3.154}
3rd
52.541
{3.232}
3rd
52.050
{3.213}
14 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL 4th
52.926
{3.616}
- 16 4th
54.550
{3.670}
4th
54.901
{3.786}
4th
54.175
{3.755}
4th
53.727
{3.626}
12 Southside Bmx Club WA Lola HURRELL 5th
56.547
{3.628}
- 20 5th
57.081
{4.015}
5th
56.853
{4.034}
5th
56.341
{3.767}
5th
56.742
{3.965}
15 Wanneroo Bmx Club WA Anika STEVENS - 24 6th
58.031
{4.301}
6th
57.546
{4.420}
6th
56.902
{4.163}
6th
57.142
{3.970}

9 Girls (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
10 Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE 1st
45.100
{2.908}
- 5 2nd
45.926
{2.962}
1st
45.725
{2.943}
1st
45.621
{2.915}
1st
45.672
{2.968}
4 Southside Bmx Club WA Mena BANKS 2nd
45.920
{2.878}
- 7 1st
45.279
{2.853}
2nd
47.308
{2.907}
2nd
46.553
{2.910}
2nd
46.944
{2.896}
7 Westside Bmx Club WA Danielle BASTIAN 3rd
46.335
{2.986}
- 11 3rd
46.707
{3.024}
3rd
47.096
{2.992}
3rd
47.297
{3.037}
2nd
46.162
{2.974}
12 Westside BMX Club WA Emerson MAYGER 4th
47.110
{2.923}
- 14 3rd
48.324
{3.123}
3rd
49.469
{3.213}
5th
48.633
{3.256}
3rd
48.871
{3.034}
2 Karratha Bmx Club WA Chloe NORMAN 5th
47.412
{3.125}
- 10 1st
45.848
{2.919}
2nd
46.781
{2.894}
4th
47.932
{3.023}
3rd
47.435
{2.932}
5 Hedland Bmx Club WA Charlee MCCURDY 6th
49.545
{2.951}
- 14 4th
51.005
{3.043}
4th
51.400
{3.030}
2nd
50.361
{3.037}
4th
51.565
{3.243}
11 Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 7th
50.208
{3.365}
- 16 5th
51.501
{3.335}
4th
50.134
{3.497}
3rd
51.166
{3.440}
4th
49.985
{3.385}
3 Rockingham BMX Club WA Neave KNIGHT DNF
DNF
{2.893}
- 5 2nd
45.363
{2.863}
1st
45.274
{2.964}
1st
45.262
{2.966}
1st
45.192
{2.958}
14 Mandurah Bmx Club Inc WA Madisen SCOTT - 18 4th
1:08.900
{4.153}
5th
1:08.366
{4.163}
4th
1:10.471
{4.191}
5th
1:09.354
{4.590}

10 Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Westside BMX Club WA Alyssa HOWAT 1st
41.625
{2.695}
- 6 2nd
42.534
{2.726}
1st
43.186
{2.770}
1st
42.539
{2.738}
2nd
42.609
{2.700}
2 Westside BMX Club WA Maddison ALDERSEA 2nd
42.450
{2.734}
- 4 1st
42.284
{2.728}
1st
43.257
{2.830}
1st
42.399
{2.764}
1st
42.076
{2.735}
7 East Pilbara Bmx Club WA Stella CHANDLER 3rd
44.022
{2.916}
- 10 3rd
45.918
{2.983}
2nd
45.997
{2.922}
2nd
45.496
{2.895}
3rd
45.410
{2.931}
10 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH 4th
45.996
{2.873}
- 6 1st
47.548
{2.912}
2nd
47.171
{2.926}
2nd
46.255
{2.901}
1st
46.666
{2.925}
6 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE 5th
46.069
{2.918}
- 10 2nd
48.225
{2.894}
3rd
47.349
{2.977}
3rd
46.750
{3.041}
2nd
46.882
{2.954}
12 Mandurah Bmx Club Inc WA Sasha JEFFERY 6th
47.854
{2.940}
- 17 5th
50.253
{3.008}
4th
48.960
{3.060}
4th
49.221
{2.988}
4th
48.186
{2.996}
8 Hedland Bmx Club WA Jasmin VADALA 7th
48.207
{3.288}
- 13 3rd
48.405
{2.930}
3rd
48.008
{3.002}
4th
48.611
{3.119}
3rd
47.942
{3.133}
3 Eastern Goldfields Bmx Club WA Samarah RAYNER 8th
48.335
{3.206}
- 16 4th
48.394
{3.259}
5th
48.597
{3.307}
3rd
46.829
{3.154}
4th
48.184
{3.146}
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Amelia TICKELL - 18 4th
49.460
{3.147}
4th
48.068
{3.120}
5th
49.039
{3.063}
5th
48.722
{3.053}
11 Wanneroo Bmx Club WA Tanyka COLVIN - ## 5th
53.799
{3.281}
5th
55.949
{3.591}
CR:7 DNS

11 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
7 Westside Bmx Club WA Jessica BICKLEY 1st
43.125
{2.679}
- 13 1st
42.304
{2.705}
7th
1:01.882
{2.672}
2nd
42.900
{2.677}
3rd
43.251
{2.684}
6 Bunbury Bmx Club WA Daytonna LONGBOTTOM 2nd
45.244
{2.905}
- 19 4th
44.764
{2.981}
5th
47.307
{2.940}
6th
46.742
{2.959}
4th
44.737
{2.969}
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA 3rd
46.097
{2.954}
- 20 6th
47.018
{3.082}
3rd
46.436
{2.964}
5th
46.439
{3.015}
6th
47.074
{3.052}
11 Southern Districts BMX Club WA Rhiannon RICHARDS 4th
1:02.716
{2.865}
- 18 5th
46.204
{2.996}
4th
46.772
{2.989}
4th
45.610
{2.892}
5th
45.686
{3.009}
1 Westside BMX Club WA Kindle RAPLEY 5th
1:40.780
{2.752}
- 10 3rd
43.430
{2.802}
2nd
44.769
{2.855}
3rd
43.943
{2.882}
2nd
43.233
{2.774}
2 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 6th
2:33.726
{2.766}
- 5 2nd
43.211
{2.825}
1st
43.518
{2.748}
1st
41.453
{2.773}
1st
41.949
{2.720}
10 Southern Districts BMX Club WA Violet BAKER - 27 7th
1:01.222
{3.930}
6th
59.511
{4.214}
7th
58.062
{3.894}
7th
58.629
{4.082}

12 Girls (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3 Karratha Bmx Club WA Ashlyn KEREMELEVICH 1st
41.758
{2.624}
- 4 1st
42.797
{2.699}
1st
42.221
{2.672}
1st
41.697
{2.720}
1st
42.891
{2.710}
1 Northam Bmx Club WA Trinity JEFFERIES 2nd
42.300
{2.711}
- 5 1st
41.954
{2.737}
1st
41.866
{2.757}
2nd
41.805
{2.785}
1st
41.957
{2.738}
7 Bunbury Bmx Club WA Izabelle FITZGERALD 3rd
43.324
{2.819}
- 9 2nd
44.189
{2.815}
2nd
43.878
{2.852}
3rd
44.336
{2.919}
2nd
43.651
{2.912}
2 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 4th
44.498
{2.981}
- 9 3rd
44.438
{2.998}
2nd
44.744
{2.955}
1st
44.689
{2.958}
3rd
44.673
{2.965}
8 Bunbury Bmx Club WA Tamilee SPENCE 5th
45.723
{3.206}
- 13 4th
46.179
{3.229}
3rd
45.292
{3.062}
4th
45.769
{2.974}
2nd
45.056
{2.946}
6 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 6th
46.804
{3.000}
- 16 5th
47.048
{3.018}
3rd
45.993
{3.038}
3rd
46.347
{3.045}
5th
48.044
{3.016}
10 East Pilbara Bmx Club WA Dakota CHANDLER 7th
47.094
{3.199}
- 16 6th
47.309
{3.067}
4th
46.623
{3.042}
2nd
46.012
{2.982}
4th
46.015
{3.116}
12 Southside Bmx Club WA Isabell RIDLEY 8th
48.075
{3.054}
- 15 2nd
48.121
{3.041}
5th
48.156
{3.085}
5th
48.349
{3.134}
3rd
46.133
{2.946}
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ellah RAYNER - 16 3rd
48.307
{3.090}
4th
46.772
{3.272}
4th
46.797
{3.263}
5th
46.276
{3.313}
11 Westside BMX Club WA Jasmine ERCEG - 18 4th
48.643
{3.138}
5th
47.575
{3.197}
5th
47.887
{3.289}
4th
47.070
{3.093}
14 Bunbury Bmx Club WA Emarni WHITE - 23 5th
57.294
{3.693}
6th
56.537
{3.858}
6th
56.850
{3.535}
6th
56.595
{3.660}

13 Girls (5 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Southside BMX Club WA Abbey RICHARDS 1st
38.552
{2.547}
- 5 1st
38.962
{2.525}
2nd
39.987
{2.564}
1st
38.887
{2.574}
1st
38.662
{2.531}
2 Karratha Bmx Club WA Sophie TAYLOR 2nd
39.700
{2.696}
- 7 2nd
40.653
{2.769}
1st
39.497
{2.674}
2nd
39.808
{2.688}
2nd
39.249
{2.650}
3 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lara SCARVACI 3rd
42.671
{2.715}
- 12 3rd
42.230
{2.683}
3rd
42.056
{2.705}
3rd
41.674
{2.721}
3rd
41.950
{2.714}
5 Woorree Park BMX Club WA Jana VAN STADEN 4th
44.326
{2.841}
- 16 4th
43.877
{2.889}
4th
43.533
{2.857}
4th
44.388
{2.877}
4th
43.766
{2.885}
6 Mandurah Bmx Club Inc WA Kara HARRISON - 20 5th
44.722
{3.222}
5th
44.852
{3.084}
5th
45.409
{3.089}
5th
44.319
{2.934}

14 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 1st
38.695
{2.521}
- 5 1st
39.887
{2.522}
1st
39.348
{2.544}
1st
39.361
{2.550}
2nd
39.849
{2.492}
1 Byford Bmx Club WA Tehlia JOKIC 2nd
39.730
{2.556}
- 7 2nd
41.192
{2.582}
2nd
40.901
{2.591}
2nd
40.760
{2.598}
1st
39.765
{2.583}
4 Byford Bmx Club WA Shayla WINWOOD 3rd
40.959
{2.640}
- 16 3rd
42.071
{2.634}
3rd
41.572
{2.684}
3rd
41.407
{2.670}
7th
1:18.162
{2.753}
7 Karratha Bmx Club WA Jade KEREMELEVICH 4th
42.432
{2.618}
- 20 7th
52.447
{2.679}
5th
42.891
{2.673}
5th
42.276
{2.743}
3rd
41.325
{2.647}
6 Hedland Bmx Club WA Brailee MCCURDY 5th
42.478
{2.799}
- 16 4th
43.028
{2.730}
4th
42.620
{2.789}
4th
42.128
{2.783}
4th
43.027
{2.827}
3 Bunbury Bmx Club WA Mikaela NEILL 6th
43.328
{2.750}
- 22 5th
44.351
{2.791}
6th
43.255
{2.796}
6th
42.838
{2.743}
5th
43.504
{2.805}
10 Woorree Park Bmx Club WA Asha SERMAN - 26 6th
45.666
{2.899}
7th
44.892
{2.943}
7th
43.879
{2.894}
6th
44.472
{2.829}

15 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Hills Bmx Club WA Felicity MANN 1st
38.983
{2.595}
- 6 2nd
41.366
{2.911}
2nd
41.965
{2.697}
1st
39.935
{2.602}
1st
40.363
{2.609}
2 Southside Bmx Club WA Kate TAYLOR 2nd
39.961
{2.596}
- 6 1st
40.595
{2.605}
1st
40.483
{2.574}
2nd
40.377
{2.552}
2nd
40.663
{2.588}
5 Bunbury BMX Club WA Cheyana DAYMON 3rd
40.795
{2.722}
- 12 3rd
41.765
{2.694}
3rd
42.591
{2.651}
3rd
40.943
{2.701}
3rd
41.549
{2.694}
4 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 4th
42.103
{2.792}
- 17 4th
42.670
{2.701}
4th
42.694
{2.780}
5th
42.687
{2.729}
4th
41.981
{2.709}
3 Rockingham BMX Club WA Keeley EDWARDS 5th
42.198
{2.676}
- 19 5th
43.354
{2.779}
5th
43.101
{3.077}
4th
42.101
{2.742}
5th
42.733
{3.162}
10 Karratha BMX Club WA Gemma RODGERS 6th
45.251
{2.932}
- 24 6th
45.250
{3.054}
6th
45.012
{3.120}
6th
44.171
{2.861}
6th
44.950
{3.027}
11 Eastern Goldfields Bmx Club WA Ruby WRIGHT - 28 7th
47.067
{2.925}
7th
47.243
{2.996}
7th
46.409
{2.989}
7th
48.569
{2.994}

16-29 Women (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 1st
39.155
{2.538}
- 6 2nd
39.836
{2.585}
1st
39.462
{2.580}
2nd
40.678
{2.569}
1st
39.251
{2.574}
1X Byford BMX Club WA Alicia JOKIC 2nd
39.724
{2.588}
- 8 1st
40.335
{2.621}
1st
40.016
{2.642}
4th
41.514
{2.574}
2nd
40.409
{2.592}
37 Eastern Goldfields Bmx Club WA Petra BROWN 3rd
40.949
{2.612}
- 7 2nd
40.973
{2.664}
2nd
40.348
{2.607}
1st
40.362
{2.624}
2nd
40.348
{2.655}
4 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jade HANSEN 4th
40.951
{2.612}
- 8 1st
39.667
{2.678}
3rd
40.368
{2.752}
3rd
41.368
{2.705}
1st
39.982
{2.623}
4X Mandurah Bmx Club Inc WA Lillyrose HARRISON 5th
42.177
{2.805}
- 15 3rd
42.090
{2.814}
3rd
42.890
{2.782}
5th
43.287
{2.801}
4th
42.584
{2.784}
7 Hills Bmx Club WA Justine LANE 6th
44.677
{2.813}
- 16 4th
44.430
{2.841}
5th
45.818
{2.812}
3rd
44.268
{2.809}
4th
44.493
{2.815}
21 Southside BMX Club WA Saffron WOODS 7th
45.065
{2.909}
- 15 6th
46.459
{2.844}
4th
43.199
{2.846}
2nd
43.733
{2.749}
3rd
43.734
{2.834}
3 Cockburn BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 8th
1:07.376
{2.722}
- 9 3rd
41.666
{2.780}
2nd
40.823
{2.753}
1st
40.734
{2.719}
3rd
40.863
{2.799}
8 Southside Bmx Club WA Justine SHORT - 17 4th
44.840
{3.007}
4th
45.805
{2.977}
4th
46.819
{2.939}
5th
45.366
{2.970}
10 Westside Bmx Club WA Claire GOULD - 21 5th
50.216
{3.287}
5th
49.229
{3.206}
5th
49.569
{3.224}
6th
49.661
{3.240}
6 Hills Bmx Club WA Mikayla NOTTLE - 22 5th
46.359
{2.974}
6th
47.820
{3.023}
6th
49.956
{2.990}
5th
46.498
{2.960}

30+ Women (4 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2 Mandurah Bmx Club Inc WA Michelle NEWPORT 1st
43.819
{2.768}
- 4 1st
43.538
{2.741}
1st
43.798
{2.739}
1st
44.022
{2.742}
1st
44.236
{2.748}
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 2nd
47.193
{2.854}
- 8 2nd
47.392
{2.929}
2nd
47.746
{2.863}
2nd
47.753
{2.826}
2nd
48.391
{2.840}
5 Westside BMX Club WA Fleur FLETCHER 3rd
51.409
{3.244}
- 12 3rd
51.515
{3.052}
3rd
51.104
{3.210}
3rd
51.541
{3.034}
3rd
50.432
{3.018}
4 Westside BMX Club WA Faye RATAJCZAK - 16 4th
54.010
{3.461}
4th
53.281
{3.456}
4th
52.546
{3.401}
4th
52.726
{3.453}

8-10 Boys Cruiser (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
5 Westside BMX Club WA Zane RATAJCZAK 1st
41.708
{2.757}
- 7 2nd
41.735
{2.713}
2nd
41.800
{3.145}
1st
42.111
{2.746}
2nd
42.137
{2.835}
10 Wanneroo BMX Club WA Kaylan ABBOTT 2nd
42.214
{2.867}
- 9 1st
42.125
{2.770}
3rd
42.312
{2.778}
2nd
41.828
{2.788}
3rd
42.483
{2.809}
6 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 3rd
42.832
{2.874}
- 8 3rd
42.161
{2.941}
1st
41.657
{2.864}
3rd
42.714
{2.933}
1st
41.975
{2.946}
12 Rockingham Bmx Club WA Cooper DUNLOP 4th
44.302
{2.843}
- 9 3rd
43.078
{2.911}
2nd
42.503
{2.955}
2nd
42.747
{2.932}
2nd
42.519
{2.801}
14 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG 5th
46.318
{2.982}
- 17 4th
45.059
{2.908}
4th
45.631
{2.917}
4th
45.264
{2.876}
5th
44.955
{2.940}
17 Cockburn BMX Club WA Ross MURRAY 6th
46.574
{2.923}
- 14 4th
45.041
{2.963}
4th
44.525
{2.978}
3rd
44.768
{3.067}
3rd
44.427
{3.005}
15 Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 7th
1:11.616
{2.695}
- 4 1st
40.262
{2.725}
1st
40.794
{2.733}
1st
40.492
{2.705}
1st
40.550
{2.724}
16 Westside Bmx Club WA Jake POAT 8th
1:13.274
{2.777}
- 13 2nd
43.020
{2.814}
3rd
42.992
{2.808}
4th
44.700
{2.906}
4th
44.875
{2.877}
11 Karratha Bmx Club WA Riley AZZOPARDI - 19 5th
45.949
{3.038}
5th
46.366
{3.109}
5th
47.705
{3.104}
4th
47.528
{3.101}

11-12 Boys Cruiser (8 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
4 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zavier HAWIRA 1st
38.527
{2.599}
- 11 1st
38.820
{2.584}
8th
1:10.718
{2.590}
1st
40.795
{2.645}
1st
40.616
{2.608}
14 Westside BMX Club WA Darcy ROBINSON 2nd
40.354
{2.643}
- 12 2nd
41.147
{2.690}
6th
45.085
{2.680}
2nd
40.875
{2.691}
2nd
40.658
{2.712}
12 Southside Bmx Club WA Beau MURRAY 3rd
41.216
{2.725}
- 12 3rd
41.148
{2.729}
1st
42.033
{2.769}
3rd
41.623
{2.699}
5th
44.239
{2.750}
11 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 4th
42.700
{2.725}
- 13 4th
41.919
{2.731}
2nd
42.471
{2.735}
4th
42.678
{2.799}
3rd
41.844
{2.778}
2 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN 5th
43.648
{2.812}
- 21 6th
44.766
{2.798}
3rd
44.173
{2.813}
REL:8 4th
43.929
{2.817}
3 Hills BMX Club WA Brock PULJAR 6th
44.052
{2.807}
- 23 5th
43.679
{2.727}
5th
44.977
{2.888}
6th
44.726
{2.863}
7th
45.189
{2.968}
10 Southern Districts BMX Club WA Kynan ABRAHAM 7th
44.488
{2.881}
- 25 7th
45.339
{2.863}
7th
46.145
{2.866}
5th
44.467
{2.895}
6th
44.582
{2.910}
1 Westside Bmx Club WA Koby RATAJCZAK - 27 8th
55.415
{2.868}
4th
44.388
{3.000}
7th
58.329
{2.906}
8th
57.436
{2.726}

13-14 Boys Cruiser (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Rockingham Bmx Club WA Jordan CALLUM 1st
33.753
{2.441}
- 4 1st
35.113
{2.456}
1st
34.831
{2.469}
1st
36.016
{2.476}
1st
34.710
{2.475}
14 Bunbury Bmx Club WA Daniel DORAN 2nd
34.036
{2.526}
- 7 2nd
35.475
{2.494}
2nd
35.603
{2.518}
1st
35.080
{2.470}
2nd
35.639
{2.499}
6 Westside BMX Club WA Jacob GODDARD 3rd
35.304
{2.558}
- 7 3rd
37.207
{2.561}
1st
36.429
{2.508}
2nd
36.373
{2.506}
1st
37.805
{2.540}
16 Southside Bmx Club WA Kaden MAPSTONE 4th
38.519
{2.648}
- 10 1st
38.000
{2.561}
3rd
37.732
{2.543}
3rd
39.237
{2.554}
3rd
37.804
{2.529}
11 Westside Bmx Club WA Hunter BENEFER 5th
39.206
{2.598}
- 10 2nd
38.293
{2.624}
4th
38.498
{2.541}
2nd
39.082
{2.571}
2nd
38.594
{2.575}
7 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 6th
40.224
{2.712}
- 18 4th
41.575
{2.679}
4th
40.477
{2.675}
4th
39.493
{2.614}
6th
39.932
{2.751}
15 Hills Bmx Club WA Zane HANNA 7th
40.548
{2.607}
- 13 3rd
39.191
{2.603}
3rd
39.224
{2.655}
4th
39.599
{2.607}
3rd
39.184
{2.622}
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT DNF
DNF
{2.559}
- 14 5th
39.277
{2.558}
2nd
37.431
{2.520}
3rd
37.795
{2.551}
4th
38.174
{2.563}
2X Woorree Park BMX Club WA Lochlan TAYLOR - 19 4th
39.201
{2.673}
5th
40.075
{2.664}
5th
39.813
{2.617}
5th
39.506
{2.672}
18 Southside BMX Club WA Bailey FOSTER - 21 6th
42.515
{2.812}
6th
41.351
{2.771}
5th
40.720
{2.710}
4th
41.550
{2.704}
10 Bunbury Bmx Club WA Braiden ABRAHAMSE - 23 5th
41.581
{2.762}
5th
41.932
{2.861}
6th
43.316
{2.765}
CR:7

15-16 Boys Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Rockingham BMX Club WA Dylan CALLUM 1st
35.463
{2.446}
- 4 1st
35.253
{2.430}
1st
35.914
{2.486}
1st
35.479
{2.419}
1st
35.659
{2.421}
5 Wanneroo Bmx Club WA Jayden MIDDLETON-GEPP 2nd
36.215
{2.499}
- 11 2nd
35.664
{2.481}
3rd
36.705
{2.526}
3rd
37.249
{2.511}
3rd
36.441
{2.458}
2 Southside Bmx Club WA Cooper MAPSTONE 3rd
36.808
{2.624}
- 13 3rd
36.863
{2.570}
4th
37.652
{2.564}
2nd
36.530
{2.483}
4th
36.694
{2.505}
5X Eastern Goldfields BMX Club WA Callum HANSEN 4th
37.265
{2.432}
- 13 4th
37.498
{2.573}
2nd
36.241
{2.441}
5th
38.590
{2.599}
2nd
36.045
{2.417}
6 Westside Bmx Club WA Josh COULSON 5th
38.077
{2.616}
- 19 5th
37.843
{2.657}
5th
38.080
{2.699}
4th
37.962
{2.626}
5th
38.199
{2.668}
10 Byford Bmx Club WA Blake WINWOOD - 24 6th
41.253
{2.789}
6th
42.737
{2.882}
6th
42.563
{2.829}
6th
44.607
{2.822}

17-24 Mens Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
11 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1st
34.939
{2.510}
- 4 1st
35.502
{2.512}
1st
35.319
{2.513}
1st
35.465
{2.509}
1st
35.609
{2.505}
12 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER 2nd
35.333
{2.546}
- 11 2nd
35.715
{2.487}
2nd
35.942
{2.475}
DNF:5 2nd
36.147
{2.612}
3 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 3rd
35.962
{2.491}
- 13 3rd
36.783
{2.568}
4th
42.434
{2.580}
2nd
36.640
{2.552}
4th
37.294
{2.508}
14 Byford BMX Club WA Joshua WEAVEN 4th
36.496
{2.554}
- 13 4th
37.140
{2.540}
3rd
36.928
{2.528}
3rd
36.930
{2.542}
3rd
37.085
{2.537}
6 Byford Bmx Club WA Kieran WINWOOD 5th
43.432
{3.026}
- 19 5th
47.749
{3.090}
5th
44.914
{3.115}
4th
45.400
{3.047}
5th
44.602
{3.144}
10 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE - ## CR:8 DNS DNS DNS

25-39 Mens Cruiser (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3 Southside Bmx Club WA Darryn WALKER 1st
37.165
{2.543}
- 10 2nd
38.611
{2.542}
3rd
40.273
{2.564}
2nd
40.023
{2.534}
3rd
39.411
{2.532}
1 Southside BMX Club WA Murray NOTTAGE 2nd
38.263
{2.522}
- 5 1st
38.887
{2.497}
1st
37.837
{2.505}
1st
38.657
{2.525}
2nd
38.595
{2.504}
15 Southside Bmx Club WA Daniel STEEL 3rd
39.391
{2.632}
- 12 2nd
38.898
{2.626}
2nd
39.119
{2.628}
6th
50.973
{2.612}
2nd
39.083
{2.661}
8 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 4th
40.795
{2.616}
- 15 4th
41.058
{2.816}
3rd
39.397
{2.689}
5th
42.744
{2.688}
3rd
40.163
{2.638}
14 Eastern Goldfields Bmx Club WA Taylor ROWE 5th
41.902
{2.814}
- 17 4th
40.140
{2.721}
4th
41.145
{2.700}
4th
41.197
{2.698}
5th
41.253
{2.788}
12 Mandurah Bmx Club Inc WA Joel MCLEOD 6th
1:03.286
{2.679}
- 7 3rd
38.823
{2.613}
2nd
38.729
{2.621}
1st
38.986
{2.581}
1st
38.511
{2.643}
16 Eastern Goldfields BMX Club WA Sam RICHARDS 7th
1:06.272
{2.658}
- 15 3rd
41.012
{2.607}
6th
45.145
{2.680}
2nd
39.993
{2.600}
4th
40.072
{2.620}
2 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 8th
1:26.976
{2.550}
- 6 1st
37.679
{2.574}
1st
37.681
{2.546}
3rd
40.732
{2.565}
1st
37.208
{2.520}
4 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN - 18 6th
42.568
{2.729}
5th
43.119
{2.785}
3rd
40.932
{2.689}
4th
41.186
{2.619}
10 Karratha Bmx Club WA Josh AZZOPARDI - 18 5th
41.720
{2.679}
4th
40.576
{2.619}
4th
41.096
{2.600}
5th
41.086
{2.621}
11 Woorree Park BMX Club WA Andrew GOODINGS - 21 5th
42.674
{2.792}
5th
41.455
{2.708}
5th
42.386
{2.709}
6th
43.621
{2.725}

40-44 Mens Cruiser (4 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON 1st
37.410
{2.529}
- 4 1st
38.442
{2.541}
1st
37.817
{2.552}
1st
38.124
1st
37.587
{2.546}
4 Hills Bmx Club WA Nathan HANNA 2nd
38.587
{2.542}
- 8 2nd
39.838
{2.539}
2nd
38.796
{2.566}
2nd
38.747
{2.570}
2nd
38.679
{2.534}
7 Southside BMX Club WA Adam LEWIS 3rd
39.793
{2.693}
- 12 3rd
41.347
{2.713}
3rd
40.536
{2.659}
3rd
41.533
{2.697}
3rd
40.549
{2.723}
10 Westside BMX Club WA Wayne MAYGER - 16 4th
44.547
{2.902}
4th
43.544
{2.819}
4th
44.105
{2.785}
4th
43.994
{2.866}

45+ Mens Cruiser (8 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
70 Wanneroo Bmx Club WA Karl MUSTCHIN 1st
36.898
{2.533}
- 5 2nd
39.290
{2.544}
1st
37.752
{2.545}
1st
38.186
{2.522}
1st
38.737
{2.520}
66 Hills BMX Club WA Brad LANE 2nd
37.833
{2.557}
- 7 1st
38.923
{2.572}
2nd
38.049
{2.518}
2nd
40.102
{2.555}
2nd
40.748
{2.537}
12 Southside Bmx Club WA Barry LIVESLEY 3rd
42.097
{2.821}
- 13 3rd
42.249
{2.776}
3rd
41.376
{2.760}
3rd
42.999
{2.759}
4th
43.270
{2.769}
5 Westside Bmx Club WA David RAPLEY 4th
42.828
{2.718}
- 25 7th
44.563
{2.726}
4th
43.004
{2.724}
7th
1:07.749
{2.751}
7th
44.690
{2.791}
15 Southside Bmx Club WA Matthew STOKES 5th
42.984
{2.953}
- 19 6th
44.530
{2.813}
6th
55.207
{2.813}
4th
43.784
{2.763}
3rd
42.039
{2.830}
10 Westside Bmx Club WA Mark COSTA 6th
43.421
{2.808}
- 23 5th
43.651
{2.815}
7th
57.701
{2.807}
5th
44.926
{2.998}
6th
44.665
{2.882}
11 Southside Bmx Club WA Gareth EVANS 7th
44.588
{2.789}
- 20 4th
43.529
{2.731}
5th
43.529
{2.740}
6th
45.279
{2.795}
5th
43.907
{2.730}
14 Westside Bmx Club WA Nigel OLSEN - ## CR:10 DNS DNS 8th
48.516
{3.220}

12 & Under Cruiser Girls (4 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
4 Eastern Goldfields BMX Club WA Lilly TROTT 1st
42.471
{2.784}
- 4 1st
42.392
{2.762}
1st
42.984
{2.782}
1st
42.824
{2.824}
1st
43.447
{2.948}
5 Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA 2nd
44.606
{2.945}
- 8 2nd
44.870
{2.996}
2nd
44.753
{2.962}
2nd
44.758
{3.053}
2nd
44.350
{2.950}
10 Westside Bmx Club WA Jasmine ERCEG 3rd
46.194
{3.083}
- 14 3rd
46.223
{3.047}
4th
46.682
{3.097}
4th
46.204
{3.166}
3rd
46.347
{3.146}
6 Bunbury Bmx Club WA Daytonna LONGBOTTOM - 14 4th
16:39.000
{4.071}
3rd
45.536
{2.929}
3rd
45.228
{2.956}
4th
46.545
{3.005}

18 & Under Cruiser Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1 Hills Bmx Club WA Felicity MANN 1st
39.748
{2.626}
- 5 1st
40.925
{2.643}
1st
40.575
{2.643}
1st
40.447
{2.643}
2nd
41.102
{2.664}
5 Southside BMX Club WA Kate TAYLOR 2nd
40.348
{2.644}
- 9 4th
42.042
{2.582}
2nd
40.741
{2.609}
2nd
40.646
{2.585}
1st
39.994
{2.567}
2 Byford BMX Club WA Shayla WINWOOD 3rd
41.206
{2.684}
- 14 3rd
41.740
{2.657}
3rd
40.938
{2.697}
3rd
41.152
{2.713}
5th
42.441
{2.703}
1X Karratha BMX Club WA Sophie TAYLOR 4th
41.404
{2.775}
- 13 2nd
41.394
{2.729}
4th
42.061
{2.684}
4th
41.234
{2.721}
3rd
41.883
{2.703}
3 Bunbury BMX Club WA Charlotte GARRIGAN 5th
42.655
{2.760}
- 19 5th
42.749
{2.799}
5th
43.093
{2.847}
5th
42.376
{2.857}
4th
42.393
{2.876}
2X Woorree Park BMX Club WA Jana VAN STADEN 6th
44.126
{2.859}
- 24 6th
44.390
{2.892}
6th
44.069
{2.888}
6th
43.770
{2.911}
6th
44.460
{2.877}
10 Karratha Bmx Club WA Gemma RODGERS - 28 7th
45.774
{2.924}
7th
46.181
{3.045}
7th
45.675
{2.901}
7th
46.220
{3.037}

19+ Womens Cruiser (5 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2 Eastern Goldfields Bmx Club WA Lisa HANSEN 1st
42.366
- 6 2nd
43.861
1st
43.439
{2.809}
1st
44.417
{3.595}
2nd
45.286
{2.811}
1 Southside BMX Club WA Justine SHORT 2nd
43.689
{2.843}
- 6 1st
43.704
{2.868}
2nd
45.263
{2.961}
2nd
44.478
{2.872}
1st
44.242
{2.823}
27 Northam Bmx Club WA Tamara HASSON 3rd
47.646
{2.904}
- 12 3rd
48.389
{2.901}
3rd
46.213
{2.910}
3rd
46.521
{2.979}
3rd
47.239
{2.879}
5 Westside Bmx Club WA Fleur FLETCHER 4th
49.410
{3.243}
- 16 4th
50.158
{3.075}
4th
50.013
{3.163}
4th
50.789
{3.035}
4th
50.586
{3.174}
4 Westside BMX Club WA Faye RATAJCZAK - 20 5th
53.009
{3.491}
5th
52.025
{3.384}
5th
52.965
{3.456}
5th
52.400
{3.484}

Masters 30+ Years (8 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
74 Hills BMX Club WA Jade MCPHERSON 1st
35.910
{2.445}
- 6 1st
36.885
{2.483}
1st
36.181
{2.468}
3rd
36.024
{2.482}
1st
36.828
{2.468}
28 Cockburn BMX Club WA Lance MARTIN 2nd
36.349
{2.439}
- 16 2nd
37.466
{2.481}
6th
38.839
{2.458}
1st
35.920
{2.417}
REL:7
14 Byford BMX Club WA Brett HAYSOM 3rd
37.710
{2.501}
- 21 6th
39.825
{2.564}
7th
39.510
{2.527}
5th
37.304
{2.461}
3rd
38.011
{2.625}
10 Eastern Goldfields Bmx Club WA Luke CRAKER 4th
38.908
{2.511}
- 11 3rd
38.067
{2.576}
2nd
36.621
{2.643}
2nd
36.019
{2.483}
4th
38.037
{2.454}
11 Byford BMX Club WA Jeffrey BELL 5th
39.073
{2.472}
- 17 4th
38.244
{2.487}
4th
37.868
{2.460}
7th
39.079
{2.448}
2nd
37.293
{2.453}
65 Southern Districts BMX Club WA Daniel LAIRD 6th
39.618
{2.448}
- 21 7th
56.183
{2.614}
3rd
37.603
{2.430}
6th
38.912
{2.663}
5th
39.799
{2.520}
89 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew BROWN 7th
1:01.762
{2.482}
- 20 5th
38.532
{2.497}
5th
38.237
{2.494}
4th
36.603
{2.472}
6th
51.623
{2.482}
12 Southside BMX Club WA Karl COTTRELL - ## CR:10 DNS DNS DNS

Men Junior (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
14 Wanneroo Bmx Club WA Alec EDWARDES 1st
36.583
{2.390}
- 11 4th
1:28.881
{15.250}
2nd
36.893
{2.394}
3rd
35.551
{2.410}
2nd
35.689
{2.429}
10 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS 2nd
36.606
{2.454}
- 9 2nd
36.654
{2.417}
3rd
37.228
{2.390}
3rd
37.377
{2.405}
1st
36.110
{2.429}
17 Southern Districts Bmx Club WA Ben O'LOUGHLIN 3rd
37.968
{2.406}
- 7 1st
35.785
{2.367}
1st
35.993
{2.421}
2nd
35.215
{2.358}
3rd
36.883
{2.401}
79 Southern Districts BMX Club WA Dylan MARSHALL 4th
38.530
{2.469}
- 14 4th
37.800
{2.495}
2nd
37.455
{2.452}
4th
37.730
{2.500}
4th
37.409
{2.443}
12 Hills Bmx Club WA Cooper DONNELLY 5th
46.754
{2.521}
- 9 2nd
36.434
{2.444}
4th
37.795
{2.450}
1st
36.153
{2.432}
2nd
36.436
{2.401}
18 Cockburn Bmx Club WA Mitchell PIANTO 6th
47.700
{2.432}
- 5 1st
35.024
{2.457}
1st
36.147
{2.398}
2nd
36.503
{2.391}
1st
34.904
{2.389}
16 Rockingham BMX Club WA Joel FLOWER 7th
1:14.984
{2.401}
- 10 3rd
37.322
{2.408}
3rd
37.793
{2.357}
1st
35.090
{2.366}
3rd
36.269
{2.361}
11 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER 8th
1:16.846
{2.519}
- 15 3rd
38.407
{2.501}
4th
38.010
{2.571}
4th
37.663
{2.582}
4th
38.427
{2.576}
15 Bunbury Bmx Club WA Matthew FITZGERALD - 20 5th
41.573
{2.542}
5th
40.536
{2.508}
5th
40.526
{2.554}
5th
46.995
{2.536}

Women Elite (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
17 Bunbury Bmx Club WA Rachelle SMITH 1st
38.086
{2.570}
- 5 1st
38.680
{2.610}
2nd
40.285
{2.667}
1st
38.859
{2.618}
1st
38.064
{2.634}
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 2nd
39.158
{2.535}
- 8 3rd
40.680
{2.638}
1st
40.024
{2.629}
3rd
40.404
{2.596}
1st
39.406
{2.613}
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 3rd
39.729
{2.567}
- 7 2nd
39.905
{2.630}
1st
39.615
{2.639}
2nd
39.523
{2.601}
2nd
40.200
{2.617}
15 Hills BMX Club WA Jessica LATHWELL 4th
40.329
{2.623}
- 10 1st
40.318
{2.640}
3rd
40.614
{2.681}
4th
40.964
{2.667}
2nd
40.313
{2.688}
14 Westside Bmx Club WA Kishani GREEN 5th
40.944
{2.615}
- 14 3rd
41.469
{2.703}
3rd
40.949
{2.711}
5th
41.346
{2.719}
3rd
40.778
{2.703}
11 Hills Bmx Club WA Kaitlin GILL 6th
41.069
{2.732}
- 16 4th
41.063
{2.788}
4th
41.312
{2.800}
4th
42.656
{2.751}
4th
40.712
{2.755}
22 Wanneroo BMX Club WA Katie GRAY 7th
42.501
{2.793}
- 15 4th
42.292
{2.709}
4th
41.917
{2.781}
2nd
41.032
{2.698}
5th
41.191
{2.738}
12 Wanneroo Bmx Club WA Airlie GOODEN 8th
1:51.698
{2.713}
- 8 2nd
41.285
{2.676}
2nd
40.031
{2.727}
1st
40.615
{2.697}
3rd
40.477
{2.734}
21 Hills BMX Club WA Karis REGALI - 17 5th
42.428
{2.723}
5th
44.537
{2.739}
3rd
42.361
{2.732}
4th
42.586
{2.767}

Men Elite (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
35 Wanneroo BMX Club WA Bradley GAME 1st
32.332
{2.285}
- 4 1st
34.058
{2.288}
1st
33.386
{2.268}
1st
33.417
{2.293}
1st
33.053
{2.278}
444 Cockburn Bmx Club WA Caleb DATSON 2nd
33.380
{2.340}
- 5 1st
34.680
{2.338}
1st
33.695
{2.306}
1st
33.512
{2.310}
2nd
33.710
{2.325}
11 Hills Bmx Club WA Jamie GILL 3rd
33.726
{2.321}
- 10 2nd
35.187
{2.368}
2nd
34.392
{2.339}
3rd
34.831
{2.346}
3rd
34.487
{2.346}
671 Hills Bmx Club WA Joshua LATHWELL 4th
34.099
{2.404}
- 9 2nd
34.871
{2.391}
2nd
33.701
{2.390}
3rd
35.235
{2.374}
2nd
37.134
{2.384}
16 Southside BMX Club WA Cameron AINGER 5th
36.458
{2.375}
- 9 3rd
35.518
{2.389}
3rd
36.036
{2.356}
2nd
35.214
{2.348}
1st
36.949
{2.372}
748 Hills Bmx Club WA Gage MADELEY 6th
37.084
{2.426}
- 17 3rd
35.624
{2.410}
4th
36.431
{2.456}
4th
35.440
{2.451}
DNF:6
61 Hills Bmx Club WA Christopher LATHWELL 7th
37.243
{2.467}
- 18 5th
38.157
{2.441}
5th
36.796
{2.410}
5th
37.099
{2.509}
3rd
37.565
{2.390}
480 Eastern Goldfields BMX Club WA Jeremy MCLERIE DNF
DNF
{2.497}
- 14 4th
36.796
{2.519}
3rd
35.781
{2.499}
2nd
34.169
{2.437}
5th
1:10.140
{2.447}
513 Hills BMX Club WA Aaron NOTTLE - 19 6th
39.508
{2.406}
4th
36.090
{2.386}
5th
42.487
{2.403}
4th
34.598
{2.390}
17 Cockburn BMX Club WA Tyler VERSCHUREN - 19 5th
36.150
{2.525}
5th
36.753
{2.511}
4th
35.509
{2.480}
5th
35.037
{2.501}
10 Southside Bmx Club WA Scott GASKIN - 22 6th
39.010
{2.579}
6th
41.055
{2.451}
6th
1:17.621
{2.439}
4th
37.923
{2.472}
12 Wanneroo Bmx Club WA Blake SCHOFIELD - 22 4th
35.962
{2.357}
6th
36.881
{2.332}
6th
37.153
{2.334}
6th
1:17.656
{2.316}

Top of Report