End of Report

2019 BMXWA Super Series Rd 6 Eastern Goldfields

Reliance Partners Insurance Brokers

BMX EVENT MANAGER, Report Created 06/Jul/2019 21:20:52

FULL RESULTS

Total Entries = 275

Total Riders = 247

30+ Cruiser (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE (15-29C) 1 4 1st
39.515
{2.567}
1st
38.901
1st
38.892
{2.551}
1st
39.093
{2.533}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 2 8 2nd
40.899
{2.753}
2nd
40.965
{2.744}
2nd
40.736
{2.735}
2nd
40.704
{2.684}
402 Westside Bmx Club WA Ian CLARK (40+C) 3 12 3rd
41.575
{2.708}
3rd
41.176
{2.657}
3rd
40.994
{2.652}
3rd
41.423
{2.678}
5WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Taylor ROWE 4 17 4th
43.470
{2.737}
5th
45.371
{2.952}
4th
42.776
{2.792}
4th
43.009
{2.775}
713 Westside Bmx Club WA Wayne MAYGER (40+C) 5 19 5th
44.054
{2.798}
4th
41.814
{2.801}
5th
45.540
{2.882}
5th
44.458
{2.839}

13-14 Boys Cruiser (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 1 5 2nd
40.052
{2.618}
1st
40.201
{2.559}
1st
41.771
{2.559}
1st
41.223
{2.590}
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 2 7 1st
37.982
{2.580}
2nd
44.419
{2.574}
2nd
44.378
{2.637}
2nd
43.106
{2.608}
1502 Southern Districts Bmx Club WA Tyrone JACKSON 3 13 3rd
46.039
{3.185}
3rd
45.874
{3.140}
3rd
45.902
{3.108}
4th
48.088
{3.150}
1829 Southern Districts BMX Club WA Bailey FOSTER - ## 4th
2:46.861
{2.736}
CR:6 DNS 3rd
44.636
{2.875}

12 & Under Boys Cruiser (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2723 Rockingham Bmx Club WA Declan MCGHEE 1 4 1st
40.788
{2.840}
1st
41.128
{2.808}
1st
40.390
{2.827}
1st
41.257
{2.845}
2147 Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 2 8 2nd
41.434
{2.917}
2nd
41.612
{2.918}
2nd
41.438
{3.108}
2nd
41.851
{2.944}
4WA Mandurah Bmx Club Inc WA Cooper DUNLOP 3 14 3rd
43.695
{3.135}
3rd
43.497
{3.058}
5th
44.677
{3.010}
3rd
43.354
{3.094}
2763 Westside BMX Club WA Jake POAT 4 16 4th
44.055
{2.921}
4th
43.855
{3.014}
3rd
43.291
{2.976}
5th
44.498
{3.024}
7WA Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 5 18 5th
46.310
{3.080}
5th
44.725
{3.082}
4th
43.906
{3.085}
4th
44.163
{3.128}
1392 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH 6 27 6th
47.498
{2.978}
6th
47.687
{3.104}
6th
48.069
{2.909}
CR:9
3091 Mandurah Bmx Club Inc WA Xavier BELL - ## 7th
48.987
{3.369}
7th
49.898
{3.451}
CR:9 DNS

5 and Under Sprocket Boys (13 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
4025 Byford Bmx Club WA William CAREY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4487 Byford Bmx Club WA Jaiden CARMODY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3540 Westside Bmx Club WA Ethan FENTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4352 Eastern Goldfields BMX Club WA Archie HOOPER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3773 Eastern Goldfields Bmx Club WA Dustin MCKENZIE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4209 Rockingham Bmx Club WA Leo MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4148 Eastern Goldfields BMX Club WA Jake MELLINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4018 Bunbury Bmx Club WA Thomas PETERS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
9752 Eastern Goldfields Bmx Club WA Kayson RAMEKA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4169 Byford Bmx Club WA William READ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4516 Eastern Goldfields BMX Club WA Eli SCHULZE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4235 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nixon WATTS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3138 Eastern Goldfields BMX Club WA Caleb WYNNE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

6 Sprocket Boys (11 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
4271 Westside Bmx Club WA Zanda ARCHIBALD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3150 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jacob CAMERON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4009 Rockingham Bmx Club WA Karver CICANESE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3065 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mark FLANNERY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4257 Wanneroo Bmx Club WA Riley KIRKHAM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3730 Bunbury Bmx Club WA Harrison MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3116 Rockingham Bmx Club WA Memphis MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3118 Eastern Goldfields Bmx Club WA Patrick MELLINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3148 Eastern Goldfields BMX Club WA Tjay MOYNIHAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3981 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4511 Southside BMX Club WA Hugo SILVESTER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

7 Sprocket Boys (17 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3721 Hills Bmx Club WA Owen BRACHE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3743 Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4166 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew COLEMAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3006 Eastern Goldfields Bmx Club WA Angus CORNTHWAITE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3758 Wanneroo Bmx Club WA Sebastian COX - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3764 Eastern Goldfields Bmx Club WA Cooper EATON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4155 Westside Bmx Club WA Nicholas GEMIGNANI - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3695 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jesse HANK - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4247 Wanneroo Bmx Club WA James KIRKHAM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3129 Byford Bmx Club WA Jayrell MILLER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4348 Eastern Goldfields Bmx Club WA Jack MULLER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3247 Southern Districts Bmx Club WA Chase O'HARA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3681 Hills Bmx Club WA Noah PHILLIPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3188 Eastern Goldfields Bmx Club WA Cooper ROWE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4115 Byford BMX Club WA Max SCOTT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4114 Byford BMX Club WA Rhys SCOTT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3224 Eastern Goldfields BMX Club WA Oscar WYNNE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Sprocket Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3602 Bunbury BMX Club WA Indiana BIRCH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4317 Mandurah Bmx Club Inc WA Ellody CARTWRIGHT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3203 Wanneroo Bmx Club WA Harper HENRY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4468 Eastern Goldfields Bmx Club WA Isla SPRY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4000 Cockburn Bmx Club WA Emerson TAYLOR - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3172 Cockburn Bmx Club WA Mikayla THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3957 Eastern Goldfields Bmx Club WA Khloe THORNBY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

8 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2A Mandurah Bmx Club Inc WA Amelie REID 1 4 1st
45.260
{2.986}
1st
46.060
{2.985}
1st
45.638
{2.976}
1st
45.467
{2.986}
3807 Southside Bmx Club WA Rylee COOK 2 12 3rd
52.758
{3.366}
4th
51.874
{3.269}
2nd
51.974
{3.291}
3rd
51.580
{3.239}
2859 Mandurah Bmx Club Inc WA Indi HARRISON 3 15 5th
53.542
{3.356}
5th
52.876
{3.493}
3rd
52.576
{3.325}
2nd
51.145
{3.264}
3495 Southern Districts Bmx Club WA Ellyse HARVEY 4 16 2nd
51.594
{3.187}
2nd
51.334
{3.180}
DNF:7 5th
52.938
{3.321}
3351 Byford Bmx Club WA Lillyanna LAGDEN 5 17 6th
54.098
{3.428}
3rd
51.864
{3.258}
4th
52.652
{3.226}
4th
52.072
{3.373}
3379 Bunbury Bmx Club WA Chloe MCILLREE 6 21 4th
52.965
{3.344}
6th
54.556
{3.377}
5th
55.081
{3.587}
6th
55.340
{3.507}
2400 Wanneroo Bmx Club WA Mia HENRY 7 27 7th
1:01.936
{4.148}
7th
1:01.945
{4.141}
6th
1:03.520
{4.249}
7th
1:01.977
{4.409}

9 Girls (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3WA Eastern Goldfields BMX Club WA Ziva CASEY 1 4 1st
49.629
{3.140}
1st
50.367
{3.105}
1st
49.033
{3.124}
1st
49.610
{3.115}
2886 Southside Bmx Club WA Peyton PREEDY 2 8 2nd
50.853
{3.586}
2nd
50.513
{3.509}
2nd
49.665
{3.526}
2nd
50.461
{3.496}
2866 East Pilbara Bmx Club WA Chloe BRENZI 3 12 3rd
54.650
{3.808}
3rd
52.357
{3.822}
3rd
51.727
{3.591}
3rd
51.917
{3.480}
3931 Wanneroo Bmx Club WA Anika STEVENS 4 17 4th
55.490
{4.136}
4th
54.094
{3.767}
4th
53.420
{3.620}
5th
55.718
{3.825}
3493 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL 5 19 5th
56.201
{4.267}
5th
54.584
{4.026}
5th
54.372
{3.919}
4th
52.774
{3.866}

10 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Molly BETTERIDGE 1 4 1st
44.933
{2.979}
1st
45.522
{2.958}
1st
45.617
{2.968}
1st
45.578
{2.958}
2957 Southside Bmx Club WA Mena BANKS 2 9 2nd
45.300
{3.020}
2nd
45.941
{3.014}
3rd
46.757
{3.023}
2nd
46.046
{2.974}
3143 Westside Bmx Club WA Sarah BROOKER 3 11 3rd
45.428
{3.036}
3rd
46.282
{3.012}
2nd
46.511
{2.985}
3rd
46.150
{2.947}
3541 Westside Bmx Club WA Matilda BYNG 4 18 5th
47.686
{3.181}
4th
47.688
{3.205}
5th
48.395
{3.116}
4th
47.749
{3.165}
4WA Westside Bmx Club WA Emerson MAYGER 5 18 4th
47.281
{3.022}
5th
48.508
{3.063}
4th
47.889
{2.987}
5th
48.847
{3.135}
7WA Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 6 24 6th
48.475
{3.451}
6th
49.192
{3.395}
6th
50.070
{3.260}
6th
49.497
{3.363}
554841 Byford Bmx Club WA Hayley LLOYD 7 28 7th
1:02.168
{4.198}
7th
1:03.066
{4.193}
7th
1:01.589
{4.336}
7th
1:02.415
{4.150}

10 Boys Novice (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3133 Byford Bmx Club WA Riley BOTHA 1 4 1st
45.512
{3.213}
1st
46.049
{3.186}
1st
46.012
{3.117}
1st
46.374
{3.185}
3453 Westside Bmx Club WA Koby NEERVOORT 2 10 3rd
48.371
{3.069}
2nd
46.617
{3.051}
3rd
49.058
{3.225}
2nd
48.497
{3.111}
3505 Bunbury Bmx Club WA Blake WHITE 3 11 2nd
47.227
{3.122}
3rd
48.511
{3.143}
2nd
47.490
{3.115}
4th
49.509
{3.106}
3409 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER 4 17 5th
49.577
{3.583}
4th
49.439
{3.374}
5th
50.359
{3.310}
3rd
49.452
{3.558}
2461 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BAILEY 5 18 4th
49.095
{3.188}
5th
49.915
{3.236}
4th
49.685
{3.224}
5th
50.264
{3.275}
3482 Hills Bmx Club WA Ayden BRACHE 6 25 6th
52.509
{3.718}
7th
54.415
{3.719}
6th
54.261
{3.725}
6th
52.288
{3.729}
3820 Westside BMX Club WA Jacob PEET 7 27 7th
55.160
{3.765}
6th
54.088
{3.699}
7th
55.016
{3.724}
7th
55.661
{3.671}

10 Boys Expert (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2A Rockingham Bmx Club WA Tj RIKIHANA-GRAY 1st
40.426
{2.810}
- 4 2nd
41.566
{2.929}
1st
41.405
{2.886}
1st
40.496
{2.876}
1WA Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 2nd
40.768
{2.880}
- 4 1st
40.930
{2.833}
1st
41.687
{2.807}
2nd
41.101
{2.838}
1971 Westside Bmx Club WA Coby VAN DE VELDE 3rd
41.844
{2.873}
- 6 3rd
41.690
{2.857}
2nd
41.979
{2.806}
1st
42.612
{2.844}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 4th
43.342
{2.943}
- 6 1st
42.856
{2.915}
2nd
42.305
{2.906}
3rd
43.681
{3.034}
7WA Mandurah Bmx Club Inc WA Cooper DUNLOP 5th
43.721
{3.143}
- 9 2nd
43.765
{2.950}
4th
43.780
{2.916}
3rd
43.436
{3.029}
2626 Mandurah Bmx Club Inc WA Jacob CARTWRIGHT 6th
44.252
{2.938}
- 11 4th
44.453
{3.056}
3rd
43.210
{3.074}
4th
44.431
{3.123}
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 7th
45.111
{2.944}
- 11 6th
46.832
{2.962}
3rd
44.317
{2.960}
2nd
42.997
{2.912}
2456 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 8th
46.160
{3.051}
- 12 3rd
45.411
{3.043}
5th
44.917
{3.100}
4th
45.091
{2.976}
3285 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW - 14 5th
45.470
{3.249}
4th
45.181
{3.183}
5th
45.369
{3.125}
3589 Westside Bmx Club WA Brayden FLETCHER - 15 4th
46.257
{2.961}
5th
46.238
{2.996}
6th
47.820
{2.916}
2814 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK - 17 6th
47.803
{2.989}
6th
46.949
{3.021}
5th
46.023
{3.001}
2320 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG - 17 5th
46.762
{3.239}
6th
46.495
{3.198}
6th
46.516
{3.187}

8 Boys (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3A Southside Bmx Club WA Harrison REGAN 1st
44.202
{2.980}
- 3 1st
45.375
{2.928}
1st
46.350
{3.030}
1st
44.546
{2.951}
3445 Rockingham Bmx Club WA Harry MORRIS 2nd
46.096
{3.125}
- 5 2nd
46.210
{3.085}
1st
46.184
{3.067}
2nd
45.428
{3.130}
3653 Hills Bmx Club WA Myles DAVIES 3rd
46.587
{3.092}
- 4 1st
46.995
{3.155}
2nd
46.253
{3.081}
1st
46.604
{3.065}
3309 Wanneroo Bmx Club WA Quinn VAN HEEK 4th
49.204
{3.338}
- 7 2nd
49.545
{3.209}
2nd
48.740
{3.279}
3rd
48.252
{3.251}
4046 Mandurah Bmx Club Inc WA Levi CARTWRIGHT 4th
49.204
{3.187}
- 10 3rd
49.924
{3.144}
4th
49.174
{3.335}
3rd
49.142
{3.206}
3091 Mandurah Bmx Club Inc WA Xavier BELL 6th
50.139
{3.351}
- 10 3rd
48.191
{3.377}
3rd
49.031
{3.151}
4th
49.975
{3.489}
3219 Bunbury Bmx Club WA Brody GARRIGAN 7th
50.604
{3.389}
- 12 4th
50.241
{3.354}
3rd
48.393
{3.255}
5th
49.247
{3.306}
3717 Westside Bmx Club WA Jake MUDFORD 8th
51.029
{3.154}
- 12 4th
49.329
{3.411}
4th
49.645
{3.207}
4th
48.822
{3.261}
2878 Eastern Goldfields BMX Club WA Ari HAINES - 14 7th
52.655
{3.107}
5th
50.314
{3.204}
2nd
48.890
{3.148}
3395 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nate HIGGINS - 16 5th
52.083
{3.238}
5th
51.420
{3.203}
6th
53.634
{3.243}
3382 Eastern Goldfields Bmx Club WA Leroy MCKENZIE - 17 6th
52.494
{3.368}
6th
53.890
{3.371}
5th
52.082
{3.427}
3729 Byford Bmx Club WA Aiden WAKELEY - 18 5th
51.388
{3.390}
6th
52.258
{3.562}
7th
1:57.043
{3.603}
3803 Westside BMX Club WA Lucas PEET - 20 6th
54.234
{3.454}
7th
55.326
{3.323}
7th
1:12.269
{3.541}
2731 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zakary THORNBY - 22 8th
55.089
{3.582}
8th
55.990
{3.527}
6th
54.776
{3.386}
4159 Westside Bmx Club WA Seth VIERGEVER - 24 7th
1:01.035
{3.836}
7th
58.250
{3.730}
CR:10

9 Boys Novice (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2066 Byford Bmx Club WA Luke CARMODY 1 6 3rd
49.723
{3.211}
1st
47.703
{3.130}
1st
47.699
{3.089}
1st
48.690
{3.076}
3368 Wanneroo Bmx Club WA Zachary COX 2 7 1st
48.886
{3.157}
2nd
48.080
{3.074}
2nd
47.769
{3.075}
2nd
49.781
{3.135}
3366 Westside Bmx Club WA Fletcher CLARK 3 13 2nd
49.509
{3.181}
4th
50.842
{3.271}
3rd
49.500
{3.252}
4th
51.493
{3.296}
3162 Cockburn Bmx Club WA Tyler THORNBER 4 14 4th
51.013
{3.698}
3rd
49.751
{3.569}
4th
49.685
{3.421}
3rd
50.138
{3.380}
1622 Southside Bmx Club WA Marshall IVES 5 21 5th
54.920
{3.820}
5th
51.294
{3.791}
6th
53.662
{3.875}
5th
52.240
{3.855}
3622 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mitch GOODMAN 6 26 6th
55.456
{3.601}
6th
55.396
{3.580}
5th
53.230
{3.566}
CR:9
3619 Eastern Goldfields Bmx Club WA Brayden DUNS ADAMS - ## DNF:7 CR:9 DNS DNS

9 Boys Expert (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2763 Westside BMX Club WA Jake POAT 1st
43.610
{2.875}
- 3 1st
43.344
{2.889}
1st
44.959
{3.010}
1st
44.321
{2.926}
3755 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ 2nd
44.914
{2.964}
- 3 1st
45.335
{3.018}
1st
44.646
{2.984}
1st
45.314
{2.952}
3736 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER 3rd
46.281
{3.083}
- 8 2nd
45.723
{3.180}
4th
45.974
{3.293}
2nd
45.584
{3.072}
3170 Eastern Goldfields BMX Club WA Angus WYNNE 4th
48.849
{3.395}
- 12 4th
48.331
{3.205}
3rd
48.406
{3.277}
5th
49.512
{3.317}
2856 Wanneroo Bmx Club WA Lawson BAILEY 5th
49.170
{3.275}
- 8 3rd
46.790
{3.189}
2nd
46.959
{3.140}
3rd
47.232
{3.128}
7WA Byford Bmx Club WA Cooper BOWDEN 6th
49.442
{3.131}
- 7 3rd
44.822
{3.160}
2nd
44.938
{3.050}
2nd
45.797
{3.119}
8WA Eastern Goldfields BMX Club WA Jayden TROTT 7th
50.635
{3.137}
- 12 4th
49.357
{3.100}
4th
48.600
{3.169}
4th
47.582
{3.063}
6WA Wanneroo Bmx Club WA Lucas COX 8th
51.083
{3.131}
- 8 2nd
44.531
{3.119}
3rd
45.830
{3.223}
3rd
46.897
{3.045}
3314 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR - 14 5th
48.602
{3.186}
5th
49.631
{3.240}
4th
49.132
{3.381}

11 Boys Expert (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3A Rockingham BMX Club WA Declan MCGHEE 1st
40.979
{2.753}
- 3 1st
40.424
{2.779}
1st
40.997
{2.782}
1st
41.412
{2.763}
8888 Wanneroo BMX Club WA Jarrod PATTERSON 2nd
41.494
{2.811}
- 4 2nd
41.064
{2.800}
1st
41.014
{2.849}
1st
41.358
{2.825}
5WA Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 3rd
41.959
{3.013}
- 8 4th
42.139
{2.930}
2nd
41.394
{2.917}
2nd
42.632
{2.972}
2534 Byford Bmx Club WA Brock WILLIAMSON 4th
42.718
{2.919}
- 12 5th
42.628
{2.869}
4th
43.168
{2.892}
3rd
43.002
{2.925}
4WA Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH 5th
43.112
{2.917}
- 8 3rd
41.564
{2.902}
2nd
41.372
{2.847}
3rd
42.038
{2.898}
7WA Byford Bmx Club WA Adam WATERMAN 6th
43.170
{2.899}
- 6 1st
41.669
{2.927}
3rd
41.708
{2.878}
2nd
41.497
{2.892}
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 7th
44.049
{3.157}
- 10 3rd
44.397
{2.981}
3rd
44.113
{2.928}
4th
43.135
{2.943}
8WA Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR 8th
45.139
{3.086}
- 11 2nd
43.530
{2.908}
5th
44.631
{3.023}
4th
43.455
{2.981}
1495 Southside Bmx Club WA Mason EGAN - 13 4th
44.402
{3.090}
4th
44.177
{3.032}
5th
43.566
{3.080}
1521 Wanneroo Bmx Club WA Liam WARREN - 16 6th
44.771
{3.038}
5th
45.077
{2.951}
5th
45.038
{2.951}
3132 Westside Bmx Club WA Fraser CLARK - 17 5th
45.213
{2.972}
6th
45.859
{2.957}
6th
46.202
{3.021}
2617 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER - 18 6th
46.917
{3.330}
6th
47.006
{3.084}
6th
47.404
{3.201}

12 Boys Expert (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN 1st
40.763
{2.771}
- 3 1st
40.600
{2.859}
1st
42.064
{2.825}
1st
41.348
{2.823}
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 2nd
41.097
{2.890}
- 4 1st
41.461
{2.867}
1st
42.475
{2.836}
2nd
41.858
{2.847}
7WA Westside Bmx Club WA Jack PHILLIPS 3rd
42.034
{2.857}
- 6 3rd
43.314
{2.892}
2nd
44.008
{2.904}
1st
43.048
{2.883}
2579 Westside Bmx Club WA Andrew MOSS 4th
42.348
{2.795}
- 12 2nd
42.846
{2.815}
CR:7 3rd
42.814
{2.800}
1139 Rockingham Bmx Club WA Hudson MCLEOD 5th
43.894
{2.929}
- 8 2nd
42.641
{2.931}
2nd
42.951
{2.945}
4th
43.489
{2.946}
2732 Eastern Goldfields Bmx Club WA Zach SEINOR 6th
44.920
{2.979}
- 8 3rd
43.086
{2.908}
3rd
44.629
{2.944}
2nd
43.750
{2.895}
2033 Southside Bmx Club WA Cooper HALL 7th
45.425
{3.008}
- 11 4th
44.097
{2.896}
4th
45.047
{2.887}
3rd
44.172
{2.956}
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM 8th
45.655
{3.067}
- 12 5th
44.861
{3.059}
3rd
45.044
{3.002}
4th
45.312
{3.075}
1524 Wanneroo Bmx Club WA Harry MCBLANE - 14 4th
43.773
{2.872}
5th
45.499
{3.035}
5th
44.355
{3.340}
4WA Wanneroo Bmx Club WA Ewan MILLER - ## 5th
48.892
{2.906}
CR:7 DNS

13 Boys (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3WA Eastern Goldfields BMX Club WA Zavier HAWIRA 1st
37.698
{2.639}
- 5 1st
38.102
{2.617}
3rd
39.417
{2.584}
1st
38.178
{2.656}
1WA Bunbury BMX Club WA Joshua TICKELL 2nd
37.926
{2.792}
- 5 2nd
38.654
{2.636}
1st
38.999
{2.684}
2nd
39.447
{2.688}
1782 Mandurah Bmx Club Inc WA Aaron JEFFERY 3rd
38.497
{2.749}
- 5 1st
38.755
{2.736}
1st
38.379
{2.593}
3rd
38.839
{2.620}
2671 Westside Bmx Club WA Matias HARRIS 4th
38.782
{2.596}
- 7 3rd
39.015
{2.604}
2nd
38.650
{2.621}
2nd
38.244
{2.606}
2WA East Pilbara Bmx Club WA Tyson BRENZI 5th
41.098
{2.635}
- 8 2nd
40.148
{2.688}
2nd
39.957
{2.660}
4th
40.732
{2.673}
2293 Westside Bmx Club WA Kallan BROWN 6th
41.182
{2.634}
- 8 3rd
40.276
{2.682}
4th
40.042
{2.659}
1st
39.333
{2.662}
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE 7th
44.198
{2.835}
- 12 4th
43.151
{2.867}
4th
42.736
{2.821}
4th
43.276
{2.808}
4WA Westside Bmx Club WA Nathan RAWLINGS DNF
DNF
{2.708}
- 12 4th
40.723
{2.735}
5th
40.341
{2.716}
3rd
41.036
{2.731}
2015 Mandurah Bmx Club Inc WA Eli PANTALONE - 13 5th
41.774
{2.796}
3rd
41.095
{2.872}
5th
41.561
{2.839}
1152 Bunbury Bmx Club WA Tyler BIRCH - 15 5th
43.931
{3.080}
5th
44.096
{2.821}
5th
45.303
{2.906}
1993 Westside Bmx Club WA Finley MONAGHAN - 18 6th
47.430
{3.115}
6th
47.136
{3.065}
6th
47.448
{3.063}

14+ Women (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
988 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 1st
42.112
{2.805}
- 6 2nd
42.347
{2.763}
3rd
42.230
{2.734}
1st
41.591
{2.756}
701 Hills BMX Club WA Danica PILMER 2nd
43.069
{2.719}
- 5 1st
42.861
{2.776}
2nd
42.048
{2.723}
2nd
41.281
{2.733}
2238 Cockburn Bmx Club WA Dakota CHANDLER (13G) 3rd
45.217
{2.887}
- 6 2nd
44.099
{2.915}
1st
45.645
{2.894}
3rd
45.597
{2.886}
326 Wanneroo Bmx Club WA Corona BECKMAN (30+W) 4th
45.505
{2.873}
- 10 3rd
45.141
{2.852}
5th
50.447
{2.838}
2nd
45.546
{2.875}
917 Cockburn Bmx Club WA Jayde FABRY-ROCHE 5th
47.517
{2.759}
- 3 1st
41.420
{2.722}
1st
41.310
{2.756}
1st
40.976
{2.674}
2324 Westside Bmx Club WA Jasmine ERCEG (13G) 6th
48.250
{3.270}
- 10 3rd
47.784
{3.153}
2nd
48.009
{3.210}
5th
48.315
{3.290}
584 Westside BMX Club WA Fleur FLETCHER (30+W) 7th
49.642
{3.040}
- 13 6th
51.119
{3.054}
3rd
48.021
{3.036}
4th
47.961
{3.043}
2049 Bunbury Bmx Club WA Emarni WHITE (13G) 8th
50.544
{3.326}
- 11 4th
48.504
{3.397}
4th
50.040
{3.348}
3rd
49.319
{3.375}
3500 Byford Bmx Club WA Abbigail BOTHA - 13 5th
56.646
{3.842}
4th
55.370
{3.913}
4th
56.260
{3.798}
2027 Byford Bmx Club WA Bridget BARWICK - 15 4th
54.596
{3.484}
5th
56.933
{3.600}
6th
55.722
{3.532}
1016 Wanneroo Bmx Club WA Stephanie MARTIN - ## 5th
50.409
{3.146}
CR:8 DNS

17-29 Men (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1st
34.952
{2.438}
- 3 1st
35.686
{2.503}
1st
34.849
{2.463}
1st
35.016
{2.441}
2003 Eastern Goldfields Bmx Club WA Callum HANSEN (16B) 2nd
35.535
{2.447}
- 6 2nd
35.934
{2.469}
2nd
35.486
{2.392}
2nd
36.532
{2.666}
979 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 3rd
35.947
{2.512}
- 3 1st
35.547
{2.505}
1st
35.937
{2.494}
1st
35.695
{2.448}
5WA Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 4th
36.891
{2.517}
- 10 4th
37.978
{2.543}
3rd
35.875
{2.559}
3rd
36.438
{2.513}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 5th
37.461
{2.453}
- 7 3rd
36.397
{2.521}
2nd
36.104
{2.497}
2nd
36.131
{2.477}
333 Eastern Goldfields Bmx Club WA Mitchell KERR 6th
38.927
{2.557}
- 10 4th
38.693
{2.520}
3rd
37.702
{2.474}
3rd
39.161
{2.469}
3WA Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 7th
39.478
{2.703}
- 11 3rd
37.906
{2.549}
4th
37.854
{2.568}
4th
37.500
{2.575}
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES CR
CR
- 12 2nd
37.362
{2.537}
5th
38.407
{2.590}
5th
40.301
{2.597}
1779 Hills Bmx Club WA Mitchell GILL - 13 5th
41.078
{2.787}
4th
40.549
{2.680}
4th
40.957
{2.697}

15 Boys (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2760 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS 1 5 1st
36.867
{2.505}
1st
36.932
{2.443}
1st
36.399
{2.457}
2nd
36.366
{2.458}
3WA Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 2 7 2nd
37.871
{2.518}
2nd
36.994
{2.483}
2nd
37.142
{2.518}
1st
35.975
{2.476}
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 3 12 3rd
38.271
{2.529}
3rd
38.097
{2.492}
3rd
38.376
{2.536}
3rd
38.399
{2.515}
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM 4 16 4th
38.433
{2.627}
4th
38.889
{2.575}
4th
38.618
{2.594}
4th
38.512
{2.590}
1507 Westside Bmx Club WA Ethan CLARK 5 20 5th
40.181
{2.666}
5th
41.019
{2.708}
5th
41.949
{2.641}
5th
41.188
{2.679}

14 Boys (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
995 Eastern Goldfields Bmx Club WA George BOEG 1st
37.028
{2.570}
- 5 2nd
38.083
{2.555}
1st
36.647
{2.573}
2nd
38.189
{2.561}
1407 Byford Bmx Club WA Jay LANDER 2nd
37.437
{2.572}
- 6 3rd
38.293
{2.582}
2nd
37.348
{2.583}
1st
37.383
{2.507}
1884 Eastern Goldfields Bmx Club WA James TROTT 3rd
37.778
{2.581}
- 5 1st
37.257
{2.547}
3rd
37.778
{2.580}
1st
38.438
{2.600}
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN 4th
38.784
{2.618}
- 7 1st
38.948
{2.661}
4th
39.469
{2.652}
2nd
38.696
{2.661}
1829 Southern Districts BMX Club WA Bailey FOSTER 5th
40.052
{2.718}
- 6 2nd
39.731
{2.722}
1st
39.701
{2.729}
3rd
40.947
{2.696}
1064 Cockburn Bmx Club WA Logan PRATT 6th
40.307
{2.817}
- 8 3rd
40.361
{2.806}
2nd
39.920
{2.744}
3rd
41.595
{2.836}
1783 Cockburn Bmx Club WA Taj MORRISS 7th
43.696
{3.350}
- 12 4th
42.495
{2.834}
3rd
42.611
{2.915}
5th
43.023
{2.814}
1502 Southern Districts Bmx Club WA Tyrone JACKSON 8th
46.157
{3.121}
- 13 5th
45.076
{3.235}
4th
46.372
{3.268}
4th
45.542
{3.152}
1492 Bunbury Bmx Club WA Ashton WHITE - 13 4th
43.537
{2.862}
5th
43.153
{2.828}
4th
42.615
{2.821}

30+ Men (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
610 Rockingham BMX Club WA Paul ADAMS 1 4 1st
37.994
{2.524}
1st
38.267
{2.556}
1st
37.998
{2.489}
1st
38.585
{2.511}
89 Eastern Goldfields BMX Club WA Matthew BROWN 2 9 3rd
39.326
{2.601}
2nd
38.537
{2.538}
2nd
38.382
{2.540}
2nd
38.737
{2.566}
244 Rockingham Bmx Club WA Joel MCLEOD 3 11 2nd
38.351
{2.565}
3rd
39.379
{2.525}
3rd
40.174
{2.639}
3rd
39.025
{2.629}
785 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 4 18 5th
40.928
{2.745}
5th
40.213
{2.637}
4th
40.336
{2.697}
4th
40.429
{2.688}
318 Wanneroo Bmx Club WA Robert EDWY-SMITH 5 19 4th
40.460
{2.730}
4th
39.981
{2.662}
6th
41.457
{2.699}
5th
40.813
{2.789}
97 Cockburn Bmx Club WA Crispin THORNBER 6 23 6th
41.760
{2.965}
6th
40.547
{2.823}
5th
40.887
{2.844}
6th
41.552
{2.799}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 7 28 7th
42.821
{2.804}
7th
42.811
{2.817}
7th
43.679
{2.789}
7th
41.926
{2.763}
985 Club Unknown ? Jayson ARCHIBALD 8 32 8th
45.005
{3.019}
8th
44.519
{3.058}
8th
45.581
{2.922}
8th
45.406
{3.061}

40+ Men (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
579 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ 1 5 1st
40.732
{2.612}
1st
40.578
{2.633}
1st
41.177
{2.616}
2nd
42.365
{2.670}
206 Westside Bmx Club WA Shane VAN DE VELDE 2 8 2nd
42.021
{2.755}
2nd
41.807
{2.704}
3rd
43.788
{2.735}
1st
41.361
{2.752}
55 Southern Districts Bmx Club WA Jason O'HARA 3 12 3rd
42.764
{2.911}
3rd
42.915
{2.842}
2nd
43.274
{2.825}
4th
45.323
{2.941}
118 Westside BMX Club WA Michael FENTON 4 15 4th
44.603
{2.703}
4th
44.330
{2.771}
4th
43.908
{2.703}
3rd
42.971
{2.712}
398 Westside BMX Club WA Alan PEET 5 20 5th
48.417
{2.851}
5th
44.962
{2.873}
5th
45.315
{2.845}
5th
47.868
{2.912}

11 Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1392 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH 1st
45.750
{2.940}
- 3 1st
46.524
{2.931}
1st
46.869
{2.954}
1st
46.879
{2.988}
2401 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE 2nd
46.914
{3.167}
- 6 3rd
47.915
{3.155}
2nd
46.892
{3.035}
1st
47.929
{3.098}
3400 Cockburn Bmx Club WA Stella CHANDLER 3rd
48.167
{3.091}
- 6 2nd
47.919
{3.044}
2nd
48.382
{3.031}
2nd
48.426
{3.003}
2413 Mandurah Bmx Club Inc WA Bella PANTALONE 4th
48.679
{3.313}
- 7 2nd
46.674
{3.253}
3rd
48.070
{3.235}
2nd
48.414
{3.338}
6WA Mandurah Bmx Club Inc WA Sasha JEFFERY 5th
49.512
{3.251}
- 10 4th
49.709
{3.229}
3rd
49.635
{3.197}
3rd
50.488
{3.237}
2638 Westside Bmx Club WA Ella NIEMANN 6th
50.640
{3.320}
- 13 5th
53.521
{3.421}
4th
50.835
{3.541}
4th
51.611
{3.321}
2950 Eastern Goldfields Bmx Club WA Samarah RAYNER 7th
52.578
{3.727}
- 11 4th
52.851
{3.591}
4th
51.231
{3.618}
3rd
59.945
{3.576}
2406 Westside Bmx Club WA Kaylee COUPER CR
CR
- 7 1st
46.341
{3.174}
1st
46.563
{3.119}
DNF:5
1702 Rockingham BMX Club WA Destinee GARVEY - 13 3rd
52.651
{3.485}
5th
52.300
{3.326}
5th
52.709
{3.324}
1903 Rockingham BMX Club WA Indiana SPINKS - 14 5th
50.103
{3.630}
5th
50.962
{3.885}
4th
1:02.375
{3.325}

11 Boys Novice (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3317 Wanneroo Bmx Club WA Maison RUSSELL 1 4 1st
44.880
{2.906}
1st
46.232
{2.848}
1st
47.016
{2.920}
1st
45.675
{2.866}
2619 Byford Bmx Club WA Lucas CARRALL 2 8 2nd
46.924
{3.217}
2nd
46.659
{3.155}
2nd
47.655
{3.244}
2nd
47.548
{3.015}
1518 Cockburn Bmx Club WA Flynn SMITH 3 12 3rd
48.993
{3.156}
3rd
49.230
{3.282}
3rd
50.130
{3.277}
3rd
49.132
{3.099}
2717 Wanneroo Bmx Club WA Connor STEVENS 4 16 4th
49.234
{3.244}
4th
49.660
{3.244}
4th
50.449
{3.291}
4th
51.788
{3.397}

12 Girls (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2774 Westside Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 1 4 1st
42.251
{2.806}
1st
42.615
{2.828}
1st
42.873
{2.791}
1st
42.092
{2.833}
1WA Westside Bmx Club WA Jessica BICKLEY 2 8 2nd
44.382
{2.828}
2nd
44.858
{2.795}
2nd
44.789
{2.834}
2nd
44.534
{2.840}
6WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Lilly TROTT 3 12 3rd
44.793
{2.945}
3rd
45.338
{2.962}
3rd
45.480
{3.001}
3rd
45.417
{2.986}
3WA Eastern Goldfields Bmx Club WA Melya HAWIRA 4 16 4th
45.644
{3.095}
4th
45.801
{3.107}
4th
45.915
{3.079}
4th
46.607
{3.223}
3134 Southern Districts Bmx Club WA Violet BAKER 5 20 5th
53.200
{3.955}
5th
54.243
{3.948}
5th
53.324
{3.897}
5th
54.976
{4.186}
2615 Byford Bmx Club WA Poppy Rose LAGDEN 6 24 6th
58.167
{3.862}
6th
1:01.788
{3.947}
6th
1:01.465
{4.228}
6th
1:04.005
{4.626}

12 Boys Novice (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1289 Byford Bmx Club WA Brody BARWICK 1 4 1st
43.544
{3.006}
1st
45.273
{2.995}
1st
45.325
{2.985}
1st
44.698
{2.949}
2021 Eastern Goldfields Bmx Club WA Nathan WATTS 2 8 2nd
44.206
{2.986}
2nd
45.611
{3.068}
2nd
45.854
{3.062}
2nd
45.184
{3.076}
2347 Byford Bmx Club WA Daniel BAKER 3 12 3rd
49.321
{3.176}
3rd
48.978
{3.143}
3rd
49.370
{3.111}
3rd
49.081
{3.081}
1721 Rockingham Bmx Club WA Jackson VELDA 4 18 5th
51.167
{3.450}
4th
50.827
{3.546}
5th
50.331
{3.380}
4th
50.772
{3.423}
2294 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL 5 18 4th
49.895
{3.938}
5th
52.351
{3.969}
4th
49.897
{3.908}
5th
51.577
{3.871}
2914 Byford Bmx Club WA Blake LLOYD 6 24 6th
52.510
{3.599}
6th
53.702
{3.471}
6th
55.264
{3.684}
6th
54.086
{3.809}

8-10 Voucher (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2508 Rockingham Bmx Club WA Tj RIKIHANA-GRAY 1st
41.547
{2.849}
- 3 1st
41.740
{2.945}
1st
42.605
{2.952}
1st
41.869
{2.853}
2763 Westside BMX Club WA Jake POAT 2nd
43.613
{2.925}
- 5 1st
43.281
{2.971}
2nd
43.563
{2.896}
2nd
43.149
{2.969}
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 3rd
44.995
{2.933}
- 6 2nd
43.316
{2.886}
1st
45.057
{2.934}
3rd
43.325
{2.942}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 4th
45.604
{3.079}
- 5 2nd
44.785
{2.998}
2nd
46.560
{3.031}
1st
45.852
{2.976}
3653 Hills Bmx Club WA Myles DAVIES 5th
46.341
{3.212}
- 11 3rd
46.172
{3.205}
4th
47.876
{3.185}
4th
46.998
{3.153}
3736 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER 6th
48.186
{3.205}
- 8 3rd
46.217
{3.199}
3rd
45.951
{3.086}
2nd
46.393
{3.078}
3505 Bunbury Bmx Club WA Blake WHITE 7th
50.788
{3.121}
- 12 4th
48.741
{3.185}
3rd
48.877
{3.135}
5th
50.124
{3.212}
3170 Eastern Goldfields BMX Club WA Angus WYNNE 8th
50.810
{3.217}
- 11 4th
49.744
{3.312}
4th
50.349
{3.265}
3rd
51.635
{3.323}
3379 Bunbury Bmx Club WA Chloe MCILLREE - 14 5th
53.580
{3.364}
5th
55.051
{3.492}
4th
56.262
{3.436}

Superclass Women (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
660 Southside Bmx Club WA Rachel GASKIN 1 4 1st
38.858
{2.629}
1st
38.619
{2.594}
1st
38.553
{2.617}
1st
38.613
{2.622}
983 Hills Bmx Club WA Felicity MANN 2 9 3rd
40.451
{2.633}
2nd
39.643
{2.581}
2nd
39.240
{2.635}
2nd
39.690
{2.598}
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 3 11 2nd
40.057
{2.639}
3rd
40.311
{2.713}
3rd
41.489
{2.950}
3rd
39.965
{2.643}
1036 Wanneroo Bmx Club WA Katie GRAY 4 17 4th
41.708
{2.717}
5th
42.852
{2.800}
4th
41.580
{2.759}
4th
41.519
{2.775}
1655 Southside Bmx Club WA Isabella IERACE 5 20 6th
43.357
{2.756}
4th
40.952
{2.741}
5th
42.346
{2.778}
5th
41.773
{2.783}
988 Bunbury Bmx Club WA Charlotte GARRIGAN 6 23 5th
42.065
{2.909}
6th
43.233
{2.769}
6th
42.729
{2.779}
6th
43.151
{2.841}
748 Southside Bmx Club WA Justine SHORT 7 28 7th
44.285
{2.981}
7th
44.582
{2.942}
7th
44.404
{3.169}
7th
45.094
{3.094}

Superclass Men (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
35 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME 1st
32.685
{2.262}
- 3 1st
34.089
{2.318}
1st
33.438
{2.298}
1st
33.503
{2.291}
711 Hills Bmx Club WA Jamie GILL 2nd
33.677
{2.344}
- 6 2nd
35.207
{2.325}
2nd
35.012
{2.347}
2nd
34.119
{2.329}
151 Wanneroo Bmx Club WA Dylan BENNETTS 3rd
34.119
{2.463}
- 3 1st
34.462
{2.415}
1st
39.077
{2.411}
1st
35.676
{2.421}
331 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE 4th
34.459
{2.428}
- 9 3rd
35.340
{2.409}
3rd
40.063
{2.383}
3rd
35.317
{2.410}
401 Rockingham Bmx Club WA Dylan CALLUM 5th
35.217
{2.415}
- 12 4th
36.481
{2.414}
6th
1:02.700
{2.395}
2nd
36.414
{2.411}
1280 Wanneroo Bmx Club WA Jacob BAILEY 6th
38.765
{2.581}
- 11 3rd
37.934
{2.504}
5th
46.938
{2.501}
3rd
38.492
{2.559}
317 Cockburn Bmx Club WA Finn CARPENTER 7th
39.093
{2.517}
- 12 5th
38.613
{2.488}
3rd
37.283
{2.482}
4th
39.061
{2.459}
979 Southern Districts Bmx Club WA Dylan MARSHALL 8th
41.079
{2.469}
- 9 2nd
36.359
{2.472}
2nd
40.048
{2.481}
5th
39.136
{2.453}
712 Westside BMX Club WA Jacob GODDARD - 12 4th
38.324
{2.558}
4th
43.715
{2.546}
4th
36.329
{2.478}
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES - 14 5th
41.401
{2.533}
4th
37.585
{2.554}
5th
38.659
{2.518}
1541 Cockburn Bmx Club WA Ruben CUNNINGHAM - 17 DNF:6 5th
38.329
{2.579}
6th
40.648
{2.613}

Mini Wheeler BMXWA (9 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
HARLEY Bunbury Bmx Club WA Harley BIRCH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
EMMA Hills Bmx Club WA Emma BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
JAMES Eastern Goldfields BMX Club WA James CAMERON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
BEAU Eastern Goldfields Bmx Club WA Beau GRAINGER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
AVA Mandurah Bmx Club Inc WA Ava JEFFERY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KOBY Westside Bmx Club WA Koby MUDFORD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
NIKOLAS Eastern Goldfields BMX Club WA Nikolas RANKIN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LINCOLN Eastern Goldfields BMX Club WA Lincoln ROWE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LUKE Cockburn Bmx Club WA Luke THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Top of Report