End of Report

2019 BMXWA Superies Series Rd 10 Byford

Reliance Partners Insurance Brokers

BMX EVENT MANAGER, Report Created 03/Nov/2019 16:42:04

FULL RESULTS

Total Entries = 403

Total Riders = 369

12 & Under Boys Cruiser (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2723 Rockingham BMX Club WA Declan MCGHEE 1st
39.753
{2.378}
- 3 1st
40.173
{2.387}
1st
39.152
{2.357}
1st
41.570
{2.434}
3WA Byford BMX Club WA Adam WATERMAN 2nd
40.400
{2.311}
- 4 1st
39.184
{2.311}
2nd
39.486
{2.266}
1st
40.754
{2.311}
1889 Mandurah Bmx Club Inc WA Cooper DUNLOP 3rd
42.602
{2.424}
- 5 2nd
42.219
{2.429}
1st
43.326
{2.410}
2nd
43.624
{2.425}
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 4th
43.575
- 11 3rd
43.701
3rd
43.472
5th
1:52.596
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 5th
44.755
{2.527}
- 8 2nd
43.717
{2.524}
4th
1:06.267
{2.463}
2nd
45.428
{2.445}
3325 Southern Districts Bmx Club WA Cooper BOWDEN 6th
45.564
- 11 3rd
43.835
4th
44.144
4th
1:34.810
2903 Wanneroo Bmx Club WA Cooper OSBORNE-MAXWELL 7th
45.719
- 11 4th
44.645
2nd
49.109
5th
1:13.960
1392 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH 8th
49.280
{2.784}
- 11 5th
47.758
{2.590}
3rd
51.481
{2.690}
3rd
51.769
{2.746}
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM - 12 4th
44.558
{2.553}
5th
1:27.540
{2.524}
3rd
45.646
{2.518}
3091 Mandurah Bmx Club Inc WA Xavier BELL - 14 5th
46.845
5th
47.633
4th
49.367

5 and Under Sprocket Boys (31 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
DAWSON Southside Bmx Club WA Dawson AINGER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3014 Hills Bmx Club WA Blake ANDREWS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4275 Byford Bmx Club WA William BEHRENDT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KOBY Byford Bmx Club WA Koby BELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
484 Byford Bmx Club WA Ryder BELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4153 Southside Bmx Club WA Cooper BOYD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
5127 Wanneroo Bmx Club WA Kye BRENTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4567 Cockburn Bmx Club WA Rome CALABRO - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4025 Byford Bmx Club WA William CAREY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4522 Byford Bmx Club WA Adrian CHARNLEY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4570 Wanneroo Bmx Club WA Flynn DUNNING - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3540 Westside Bmx Club WA Ethan FENTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4170 Byford Bmx Club WA Harry GARNER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3166 Mandurah Bmx Club Inc WA Jenson HIGHAM - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4156 Westside Bmx Club WA Kai HOOPER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4124 Southside Bmx Club WA Hayden IVES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4209 Rockingham BMX Club WA Leo MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4559 Byford Bmx Club WA Jayden METCALFE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4438 Westside Bmx Club WA Koby MUDFORD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4002 Rockingham Bmx Club WA Tahu MURPHY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
ZEKE Wanneroo Bmx Club WA Zeke OSBORNE-MAXWELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4018 Bunbury Bmx Club WA Thomas PETERS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
ZP Mandurah Bmx Club Inc WA Zac PHEE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4169 Byford Bmx Club WA William READ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3644 Westside BMX Club WA Hudson REYNOLDS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
JY Wanneroo Bmx Club WA Jy ROBSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MAX Rockingham Bmx Club WA Max SLATER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3123 Westside Bmx Club WA Tom SYLVESTRE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
BLAKE Rockingham Bmx Club WA Blake WARD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4217 Southern Districts Bmx Club WA Kayleb WARRINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4162 Southern Districts Bmx Club WA Jaxon WHITEHEAD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

6 Sprocket Boys (17 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3719 Southside Bmx Club WA Kody BOYD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3152 Byford Bmx Club WA Oliver BROWN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4174 Rockingham Bmx Club WA Isaac CHAPPELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4009 Rockingham Bmx Club WA Karver CICANESE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4554 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth DE WORBOIES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4112 Byford Bmx Club WA Jonathon EMONS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4380 Southside Bmx Club WA Anthony FABIAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4172 Hills Bmx Club WA Caelan IMRIE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3104 Rockingham Bmx Club WA Rocky LEGG - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3730 Bunbury Bmx Club WA Harrison MCILLREE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3116 Rockingham Bmx Club WA Memphis MCLEOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3998 Mandurah Bmx Club Inc WA Justin MITCHELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4059 Westside Bmx Club WA Luke NELSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3891 Mandurah BMX Club inc WA Jack REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MAX Mandurah Bmx Club Inc WA Max REID - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4151 Southside Bmx Club WA Lucas SHARP - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4308 Byford Bmx Club WA William SMITH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

7 Sprocket Boys (25 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3062 Westside Bmx Club WA Jaxon BETTLES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3721 Hills Bmx Club WA Owen BRACHE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3883 Westside Bmx Club WA Samuel BRAY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
BROCK Hills Bmx Club WA Brock BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4316 Rockingham Bmx Club WA Braxton CALLAUGHAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4166 Eastern Goldfields Bmx Club WA Matthew COLEMAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3758 Wanneroo Bmx Club WA Sebastian COX - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4195 Wanneroo Bmx Club WA Eli DUNNING - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4155 Westside Bmx Club WA Nicholas GEMIGNANI - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4008 Southside Bmx Club WA Te Ara Tii GLEN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3798 Southside Bmx Club WA Alfie HURRELL - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3054 Mandurah Bmx Club Inc WA Jake JOSE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
26 Byford Bmx Club WA Nathaniel KETTLE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4549 Cockburn Bmx Club WA Blake MAPLES - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4544 Byford Bmx Club WA Cooper MATTHEWS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3129 Byford Bmx Club WA Jayrell MILLER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3247 Southern Districts Bmx Club WA Chase O'HARA - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3154 Rockingham Bmx Club WA Callum PHELPS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3645 Westside Bmx Club WA Cooper REYNOLDS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3912 Wanneroo Bmx Club WA Coby ROBSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3972 Rockingham Bmx Club WA Otis SCHNAARS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4115 Byford BMX Club WA Max SCOTT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4114 Byford BMX Club WA Rhys SCOTT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4386 Wanneroo Bmx Club WA Harley SHAW - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3096 Rockingham Bmx Club WA Van SLATER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Sprocket Girls (14 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
EMMA Hills Bmx Club WA Emma BRENNAN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
6127 Wanneroo Bmx Club WA Bella BRENTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
14 Byford Bmx Club WA Leeanna EAYRS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3203 Wanneroo Bmx Club WA Harper HENRY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4427 Bunbury Bmx Club WA Makayla JARVIS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4528 Mandurah Bmx Club Inc WA Ava JEFFERY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4186 Mandurah Bmx Club Inc WA Courtney PHEE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3889 Westside Bmx Club WA Charlee PORCH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
2610 Southside Bmx Club WA Avery PREEDY - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4015 Southern Districts Bmx Club WA Savannah ROBERTSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3892 Karratha Bmx Club WA Lacy ROBINSON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3978 Southside Bmx Club WA Millie SRHOJ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
4000 Cockburn Bmx Club WA Emerson TAYLOR - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
3172 Cockburn Bmx Club WA Mikayla THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

15-29 Cruiser (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 1 5 2nd
38.640
1st
38.431
1st
39.059
1st
38.421
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 2 7 1st
36.152
2nd
38.774
2nd
39.238
2nd
38.596
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER 3 12 3rd
41.202
{2.342}
3rd
40.011
3rd
40.083
{2.299}
3rd
39.090
{2.242}
1016 Wanneroo BMX Club WA Stephanie MARTIN (17+WC) - ## 4th
45.353
{2.465}
4th
45.855
{2.514}
CR:6 DNS

13-14 Boys Cruiser (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
1829 Southern Districts Bmx Club WA Bailey FOSTER 1 4 1st
37.678
{2.171}
1st
38.232
{2.153}
1st
39.125
{2.232}
1st
38.875
{2.201}
5WA Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 2 9 2nd
40.907
{2.316}
2nd
40.493
{2.320}
3rd
42.444
{2.566}
2nd
40.693
{2.298}
882 Westside Bmx Club WA Jake NELSON 3 11 3rd
41.586
{2.336}
3rd
41.252
{2.322}
2nd
40.443
{2.331}
3rd
42.188
{2.347}
1502 Southern Districts BMX Club WA Tyrone JACKSON 4 16 4th
45.073
4th
44.915
4th
45.299
4th
45.268

30+ Cruiser (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
346 Woorree Park Bmx Club WA Michael GALLIE 1 5 1st
40.395
{2.271}
1st
39.538
{2.293}
2nd
41.372
{2.303}
1st
38.880
{2.251}
402 Westside Bmx Club WA Ian CLARK (40+C) 2 10 3rd
41.642
{2.238}
3rd
41.605
{2.293}
1st
40.537
{2.215}
3rd
40.595
{2.232}
818 Woorree Park Bmx Club WA Andrew GOODINGS 3 13 2nd
41.170
{2.295}
4th
41.673
{2.280}
3rd
41.532
{2.289}
4th
41.403
{2.274}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN 4 14 5th
43.873
{2.304}
2nd
39.539
{2.255}
5th
44.602
{2.329}
2nd
39.321
{2.220}
300 Southside Bmx Club WA Gareth EVANS (40+C) 5 18 4th
42.825
5th
43.707
4th
42.183
5th
43.323
2669 Southside Bmx Club WA Matthew STOKES (40+C) 6 24 6th
48.809
{2.371}
6th
44.419
{2.340}
6th
45.210
{2.322}
6th
43.398
{2.368}

8 Girls (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3495 Southern Districts Bmx Club WA Ellyse HARVEY 1st
48.488
{2.572}
- 3 1st
50.147
{2.734}
1st
49.822
{2.589}
1st
49.395
{2.564}
3807 Southside Bmx Club WA Rylee COOK 2nd
49.076
{2.584}
- 3 1st
49.034
{2.726}
1st
49.834
{2.745}
1st
49.982
{2.678}
3351 Byford Bmx Club WA Lillyanna LAGDEN 3rd
52.674
- 6 2nd
50.170
2nd
51.915
2nd
53.130
3379 Bunbury Bmx Club WA Chloe MCILLREE 4th
53.002
{2.743}
- 7 2nd
51.596
{2.640}
3rd
52.470
{2.682}
2nd
52.962
{2.679}
4664 Mandurah Bmx Club Inc WA Bonnie CUNNINGHAM 5th
53.725
{2.732}
- 10 3rd
52.374
{2.736}
4th
52.739
{2.813}
3rd
53.349
{2.738}
3867 Wanneroo Bmx Club WA Charlotte DUNNING 6th
56.097
{3.114}
- 12 4th
55.194
{2.937}
5th
55.550
{2.873}
3rd
54.178
{2.952}
4525 Westside Bmx Club WA Jade COPPOLINA 7th
58.069
- 9 3rd
56.160
{2.803}
2nd
55.892
{2.979}
4th
57.226
{2.890}
3095 Southside Bmx Club WA Annabel ATKINSON 8th
1:01.374
{3.363}
- 12 4th
59.520
{3.257}
4th
1:01.101
{3.261}
4th
1:01.285
{3.242}
2400 Wanneroo Bmx Club WA Mia HENRY - 13 5th
57.795
{3.012}
3rd
57.999
{2.951}
5th
1:00.451
{3.070}

8 Boys (21 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3A Southside Bmx Club WA Harrison REGAN 1st
43.516
{2.429}
1st
44.001
{2.433}
- 3 1st
44.035
{2.426}
1st
44.599
{2.476}
1st
44.771
{2.475}
3544 Cockburn BMX Club WA Levi YOUNG 2nd
44.759
{2.625}
3rd
44.947
{2.588}
- 6 2nd
46.522
{2.628}
2nd
45.465
{2.607}
2nd
45.936
{2.604}
3228 Mandurah Bmx Club Inc WA Amelie REID 3rd
45.053
{2.440}
2nd
44.771
{2.450}
- 6 2nd
45.030
{2.501}
3rd
46.892
{2.842}
1st
45.013
{2.464}
3445 Rockingham Bmx Club WA Harry MORRIS 4th
45.260
{2.523}
1st
44.746
{2.526}
- 4 1st
44.092
{2.515}
1st
44.615
{2.594}
2nd
45.151
{2.568}
3091 Mandurah Bmx Club Inc WA Xavier BELL 5th
46.587
{2.553}
2nd
45.273
{2.580}
- 5 2nd
45.684
{2.634}
2nd
45.182
{2.688}
1st
45.572
{2.579}
6WA Hills BMX Club WA Myles DAVIES 6th
47.016
{2.583}
3rd
46.235
{2.571}
- 8 3rd
45.284
{2.534}
1st
45.102
{2.478}
4th
46.645
{3.660}
6789 Byford BMX Club WA Kydan LANGLANDS 7th
47.078
{2.718}
4th
47.988
{2.649}
- 10 4th
47.558
{2.775}
3rd
46.486
{2.644}
3rd
47.928
{2.729}
3729 Byford Bmx Club WA Aiden WAKELEY 8th
48.413
{2.686}
4th
45.280
{2.552}
- 9 3rd
46.837
{2.572}
4th
47.795
{2.597}
2nd
45.907
{2.638}
3919 Southside Bmx Club WA Tama GLEN 5th
46.425
- 9 4th
47.656
2nd
46.471
3rd
46.103
3714 Wanneroo Bmx Club WA Ethan ATTRILL 5th
48.494
{2.609}
- 7 1st
46.243
{2.521}
3rd
47.562
{2.619}
3rd
47.523
{2.535}
3485 Wanneroo Bmx Club WA Darcy OSBORNE-MAXWELL 6th
49.671
{2.884}
- 13 5th
48.720
{2.927}
4th
48.643
{2.692}
4th
49.218
{2.776}
3309 Wanneroo Bmx Club WA Quinn VAN HEEK 6th
50.821
{2.594}
- 12 3rd
48.655
{2.654}
5th
48.878
{2.611}
4th
48.603
{2.624}
3746 Woorree Park Bmx Club WA Kallum GOODINGS 7th
50.236
{2.612}
- 14 4th
49.438
{2.693}
5th
50.248
{2.619}
5th
49.428
{2.602}
3811 Bunbury Bmx Club WA Denver LONGBOTTOM 7th
52.624
{2.843}
- 16 5th
49.509
{2.825}
5th
49.851
{2.686}
6th
50.050
{2.727}
3717 Westside Bmx Club WA Jake MUDFORD 8th
50.750
- 17 6th
49.876
6th
50.281
5th
49.497
3260 Byford Bmx Club WA Riley METCALFE DNS - 16# 5th
52.456
6th
51.448
5th
53.621
3066 Rockingham Bmx Club WA Jaxon FOTHERGILL - - 17 6th
52.961
{2.545}
4th
49.316
{2.596}
7th
50.622
{2.575}
4218 Cockburn Bmx Club WA Oliver WHITING - - 19 6th
55.875
{2.868}
7th
55.771
{2.862}
6th
58.541
{2.907}
3803 Westside Bmx Club WA Lucas PEET - - 20 7th
55.628
7th
1:02.460
6th
1:00.534
4005 Mandurah Bmx Club Inc WA Jack ROWLEY - - 22 CR:9 6th
51.641
7th
1:03.753
3081 Cockburn Bmx Club WA Declan MAPLES - - 23 7th
58.499
{3.062}
7th
53.646
{2.878}
CR:9

9 Girls (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
3131 Byford Bmx Club WA Ruby-Rose WILLIAMSON 1 6 2nd
48.543
{2.513}
1st
48.557
{2.530}
2nd
49.784
{2.593}
1st
48.511
{2.543}
2886 Southside Bmx Club WA Peyton PREEDY 2 6 1st
48.526
{2.793}
2nd
48.988
1st
49.135
2nd
48.790
{2.781}
3493 Southern Districts Bmx Club WA Rachel RUSSELL 3 13 3rd
50.328
{2.665}
3rd
50.015
{2.747}
3rd
51.215
{2.712}
4th
50.357
{2.712}
3851 Southside Bmx Club WA Lola HURRELL 4 15 4th
52.885
{2.827}
4th
51.985
{2.669}
4th
51.645
{2.677}
3rd
50.298
{2.688}
3931 Wanneroo Bmx Club WA Anika STEVENS 5 20 5th
54.709
{2.834}
5th
53.807
{2.816}
5th
54.466
{2.886}
5th
53.685
{2.849}
3258 Byford Bmx Club WA Skye BEHRENDT 6 24 6th
57.812
6th
59.442
6th
58.606
6th
56.650

9 Boys Novice (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2702 Byford Bmx Club WA Zac MCDONALD 1 4 1st
45.547
{2.455}
1st
44.586
{2.420}
1st
45.277
{2.468}
1st
45.102
{2.453}
3239 Woorree Park Bmx Club WA Axl GALLIE 2 10 2nd
46.904
{2.495}
3rd
46.798
{2.547}
3rd
48.449
{2.681}
2nd
46.372
{2.509}
1622 Southside Bmx Club WA Marshall IVES 3 11 3rd
47.319
{2.560}
2nd
46.188
{2.667}
2nd
47.038
{2.575}
4th
47.451
{2.636}
3374 Byford Bmx Club WA Jason ROWE 4 15 4th
48.380
{2.572}
4th
48.338
{2.631}
4th
48.470
3rd
46.832
{2.504}
3368 Wanneroo BMX Club WA Zachary COX 5 21 6th
50.042
{2.520}
5th
49.535
{2.674}
5th
49.987
{2.684}
5th
48.620
{2.647}
3366 Westside Bmx Club WA Fletcher CLARK 6 23 5th
49.664
{2.689}
6th
50.109
{2.647}
6th
50.013
{2.622}
6th
50.879
{2.753}
2000 Mandurah Bmx Club Inc WA Jy RACKHAM 7 28 7th
51.766
7th
52.166
7th
54.235
7th
53.060
2068 Cockburn BMX Club WA Deakin MCCONNELL - ## CR:10 DNS DNS DNS

9 Boys Expert (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3369 Wanneroo BMX Club WA Lucas COX 1st
41.561
{2.373}
- 3 1st
44.022
{2.409}
1st
42.884
{2.415}
1st
42.895
{2.438}
2651 Karratha Bmx Club WA Nate ROBINSON 2nd
41.920
{2.429}
- 7 3rd
44.449
{2.512}
2nd
43.444
{2.478}
2nd
43.175
8WA Southern Districts BMX Club WA Cooper BOWDEN 3rd
42.635
{2.489}
- 3 1st
42.925
{2.447}
1st
42.669
{2.473}
1st
44.372
{2.500}
2593 Southside Bmx Club WA Cody STEEL 4th
43.467
{2.397}
- 9 2nd
44.194
{2.394}
4th
44.823
{2.688}
3rd
44.767
{2.419}
3736 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER 5th
44.528
{2.467}
- 8 2nd
43.308
{2.475}
3rd
44.769
{2.497}
3rd
44.289
{2.455}
3471 Westside Bmx Club WA Kaleb BRAY 6th
45.271
{2.530}
- 12 4th
45.851
{2.459}
3rd
44.598
{2.440}
5th
45.763
{2.468}
579 Southside Bmx Club WA Taj SRHOJ 7th
45.513
{2.524}
- 9 3rd
43.574
{2.535}
2nd
42.759
{2.469}
4th
44.320
{2.451}
6WA Wanneroo BMX Club WA James SPINLEY 8th
46.965
{2.592}
- 11 5th
46.274
{2.637}
4th
45.591
{2.538}
2nd
44.712
{2.579}
2903 Wanneroo Bmx Club WA Cooper OSBORNE-MAXWELL - 13 4th
45.442
{2.435}
5th
46.686
{2.521}
4th
47.759
{2.521}
2856 Wanneroo Bmx Club WA Lawson BAILEY - 16 5th
47.511
{2.641}
5th
45.800
{2.533}
6th
47.284
{2.497}
2622 Cockburn Bmx Club WA Jake MURRAY - 17 6th
46.994
{2.494}
6th
49.243
{2.585}
5th
49.446
{2.558}
3314 Cockburn Bmx Club WA Kobe TAYLOR - 18 6th
49.900
{2.698}
6th
50.207
{2.661}
6th
50.802
{2.712}

10 Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3143 Westside Bmx Club WA Sarah BROOKER 1st
43.887
{2.422}
- 3 1st
45.135
{2.506}
1st
44.965
{2.455}
1st
46.259
{2.559}
2957 Southside Bmx Club WA Mena BANKS 2nd
44.765
{2.495}
- 3 1st
46.639
{2.531}
1st
45.082
{2.514}
1st
46.338
{2.832}
3527 Rockingham Bmx Club WA Neave KNIGHT 3rd
45.816
{2.495}
- 7 3rd
46.720
{2.468}
2nd
46.312
{2.473}
2nd
46.802
{2.503}
3713 Westside Bmx Club WA Emerson MAYGER 4th
46.401
{2.525}
- 7 2nd
46.295
{2.525}
2nd
47.108
{2.467}
3rd
46.761
{2.610}
3541 Westside Bmx Club WA Matilda BYNG 5th
48.294
{2.572}
- 9 4th
48.252
{2.635}
3rd
47.231
{2.666}
2nd
46.745
{2.617}
3741 Southside Bmx Club WA Tahlia COOK 6th
49.102
{2.675}
- 10 2nd
47.902
{2.603}
4th
48.487
{2.700}
4th
48.771
{2.667}
2005 Woorree Park Bmx Club WA Savanah GALLIE 7th
51.190
- 11 5th
51.026
3rd
51.519
3rd
51.471
3754 Cockburn Bmx Club WA Hannah SEPAROVICH 8th
57.884
{3.129}
- 12 3rd
58.289
{2.937}
5th
55.762
{2.989}
4th
56.435
{2.884}
3521 Byford Bmx Club WA Hayley LLOYD - 13 4th
59.189
{2.928}
4th
1:00.554
{2.916}
5th
57.394
{2.780}
9979 Rockingham Bmx Club WA Jaimee PHELPS - ## DNF:5 CR:7 DNS

10 Boys Novice (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3133 Byford Bmx Club WA Riley BOTHA 1st
43.042
{2.525}
- 3 1st
43.601
{2.412}
1st
44.771
{2.453}
1st
44.269
{2.460}
3453 Westside Bmx Club WA Koby NEERVOORT 2nd
45.692
{2.571}
- 7 3rd
47.851
{2.561}
2nd
46.308
{2.636}
2nd
45.991
{2.568}
3202 Mandurah Bmx Club Inc WA Aidan WITHERS 3rd
46.067
- 5 1st
45.602
2nd
45.715
2nd
46.449
3505 Bunbury Bmx Club WA Blake WHITE 4th
46.794
{2.567}
- 4 2nd
45.521
{2.483}
1st
45.200
1st
45.116
{2.564}
3214 Bunbury Bmx Club WA Lachlan MACKAY 5th
47.877
{2.543}
- 9 2nd
46.831
{2.525}
3rd
46.615
{2.515}
4th
47.695
{2.566}
2600 Byford Bmx Club WA Kayden NOBLET 6th
49.214
{2.628}
- 9 3rd
48.938
{2.574}
3rd
48.280
{2.670}
3rd
47.630
{2.638}
2461 Wanneroo Bmx Club WA Hudson BAILEY 7th
50.378
{2.697}
- 14 6th
50.993
{2.658}
5th
50.361
{2.740}
3rd
49.474
{2.684}
3482 Hills Bmx Club WA Ayden BRACHE 8th
52.118
{2.910}
- 13 5th
51.985
{3.043}
4th
49.973
{2.806}
4th
50.696
{2.683}
3255 Byford Bmx Club WA Blair COAD - 14 5th
49.849
4th
48.667
5th
50.565
1409 Mandurah Bmx Club Inc WA Kurtis MILLS - 15 4th
50.828
6th
51.635
5th
51.193
3409 Mandurah Bmx Club Inc WA Seth BARKER - 17 4th
48.383
{2.622}
7th
54.321
{2.799}
6th
51.739
{2.941}
3820 Westside Bmx Club WA Jacob PEET - 18 6th
52.042
{2.824}
5th
52.073
{2.819}
7th
53.664
{2.956}
3151 Mandurah Bmx Club Inc WA Taj DE WORBOIES - 19 7th
53.272
6th
54.139
6th
53.598

10 Boys Expert (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2A Rockingham Bmx Club WA Tj RIKIHANA-GRAY 1st
39.690
{2.258}
- 3 1st
41.651
{2.326}
1st
41.038
{2.240}
1st
40.721
{2.298}
3487 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 2nd
40.196
{2.350}
- 4 1st
42.364
{2.373}
2nd
41.752
{2.318}
1st
42.030
{2.302}
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 3rd
41.293
{2.395}
- 9 5th
1:04.919
{2.335}
2nd
42.467
{2.438}
2nd
42.359
{2.356}
2456 Southside Bmx Club WA Ollie HALL 4th
41.776
{2.509}
- 10 3rd
43.341
{2.541}
4th
43.754
{2.483}
3rd
42.481
{2.497}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 5th
42.255
- 5 2nd
42.730
{2.463}
1st
41.924
{2.351}
2nd
42.861
{2.383}
6WA Mandurah BMX Club inc WA Cooper DUNLOP 6th
43.747
{2.425}
- 8 2nd
43.455
{2.415}
3rd
42.649
{2.411}
3rd
43.675
{2.430}
3285 Cockburn Bmx Club WA Loxley SHAW 7th
45.252
{2.457}
- 11 4th
44.023
{2.419}
3rd
43.314
{2.383}
4th
44.639
{2.443}
2814 Wanneroo Bmx Club WA Merrik TOCK 8th
48.669
{2.499}
- 11 3rd
43.535
{2.449}
4th
43.445
{2.762}
4th
45.086
{2.496}
3195 Southern Districts Bmx Club WA Blake GIBBS - 14 4th
43.599
{2.367}
5th
43.530
{2.423}
5th
46.184
{2.453}
2320 Westside Bmx Club WA Brayden ERCEG - 15 5th
45.668
{2.579}
5th
45.524
{2.679}
5th
45.201
{2.647}

12 Boys Novice (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1289 Byford Bmx Club WA Brody BARWICK 1st
41.613
{2.481}
- 3 1st
41.722
{2.335}
1st
42.675
{2.380}
1st
43.058
{2.401}
1708 Byford Bmx Club WA Rhys GILL 2nd
42.647
{2.321}
- 5 2nd
44.782
{2.390}
1st
43.613
{2.372}
2nd
44.220
{2.476}
2775 Byford Bmx Club WA Cai MCDONALD 3rd
43.571
{2.416}
- 6 1st
44.123
{2.314}
2nd
43.811
{2.348}
3rd
44.803
{2.365}
2054 Mandurah BMX Club inc WA Flynn LAZAR 4th
45.595
{2.415}
- 8 3rd
45.573
{2.516}
3rd
45.582
{2.518}
2nd
45.145
{2.513}
2347 Byford Bmx Club WA Daniel BAKER 5th
47.254
{2.587}
- 5 2nd
43.625
{2.477}
2nd
44.591
{2.706}
1st
43.980
{2.539}
1721 Rockingham Bmx Club WA Jackson VELDA 6th
47.565
{2.580}
- 11 4th
49.203
{2.528}
4th
48.425
{2.550}
3rd
48.568
{2.583}
2914 Byford Bmx Club WA Blake LLOYD 7th
48.756
{2.793}
- 13 5th
49.488
{2.805}
4th
48.037
{2.710}
4th
47.535
{2.622}
2294 Southern Districts Bmx Club WA Daniel RUSSELL 8th
48.955
{2.641}
- 13 4th
47.806
{2.672}
5th
48.287
{2.659}
4th
49.460
{2.812}
3106 Byford Bmx Club WA Jake MATTHEWS - 13 3rd
46.152
{2.432}
3rd
45.290
{2.421}
CR:7
2518 Wanneroo Bmx Club WA Taylor OSBORNE - 15 5th
51.167
{2.697}
5th
52.761
{2.811}
5th
50.001

12 Boys Expert (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2569 Wanneroo Bmx Club WA Brock COLVIN 1st
38.278
{2.245}
- 3 1st
39.485
1st
39.544
{2.255}
1st
39.174
{2.307}
4WA Wanneroo BMX Club WA Ewan MILLER 2nd
38.765
{2.198}
- 7 1st
39.247
{2.457}
5th
1:11.129
{2.221}
1st
39.441
{2.210}
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 3rd
39.830
{2.412}
- 6 3rd
40.194
{2.374}
1st
40.524
{2.369}
2nd
39.550
{2.394}
5WA Westside Bmx Club WA Jack PHILLIPS 4th
40.444
{2.379}
- 7 2nd
41.195
{2.384}
2nd
41.092
{2.445}
3rd
41.289
{2.454}
22 Rockingham Bmx Club WA Hudson MCLEOD 5th
40.650
{2.363}
- 13 4th
40.556
{2.377}
6th
1:12.512
{2.349}
3rd
40.479
{2.328}
2544 Southern Districts Bmx Club WA Riley GIBBS 6th
40.957
{2.326}
- 6 2nd
40.154
{2.379}
2nd
40.995
{2.331}
2nd
39.986
{2.287}
2033 Southside Bmx Club WA Cooper HALL 7th
44.019
{2.379}
- 11 3rd
42.851
{2.356}
4th
43.179
{2.361}
4th
42.963
{2.356}
2607 Cockburn Bmx Club WA Jacob SEPAROVICH 8th
1:00.922
{2.507}
- 11 4th
43.381
{2.354}
3rd
42.421
{2.441}
4th
42.596
{2.369}
2587 Southern Districts Bmx Club WA Kynan ABRAHAM - 14 5th
43.956
{2.552}
3rd
46.875
{2.688}
6th
45.957
{2.602}
2304 Southside Bmx Club WA Riley WALKER - 15 6th
45.477
{2.466}
4th
51.444
{2.468}
5th
42.953
{2.564}
2653 Westside Bmx Club WA Kalani PORCH - 16 5th
42.092
{2.448}
5th
43.370
{2.497}
6th
42.976
{2.504}
1043 Karratha Bmx Club WA Jace ROBINSON - 17 6th
45.153
{2.476}
6th
43.869
{2.563}
5th
44.420
{2.485}

11 Boys Novice (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2619 Southern Districts Bmx Club WA Lucas CARRALL 1st
41.887
{2.406}
- 3 1st
42.193
{2.404}
1st
42.609
{2.429}
1st
43.509
{2.442}
3317 Wanneroo Bmx Club WA Maison RUSSELL 2nd
42.874
{2.369}
- 5 2nd
42.498
{2.407}
2nd
43.370
{2.501}
1st
43.676
{2.420}
3449 Cockburn Bmx Club WA Pearse HOLLIS 3rd
45.037
{2.517}
- 6 3rd
45.205
{2.393}
1st
43.907
{2.483}
2nd
44.900
{2.451}
2309 Byford Bmx Club WA Marshall MORGAN 4th
45.187
{2.610}
- 10 4th
46.575
{2.649}
3rd
46.068
{2.612}
3rd
46.398
{2.683}
1914 Byford Bmx Club WA Joshua EMONS 5th
46.186
{2.671}
- 13 5th
46.915
{2.690}
4th
47.038
{2.609}
4th
47.780
{2.676}
2717 Wanneroo Bmx Club WA Connor STEVENS 6th
46.652
{2.627}
- 9 2nd
46.560
{2.641}
3rd
46.112
{2.594}
4th
46.644
{2.616}
2985 Southside Bmx Club WA Alexander FABIAN 7th
47.882
- 5 1st
46.011
2nd
45.508
2nd
45.717
1518 Cockburn Bmx Club WA Flynn SMITH 8th
50.128
{2.527}
- 10 3rd
46.730
{2.543}
4th
47.089
{2.643}
3rd
46.138
{2.712}
2071 Byford Bmx Club WA Jake CABASSI - 14 4th
50.192
{2.687}
5th
49.236
{2.605}
5th
48.485
{2.581}

11 Boys Expert (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3A Rockingham BMX Club WA Declan MCGHEE 1st
38.973
{2.281}
1st
39.469
{2.323}
- 3 1st
39.552
{2.359}
1st
40.446
{2.363}
1st
39.951
{2.338}
5WA Byford BMX Club WA Adam WATERMAN 2nd
39.197
1st
39.400
- 4 2nd
39.915
1st
39.537
1st
39.173
1459 Westside BMX Club WA Alyssa HOWAT 3rd
39.890
{2.235}
3rd
40.029
{2.262}
- 6 2nd
39.968
{2.237}
2nd
39.885
{2.226}
2nd
40.622
{2.247}
2297 Southern Districts Bmx Club WA Brock SMITH 4th
40.271
{2.286}
2nd
39.401
{2.285}
- 8 3rd
40.150
{2.308}
3rd
40.320
{2.318}
2nd
39.467
{2.304}
2534 Byford Bmx Club WA Brock WILLIAMSON 5th
40.610
{2.404}
3rd
40.260
{2.259}
- 10 5th
59.947
{2.283}
2nd
40.575
{2.349}
3rd
40.764
{2.294}
8888 Wanneroo BMX Club WA Jarrod PATTERSON 6th
41.191
{2.387}
2nd
39.761
{2.350}
- 6 1st
39.768
{2.382}
1st
39.806
{2.365}
4th
41.211
{2.347}
2232 Byford Bmx Club WA Campbell WILSON 7th
41.777
{2.426}
4th
40.572
{2.367}
- 12 6th
1:17.366
{2.431}
2nd
41.125
{2.403}
4th
41.243
{2.401}
2631 Cockburn Bmx Club WA Ross MURRAY 8th
43.520
{2.606}
4th
41.617
{2.456}
- 9 3rd
43.431
{2.424}
3rd
42.244
{2.420}
3rd
42.833
{2.401}
1820 Wanneroo Bmx Club WA Kaylan ABBOTT 5th
41.037
{2.523}
- 7 1st
42.913
{2.441}
3rd
41.555
{2.473}
3rd
41.186
{2.526}
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 5th
41.882
{2.413}
- 11 2nd
43.074
{2.435}
4th
42.950
{2.447}
5th
42.278
{2.544}
2927 Cockburn Bmx Club WA Chase TAYLOR 6th
42.441
{2.390}
- 10 3rd
45.967
{2.348}
5th
43.887
{2.354}
2nd
42.130
{2.375}
2613 Westside Bmx Club WA Kyle NELSON 6th
44.434
{2.459}
- 12 5th
43.369
{2.473}
6th
44.786
{2.743}
1st
42.043
{2.450}
1467 Byford BMX Club WA Cooper MORROW - - 13 4th
45.490
{2.395}
4th
43.501
{2.435}
5th
42.230
{2.530}
3132 Westside Bmx Club WA Fraser CLARK - - 14 6th
44.145
{2.531}
4th
44.283
{2.469}
4th
43.473
{2.429}
1495 Southside Bmx Club WA Mason EGAN - - 15 4th
42.878
5th
42.968
6th
43.292
2617 Byford Bmx Club WA Ronan LANDER - - 15 4th
51.099
{2.490}
5th
47.358
{2.739}
6th
46.721
{2.574}
2813 Mandurah BMX Club inc WA Brayden GREENE - - 16 5th
45.553
{2.639}
6th
44.590
{2.632}
5th
45.623
{2.574}
1542 Byford Bmx Club WA Jarvis SHARP - - 18 6th
53.008
6th
48.067
6th
52.119

13 Boys (17 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1782 Mandurah Bmx Club Inc WA Aaron JEFFERY 1st
36.192
{2.122}
1st
36.636
{2.093}
- 5 1st
37.067
{2.109}
1st
36.493
{2.191}
3rd
36.621
{2.161}
2140 Hedland Bmx Club WA Bohdi GREGS 2nd
36.613
{2.160}
4th
38.713
{2.117}
- 5 1st
37.895
{2.188}
2nd
36.914
{2.207}
2nd
36.418
{2.187}
2142 Bunbury BMX Club WA Joshua TICKELL 3rd
36.895
{2.102}
1st
36.511
{2.112}
- 3 1st
37.508
{2.140}
1st
37.053
{2.146}
1st
36.393
{2.143}
2671 Westside BMX Club WA Matias HARRIS 4th
37.600
{2.203}
2nd
36.803
{2.104}
- 6 3rd
38.315
{2.082}
2nd
37.610
{2.118}
1st
37.563
{2.102}
2293 Westside Bmx Club WA Kallan BROWN 5th
37.733
3rd
38.068
- 6 2nd
38.078
3rd
38.161
1st
38.291
1871 Southside Bmx Club WA Mitchell CAMPBELL 6th
38.256
{2.220}
3rd
38.186
{2.175}
- 11 4th
38.479
{2.146}
3rd
39.384
{2.175}
4th
38.266
{2.159}
1764 Westside BMX Club WA Nathan RAWLINGS 7th
38.690
2nd
37.755
- 9 3rd
39.057
4th
38.343
2nd
38.932
81 Northam BMX Club WA Trinity JEFFERIES 8th
41.004
{2.269}
4th
39.881
{2.217}
- 11 6th
42.334
{2.282}
3rd
41.482
{2.278}
2nd
40.778
{2.279}
2015 Mandurah Bmx Club Inc WA Eli PANTALONE 5th
39.738
{2.254}
- 9 2nd
39.039
{2.188}
4th
40.439
{2.317}
3rd
39.562
{2.237}
2295 Westside Bmx Club WA Logan MUIR 5th
42.195
{2.310}
- 11 2nd
42.209
{2.304}
4th
42.794
{2.321}
5th
42.285
{2.303}
2101 Southside Bmx Club WA Rhys HARDAKER 6th
41.527
{2.200}
- 11 5th
39.633
{2.176}
1st
39.300
{2.194}
5th
39.463
{2.355}
2078 Mandurah Bmx Club Inc WA Thomas NEVE DNF:6 - 11 3rd
42.457
{2.286}
5th
43.729
{2.360}
3rd
41.790
{2.272}
1700 Woorree Park Bmx Club WA James BISHOP - - 12 4th
40.818
{2.275}
2nd
40.725
{2.247}
6th
41.273
{2.300}
1103 Byford Bmx Club WA Zane MORGAN - - 14 5th
42.242
{2.303}
5th
42.929
{2.431}
4th
41.190
{2.326}
1152 Bunbury Bmx Club WA Tyler BIRCH - - 15 6th
44.410
{2.390}
5th
42.533
{2.314}
4th
42.200
{2.383}
1993 Westside Bmx Club WA Finley MONAGHAN - - 15 4th
46.615
{2.469}
6th
46.397
{2.506}
5th
46.747
{2.488}
2363 Woorree Park BMX Club WA Benjamin WATT - - 17 5th
48.114
6th
48.312
6th
48.733

17-29 Men (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
380 Hills Bmx Club WA Joshua COOKE 1st
34.170
- 3 1st
34.134
1st
33.732
1st
35.799
79 Southern Districts BMX Club WA Dylan MARSHALL 2nd
34.905
- 7 3rd
35.749
1st
35.742
3rd
37.819
2163 Hills Bmx Club WA Tiarnan VAN OSCH 3rd
36.140
{2.191}
- 6 2nd
35.475
{2.078}
2nd
35.391
{2.067}
2nd
39.126
{2.160}
1916 Wanneroo Bmx Club WA Kingsley MITCHLEY 4th
36.913
- 10 4th
36.076
2nd
35.997
4th
49.294
803 Southside Bmx Club WA Lyndon WALKER (16B) 5th
37.421
{2.094}
- 13 6th
37.660
{2.085}
5th
36.308
{2.051}
2nd
36.306
{2.028}
2100 Southern Districts Bmx Club WA Cody WALKER 6th
39.082
{2.154}
- 8 4th
37.649
{2.114}
3rd
36.040
{2.060}
1st
35.767
{2.103}
1475 Hills Bmx Club WA Hayden COOKE 7th
39.674
- 10 2nd
36.306
3rd
37.385
5th
59.007
1012 Wanneroo Bmx Club WA Joe INGRAM 8th
47.592
{2.146}
- 10 3rd
37.507
{2.187}
4th
36.255
{2.126}
3rd
48.822
{2.139}
602 Mandurah Bmx Club Inc WA Jackson CONDO - 15 7th
1:15.683
{2.229}
4th
38.127
{2.175}
4th
38.963
{2.207}
1007 Mandurah Bmx Club Inc WA Travis CARROLL (16B) - 16 6th
39.257
5th
38.840
5th
40.658
1278 Bunbury BMX Club WA Ben JOHNSON - 17 5th
38.945
6th
46.484
6th
1:19.614
229 Bunbury BMX Club WA Brenton COCKRAM - 19 7th
39.290
6th
38.558
6th
1:06.492
1397 Byford Bmx Club WA Kobe BARNES - ## 1st
35.323
{2.090}
CR:9 DNS
1284 Westside Bmx Club WA Josh COULSON - ## 5th
37.311
{2.071}
CR:10 DNS
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH (16B) - ## CR:10 DNS DNS

15 Boys (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2760 Hills Bmx Club WA Flynn PHILLIPS 1 4 1st
35.547
{2.107}
1st
35.194
{2.026}
1st
35.284
{2.044}
1st
34.154
{2.032}
1217 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD 2 8 2nd
35.886
2nd
36.205
2nd
36.594
2nd
34.439
1169 Byford Bmx Club WA Jeremy WILSON 3 13 3rd
36.650
3rd
36.304
3rd
36.690
4th
36.539
1827 Bunbury Bmx Club WA Austin FORRESTER 4 15 4th
38.595
{2.334}
4th
38.399
4th
38.591
{2.239}
3rd
36.453
{2.142}
1147 Hills BMX Club WA Jaymee JOHNS 5 22 DNF:7 5th
39.188
5th
39.119
5th
38.480
1571 Westside Bmx Club WA Sam COSTA 6 24 5th
39.444
6th
39.984
7th
41.826
6th
39.319
1983 Southside BMX Club WA Ethan GITTOS 7 26 6th
40.709
{2.430}
7th
40.676
{2.356}
6th
39.846
{2.355}
7th
40.355
{2.396}

11 Girls (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3400 Cockburn Bmx Club WA Stella CHANDLER 1st
44.749
{2.467}
- 3 1st
45.044
{2.432}
1st
44.364
{2.479}
1st
45.191
{2.490}
2406 Westside Bmx Club WA Kaylee COUPER 2nd
45.752
{2.537}
- 9 4th
46.315
{2.491}
3rd
47.326
{2.671}
2nd
45.575
{2.511}
2405 Westside BMX Club WA Iona MUIR 3rd
46.609
{2.591}
- 10 3rd
46.362
{2.629}
5th
47.415
{2.547}
2nd
45.667
{2.487}
2401 Southside Bmx Club WA Natalia IERACE 4th
47.221
{2.506}
- 10 5th
46.856
{2.620}
1st
45.249
{2.500}
4th
46.900
{2.549}
1392 Bunbury Bmx Club WA Savannah BIRCH 5th
47.783
{2.478}
- 8 2nd
45.440
{2.463}
3rd
46.289
{2.535}
3rd
46.387
{2.459}
2638 Westside Bmx Club WA Ella NIEMANN 6th
48.714
- 9 2nd
45.719
4th
47.221
3rd
46.317
2664 Mandurah Bmx Club Inc WA Sasha JEFFERY 7th
50.953
{2.609}
- 8 1st
44.991
{2.541}
2nd
45.654
{2.429}
5th
47.478
{2.501}
2413 Mandurah BMX Club inc WA Bella PANTALONE DNF
DNF
{2.463}
- 6 3rd
46.228
{2.480}
2nd
44.437
{2.459}
1st
43.939
{2.497}
1903 Rockingham Bmx Club WA Indiana SPINKS - 12 4th
46.547
{2.448}
4th
48.414
{2.806}
4th
48.708
{2.665}
1702 Rockingham Bmx Club WA Destinee GARVEY - 15 5th
51.745
{2.670}
5th
55.981
{2.921}
5th
52.476
{2.728}

12 Girls (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1763 Westside BMX Club WA Jessica BICKLEY 1st
42.921
{2.297}
- 4 2nd
43.839
{2.282}
1st
43.752
{2.294}
1st
43.012
{2.332}
2WA Westside Bmx Club WA Maddison ALDERSEA 2nd
43.807
{2.432}
- 7 2nd
43.891
{2.410}
3rd
44.428
{2.443}
2nd
42.442
{2.418}
2391 Westside BMX Club WA Kindle RAPLEY 3rd
44.003
{2.344}
- 3 1st
42.787
{2.336}
1st
43.736
{2.374}
1st
42.280
{2.362}
2690 Byford BMX Club WA Emily Tamyia APPLETON 4th
44.714
{2.474}
- 5 1st
43.814
{2.506}
2nd
43.890
{2.449}
2nd
44.050
{2.494}
1720 Wanneroo Bmx Club WA Makenzy-Lee QUIGG 5th
48.204
{2.891}
- 8 3rd
48.869
{2.756}
2nd
47.773
{2.689}
3rd
47.164
{2.750}
3134 Southern Districts Bmx Club WA Violet BAKER 6th
53.276
{2.622}
- 13 4th
52.225
{2.615}
5th
53.697
{3.099}
4th
51.998
{2.573}
2440 Cockburn Bmx Club WA Melya HAWIRA 7th
1:17.713
{2.566}
- 10 3rd
45.785
{2.526}
4th
46.007
3rd
45.278
{2.484}
1901 Wanneroo Bmx Club WA Rebecca VAN HEEK - ## DNF:5 CR:6 DNS
2615 Byford Bmx Club WA Poppy Rose LAGDEN - ## CR:6 DNS DNS

13 Girls (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2238 Cockburn Bmx Club WA Dakota CHANDLER 1 4 1st
42.347
{2.335}
1st
43.001
{2.377}
1st
43.268
{2.482}
1st
43.759
{2.338}
2211 Byford Bmx Club WA Sienna SHARP 2 12 2nd
43.601
{2.390}
4th
45.324
{2.420}
2nd
43.568
{2.398}
4th
45.346
{2.401}
2214 Hills Bmx Club WA Demi EVANS 3 13 3rd
45.324
{2.458}
2nd
44.241
{2.436}
3rd
45.097
{2.443}
5th
46.163
{2.467}
2324 Westside Bmx Club WA Jasmine ERCEG 4 19 7th
49.151
{2.572}
6th
47.053
{2.512}
4th
45.861
{2.514}
2nd
43.840
{2.424}
2068 Byford Bmx Club WA Kelsey MORROW 5 19 6th
46.628
{2.633}
3rd
44.582
{2.645}
7th
47.955
{2.607}
3rd
44.667
{2.675}
2049 Bunbury Bmx Club WA Emarni WHITE 6 22 5th
46.584
{2.640}
5th
46.006
{2.708}
5th
46.847
{2.661}
7th
47.125
{2.691}
2407 Southside Bmx Club WA Isabell RIDLEY 7 23 4th
46.303
{2.422}
7th
47.367
{2.420}
6th
47.398
{2.387}
6th
46.928
{2.477}

14 Boys (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1407 Byford Bmx Club WA Jay LANDER 1st
34.375
{2.000}
- 4 1st
35.907
{2.061}
1st
35.416
{2.037}
2nd
35.163
{2.051}
1489 Byford BMX Club WA Bailey JOKIC 2nd
34.680
{2.135}
- 8 3rd
36.234
{2.327}
2nd
35.331
{2.218}
3rd
36.147
{2.209}
1780 Southside Bmx Club WA Luke ADAMS 3rd
34.809
{2.115}
- 3 1st
35.655
{2.166}
1st
34.947
{2.114}
1st
35.091
{2.125}
2269 Southside Bmx Club WA Jett SMITH 4th
36.048
{2.741}
- 6 2nd
35.775
{2.139}
3rd
36.012
{2.058}
1st
35.151
{2.080}
1714 Woorree Park Bmx Club WA Lochlan TAYLOR 5th
37.143
- 8 2nd
36.938
2nd
35.889
4th
37.134
1829 Southern Districts Bmx Club WA Bailey FOSTER 6th
38.475
{2.210}
- 12 3rd
37.234
{2.149}
5th
37.526
{2.141}
4th
37.613
{2.133}
1273 Cowaramup Bmx Club WA Ned GREGORY 7th
41.227
{2.153}
- 10 4th
37.187
{2.147}
3rd
36.873
{2.136}
3rd
37.240
{2.184}
2A Westside BMX Club WA Angus RICHARDS DNF
DNF
- 10 4th
37.692
4th
37.164
2nd
35.333
1995 Southside Bmx Club WA Bailey TAN - 14 5th
38.980
{2.189}
4th
38.114
{2.168}
5th
38.284
{2.173}
1064 Cockburn BMX Club WA Logan PRATT - 16 6th
39.116
5th
38.638
5th
39.192
1834 Woorree Park Bmx Club WA Jandre VAN STADEN - 17 5th
39.696
{2.214}
6th
39.077
{2.200}
6th
38.530
{2.248}
1027 Bunbury BMX Club WA Cooper WILLIAMS - 18 6th
41.173
{2.284}
6th
40.780
{2.371}
6th
40.698
{2.352}
1492 Bunbury Bmx Club WA Ashton WHITE - 21 7th
42.466
{2.375}
7th
41.867
{2.345}
7th
41.416
{2.402}
1502 Southern Districts Bmx Club WA Tyrone JACKSON - 21 7th
46.608
{2.928}
7th
44.927
{2.611}
7th
45.433
{2.580}

14+ Women (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
917 Cockburn BMX Club WA Jayde FABRY-ROCHE 1 4 1st
40.261
1st
40.089
1st
40.224
1st
39.865
1019 Hills Bmx Club WA Danica PILMER 2 8 2nd
40.974
{2.252}
2nd
41.119
{2.346}
2nd
41.319
{2.292}
2nd
41.053
{2.296}
1556 Woorree Park BMX Club WA Jana VAN STADEN 3 12 3rd
42.819
{2.384}
3rd
43.064
{2.417}
3rd
43.024
{2.337}
3rd
42.512
{2.374}
1WA Mandurah BMX Club inc WA Michelle NEWPORT (30+W) 4 16 4th
43.115
{2.396}
4th
47.289
{2.340}
4th
43.162
{2.351}
4th
42.686
{2.328}
3500 Byford Bmx Club WA Abbigail BOTHA 5 23 8th
56.631
{2.671}
5th
49.241
{2.635}
5th
49.554
{2.736}
5th
48.780
{2.510}
2027 Byford Bmx Club WA Bridget BARWICK 6 24 6th
50.404
{2.649}
6th
51.820
{2.686}
6th
53.619
{2.690}
6th
52.078
{2.668}
612 Woorree Park Bmx Club WA Sarah BATTILANA (30+W) - ## 7th
52.794
{2.602}
7th
53.972
{2.556}
CR:10 DNS
1016 Wanneroo Bmx Club WA Stephanie MARTIN - ## 5th
46.159
{2.585}
CR:10 DNS DNS

30+ Men (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
5A Byford Bmx Club WA Jeffrey BELL 1st
36.534
{2.040}
- 3 1st
37.157
{2.077}
1st
36.448
{2.089}
1st
37.716
244 Rockingham Bmx Club WA Joel MCLEOD 2nd
37.034
{2.097}
- 4 2nd
38.233
{2.109}
1st
37.207
{2.166}
1st
36.645
{2.112}
610 Hills Bmx Club WA Paul ADAMS 3rd
37.603
{2.117}
- 5 1st
38.303
{2.103}
2nd
37.822
{2.211}
2nd
37.382
{2.105}
97 Cockburn Bmx Club WA Crispin THORNBER 4th
39.308
{2.229}
- 10 4th
40.128
{2.203}
3rd
39.421
{2.219}
3rd
39.250
{2.159}
785 Westside Bmx Club WA Kurt MUDFORD 5th
40.102
{2.207}
- 12 3rd
39.481
{2.235}
5th
40.268
{2.207}
4th
40.977
{2.241}
281 Southside Bmx Club WA Michael PAUSEY 6th
40.242
{2.269}
- 8 2nd
38.962
{2.179}
2nd
39.127
{2.364}
4th
40.166
{2.116}
631 Wanneroo Bmx Club WA Matt DUNNING 7th
40.932
{2.318}
- 12 5th
40.704
{2.281}
4th
40.256
{2.291}
3rd
39.960
{2.259}
318 Wanneroo Bmx Club WA Robert EDWY-SMITH 8th
41.002
{2.285}
- 8 3rd
39.282
{2.201}
3rd
38.273
{2.218}
2nd
38.276
{2.210}
346 Woorree Park Bmx Club WA Michael GALLIE - 15 6th
40.807
{2.238}
4th
39.705
{2.237}
5th
40.440
{2.251}
818 Woorree Park Bmx Club WA Andrew GOODINGS - 15 4th
40.862
{2.277}
5th
40.898
{2.276}
6th
41.096
{2.264}
829 Bunbury Bmx Club WA Craig HERRMANN - 18 5th
42.331
6th
45.040
CR:7

40+ Men (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
579 Southside Bmx Club WA Paul SRHOJ 1 5 1st
40.718
{2.183}
1st
40.550
{2.163}
2nd
40.403
{2.226}
1st
39.302
{2.148}
224 Bunbury BMX Club WA Aaron DANKS 2 7 2nd
40.987
{2.274}
2nd
40.777
{2.207}
1st
40.247
{2.249}
2nd
39.361
{2.211}
459 Westside Bmx Club WA Mark COSTA 3 13 3rd
43.391
{2.309}
3rd
43.396
{2.377}
3rd
44.833
{2.362}
4th
45.343
{2.391}
398 Westside Bmx Club WA Alan PEET 4 16 5th
1:06.339
{2.338}
4th
47.786
{2.822}
4th
46.298
{2.455}
3rd
45.233
{2.396}
204 Woorree Park Bmx Club WA Geoffrey BISHOP 5 19 4th
49.972
{2.576}
5th
48.648
{2.506}
5th
48.634
{2.547}
5th
48.500
{2.502}

8-10 Voucher (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2508 Rockingham Bmx Club WA Tj RIKIHANA-GRAY 1 4 1st
40.529
{2.368}
1st
40.905
{2.288}
1st
40.776
{2.284}
1st
40.337
{2.351}
3487 Southside Bmx Club WA Oliver HOGAN 2 9 2nd
41.192
{2.435}
2nd
41.213
{2.339}
2nd
41.060
{2.322}
3rd
41.750
{2.449}
2503 Westside Bmx Club WA Callum BROOKER 3 13 4th
43.316
{2.441}
3rd
41.832
{2.349}
4th
43.057
{2.409}
2nd
40.774
{2.389}
2711 Bunbury Bmx Club WA Edward MCILLREE 4 15 3rd
42.445
{2.388}
4th
43.024
{2.499}
3rd
41.820
5th
44.503
{2.927}
2651 Karratha BMX Club WA Nate ROBINSON 5 19 5th
44.016
5th
43.681
{2.514}
5th
44.548
{2.609}
4th
43.235
{2.523}
3471 Westside Bmx Club WA Kaleb BRAY 6 27 7th
49.135
{2.487}
7th
49.607
{2.721}
7th
50.535
{2.781}
6th
50.087
{2.968}
3736 Wanneroo Bmx Club WA Cameron MILLER 7 27 6th
47.892
{2.714}
6th
47.754
{2.544}
6th
50.103
{2.644}
CR:9

11-12 Voucher (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
2127 Bunbury Bmx Club WA William MCILLREE 1 4 1st
41.240
{2.397}
1st
40.997
{2.315}
1st
41.030
{2.352}
1st
41.268
{2.310}
2613 Westside Bmx Club WA Kyle NELSON 2 11 3rd
42.802
{2.477}
2nd
41.200
{2.536}
2nd
41.830
{2.413}
4th
43.304
{2.521}
3451 Cockburn Bmx Club WA Meer JANI 3 12 2nd
42.336
{2.449}
4th
44.445
{2.466}
3rd
43.023
{2.453}
3rd
42.496
{2.421}
1043 Karratha BMX Club WA Jace ROBINSON 4 13 4th
44.126
{2.546}
3rd
42.733
{2.461}
4th
47.227
{2.472}
2nd
42.359
{2.441}

Superclass Women (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1931 Westside Bmx Club WA Lilyanne CROFT 1st
37.001
{2.090}
- 3 1st
37.783
{2.110}
1st
37.789
{2.083}
1st
38.238
{2.097}
660 Southside BMX Club WA Rachel GASKIN 2nd
37.673
- 4 2nd
39.407
1st
38.501
{2.298}
1st
38.031
983 Hills Bmx Club WA Felicity MANN 3rd
38.791
- 7 3rd
41.086
2nd
39.015
2nd
38.732
1531 Byford BMX Club WA Tehlia JOKIC 4th
38.921
{2.203}
- 11 4th
41.276
{2.191}
4th
40.165
{2.331}
3rd
39.648
{2.235}
1206 Southside Bmx Club WA Bianca CAMPBELL 5th
39.406
{2.194}
- 7 1st
39.555
{2.171}
3rd
39.246
{2.203}
3rd
38.899
{2.150}
81 Hills Bmx Club WA Catherine HOPKINS 6th
39.984
- 7 3rd
40.626
2nd
39.551
2nd
38.955
1588 Byford BMX Club WA Shayla WINWOOD 7th
40.683
{2.270}
- 9 2nd
39.955
{2.258}
3rd
39.656
{2.251}
4th
39.695
{2.252}
1392 Bunbury Bmx Club WA Cheyana DAYMON CR
CR
- 13 4th
41.123
{2.280}
4th
40.461
{2.314}
DNF:5
1655 Southside Bmx Club WA Isabella IERACE - 14 5th
41.354
{2.338}
5th
42.271
{2.317}
4th
42.213
{2.322}
1748 Southside Bmx Club WA Justine SHORT - 15 5th
45.526
{2.425}
5th
44.983
{2.478}
5th
44.860
{2.428}

Superclass Men (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
35 Wanneroo Bmx Club WA Bradley GAME 1st
31.386
- 9 7th
1:17.599
1st
32.255
1st
31.547
241 Woorree Park Bmx Club WA Corey TAYLOR 2nd
32.293
- 9 6th
57.858
1st
33.118
2nd
31.985
599 Hills BMX Club WA Casey HUNTER 3rd
33.398
- 7 1st
33.791
2nd
33.439
4th
1:18.228
16 Southside Bmx Club WA Cameron AINGER 4th
33.424
{1.957}
- 9 2nd
34.205
{1.994}
3rd
33.418
{1.970}
4th
33.069
{1.965}
1446 Southside Bmx Club WA Taylor CAMPBELL 5th
34.390
{1.972}
- 11 5th
49.330
{1.987}
4th
34.207
{2.007}
2nd
37.880
{2.037}
331 Bunbury Bmx Club WA Matthew BLAKE 6th
35.278
{1.981}
- 5 1st
33.732
{1.984}
3rd
33.860
{1.921}
1st
33.751
{1.966}
1323 Southside Bmx Club WA Jayden KEOGH 7th
36.853
{2.047}
- 10 2nd
36.347
{2.043}
2nd
33.393
{2.020}
DNF:6
79 Southern Districts BMX Club WA Dylan MARSHALL 8th
37.875
- 13 4th
39.014
6th
36.640
3rd
41.427
401 Rockingham BMX Club WA Dylan CALLUM - 14 6th
35.675
5th
34.284
3rd
33.038
61 Hills BMX Club WA Christopher LATHWELL - 14 5th
35.366
4th
34.011
5th
33.636
3217 Cockburn BMX Club WA Finn CARPENTER - 14 3rd
38.175
{2.099}
5th
34.902
{2.070}
6th
35.100
{2.103}
508 Southside Bmx Club WA Jeremy ADAMS - 16 4th
34.931
{1.998}
7th
35.681
{1.995}
5th
1:59.209
{2.022}
1217 Westside Bmx Club WA Jacob GODDARD - 20 7th
37.915
6th
35.074
7th
37.737
1223 Hills Bmx Club WA Jayden LISTER - ## 3rd
34.700
CR:9 DNS

Mini Wheeler BMXWA (16 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
HUDSON Rockingham Bmx Club WA Hudson BENNETT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KASEY Mandurah Bmx Club Inc WA Kasey BIRCH - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
MAGNUS Cockburn Bmx Club WA Magnus BRAVO - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LEO08 Southern Districts Bmx Club WA Leo COMMONS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LEVI Byford Bmx Club WA Levi EAYRS - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
EVA Byford Bmx Club WA Eva GARNER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LUCA Rockingham Bmx Club WA Luca GRANT - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
RUBY Southside Bmx Club WA Ruby HOSCHKE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
SAMYRA Cockburn Bmx Club WA Samyra JANI - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
GEORGIA Byford Bmx Club WA Georgia KETTLE - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
JAZZIE Southside Bmx Club WA Jasmine SRHOJ - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LUKE Cockburn Bmx Club WA Luke THORNBER - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LUCY Byford Bmx Club WA Lucy TONKIN - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
LEVI Southside Bmx Club WA Levi UNDERWOOD - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
BROCK Southern Districts Bmx Club WA Brock WARRINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
KOBY Southern Districts Bmx Club WA Koby WARRINGTON - - Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000
Finish
0.000

Top of Report