End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

2018 WA State Titles Teams

BMX EVENT MANAGER, Report Created 01/Oct/2018 18:06:52

Series Detailed

Round 1: State Championships 2018

Corporate and Club/Family Teams

TEAM SUMARY after 1 of 1 Rounds
RANK NAME TOTAL
=1 Trackside 480
=1 Team Yess 480
3 Westside BMX Club 452
4 Wild West Lumberjacks 442
5 Freedom Wheels 436
6 Rockingham BMX Club 382
7 Empire Racewear 376
8 Team FWN 338
9 CM Racing 312
10 Marshall Sports 288

Rank =1, Points 480, Trackside
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 480
Dylan CALLUM
15-16 Boys Cruiser
120
Jordan CALLUM
14 Boys
124
Jade MCPHERSON
40-44 Mens Cruiser
120
Daniel DORAN
14 Boys
116
Lance MARTIN
Masters 30+ Years
92

Rank =1, Points 480, Team Yess
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 480
Bradley GAME
Men Elite
120
Matias HARRIS
11 Boys
124
Abbey RICHARDS
13 Girls
118
Corey TAYLOR
16 Boys
118
Alyssa HOWAT
10 Girls
116
Coby VAN DE VELDE
9 Boys
116

Rank 3, Points 452, Westside BMX Club
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 452
Jake POAT
8 Boys
124
Maddison ALDERSEA
10 Girls
116
Billy SUMMERVILLE
11 Boys
120
Kindle RAPLEY
11 Girls
92
Nathan RAWLINGS
12 Boys
88
Kallan BROWN
12 Boys
72

Rank 4, Points 442, Wild West Lumberjacks
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 442
Jayden KEOGH
15 Boys
120
Karl MUSTCHIN
45+ Men
120
Alana GLENISTER
8 Girls
108
Cameron AINGER
Men Elite
94
Dylan RUSH
16 Boys
88

Rank 5, Points 436, Freedom Wheels
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 436
Murray NOTTAGE
25-39 Mens Cruiser
114
Nathan HANNA
40-44 Men
112
Jacob GODDARD
13-14 Boys Cruiser
106
Jay LANDER
12 Boys
104
Cheyana DAYMON
15 Girls
96
Regan LOTHIAN
14 Boys
72

Rank 6, Points 382, Rockingham BMX Club
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 382
Jack MALONE
8 Boys
118
Neave KNIGHT
9 Girls
90
Cooper DUNLOP
9 Boys
90
Joel FLOWER
Men Junior
84
Daniel BURTON
9 Boys
78
Keeley EDWARDS
15 Girls
74

Rank 7, Points 376, Empire Racewear
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 376
Zane RATAJCZAK
8-10 Boys Cruiser
114
Darcy ROBINSON
11-12 Boys Cruiser
100
Koby RATAJCZAK
11 Boys
90
Josh COULSON
16 Boys
72
Faye RATAJCZAK
30+ Women
56
Jasmine ERCEG
12 Girls
52

Rank 8, Points 338, Team FWN
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 338
Fleur FLETCHER
30+ Women
96
Adam LEWIS
40-44 Mens Cruiser
96
Jana VAN STADEN
13 Girls
84
Brock PULJAR
11-12 Boys Cruiser
62
Mark COSTA
45+ Men
50
Tyler THORNBER
8 Boys
34

Rank 9, Points 312, CM Racing
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 312
Sarah BROOKER
8 Girls
120
Emerson MAYGER
9 Girls
88
Wayne MAYGER
40-44 Mens Cruiser
56
Fraser CLARK
10 Boys
48
Finley MONAGHAN
12 Boys
48
Ethan CLARK
14 Boys
34

Rank 10, Points 288, Marshall Sports
NAME ROUND
1
ST
Top 4
TEAM TOTALS 288
Dylan MARSHALL
Men Junior
88
Rhiannon RICHARDS
11 Girls
80
Daniel LAIRD
Masters 30+ Years
66
Kynan ABRAHAM
11-12 Boys Cruiser
54
Bailey FOSTER
13-14 Boys Cruiser
46

Top of Report